Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks)
  • kaylin

Tohle je v podstatě převyprávění prvního příběhu z komiksové série "Justice League", který vytvořili Geoff Johns a Jim Lee. Skoro se mi chce říct, že to je celé. Jsou zde známí supehrdinové, je to akční, ale vlastně to není nic jiného než DC variace na "Avengers". Nebaví mě tyhle filmy, je to pro skalní fanoušky a já jím očividně nejsem. Jenže ono to nevyniká ani filmově. Takový "Lego: Batman" je o třídu lepší a hlavně zábavnější.(15.4.2014)

Nič extra to nie je, ale s prižmúrenými očami sa na to dá pozerať. Celý film je viac menej o tom, ako sa partia individualistov dá dokopy a nakope riť celosvetovej hrozbe. Áno, je to strašné klišé a je nutné to brať ako typický origin. Neustále mlátenie ma časom prestávalo baviť a z mdlôb ma prebral až hlavný záporák. Veľmi kvitujem krátku stopáž, lebo pozerať sa na takýto stereotyp o niečo dlhšie by bol asi problém. Cieľovka je asi trošku mladší ročník, ja asi ostanem u komiksov :) 60%(19.8.2015)

KONEČNĚ SHAZAM :D Dobře propracovaný film, který mě zaujal předně ''vznikem'' Cyborga a neznalosti členů JL navzájem. Naopak mě velice odradilo začáteční chování Wonder Woman, která se chovala jako arogantní NEsuperhrdinka, vyhrožující muži kvůli zmrzlině... Ale díky bohu se to na konci obrátilo, takže je mi zase sympatická :). Jinak proti útočícím mimozemšťanům v čele s Darksidem nic nemám, jedině to, že se mi Darkside zdál jako neporazitelný záporák, kterému ani vypíchnutí oči nebrání v normálním boji... Také mi vadilo, že neměli žádný plán, ale že se bili jenom pěstmi, snad až na Batmana, který se mi zdál, že to má jediný v hlavě uspořádané a má nějaký plán. Ale to jsou drobnosti, které vadí mé maličkosti, a proto to nemá s hodnocením nic společného. Dávám **** :)(24.4.2014)

Obrovský offtopic, ale stejně to napíšu: Doufám, že někdo někdy napíše nebo natočí komiks, který bude něco jako Marvels (Zázraky) sledovat superhrdiny z pohledu obyčejných lidí. Jedním z těchto lidí by měl být nějaký stavař, třeba rovnou majitel stavební firmy. Vždyť on ty superhrdiny musí milovat! V každém filmu, hraném nebo animovaném, superhrdinové zničí obrovskou část (v tom lepším případě jenom) města. Ta destrukce je sama o sobě už skoro až vtipná... kdy se dostaneme do stavu, že už destrukce nebude moct být balast/výplň/odraz ničivé síly hrdinů a jejich protivníků? Ne, že bych chtěl, aby Flash probíhal mezi kytkami na zahradě, aby nějakou omylem nezašlápl, ale všeho moc škodí.(16.2.2014)

Fajn animák, kde konečne nejde o klasickú ligovú tímovku. Teda žiadne: Ja som Batman a toto je môj tím a zachránime svet. Všetci hrdinovia sa samozrejme stretnú a rozpútajú divokú akciu, ale celé skladanie Ligy je za pochodu a sprevádzané vzájomnými šarvátkami. Wonder Woman ma prvý krát presvedčila, že jej postava by bola použiteľná aj do moderného hraného filmu...(14.4.2016)

• - Cyborg je spíše znám jako zakládající člen Teen Titans v předchozím universu. Naproti tomu v komiksu "New 52" je zakládajícím členem Justice League a nahradil tak Martian Manhuntera, který byl sedmým zakládajícím členem v předchozím příběhu o vzniku Ligy spravedlivých. (Caszidy)

• - Film je prvním počinem DC Animated, který využívá universum a kontinuitu nastolenou komiksem "New 52". (Caszidy)

• - Spoiler: To, že se na konci filmu objevil Aquaman, je odkaz na Aquaman/Justice League crossover "Throne of Atlantis". Jde o jeden z crossoverů v komiksu "New 52". Aquamanova účast ve filmu rovněž napovídá, že je možné očekávat adaptaci této události. (Caszidy)