The Way We Dance

• Hongkong Kuang wu pai (více)

Fa (Cherry Ngan) sa dostane na univerzitu, čím sa jej elegantne podarí uniknúť rodinnej tradícii – reštaurácii s tofu. Hneď v prvý deň školy sa Fa pridá k hip-hopovej tanečnej skupine BombA, ktorá poškuľuje po prvenstve v miestnej tanečnej súťaži. Titul šampióna však už nejaký ten rok držia Rooftoppers a poraziť ich nebude ľahké ani tentoraz. Navyše, tanečníci sú tiež iba ľudia a patálie spojené s láskou či žiarlivosťou sa nevyhýbajú ani im. (IFF Bratislava)

LangiJ

Na to, že taneční a hudební filmy hodně můžu, je tenhle film pro mě rozčarováním. Né, že by mě to zklamalo, ale asi jsem od svého oblíbeného žánru čekala víc. Od začátku mi to přišlo takový těžko uvěřitelný, hloupoučký a naivní. Když už se to začalo zlepšovat, přišlo zas něco, co to srazilo o stupínek dolů. Příběh se postupně celkem pěkně rozjel, taneční výkony taky dobrý, závěrečný vystoupení nápaditý, jen výběr hudby moc nezaujal. V každém takovémhle filmu je minimálně jedna písnička, která mě zatahá za uši, tady ovšem nic. Z hereckých výkonů zaujal Babyjohn Choi. Za jedno zkouknutí to určo stálo, ale jinak tenhle film pro mě zapadne do kategorie průměru. ()