Joogoonui taeyang (TV seriál)

• Jižní Korea

주군의 태양

The Master's Sun

Horor / Fantasy / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2013, 17x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (21)

Sestry Hong pro mě začínají být sázkou na jistotou a určitě to neříkám poprvé, ale jsou rok od roku lepší. Vážně zbožňuju ty jejich dvojsmyslné vtípky a skvělé vyvážení komické i dramatické stránky. So Ji Seob a Kong Hyo Jin jsou pro mě naprosto nezapomenutelnou kombinací. Rozkošný byl i příběh bodyguarda a Malého slunka, a takový komorník Kim byl podle mě jednou z nejsympatičtějších postav, které se kdy v korejských drama objevily. Bože, a ten soundtrack! Už teď se těším, co si pro nás scénáristky připraví na příští rok.(21.10.2013)

Tak nějak mi to sedlo. Bylo to pro mě roztomilé, dojemné, veselé, zábavné a milé pokoukání. Osvěžující. Jsem si vědoma, že ne pro každého to bude tak milé a příjemně koukatelné, jako to bylo pro mě, ale sedlo mi to. Herecké výkony, hudba, zvraty, děj, charaktery postav (navíc hlavní hrdinka nebyla typický archetyp korejských seriálů, díky čemuž to ode mě dostalo hodně plusových bodů). Bavilo mě se na to koukat a ani jsem necítila potřebu přetáčet nějakou scénu. Samozřejmě není to čistých 5*, hodně dlouho jsem se rozmýšlela mezi 4 a 5, po 16. díle jsem dokonce byla rozhodnutá pro ty 4, protože už to na můj vkus bylo moc natáhlé (alespoň ten 16. díl tak na mě působil, proto jsem se docela bála, co bude v tom 17., kde se to kupodivu vrátilo do "starých kolejí" a já si to užila, jen to možná bylo až moc sladké). Sečteno podtrženo, 5* s odřenýma ušima. Přeloženo.(8.10.2013)

Poznáte ten pocit, že by ste chceli vrátiť čas a pozrieť si film/seriál opäť ale ako by ste ho pozerali po prvý raz? Taký pocit som mala po dopozeraní tohto seriálu. Prvých 16 častí som sa vyslovene bavila, tešila, držala som nášmu slniečku palce, rovnako ako mrzutému šéfovi obchodného domu. Sedemnásta časť mi pripadala troška nasilu natočená aby to ukončili tak ako chceli..Ale v každom prípade pre mňa najlepší ázijský seriál, čo som videla za posledné mesiace.100%(18.4.2014)

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vTCWbZZCDYc ■ Je to o vystresovaný holce, která vidí duchy. Potká muže, který se jí náhodou dotkne a nejbližší duch zmizí. Začne vyhledávat jeho společnost a poté, co spolu shodou okolností stráví noc, přičemž on ji celou dobu držel za ruku, se ona probudí po dlouhé době konečně pořádně vyspaná a nepřeje si nic jiné, než být s ním. ■ Poměrně dlouhou dobu to byla pecka. Nápadité (člověk by neřekl, co vše se dá vymyslet na téma "duchařina"), nestandardní hlavní hrdinka, každý díl obsahoval vlastní minipříběh, některé okamžiky byly srdcervoucí a pro mě nejemotivnější, co jsem dosud v seriálech viděl. Pak, pár dílů před koncem, dokončila hlavní hrdinka svoji primární misi a najednou to sklouzlo do určitého seriálového klišé (hledání se, atd.). Na začátku posledního dílu jsem si říkal, že 5* ne. Jenže pak přišlo k "duchovi u odpadkového koše" a já měl na chvíli slzy v očích (nikoli poprvé během sledování seriálu). A tak jsem sečetl všechny plusy a vrátil se k původnímu hodnocení, které jsem byl po většinu epizod rozhodnut udělit. Ukázka, že si Jižní Korea stále drží vysoký standard (poslední epizoda The Master's Sun byla odvysílána před devíti dny). ■ Hudební video (song All About): http://www.youtube.com/watch?v=qOwXuU949_8 U tohoto songu se musím usmívat, protože si vybavím, kdy jsem ho v seriálu poprvé slyšel. Je to scéna, ve které si postava představuje jistý velmi romantický okamžik, finálně lehce sparodovaný a funny :). ■ P.S. Blbnu. Měl jsem včera v Bratislavě jednu pracovní schůzku, chtěl jsem vyjádřit, že je něco v pořádku a řekl: 괜찮아.(12.10.2013)

Zábavné, dojemné, krásné, romantické, poučné. Korejci se tentokrát vytáhli! Perfektně sestavené díly, hrozně se mi líbí, jak se tam ta vedlejší dějová linka s duchy vždy uzavře.(11.9.2013)

Nemám moc ráda horory a toho jsem se bála. Naštěstí je to přece jen korejské drama a to velice povedené. Všechny díly mne bavily a hlavní i když v tomhle smyslu spíše vedlejší romantická linka mne nutila koukat pěkně popořadě. A to byl každý díl ukončený.(21.7.2014)

Dlouho jsem přemýšlel jak moc na mě Master's Sun zapůsobil, ale i přes pár opravdu silných dílů před koncem musím dát 4/5. Být o 3-5 dílů kratší a ze startu se více věnovat hlavní dějové lince, tak neváhám a dávám 5/5. K tomu abych jej nezavrhl hned u startu bylo zapotřebí putovat krůček po krůčku cestičkou zvanou JK Dramata (hlavně Secret Garden a Byeoleseo On Geudae), jelikož pustit si takový seriál před rokem, po 2. dílech ho mažu. Master's Sun přichází se spoustou působivých charakterů, pro mě netypickou hlavní hrdinkou, na kterou u JK seriálů nejsem zvyklý a zatím s nejkrásnějším OST songem,,který jsem slyšel a jímž je Touch Love.(14.8.2014)

Tohle byla jedna z letošních věcí, na které jsem se hodně těšila, ale ani sestrám Hong se vždycky nezadaří. Do pátého dílu to ještě celkem šlo a šestým jsem skončila. Nelíbil se mi příběh o psovi (z čistě osobních důvodů) a prostě nějak jsem se po skončení každého dílu, přestávala těšit na ten další. I když mám Gong Hyo-jin ráda, tak tady mi neskutečně lezla na nervy. Stejně jako So Ji-sub, jehož vlasovému stylistovi bych zakázala jeho profesi vykonávat. Dalo by se říct, že to nemá s příběhem, co do činění, ale když vám lezou na nervy hlavní hrdinové, tak to ani sebelepší story nezachrání. Nevím, jestli to někdy dokoukám, ale asi spíš ne. Podtrženo, sečteno. Master`s Sun je první východoasijský seriál, který jsem nedokoukala. EDIT po více než dvou letech. Teprve teď jsem se k seriálu vrátila a začala tam, kde jsem skončila. Nebyl dokonalý, ale koukatelný rozhodně. A navíc se mi už dlouho nestalo, abych se celý poslední díl culila jako pako.(9.10.2013)

Za půlkou série musím říct, že ačkoliv nemám ráda tyhle upejpané hlavní hrdinky, tady nemůžu jinak a strašně jí fandím. Líbí se mi, jak se v poslední době Korejci naučili uzavírat vedlejší dějové linky v jednom díle a přitom napínat k dalšímu. Ještě mi dejte uzavřený, spokojený konec a máte u mě seriál roku. Update: seriál za mnou a já tomu nevěřím. To nemohlo být korejské. Taková spokojenost s koncem. Skvělé.(10.9.2013)

The Master´s Sun jsem sledovala ve stejnou dobu jako jiné dorama s dost podobnou tématikou (jak jsem již zmínila v jednom z předchozích komentářů). The Master´s Sun bylo pro mě prostě lepší! Moc se mi líbila hororová stránka dorama, zároveň to bylo i dost zábavné a nechyběly ani nějaké ty city :-D Také výborné herecké obsazení – Gong Hyo Jin téměř nikdy nezklame, Seo In Guk, So Ji Sub, … A krásný OST.(13.9.2013)

• Ceres

Jednoznačně zklamání z nudy, která mě v drtivě většině provázela tímto seriálem. Jako kdyby veškeré kouzlo, co mám na k-drama rád, bylo pryč. Z 90 % je to vata jako svině. 10 % je úspěch tvůrců, že dosáhli toho, aby mě vůbec něco bavilo. Nejhorší epizoda je ta druhá. První scéna, která mě zaujmula, byla v 7. episodě, kdy se podařilo hrou na city díky zneužívání dítěte soucítit, pak to byl následek šroubovákové scény z 13. epizody. Závěrečná epizoda byla vyjímečně zase nezajímavá a nudná, dialogy většinou u ničem. Takový fail už jsem hodně dlouho neviděl. Téma zajímavé, ale jako celek nedotažené. Jediné, co ještě Korejci trefili, tak soundtrack, např. Touch Love skladba plus Painful Memory, která perfektně dokreslovala tragičnost, byly skvělé. Jako celek je tohle ztráta času, obsazení mizerné (herci mě nedokázali ničím zaujmout), kdyby seriál nevznikl, nic by se nestalo. Díky pár zmíněným věcem a náklonnost ke Koreji, nedávám odpad.(16.11.2013)

mile... ale obcas az prilis...(20.11.2016)

Ano, podlehla jsem této mánii a nemám výčitky. Bylo to chytré, vtipné, napínavé.. a hlavně.. neuvěřitelně osvěžující! Mezi tou změtí korejských seriálů to září asi tak, jak naše Tae Kong-Sil. Kong Hyo-Jin a So Ji-Sub excelovali a místo vaty okolo hlavního páru, byly v každé epizodě plnohodnotné příběhy.. Nikdo mě nemohl odtrhnout! Smála jsem se, měla jsem husinu, vyvalené oči,... Božský scénář se ruku v ruce sešel s úžasnou partou herců a já se těším, až si těch x příběhů dám znova, kde středobodem zůstává jenom ten jeden. ^^//(5.10.2013)

"Ak sa rozhodnete milovať, nikdy sa nebudete cítiť osamelo." Veľmi rozporuplný seriál. Snáď najnudnejší z čias Keopi Hawooseu. Komediálna zložka bola natoľko nevýrazná, že som ju takmer celý čas (až na pár jemných záchvevov) postrádala. Duchovia (neviem prečo) – niektorí hrozní, iní vyvolávajúci súcit, doteraz som neprišla na to, podľa akých zákonitostí. Bolo by logické, čím čiernejšia duša, tým strašnejší duch. Ale zjavne sa tvorcovia žiadnou logikou neriadili. /// Ak by „Veľké Slnko“ hralo dieťa, prišlo by mi roztomilé. Avšak dospelá žena správajúca sa infantilne, za žiadnych okolností nedokáže byť roztomilá, ani rozkošná, jedine trápna! (SPOILER) Pri upísaní celej svojej bytosti žene, ktorá ovláda duchov, aby navrátila úbohého boháča späť medzi živých (KONIEC SPOILERU), som bola rozhodnutá poslať seriál do koša. Avšak pro-life odkaz v poslednej časti ho zachránil a So Ji Sub si tak zachoval svoju česť. Tiež chválim hudbu Oh Joon Sunga, ktorý už v Shinui ukázal, že talent má a vie ho náležite použiť.(10.1.2014)

Opravdu jsem nevěděl, co od seriálu s tak zvláštní kombinací žánrů čekat... Nakonec jsem byl ale velice spokojen a nelituji čas, který jsem nad ním strávil. Ukázalo se totiž, že je to výborný seriál, který nijak nezaostává za svými velice úspěšnými "konkurenty". Ihned jsem si oblíbil ústřední postavy (snad jen s Joo Joongem to trvalo trochu déle). Obzvláště obě slunka, která na plátně doopravdy zářila. Hudba, jak už se pro mě u korejského drama stalo téměř samozřejmostí, je výborná. I poměr vtipů a vážných scén byl správně vyvážený. Pouze jsem měl občas pocit, že by něco málo mohli vynechat. někdy to trochu zbytečně natahovali. Kromě toho však nemám, co vytknout a tak dávám 5*.(1.11.2015)

Po prvním díle je premisa jasná, takže už nic nepřekvapí a nic nepolechtá po páteři. Spíš se jeden pobaví, když blíž pozná postavy - duchy počítaje. Nejde si je neoblíbit. A stává se málo, aby mi sednul celý ústřední trojúhelník, v tom tedy seriál uspěl na jedničku. Po pravdě bych radši, kdyby byl děj svázanější, než aby se snažil dojímat roztahanými, sentimentálními subploty. Ne všechny se navíc úplně vyřeší, protože lidé jsou nepoučitelní. Jinak tu ještě máme spoustu záběrů "ruky svírajících se v pěst", stereotyp ohledně dvou důležitých postav (bílé/černé šaty), ztrátu paměti, boháče a chudinku, krasavce a "ošklivku"... Hodnocení už zase jednou zradilo. :) Je to ale kvalitně natočené a herci hodně utáhli. Kromě dvou postav mají všechny rozměr, nejsou bezchybné, nejsou bez srdce. Poslední díl pak ohodnocení pozvedl.(29.1.2017)

JO! Po dlouhý době mě konečně něco pořádně chytlo. Po velkém zklamání z Heirs přichází překvapivě zábavný k-drama s duchařskou zápletkou, po které bych normálně nešáhla. Ústřední dvojice je skvělá, jiskří to, je to vtipné a romantické, dialogy jsou fajn, duchařský příběh každého dílu mimo hlavní dějovou linii je příjemným osvěžením. Zvlášť jsem se dobře nasmála, když se Tae Gong Shil poprvé opila;D Taky potěšila postava sekretáře Kima, který byl děsně nenápadnej dohazovač;) Poslední čtvrtina seriálu je slabší a sklouzává do dramatického klišé, ale vzhledem k tomu, že přináší s sebou skvělou hudbu, budiž jí to odpuštěno. Painful Memory je naprosto úžasná skladba, kterou teď poslouchám dokola, a Fire of Love ze City Huntera taky velmi nostalgicky potěšilo=) Celkově OST nadprůměrný. Musím říct, že rozuzlení hlavní dějové zápletky se jim taky celkem povedlo. Super - 5 hvězd!(5.2.2014)

Veľmi svieže a nápadité. Charizmatický hlavný hrdina a zaujímavá hrdinka, ktorá sa povahou vymykala tradičným kórejským hrdinkám. Seriál veľmi oživili zaujímavé príbehy o duchoch (ale okolo hororu to ani nešlo), čo mi tak trochu pripomenulo môj obľúbený xxxHOLiC. Hlavná dvojka si sadla a hlavne, zahrali to dobre. Pekné.(17.5.2015)

Začátek se mi moc provedením nelíbil. Ale poté co jsem se do toho dostal, se vše hnalo už jen správným směrem. Hlavní co si mě získalo je originalita příběhu. Myslím si že amíci by na zfilmování tohoto příběhu neměli koule, a když už, dopadlo by to tragicky. Neskutečně moc si mě také získal soundtrack.(16.8.2015)

Prvé 2 tretiny seriálu boli dosť dobré. To dojímavé na mňa síce moc nezaberalo a niektoré tie "duchárske minipríbehy" boli dosť slabé, zato samotný príbeh, humor, hlavné postavy a celková atmosféra sa mi páčili na pekných 80%. Potom sa však humor vytratil, správanie postáv sa zmenilo a zbytočne naťahovaný dej začal viac a viac strácať na príťažlivosti. A to je škoda, lebo zo začiatku som bol naozaj spokojný. Ale aj tak je to stále nadpriemerný seriál a určite si ho ešte raz pozriem. 60%.(9.7.2016)

<< předchozí 1 2