Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks)
  • SNCIS

Green Lantern: "Máš super sílu?" Batman: "Ne." Green Lantern: "Umíš létat?." Batman: "V letadle." Green Lantern: "Počkej nejsi jen obyčejný chlápek v kostýmu že ne?" Další DC filmeček tentokrát o tom, jak vznikla "Liga spravedlivých". Poměrně zábavné avšak ke konci překombinované. "Říkáte si nějak?" - "Říkejte nám super sedma." - 40%.(25.9.2017)

Komiksovou předlohu jsem ještě nečetl, ale inovace v DC vesmíru, které se promíjí i v animovaných filmech jsou ku prospěchu celé věci. War je podívaná nabouchaná od začátku do konce, hrdinové předvedou věsmes svoje profilové dovednosti, padouch udržuje napětí. Darkseid je klasický animovaný padouch a tady to vypadalo jako skutečná moderní válka. Scénář bomba, neustálá akce není na škodu, divák má o to víc příležitost vnímat všechno co se děje mimo boj. Shazam je skvělej, mohli tam ale klidně dát i Aquamana, ale to možná příště. Hvězdičku navíc za představení Cyborga *****(19.2.2014)

Slabší než kousky jako Krize na dvou Zemích nebo (a to hlavně) Záchrana světa, jelikož ale můžu srovnávat s komiksem, který taky nebyl kdovíjak skvělý (skvělý ano, ale ne výborný) a tahle předloha je jeho téměř přesný přepis (s pár scénami navíc) a když pominu Darkseida, který je dokonalý, téměř všechno ostatní by mohlo šlapat trochu lépe (možná až na Wonder Woman, scéna se zmrzlinou byla skvělá). JLA ještě není sehraná, ale slovní přestřelky mezi členy týmu fungují skvěle, hlavně mezi Batmanem a Green Lanternem. Ucházející, ale v sérii slabší, akce funguje, hlášky taky, ale příběh by mohl být o hodně lepší. 75%.(22.10.2014)

KONEČNĚ SHAZAM :D Dobře propracovaný film, který mě zaujal předně ''vznikem'' Cyborga a neznalosti členů JL navzájem. Naopak mě velice odradilo začáteční chování Wonder Woman, která se chovala jako arogantní NEsuperhrdinka, vyhrožující muži kvůli zmrzlině... Ale díky bohu se to na konci obrátilo, takže je mi zase sympatická :). Jinak proti útočícím mimozemšťanům v čele s Darksidem nic nemám, jedině to, že se mi Darkside zdál jako neporazitelný záporák, kterému ani vypíchnutí oči nebrání v normálním boji... Také mi vadilo, že neměli žádný plán, ale že se bili jenom pěstmi, snad až na Batmana, který se mi zdál, že to má jediný v hlavě uspořádané a má nějaký plán. Ale to jsou drobnosti, které vadí mé maličkosti, a proto to nemá s hodnocením nic společného. Dávám **** :)(24.4.2014)

• JohnnyD

Čo sa týka príbehu tak totálne vykastrovaný film. Zápletka filmu sa dá zhrnúť do troch viet, zvyšok filmu je nezastaviteľná ubíjajúca akcia. Jediné plus sú skvelé kostýmy - hlavne Superman a bohovská Wonder Woman. Inak hrozné sklamanie a spolu s All Star Superman najhorší DC celovečerný animák. Nemala to náhodou byť videohra?(17.4.2014)

• - V produkci DC Animated většinou propůjčuje Supermanovi hlas George Newbern, zde však namluvil postavu Steva Trevora. (Caszidy)

• - Spoiler: To, že se na konci filmu objevil Aquaman, je odkaz na Aquaman/Justice League crossover "Throne of Atlantis". Jde o jeden z crossoverů v komiksu "New 52". Aquamanova účast ve filmu rovněž napovídá, že je možné očekávat adaptaci této události. (Caszidy)

• - Film je prvním počinem DC Animated, který využívá universum a kontinuitu nastolenou komiksem "New 52". (Caszidy)