Reklama

Reklama

Southcliffe

(festivalový název) (seriál)
  • Velká Británie Southcliffe
Trailer 2
Drama / Thriller
Velká Británie, 2013, 3 h 5 min (Minutáž: 45–47 min)

Režie:

Sean Durkin

Scénář:

Tony Grisoni

Hrají:

Sean Harris, Mark Badham, Shirley Henderson, Hayley Squires, Emma Cunniffe, Alfie Stewart, Eddie Marsan, Joe Dempsie, Anatol Yusef, (více)
(další profese)

Epizody(4)

Southcliffe je malé ospalé anglické mestečko. V mestečku, ako je toto, sa masové vraždy nepáchajú. Je to uzavretá, právo dodržiavajúca komunita. Jednoduchí, dobrí ľudia. Ale sú v skutočnosti takí dobrí, za akých sa pokladajú?
Všetko sa zmení, keď jedného rána mestečko z jeho ospalosti prebudí náhla otvorená náhodná streľba. Táto prekvapivá násilná udalosť zastihne obyvateľov nepripravených a donúti ich čeliť tragédii, smútku a zodpovednosti. Do mestečka sa po streľbe vracia televízny reportér David Whitehead (Rory Kinnear), ktorý sa tu narodil a teraz sa vracia domov, aby zachytil príbeh skrývajúci sa za tragédiou. (sochoking)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

emma53 

všechny recenze uživatele

Nečekala jsem tak silné, sice fiktivní, ale zcela reálně působící drama. Mně se při sledování Southcliffe například vynořil v mysli okamžitě Breivik z Norska a tam bylo těch obětí o hodně víc. Ale naplno jsem se chytla až po druhém díle a trochu jsem zápolila s prolínáním časových linií, to se upřímně přiznávám. Tvůrcům se ale skvěle podařil ponor do pocitů a psychiky lidí, kterých se masakr nějakým způsobem dotknul, jak těch pozůstalých po tak příšerné události a nebo tady v tom případě i televizního reportéra, který se tam narodil. Možná by neškodilo věci, trochu víc rozvinout Stephanovu postavu například ohledně jeho mládí. Silně emotivně na mě zapůsobil Andrew v podání Eddieho Marsana, který zahrál otce zavražděné Anny maximálně věrohodně. A Shirley Henderson, moje oblíbená herečka už z filmu Zkrocení zlé ženy, tak té role Clarie sedla jak přišitá na míru. Celkově to bylo po herecké stránce vynikající. Studená, mokrá a temná atmosféra celého městečka ještě víc umocnila ten smutek a beznaděj. A konec byl přesně takový jako sám život, když se něco tak strašného stane. Za tu uvěřitelnost celé události si určitě Southcliffe zaslouží lepší čtyři hvězdy ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Atmosféra anglického venkova byla co do syrovosti dokonala a příběh víc než uvěřitelný, protože se šílenými střelci se v poslední letech roztrhnul pytel. Navíc výběr Seana Harrise byl trefou tref. Bohužel z mého pohledu to bylo místy až příliš zdlouhavé a při posledním díle, od kterého jsem čekal asi nejvíc, jsem se občas docela řádně nudil. BBC mě potěšilo i tentokrát, ale přesto jsem čekal víc. 60% ()

Reklama

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Mimoriadne depresívna a mrazivá miniséria. Prvé dve časti opisujúce čo, ako a prečo sú vynikajúce ba priam dokonalé. Zvyšné dve časti, ktoré sa príbeh snažia dopovedať, sú však už výrazne slabšie. Buď by to chcelo viac častí, alebo výraznejšie zostrihanie. V tejto podobe to žiaľ zostáva niekde na pol ceste medzi priemerným a dokonalým. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

První dva díly, které po "durkinovsku" nepředvídatelně přecházejí mezi dvěma stavy vědomí (před katastrofou / po ní), jsou naprosto fenomenální ukázkou, jak se dá spojit poetika psychologického art filmu s atraktivní strukturou seriálového vyprávění. I když i druhá polovina seriálu je vizuálně a herecky působivá, občas má problém ustát úmyslnou zkratovitost a neurotičnost jednání postav. Hodně zachraňuje způsob, jakým se Durkin brání jednoznačnosti, ale nemůžu se zbavit dojmu, že to buď měl být radikální celovečerák, nebo delší seriál, který by postavy a jejich vztahy ještě hlouběji rozpracoval. I přes lehké rozpaky z posledního dílu a roztrpčení nad tím, že strhující energie první hodiny a půl nakonec vyprchá do bažinaté mlhy, hodnotím tenhle svébytný výklad Quality TV vysoko. [80%] ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Určitě nedostálo pověsti nejdepresivnější show, s jakou mi bylo doporučeno - na takový Torchwood se to vůbec nechytá. Docela mě štvaly zmatené a nelogické flashbacky ve druhé episodě, a stejně tak to, že vlastně až do konce se jen tak naťukne spoustu postav a možných linií, a pak se prostě nestane nic... Speciálně poslední episoda je k vzteku - žádná pointa, žádné odhalení, žádné uzavření čehokoliv. Cítil jsem se podveden! Přitom je to chvílemi opravdu působivé, a budování atmosféry na téma "všichni jsou maximálně v prdeli" se autorům docela daří. A pokud se vám stejně jako mě líbila hudba v poslední části, ušetřím vám googlení, je to T.E.Morris. ()

Galerie (10)

Související novinky

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

14.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního…

Reklama

Reklama