Mnoho kluků hledá dobrodružství a zábavu, ale Toma Sawyera (Jonathan Taylor Thomas) a Hucka Finna (Brad Renfro) hrdiny Twainova klasického románu, dobrodružství zjevně vyhledává samo. Dvojice nerozlučných kamarádů musí najít a získat mapu pirátského pokladu, aby očistili nevinného člověka z nařčení, že spáchal zločin. Mapu, kterou hledají, schovává Joe (Eric Schweig) a vyhlášená dvojka od Missouri musí vymyslet způsob, jak se jí zmocnit, aniž by je někdo chytil. Jako nežádoucí svědci kriminálního činu však kluci musejí utéct z domova. Zatímco všichni lidé z města si myslí, že zmizeli v Mississippi, Tom a Huck se musejí rozhodnout, zda se vrátí, řeknou, co se doopravdy stalo a tím se vystaví odvetě skutečného viníka, nebo budou mlčet a trest dopadne na hlavu nevinného. Tváří v tvář nejdůležitějšímu životnímu rozhodnutí v sobě Tom a Huck musejí najít sílu a odvahu, aby se zachovali tak, jak jim velí srdce a svědomí. Film v produkci Walt Disney Pictures režíroval Peter Hewitt, scénář podle knihy Dobrodružství Toma Sawyera napsali Stephen Sommers a David Loughery. (oficiální text distributora)

Malarkey

Samotný příběh Marka Twaina mi je hrozně sympatickej. Na hrozně smutné situace nahlíží dětskou optikou hrozně hezky a pozitivně. Vždyť Huck Finn je vlastně naprosto dokonalej případ bezdomovce. A to, že v jejich vesničce vraždí indián, to by taky dneska pro někoho nemuselo být košér. Nejhorší ale na celém filmu byli právě ti dva kluci. Násilí na dětech je hnus, ale tihle dva byli na jasnou tečku mezi voči. Jediné hezké na tomto filmu tak je akorát to prostředí, ve kterém se odehrává a námět samotný. ()