Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štěpána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce opouští Prahu. Nevěda coby odjíždí bezcílně s přáteli na chatu. Shodou zamotaných okolností se ale ocitá v malém městě Sedmihoří, kde začíná pracovat jako operátor v call-centru. Vše se ale mění ve chvíli, kdy se v záplavě fádních telefonátů ozve hlas tajemné slečny Marie... (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ano, bejt kamarád Tomáše Pavlíčka asi bych mu prdnul taky pět hvězd, jako kolega Vitex i když výrazy typu "nejinteligentější český snímek posledních let" bych si odpoustil, protože soudnost a úcta k ostatním českým filmařům nejsou zase až tak špatný vlastnosti, abych se jich veřejně zbavoval. Film nemá žádnou pointu ani nikam nesměřuje, je založen na existenci jednoho bezvýznamnýho kluka, který si žije svůj poměrně zbytečný život. Jako divák jsem se občas ptal a co jako má bejt ? To má bejt nějaký sdělený nebo mám se smát nebo mám přemýšlet nad svým trapným životem ? Není mě to z toho příběhu totiž jasný, navíc je poměrně kostrbatě vyprávěn a už vůběc nemluvím o absolutních debilitách ve scénáři a totálně povrchně napsaných postavách. Neříkám, že některé scény nejsou zajímavé či neumí pobavit i když třeba servírovat divákovi druhou scénu s policajtem na osamělý ulici a zdůraznit vtipnost je opravdu zbytečný. Nejsme debilové, chápeme napoprvé. Je to šitý horkou jehlou ve stylu honem, honem, přihlížím k tomu, že Tomáš je debutant a dávám dvě, ale spíš jako povzbuzení do další práce. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Před pár dny byl úplně čas na malej, krátkej českej film a tak jsem si vzpomněl na Tomáše Pavlíčka, spoluautora úžasné Chaty na prodej, že jsem od něj chtěl něco vidět - a program na nedělní odpoledne byl jasný. Dostal jsem, co jsem očekával - malý, vtipný, absurdní příběh, občas přepálený, v lecčems, hlavně co se týče vztahů zajímavý, s decentně komediálním Václavem Vydrou nejmladším (jak vzpomínka z jiného světa) a nadějí, kterou nakonec přišla s Jenovéfou Bokovou. Snímek není bezchybný, ale to člověk dokáže začínajícímu režisérovi odpustit, pokud jeho film má energii a nápady. 70%. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tak se mi potvrdilo, že Pavlíček není schopný napsat pořádný scénář. Tohle je sice lepší, než ta příšerná Chata na prodej, ale tenhle film kromě té hravé kamery - co vlastně má? Jo, ještě asi tři vtipné situace, ty ostatní jsou buď nehorázně trapné (všechno s Pavláskem, u nějž se ve filmu ukáže, že je příšerný herec) nebo prostě nijaké. Děj je slabý, rozplizlý a zakončení je nijaké. Jo, to se mi taky potvrdilo, Pavlíček neumí filmy zakončit, prostě je nechá plynout dál, i v Chatě na prodej to tak má. On celý ten film je takový ulítlý a role Vydry nejml. je tam taková hodně absurdní (avšak odhadnutelná už od začátku - já na to přišel od tý chvíle, kdy se tam zjevil, akorát nechápu, kde to teda obědval).Půlku filmu z toho je vlastně vyprávění příběhu, který je potom v příběhu... Ačkoli to ze začátku vypadalo poutavě a hravě, nakonec z toho vzniklo roztažené nic. A tenhle člověk, co není schopný napsat pořádný scénář, dostane cenu za nejlepší scénář od kritiků, no potěš... 2* ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Zajímavý debut, který má spousty chyb, ale nejde tak úplně "odstřelit". Pravdou je, že Pavlíček nejvíc doplácí na částečný amatérismus, který je z filmu bohužel hodně znát a do konce prakticky nezmizí. Formát natáčení i zvolená kamera nejsou úplně nejšťastnější a zrnitost, která je tu vidět, někdy opravdu dost ruší. Filmu moc nepomáhají ani herecké výkony, které jsou dost křečovité (hlavně u představitele Štěpána) a nepřesvědčivé. Výjimkami jsou jen "profíci" Vydra s Krausovou, kteří tu ale nejsou nikterak často. Je ovšem vidět, že Pavlíček disponuje slušným talentem a invencí a některé vtipné momenty a kamerové záběry jsou dobře vymyšlené a částečně i zrealizované. Nechybí tu ani nenucený humor a nadsázka, což je moc fajn. Příběh je zřejmě záměrně mimo realitu, protože chce upozorňovat na problémy dnešní mladé generace a potřebuje jich zachytit co nejvíc. S tím pak bohužel souvisí i částečná zmatenost děje (zbytečně nechronologické vyprávění) a chybějící motivace postav. Za zhlédnutí film určitě stojí, ale do kin podle mého v současné podobě nepatří, protože by mu přece jen víc slušela menší obrazovka. 50% ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Asi to nebylo nic moc, protože si o tom vůbec nic nemyslím. Nemám z toho v podstatě žádnej dojem. Jenom doufám, že jsem svoje vlastní mládí prožil líp. Že jsem se měl někdy i čemu zasmát, a že jsem k tomu třeba někdy i sám přispěl. Že jsem nebyl takovej nudnej, nezajímavej, neslanej-nemastnej, otravnej kolík. Zítra si na něj nevzpomenu, a nevzpomněl bych si, ani kdyby o něm nevznikl film, ale rovnou desetidílnej seriál. Ne, to už bych si ho asi pamatoval. Pamatoval bych si, že jsem kvůli němu roztřískal celej kvartýr, nebo cokoliv, co mi právě přišlo pod ruku, protože i tady byla ta stopáž nastavená přesně tak, abych se tímto způsobem nezačal projevovat. Dvě hvězdičky z ohleduplnosti k začínajícímu tvůrci, nechci mu brát chuť do další tvorby, ale chtělo by to přidat. Kdybych to měl k něčemu připodobnit, tak k Černému Petrovi, a to byla tehdy, panečku, jiná jízda. Nebavil jsi mě, Štěpáne. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Chrudimi a na Kokořínsku. (jenik71)
  • Snímek byl natočen na 16mm film. (Zdroj:LFŠ2014) (mikrom)

Reklama

Reklama