poster

Penny Dreadful

 • Slovensko

  Penny Hrozná

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2013, 17 min

Režie:

Shane Atkinson

Scénář:

Shane Atkinson
 • Kothy
  ****

  Docela srandovní kraťas o nepovedeném únosu malé holčičky. Celé se to zvrtne a ona nakonec převezme situaci. "Jsi normální?!" :D(26.9.2014)

 • korbitch22
  ****

  No, zdejší superlativa nepotvrzuji, protože na filmu není nic nepředvídatelného či extrémně šíleného.Shane Atkinson má očividně rád filmy Guye Ritchieho, jelikož film vypadá a to jak hereckým projevem, vizuálem a kostýmy na Anglickou, či dokonce Irskou tvorbu a je hodně řízlý takovým tím Tarantinovským humorem.Atkinson má prostě nakoukáno a Hrozná Penny není vůbec špatným debutem, ale vše je takové mírně křečovité a i snaha o brutální humor není divákovi podaná s lehkostí, ale spíš s takovým zadrhnutím a režisérskou nezkušeností.Nápad je taky čistě ve vodách lehkého nadprůměru a na filmu je určitě nejkrásnější herecký projev malé Penny, jejíž představitelka je skvělá a připoměla mi mojí švagrovou :) a hlavní herec je takový americký Simon Pegg.Sympatický debut, který si zaslouží pozornost.70%.(15.9.2014)

 • T2
  ****

  Americký počin s názvom Penny Hrozná (2012) ide v Tarantínosvkých šľapajách a ponúka jednu vychytenú údernú scénu za druhou. Príbeh o tom ako sa môže únos malej školáčky zvrtnúť v neprospech únoscov. /videl v kine: 80%/ (videl na festivale Art Film Fest 2013)(21.7.2013)

 • cheyene
  ****

  Chce se mi říct, že takhle to dopadne, když psychopati unesou malou psychopatku. :) Solidní krátkometrážní podívaná, které rozhodně nechybí originalita.(23.3.2015)

 • easaque
  ***

  -3* malá Penny mě tedy ničím extra nepřekvapila, i když to bylo docela zábavné, ale vesměs něco na způsob Sám doma, kde proti sobě stojí hloupí zločinci a vychytralé neohrožené dítě. Na studentský debut je to slušné, proto si tři hvězdy zaslouží. Já to zkouknul tady, tak můžete zkusit. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](17.5.2016)