Černý kůň

Charles Armstrong

Kostýmy:

Doris Black
  • ostravak30

Filmu dominuje především příšerný scénář, jehož příšernost ještě doplňují hluché místa po každé větě a na 110 minutový film je jich gigantické množství. Samotný děj je pak neskonale nudný. Přitom zápletka by mohla slibovat napínavou a dokonce snad i místy dramatickou podívanou. Já ale nechápu, proč je film takto dlouhý. Dal by se pohodlně zkrátit o celou řadu zbytečných míst a tím poněkud zdramatizovat. Takhle jej tvůrci natahují seč mohou, přitom z něj ale udělali neskutečně nezáživnou podívanou. Jediné, co stojí za zmínku alespoň trochu je hudba, která má ale lepší, bohužel však i horší momenty. Každopádně poslouchat se dá. Herecké výkony také nestojí za mnoho, tím spíš, že o většině herců toho moc nezjistíte, člověk se až diví, jak se svým povoláním mohou uživit. Plusovým bodem je pak konec, který je překvapivý. Další z celé řady amerických konců tak nečekejte. Zároveň ale nečekejte ani moc dobrý film. Podprůměrný je to správné slovo.(28.2.2018)

• Tommassi3

"To nemáš srdce ??" - "A ty nemáš mozek !!" ;) Ne, tohle skutečně není rozhovor režiséra se scenáristou !! ;) Ačkoliv ta schizofrenie tvůrkyně tohoto poněkud nudného dramatu Cornelie Moore by možná mnohé vysvětlila.. Nenechte se zmást, tenhle Černý kůň toho o koních moc nepoví, na druhou stranu v rámci názvu by snad i snímek zachycující šachovou partii dvou bezrukých nabídl víc napětí než tenhle slzopudný vztahový slepenec, který si ani s ekvádorskou telenovelou v ničem nezadá.. Spousta traumat z minulosti, spousta bizarních postaviček, co jednají jako na drogách, i téměř nulový děj a samozřejmě koníci, to vše mě mělo odradit.. Nicméně za ten ne úplně očekávaný konec i příjemný soundtrack zavřu oko, nebo se do něj píchnu, a zaokrouhlím na dva kousky..(10.4.2015)

• Pavlík

06. 10. 2013 (217.); nikoho jsem neznal, ale vydržel jsem až do závěru(7.10.2013)