Film mě loni zaujal svým názvem, který jsem vyhodnotil jako hodně divný (ale možná právě tím upoutá pozornost), jakož i samotným námětem - to zaujetí ale nebylo takové, abych se přiměl na to jít do kina. Když se nyní, více než rok po premiéře, naskytla možnost to vidět, nakonec jsem neodolal. Ne že by to byl vyloženě průšvih - své světlé chvilky si ten film asi vybere - ale jako celek mě to zkrátka neoslovilo. Obsazení mi moc nesedlo (snad s výjimkou Elišky Křenkové, která mi byla velice sympatická, a hlasu Marie Doležalové - když se na scéně pak objeví i fyzicky, už to ale nějak není ono) a dialogy mi často vyloženě rvaly uši, stejně jako zvolený styl snímání postav, kdy se kamera po každé replice v rámci jednoho záběru přesune na aktuálně mluvící postavu - působilo to na mě strašně iritujícím dojmem. Rozpačitě jsem vnímal i zvolené lokace, které se podle mě do filmu moc nehodily, a použitý soundtrack, který je prostě... divný - slovo, které asi celý tento film vystihuje nejvíc. A to spíše v negativním významu - lidem, kterým se tento film líbil, to upřímně přeju, ale osobně jsem asi už viděl příliš mnoho kvalitních filmů, aby se mi mohlo líbit něco, co mi přijde tak - proč to neříct - amatérské (či nezkušené, chcete-li), nepropracované a neukotvené nějakou jasnou filmařskou vizí. Minimální počet hodnocení i komentářů zde (více než rok po premiéře, jak jsem již zmiňoval) dává tušit, že s návštěvností v kinech to asi taky žádná sláva nebyla, a nějak se tomu ani nedivím. UPDATE 28. 12. 2015 - Na druhé zhlédnutí se mi ten film líbil trochu víc než prve, ale pořád si myslím, že není příliš podařený. Při sledování se mi mimochodem hlavou honilo, že kdo by si loni pomyslel, že se z Marie Doležalové stane taková hvězda, a že se jednou utká s Pavláskem o vítězství ve StarDance.(1.9.2015)

Hravy film, ktery pripomene nekterymi postupy treba Lasku shora Petra Marka. Oproti ni ma ale jasnejsi a nejspis i promyslenejsi vypraveci strukturu. Cira radost. Paradne pokecal je totiz chytrejsi film, nez jak se tvari. A pokud vam nekdo bude tvrdit, ze ten film neni o nicem, tak nema pravdu. Je o komunikaci.(13.7.2014)

Dvě vyprávěné linie - o tajemném sousedovi na chatě a tajemné dívce v telefonu - se nepodařilo nějak propojit. Odehrávají se jen vedle sebe, a to až do konce. Má to drajf famáckých snímků, i docela jistou režii, ale oba příběhy jsou zbytečně natahované a začnou nudit. Měl to být spíš kraťas, a ještě lépe: dva kraťasy. Marie Doležalová předvedla odfláklý výkon, když svoji dívku na telefon zahrála jen v jediné poloze permanentní nasupenosti a nedokázala ji ani trochu odstínit v různých scénách.(27.10.2017)

Tomáš Pavlíček se v diskusi s publikem ukázal jako trochu blázen - trochu borec a já mu za tenhle kousek docela fandím. Bylo to krátký, svižný a hlavně místo osudu několika zoufalců v totálním zapadákově nasadil autor život jednoho línýho studentíka a utrousil kolem toho spoustu absurdních nápadů. Ta sranda mi sedla =). Myslím, že na jeho další film taky řeknu: ''Tak jo." (75%)(11.7.2014)

Zajímavý debut, který má spousty chyb, ale nejde tak úplně "odstřelit". Pravdou je, že Pavlíček nejvíc doplácí na částečný amatérismus, který je z filmu bohužel hodně znát a do konce prakticky nezmizí. Formát natáčení i zvolená kamera nejsou úplně nejšťastnější a zrnitost, která je tu vidět, někdy opravdu dost ruší. Filmu moc nepomáhají ani herecké výkony, které jsou dost křečovité (hlavně u představitele Štěpána) a nepřesvědčivé. Výjimkami jsou jen "profíci" Vydra s Krausovou, kteří tu ale nejsou nikterak často. Je ovšem vidět, že Pavlíček disponuje slušným talentem a invencí a některé vtipné momenty a kamerové záběry jsou dobře vymyšlené a částečně i zrealizované. Nechybí tu ani nenucený humor a nadsázka, což je moc fajn. Příběh je zřejmě záměrně mimo realitu, protože chce upozorňovat na problémy dnešní mladé generace a potřebuje jich zachytit co nejvíc. S tím pak bohužel souvisí i částečná zmatenost děje (zbytečně nechronologické vyprávění) a chybějící motivace postav. Za zhlédnutí film určitě stojí, ale do kin podle mého v současné podobě nepatří, protože by mu přece jen víc slušela menší obrazovka. 50%(22.7.2014)

• - Snímek byl natočen na 16mm film. (Zdroj:LFŠ2014) (mikrom)

• - Natáčelo se v Chrudimi a na Kokořínsku. (jenik71)