Rudhramadevi

• Indie Rudrama Devi (více)

Wewik

Jednoho krásného dne se královskému páru narodilo miminko. Celý národ očekával narozeni chlapce, ale narodilo se děvče. O tomto skutku věděli pouze 4 lidé, a tak se rozhodli, že pro blaho lidu budou tvrdit, že je to chlapec. Dokonce i ji samotné to tvrdili, jenže každý musí dospět a tak se v pubertálním věku dozví, že je děvče. A tak jí rodiče vysvětlí oč jde, a ona ochotně ve lžích pokračuje. Úspěšně až do svatby..... / Film byl v celku pěkný, ale animace, které vypadaly jako by je dělalo 10tileté dítě tento film poměrně pokazily. ()

Andrea1717

Do v podstate rozprávkového námetu som vkladala viac nádejí. Film chvíľami kombinovaný s kresleným a bábkovým filmom tvoril prečudesnú kombináciu. Extra mi nesedeli jazdy na koni, tvár vytiahnutá do popredia bez pohybu, zato celé telo aj kôň sa hýbali, tuším z toho mám morskú nemoc. Celkovo zvláštna kamera aj réžia. U takéhoto príbehu by som uvítala trošku potlačenie tej prečudesnej vojenskej epopeje čo sa tiahla celým filmom a na druhej strane vytianutie príbehu lásky princeznej, ktorý, už tak skomierajúci, s koncom filmu potichučky odchádzal takpovediac do nenávratného stratena až sa stratil úplne bez konca. Škoda... Anushka ma príliš neočarila, okrem okamihov kde hrala ako žena bez vojenskej zbroje, mi nesedela, možno to bolo tou rolou.... celkovo jej podanie súbojov na meče, kopie alebo čokoľvek boli veľmi drevenné a pomalé, až som sa divila prečo tie mŕtvoly lietajú tak do ďaleka. Rana Daggubati sa mi zase páčil.... ()

majo25

Film, tváriaci sa ako historický, vyzerá viac ako rozprávka, epicky výpravná, spracovaním žalostná a nechcene vtipná. Vizuál je až na bohato zdobené kostýmy, čo sme ale pri indickej kinematografii zvyknutí, ako z nízkorozpočtovej dielne - a to nielen pre totálne otrasné digitálne efekty, za ktoré by sa animátori na západe hanbili i v 90. rokoch, ale aj za umelé a unilé kulisy, nesediace dvojexpozície i veľmi jednoduchú brakovú akciu. Príbeh je, ako som už spomínal rozprávkový, veľmi naivný, plný prvoplánových intríg a preplnený zjavnými nezmyslami. Akcie a súboje sú des - keď hl. hrdinka spraví jednu otočku so šabľou a padne na zem tucet súperov, urobí otočku na druhú stranu a padne ďalší tucet (akési indické wuxia). O telenovelovských dialógoch, kde každý nepriateľ nahlas dopredu hovorí, čo ide urobiť, nahlas spriada intrigy, až je nemožné pre iných to nepočuť, ani nehovorím. Anuška ako bojovník - vôbec, ale ako žena je celkom fešná, jej plné ženské krivky by jej mohli závidieť hrdinky v amerických i európskych kinematografiách. A kto sa neorientuje v indickej histórii, aj keď tá je vo filme iba vycucaná z prsta, v spletitých menách, postaveniach a početných historických kráľovstvách či aj v indickej geografii, je v keli. ()

Luksa

Zápletka je pohádkově vděčná - na trůn se místo očekávaného dědice narodí dědička, a jelikož je království obklopeno nepřáteli zvenčí i zevnitř, co na trůn mají zálusk, rozhodnou se milí rádcové předstírat, že ona je on, učit ji ohánět se s mečem, velet armádám, moudře vládnout a lidu pravdu nepovědět - tato lež však nevydrží věčně... Takže děj mě poměrně zabavil. Herecky taky OK - Anuška je fajn (těším se na ni v druhém Baahubalim, snad tam už nebude celou dobu namaskovaná jako čarodějnice), pro Nithyi Menon mám slabost už nějaký ten pátek a Rana Dagubbati hraje stoprocentního klaďáka - taky příjemná změna. Pěkné jsou ještě některé kostýmy, jinak ale s klady končím, všechno ostatní je docela hrůza - mluvím hlavně o vizuálu, kde tvůrci vytvářejí filmový svět skrz ošklivé, strohé CGI jako ze zastaralé videohry. Veškerá akce, bitvy a choreografie ve srovnání s Baahubalim taky bída, některé momenty byly jak ze zlého snu. Například telugská představa Benátek v časech Marka Pola. Uff, takže bohužel, tohle se dle mého moc nepovedlo. ()

coulismoulis

Anushku Shetty je radost sledovat, obzvlast ve fantasy-historizujicich produkcich, a jako Rudhramadeva*i si vede velmi dobre, obe polohy jsou uveritelne a film jako celek dokaze sdelit svou centralni myslenku a drzet pritom vicemene pohromade. Samozrejme se musite povznest nad lolezni animaci, ale to neni v indicke kinematografii zadna vyjimka a uprimne, v mnoha filmech je veci-k-povznesemi-se-nad mnohem vic a mnohem zavaznejsich, takze v tomhle pripade klidne beru plysoveho lva, slona i Bunnyho letecke akrobacie. ()