Čtveřice agentů indické tajné služby má za úkol zajistit teroristu, který v Indii zinscenoval několik výbuchů s civilními obětmi. Goldman (Rishi Kapoor) se sice pečlivě ukrývá a využívá k tomu síť zločinců, policie i politiků, když se ale v pákistánském Karáčí chystá ke svatbě jeho jediný syn, nechce na oslavách chybět. Právě tehdy mají agenti jedinečnou příležitost k likvidaci dlouho hledaného teroristy. (rikitiki)

Fr

,,20 DNŮ A DOBRÉ SE ZMĚNILO VE ŠPATNÉ. POKUD UNIKNE, TAK BUDOU NAŠE OBĚTI K NIČEMU.…“ /// Tajná operace na území Pákistánu a servírovanej sled událostí, jako kdyby někdo tajně toužil po Kathryn Bigalow. Jenže prasácká představivost (byť utajovaná) je věc jedna a ta filmová zase druhá. Zvlášť když tu druhou děláte na píču! (jako že špatně, nechápu, jak sis mohl myslet, že…). Příprava operace je dlouhá jak indickej film. Šťouraj se v soukromý, písničky se přetáčej blbě, páč do nich cpou děj víc než vobvykle (no jo, seru na to…) a hoďku a půl trvá, než to začne ,,jiskřit“. Akční, špionážní thriller jsou kapku silný slova (hlavně pro filmově neindicky smýšlejícího jedince). A když už si myslím, že ty 3* klapnou, v závěru graduje všechno to ,,špatně“. Podivný chování, motivy a čím dál víc mě štve ten divnej akční timing. A tak zatím co voni chtěj, abych bulel, tak já … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se do Karáčí. Mám tam nějakou fušku. (A starou posílám do Londýna!). 2.) Chci se mrknout do tváře NOVÉ INDIE! 3.) Thx za titule ,,Tuax“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

sniper18

Je to nadpriemerný akčný thriller. Má dosť dobrý príbeh o štvorici indických agentov, ktorí dostanú za úlohu preniknúť do Pakistanu a tu konečne dostať mimoriadne nebezpečného teroristu, ktorý má na svedomí viacero krvavých teroristických útokov, keďže tajná služba zistila, že sa chystá prísť na svadbu svojho syna. Lenže kvôli niekoľkým problémom sa situácia veľmi skomplikuje a agenti sa musia rozhodnúť, ako budú pokračovať. Spracovanie je ale iba priemerné, už okamžite mi nesadlo, že samotná akcia s pokusom o únos teroristu je hneď na začiatku, pričom vidieť aj jej výsledok a tak vlastne celá prvá polovica, ktorá sa venuje prípravám na akciu stráca potrebný náboj. Zase zlé to určite nie je, dá sa na to bez problémov pozerať a pár prvkov ma aj zaujalo, len škoda, že z hlavných postáv si ma získal len bývalý vojak a najviac zo všetkého ma bavil jeho vzťah s prostitútkou, inak mi to prišlo také nevýrazné, zbytočne naťahované, aj keď našťastie to aspoň nie je nudné a nevedel som sa do toho ideálne dostať. Ale v druhej polovici sa to predsa len o niečo rozbehne, dej sa pohne mojim obľúbeným smerom, konečne ma začali baviť všetky výrazné postavy a síce stále tomu k ideálu niečo chýba, ale už ma to aspoň skutočne bavilo a bol som zvedavý, ako to dopadne. Akcie tu nie je až tak moc a je iba priemerná. Celkovo pôsobí dosť komorne, takže sa jedná hlavne o pár krátkych súbojov a prestreliek a tie síce nie sú zlé, ale chýba im akákoľvek výnimočnosť, jednoducho kompletne všetka akcia je len čisto štandard. Tentoraz tu nie sú žiadne tanečné vystúpenia, ktoré by prerušovali dej, ale aj tak sa tu nájde pár obstojných hudobných vsuviek a tá, pri ktorej si bývalý vojak predstavuje, ako bola jeho priateľka týraná sa mi aj dosť páčila. S hereckým obsadením som celkom spokojný, najväčším kladom je rozhodne postava bývalého vojaka, ktorému nechýba charizma, bavil ma aj charakterovo a pôsobí profesionálne, čo mám rád, zvyšok už zaostáva, ale aj tak ma celkom bavili aj zvyšní agenti, postava prostitútky a ani samotný terorista a tých pár dôležitejších postáv ma nesklamalo. Réžia a technická stránka mi prídu len mierne nadpriemerné, či už vizuálna stránka, atmosféra, ale aj napätie. Takže určite sa to dalo ešte vylepšiť, hlavne dej a akcia, ale to jedno pozretie určite neľutujem, kladný dojem rozhodne prevláda. 63% ()

Crocuta

Kolega Fr (k jeho díkům Tuaxovi se tímto připojuji) trefně poznamenává cosi o "filmově neindicky smýšlejících" jedincích - a v tom je nejspíš onen rozdíl mezi naším hodnocením. Na indické filmy se zkrátka dívám jinýma očima než na evropské nebo americké a tak dávám "D-Day" plný počet. Tento špionážní thriller má dostatečně nosnou zápletku, promyšlený děj, je patřičně akční i napínavý, ale oproti jeho západním příbuzným je tu mnohem více melodramatičnosti, nechybí romantika (což právě u tohoto žánru patrně leckdo nepřekousne) ani výrazné propojení hudby s dějem. To mne osobně ale právě baví - a připočtu-li k tomu suverénní výkony Kapoorovic dědka, Irrfana Khana i dalších herců, u dam navíc nepřehlédnutelné půvaby - ať už je to Shruti Haasan (role, jakou tu měla mne vždycky baví a občas, jako právě tentokrát, i dojímají), Shriswara nebo Huma Qureshi, z nichž posledně jmenovaná je prostě okouzlující - vychází mi z toho bez uzardění poctivých 5*. ()

rikitiki

Ne, že by bylo jasné, kdo je kdo a kdo zrovna koho zrazuje, ale myslím, že tenhle snímek vztahy mezi Indií a Pákistánem nijak nevylepší. Závěrečný nacionalistický projev o tom, že Indie je nejlepší, už celkovou linku, kdy Indové jsou stateční a obětaví, zatímco Pákistánci podrazáci, už jenom podtrhl. ______ Bylo to tak zamotané, že jsem okamžitě ztratila přehled. Nebojují proti sobě totiž jen indická a pákistánská strana, ale vzájemně se mezi sebou podrážejí i jednotlivé složky jedné strany - politici, policisti....Spící indičtí agenti se vyznačují neskutečnou neschopností a dělají tak školácké chyby, že snad záměrně ani nechtějí, aby se jim akce povedla. _____ Vydařený byl střih, který si zajímavě pohrával s různými časovými rovinami (vedlo krvavé rozloučení s prostitukou). Jenomže skoky po chronologické ose děj ještě víc znepřehlednily. /můj komentář č. 2 300/ ()

MartinezZ

Ke konci jsem to už vzdal. Ještě před polovinou filmu jsem pořádně nevěděl, na co to vlastně koukám a o co tam jde a popravdě ani ke konci mi to nebylo zrovna 2x jasné. Pak už to bylo jen přeplácané a nesrozumitelné a namísto nějaké pevnější dějové linky do toho zpívali, což si samozřejmě Indové neodpustí při čemkoliv v jakékmoliv snímku. A navíc to má asi tak o 43 minut víc, než by se slušelo. ()

Andrea1717

Opäť jeden fatálny príbeh, aj keď jediný príbeh, ktorý sa ma nejako dotkol bol príbeh Rudru a prostitútky. Arjun bol proste úžasný a skvelý. Irrfan, ktorého raz môžem a druhý krát nie, v tomto filme mi nejako nesedel, aj keď postavu stvárniĺ zrejme dobre, tá šialenosť v očiach ma desila od začiatku filmu, z takýchto ľudí sa stávajú samovražední útočníci... neznášam psychopatov vo filme ani v realite a jeho postava ním v podstate bola. Smola. Inak príbeh zaujme, akurát aj po dopozeraní filmu mám stále guláš v tajných organizáciách a zločincoch a v tom kto vlastne s kým, malo to vo filme príšernú rýchlosť a človek to ťažko triedi v hlave, obzvlášť, keď ho nejaké špionážne jednotky a tak super tajní agenti (Irrfan), že na to skoro sami zabudnú veľmi nezaujímajú. V tomto ohľade mohol byť film prispôsobený menej znalým masám :-) 4 hviezdičky vyslovene len za Rudrov príbeh, keby to bol samostatný film tak dostane v Arjunovovm podaní, odo mňa určite 5 hviezd :-) ()

Gaja Gamini

Jelikož nejsem Pákistánka ani Indka nemůžu dost dobře posoudit, zda tenhle film uráží něčí city, ale v každém případě nevykresluje nikoho jako nevinného hrdinu nebo bezmyšlenkovitého vraha. Za vším je politika, a ačkoliv Rishi Kapoor jako Goldman má být hledaný terorista, který se schovává v Pákistánu s vědomím a pod ochranou vlády, tak parta Indů, kteří se pokoušejí o jeho únos, si za splněním úkolu nebere žádné servítky a nějaký soucit s civilisty v programu také nemají. D Day je obratně sestavený film a pravděpodobně nejlepší action-thriller který Bollywood v loňském roce vyplodil. Dost mne šokovalo, že za ním stojí Nikhil Advani, člověk zodpovědný za glycerinem utopeným Kal Ho Naa Ho. Trochu zamrzí, že zajímavých postav je nakonec příliš mnoho na to, aby bylo možné prozkoumat jejich zázemí a osobní příběhy, což by film logicky pouze zpomalilo. Další nedostatek byl fakt, že spoustu věcí se ve filmu děje zdánlivě bez důvodu. Irrfan je skvělý, Arjun Rampal na svou roli pasuje a Huma Qureshi je také dobrá, i když jí scénář neposkytuje příliš rozsáhlou škálu emocí, s nimiž by mohla pracovat. Rishi Kapoor nemá chybu (dokonce si troufám říci, že v této "druhé" fázi své kariéry je lepší než Amitabh Bachchan). Film jsem si užila. Měl ten správný poměr intrik, vzrušení, nezdál se být příliš vzdálený možné realitě. Byl také značně "lidský" aniž by bylo proti divákovi použito citové vydírání. ()

Fujara777

ÁNO: Druhej polovici hovorím jasné áno. Hutnejšia atmosféra a viac priestoru pre Goldmana, ktorý bol jednak dobre napísaný a nakoniec aj zahraný. Páči sa mi, že Rudra aj Wali boli po celý čas motivovaný k svojim činom, získavajú si tak spojenie s divákom, jeho sympatie. Naviac spôsob, akým sa zobrazujú ich pohnútky, výrazne napomáha komornej atmosfére a dramatizuje. Obzvlášť si pozornosť zaslúži vykreslenie motívu lásky a pomsty za prostitútku (nápadité a vizuálne atraktívne). NIE: Najmä prvá polovica filmu je akási chaotická, ťažko sa vníma, čomu akiste napomáha aj skákanie v časových líniách. Postava ženy-agentky je akási zahmlená, v partii je akoby len do počtu, vieme o nej len málo (aj napriek minutáži). Mnoho úsmevných situácií či záberov, ktoré k tejto produkcii akosi patria, ale viem si to predstaviť aj bez nich (romantika a vietor vo vlasoch, ktorý sa vzal nevedno odkiaľ). Piesne tentokrát síce vhodne súzneli s dejom, ale často mali až vyslovene stupídny text. A úplný záver filmu je prehnane patriotistický až patetický. ()