Liga spravedlivých: Válka

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 76 min

Jay Oliva

Předloha:

Geoff Johns (komiks), Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

V závěru už začne být neustálý příval stereotypní akce poněkud otravný a nudný, takže si člověk bez mentality dvanáctiletého klučiny začne pomalu přát, aby se na chvíli zastavilo a tým vymyslel nějakou jinou taktiku než "bum, bum, bác, Shazam, bác, ale pokud beru v potaz, že je to pořád především svižný výplach pro děti, tak proč vlastně ne. A první půlhodinka a skřížení cest je v podstatě bez chyby. Batman owns it.(1.2.2014)

Kupodivu zde platí, čím je ve scéně méně akce, tím líp. A to je u film s názvem WAR je trochu problém. Nejedná se však o špatný film. Ve zkratce je to něco mezi The Flashpoint Paradox (*4) a Zánikem (*3). Do invaze film šlape výborně, je tam skvělá akce, vtipné gagy i dialogy a celé se to velmi zajímavě rozbíhá, ale postupně se dostaneme do takové rutiny, která už tolik nebaví. Film má JENOM 79 minut a soubojů s Darkseidem je tam několik a všechny jsou prakticky stejné a svým opakováním nezajímavé. PS: Batman rulles!(24.1.2014)

Fajn animák, kde konečne nejde o klasickú ligovú tímovku. Teda žiadne: Ja som Batman a toto je môj tím a zachránime svet. Všetci hrdinovia sa samozrejme stretnú a rozpútajú divokú akciu, ale celé skladanie Ligy je za pochodu a sprevádzané vzájomnými šarvátkami. Wonder Woman ma prvý krát presvedčila, že jej postava by bola použiteľná aj do moderného hraného filmu...(14.4.2016)

Slušná dávka akcie, ktorú skúsený Jay Oliva dokáže divákom predať, len škoda príbehu, ktorý je nevýrazný a ktorý tu v podstate ani nieje. Inak slušná fightovačka, ktorá je natiahnutá na 80 minút a už len preto nedokáže nudiť a ďalší dôvod je ten, že najlepší komiksový hero - Batman - ma nie len najviac priestoru, ale aj najlepšie hlášky. 80% - 4*(14.2.2014)

Hm.. Tak proč ne, že, za mě překvapivě dobře fungující, dokonce i jednotný vizuál všech superhrdinských filmů všech amrických komiksových animovaných adaptací (ach ano, i na tebe to padlo, nebohý Hellboyi) mě tentokrát tak neiritoval jako obvykle (možná je to i tím, že Wonderwomen má konečně dobře vypadající kostým a ne něco jako z béčkové pornoparodie). Sice je tu pořád spousta kravin a nedodělků, například absence jakéhokoliv smysluplného plánu a všechno se oderve jen a pouze pomocí rvaček a nikdo tak nedá vyniknout těm členům týmu, kteří místo tupé síly používají mozek (no dobře, ten je tam snad jenom jeden, chlapec netopýří). Ale to je vlastně úplně jedno, na animák pro děti je to pořád překvapivě kvalitní podívaná, při které mě skoro ani nenapadlo, že bych rád vykostil toho člověka, který rozhodl, že místo Aquamana bude přítomen poněkud debilní charakter Shazamův.(21.4.2014)

• - V produkci DC Animated většinou propůjčuje Supermanovi hlas George Newbern, zde však namluvil postavu Steva Trevora. (Caszidy)

• - Film je prvním počinem DC Animated, který využívá universum a kontinuitu nastolenou komiksem "New 52". (Caszidy)

• - Spoiler: To, že se na konci filmu objevil Aquaman, je odkaz na Aquaman/Justice League crossover "Throne of Atlantis". Jde o jeden z crossoverů v komiksu "New 52". Aquamanova účast ve filmu rovněž napovídá, že je možné očekávat adaptaci této události. (Caszidy)