Reklama

Reklama

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie... (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Vitex 

všechny recenze uživatele

Jsem fanoušek, ale stejně: Smál jsem se jako idiot. Nechápu, co komu vadí na projevu jednotlivých herců, všichni jsou nádherně brechtovsky odosobnění, přesně jak to tento film potřebuje (byli byste vůbec schopní se dívat na Sedmikrásky nebo na O slavnosti a hostech?). Poselstvím filmu je především ona pro Pavlíčka typická "pozitivní energie", které je letos ve světě takový nedostatek. Tome, jsi tuzemský velmistr v žánru pohádky. Filmařsky nejinteligentnější český snímek posledních let. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pamatujete si film Kouř? Tak nějak podobně vyzní i tento film. Ulítlej, pitomej, střelenej, ale i přes to všechno máte nutkání koukat na další minuty, které poměrně svižně ubíhají a Vy se nestačíte divit, jaký herec nebo herečka se ve filmu ještě objeví. Za mě, na debut, docela dobrý. Znova bych si jej už nepustil, ale určitý status jedinečnosti ten film v sobě má. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Před pár dny byl úplně čas na malej, krátkej českej film a tak jsem si vzpomněl na Tomáše Pavlíčka, spoluautora úžasné Chaty na prodej, že jsem od něj chtěl něco vidět - a program na nedělní odpoledne byl jasný. Dostal jsem, co jsem očekával - malý, vtipný, absurdní příběh, občas přepálený, v lecčems, hlavně co se týče vztahů zajímavý, s decentně komediálním Václavem Vydrou nejmladším (jak vzpomínka z jiného světa) a nadějí, kterou nakonec přišla s Jenovéfou Bokovou. Snímek není bezchybný, ale to člověk dokáže začínajícímu režisérovi odpustit, pokud jeho film má energii a nápady. 70%. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Kdyby to byla jen trochu míň vorlovina, bylo by to fajn. Je tu plno momentů, plno nápadů, které jsou hrozně dobré, ale celkově to má takový divný nádech. Neumím to přiblížit jinak, než že ta stylizace smrdí cigaretovým kouřem a nepříjemným oparem divné pachuti. Nic není lehké, nic není hravé, všechno to je podivně vysilující a já vůbec nevím proč. A ne takovým tím příjemným stylem, že filmař nějak zachytil podivnost světa, ale právě naopak. Asi to nedává smysl, ale nevim. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ano, bejt kamarád Tomáše Pavlíčka asi bych mu prdnul taky pět hvězd, jako kolega Vitex i když výrazy typu "nejinteligentější český snímek posledních let" bych si odpoustil, protože soudnost a úcta k ostatním českým filmařům nejsou zase až tak špatný vlastnosti, abych se jich veřejně zbavoval. Film nemá žádnou pointu ani nikam nesměřuje, je založen na existenci jednoho bezvýznamnýho kluka, který si žije svůj poměrně zbytečný život. Jako divák jsem se občas ptal a co jako má bejt ? To má bejt nějaký sdělený nebo mám se smát nebo mám přemýšlet nad svým trapným životem ? Není mě to z toho příběhu totiž jasný, navíc je poměrně kostrbatě vyprávěn a už vůběc nemluvím o absolutních debilitách ve scénáři a totálně povrchně napsaných postavách. Neříkám, že některé scény nejsou zajímavé či neumí pobavit i když třeba servírovat divákovi druhou scénu s policajtem na osamělý ulici a zdůraznit vtipnost je opravdu zbytečný. Nejsme debilové, chápeme napoprvé. Je to šitý horkou jehlou ve stylu honem, honem, přihlížím k tomu, že Tomáš je debutant a dávám dvě, ale spíš jako povzbuzení do další práce. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na 16mm film. (Zdroj:LFŠ2014) (mikrom)
  • Natáčelo se v Chrudimi a na Kokořínsku. (jenik71)

Reklama

Reklama