Psí vévoda

Pes menom Hubert

Rodinný / Komedie

Velká Británie / Kanada, 1999, 88 min

• tomtomtoma

Netradiční a trochu dětinská rodinná komedie, plná pejsků a jedné lišky. Zajímavý nápad vyznívá vskutku až moc dětinsky. Je tu klasická romantická linie dospívajících, s nutnou odmlkou dětinského rozčarování, kdy je nevyřčená skutečnost brána jako zrada. Psi, kterým jsou přičítány lidské vlastnosti a skutky a provádějí obdivuhodné kousky, tak lidské, jsou sice roztomilá stvoření, ale situaci nezachraňují. A pak všechny akce se zvrhávají ve velké zvrhlé lidsko-psí orgie, kde je vše mezidruhové dovoleno. Obrovské dědictví je v zájmu odstaveného dědice a tak se dějí věci, většinou bohužel dětinské. Ale samozřejmě všechno dobře dopadne. V hlavních rolích jsou psi. Ať už je to nový vévoda Dingwallu Hubert, nebo jeho dávná láska Daisy, či letmá známost načančané Coquette. Z dalších rolí: starý vévoda (John Neville), který díky věku umírá, jeho starý oddaný majordomus Clive Chives (James Doohan), s neteří Charlotte (Courtnee Draper), která byla ustanovena poručníkem psího vévody, kuchtík Florian (Jeremy Maxwell), šlechtického původu a láska Charlotty, vévodův synovec Cecil Cavendish (Oliver Muirhead), nechtějící se smířit se svým odstavením od dědictví, Cecilova chamtivá přítelkyně Shamela Stewart (Sophie Heyman), toužící po velkém majetku, a rozverná anglická královna (Carolyn Sadowska), uvádějící Huberta vévodou panství. Zajímavý a sympatický pokus, ale na můj vkus až příliš dětinské, ale co se může namítat proti vkusu?(16.8.2012)

• kaylin

Milá, trochu nudná a neoriginální psí blbina.(18.5.2018)

Ak človek prehryzne onen prihlúply nápad, že by sa nejaký hafan mal stať vojvodom, a len si užíva si jeho kúsky, celkom sa film dá stráviť a malý divák ho bude určite "baštiť". Tí starší si ešte poprípade môžu zdriemnuť, lebo naše komerčné televízie takéto kúsky s obľubou dávajú cez víkend doobeda a to sa predsa človeku hodí. Koniec koncov, dosť ľudí sa baví pri Beethovenovi, Rexovi, dalmatíncoch, cvičených opiciach a čojaviem ešte akej hávedi, tak prečo nie aj pri vojvodovi Hubertovi?(21.3.2010)

Námět možná výborný, ale málo vtipných scén i pro děti. Ale myslím, že to děti odpustí. Typický anglický humor.(17.3.2011)

• Arachneuss

Koukal jsem s malym bráchou z hecu. Holt pro nejmenší...(22.5.2008)