Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks)

Ideální materiál po dočtení životopisu Geoffa Johnse, který se stal vůdčí osobností DC aniž by o to usiloval. Nejsem si sice pořád úplně jistá tím rozhodnutím neadaptovat do budoucna jiné příběhy, než ty z The New 52, ale zatím se jim daří. Diana nepropásla možnost ochutnat zmrzlinu a všechno do sebe zapadlo jako puzzle, takže Darkseid odstrouhal a série animáků se Super Seven může pokračovat.(26.1.2014)

• SNCIS

Green Lantern: "Máš super sílu?" Batman: "Ne." Green Lantern: "Umíš létat?." Batman: "V letadle." Green Lantern: "Počkej nejsi jen obyčejný chlápek v kostýmu že ne?" Další DC filmeček tentokrát o tom, jak vznikla "Liga spravedlivých". Poměrně zábavné avšak ke konci překombinované. "Říkáte si nějak?" - "Říkejte nám super sedma." - 40%.(25.9.2017)

Kupodivu zde platí, čím je ve scéně méně akce, tím líp. A to je u film s názvem WAR je trochu problém. Nejedná se však o špatný film. Ve zkratce je to něco mezi The Flashpoint Paradox (*4) a Zánikem (*3). Do invaze film šlape výborně, je tam skvělá akce, vtipné gagy i dialogy a celé se to velmi zajímavě rozbíhá, ale postupně se dostaneme do takové rutiny, která už tolik nebaví. Film má JENOM 79 minut a soubojů s Darkseidem je tam několik a všechny jsou prakticky stejné a svým opakováním nezajímavé. PS: Batman rulles!(24.1.2014)

KONEČNĚ SHAZAM :D Dobře propracovaný film, který mě zaujal předně ''vznikem'' Cyborga a neznalosti členů JL navzájem. Naopak mě velice odradilo začáteční chování Wonder Woman, která se chovala jako arogantní NEsuperhrdinka, vyhrožující muži kvůli zmrzlině... Ale díky bohu se to na konci obrátilo, takže je mi zase sympatická :). Jinak proti útočícím mimozemšťanům v čele s Darksidem nic nemám, jedině to, že se mi Darkside zdál jako neporazitelný záporák, kterému ani vypíchnutí oči nebrání v normálním boji... Také mi vadilo, že neměli žádný plán, ale že se bili jenom pěstmi, snad až na Batmana, který se mi zdál, že to má jediný v hlavě uspořádané a má nějaký plán. Ale to jsou drobnosti, které vadí mé maličkosti, a proto to nemá s hodnocením nic společného. Dávám **** :)(24.4.2014)

Další animák, který se DC povedl. Sice není tak dobrý jako předchozí dva díly (Zánik a Flashpoint Paradox), ale určitě je někde na úrovni výborné Krize na dvou Zemích a o míle lepší než Nová hranice. Akce neomrzí, Batman je Batman, namachrovanej Superman zajímavej a Green Lantern je super. Trochu mě mrzí kostým Wonder Woman (Fakt, kde jste to vzali?) a nahrazení Aquamana Shazamem. Ten mi tam moc neseděl. 80%(2.2.2014)

• - Kostým Wonder Woman byl pro film výrazně upraven. V komiksové předloze "New 52" totiž odhaluje opravdu hodně a nechává jen malý prostor pro fantazii. (Caszidy)

• - Film je inšpirovaný komiksom "Justice League Volume 1: Origin (The New 52)", výraznejším rozdielom je akurát nahradenie Aquamana Shazamom. (slavo_held)

• - V produkci DC Animated většinou propůjčuje Supermanovi hlas George Newbern, zde však namluvil postavu Steva Trevora. (Caszidy)