poster

Goot dakteo (TV seriál)

 • Jižní Korea

  굿 닥터

 • angličtina

  Good Doctor

 • angličtina

  Green Scalpel

  (neoficiální název)

Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2013, 21 h 23 min (Minutáž: 63–65 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • andiek05
  ****

  Je zajímavé vidět Joo Wona v jiné roli, než jakou měl v Bridal Mask či 7 Level Civil Servant. Je to skvělý herec a ve všem, kde jsem ho dosud viděla, zvládl své role bravurně, takže ani zde tomu není jinak. Dorama je dojemné a to nejen příběhem doktora Park Shin Ona, ale i některých pacientů. Moc pěkné!(8.9.2013)

 • Zíza
  ***

  Viděla jsem různá videa, na kterých Won Joo působil jako frajer (čti skvěle to zahrál). Nakonec to nebylo tak horký, ale rozhodně špatný nebyl a nedivím se, že za svůj výkon dostal různé ceny. Kdyby se seriál míň soustředil na milostná trable (a politikaření) a víc na lékařské problémy, tak bych byla o dost spokojenější. A být to o něco kratší, ten konec už byl lehce přes čáru. Má to však i pozitiva, třeba vývoj hlavní postavy (ačkoliv ten se také ke konci pěkně zpomalil, ne-li zastavil) a ukočírování tolika vedlejších postav. Vážně jsem měla pocit, že mají svůj život a nejsou jen nastrčené figurky (tedy až na ty dvě sestřičky). Rány vypadaly hodně reálně. Ani ty děti mě neštvaly. Vcelku příjemná podívaná a nejvíc se mi líbilo, když dorazily zraněné děti z autonehody. Já prostě miluju dění v nemocnici, když musí rychle ošetřit hodně lidí najednou. Škoda, že to netrvalo trochu delší dobu. Navíc mě potěšily camea: v 10. díle Ryu Duk Hwan (předtím jsem viděla Faith, kde hrál krále, takže z mé strany fakt nadšení) a ve 12. díle Seo Kang Joon (následující rok v Cunning Lady hrál podržtašku a jeho nepřekonatelným sokem byl zdejší Joo Sang Wook).(10.7.2014)

 • Moiraine
  ***

  Celý seriál táhne dopředu Joo Won, to je bez debat. Problém spočívá v tom, jak pak člověk přistupuje k té lékařské části. Já, přestože doktorské seriály moc nemusím, jsem dlouho chtěla dát o hvězdičku víc. a asi bych tak i udělala, kdyby měl Good doctor o dvě až čtyři epizody méně. Je to jak všechny lékařské seriály: každý případ je když už ne naprosto unikátní, tak má alespoň nějaké speciální komplikace; stejně tak žádná operace nemůže proběhnout hladce - ať už je problém před, během nebo po operaci. S tím bych problém ani neměla, ale podle všeho jsme tu viděli jediné pediatrické oddělení v celé Jižní Korei, kde doktorům nedělá problém se složit na operačním sále kvůli zanícenému neošetřenému zranění, aby mu incidentu přítomný otec za to ještě poděkoval. Joo Wona mám ráda a jeho Park Si On byl naprosto úžasný, proto mě mrzí, že se v druhé polovině už to trochu přestalo být o něm a jakýkoli "vývoj" jeho postavy skončil. Jestli mě ale něco na konci opravdu potěšilo a pobavilo, byla vzpomínka na Gaksitala v cameu Park Ki Woonga.(19.10.2013)

 • Krysap
  *****

  Vůbec neváhám s pěti hvězdičkami. Je to sice přeslazené, zidealizované, občas nějaké to lékařsko-seriálové klišé.. Ale za Park Shi-Ona bych dala těch hvězdiček klidně víc. To je přesně ten typ postavy, na kterou určitě nikdy nezapomenu. Za což z velké části může Joo Won, který ho zahrál naprosto dokonale. Moon Chae-Won je tradičně dobrá, moc se mi líbil i Joo Sang-Wook. Kupodivu si nevybavuju ani jednu postavu, která by mi byla vyložené protivná (a takové postavy v korejských seriálech bývají skoro pokaždý). I pan sestřička bych vynikající, o dětských představitelích ani nemluvě. V Good Doctorovi je velmi pěkně ukázáno, jak blbě většina "normálních" lidí přistupuje k handicapovaným. Už jenom pro to stojí za zhlédnutí. Doporučuju a sama si to určitě dám ještě někdy znova. Jo a to cameo na konci je opravdu vtipné. :-)))(26.10.2013)

 • Sykon
  ***

  S Joo Wonem toho moc nakoukaného nemám, ale už jen touto rolí samotnou by mě přesvědčil, že je výborný herec. A i díky tomu seriál stojí a padá s ním, protože kromě postavy doktora Park Shi On-a jde jen o další zaměnitelné doktorské drama. Proto ode mně jen 3*, jelikož ke konci už těch lékařských klišé na mě bylo trochu moc.(27.10.2013)