Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Burton tenkrát řekl, že Alenka pro něj byl jeden z nejnáročnějších projektů vůbec. Hlavně proto, že velké produkční společnosti měly nějakou představu (včetně přidání 3D) a ta se absolutně odlišovala od té, co měl v hlavě právě Tim. Nicméně penízky jsou mocné pokušení každého producenta a tak se nám novodobá Alenka objevila na plátně znova. S režisérem, který toho nic moc nevymyslel a spíš mám pocit, že se jenom svezl na pozici režiséra, aby na ní někdo seděl, a celý film stejně tak založili na animaci, se kterou tenkrát přišel Tim. Osobně ale musím říct, že se jim druhý díl příběhově docela i povedl. První je taková nenucená poctivka britského střihu, která mi nesedí ani jak v rámci předešlých zfilmování, tak i samotné knihy. Tohle už je ale jiné kafe a Sacha Baron Cohen jej navíc parádně doplňuje. V tu ránu ta barevnost má naprosto jinou úroveň a i když první díl s celým tímto barevným mišmašem přišel, tak teprv tenhle díl mě opravdu bavil. A to i přesto, že z tohoto filmu je vidět, jak moc tlačí na pilu, aby z něj něco káplo.(16.1.2017)

• Djkoma

Bez Burtona je pryč jakákoliv vizuální podmanivost a vynalézavost a vše je pouze barevné a kýčovité. Přesto má Alenka několik kladů. Největším je nádherná (dívčí, citlivá, ale i odvážná a půvabná) Mia Wasikowska a vtipný Sacha Baron Cochen. Tahle dvojce ve filmu válí a daleko za sebou nechává někdy až zbytečné "staré známé" (Helena Bonham Carter) a především stále tragičtějšího Johnyho Deppa. Toho by pár let nikdo neměl obsazovat do drahých filmů, aby dostal možnost si vylepšit svou aktuální pověst. Alenka jako druhý díl nedává příliš navíc, oproti prvnímu dílu a osobně bych ve sledování této série pokračoval jen kvůli Mie a myslím, že má na víc. Těším se, kam tohle děvče bude směřovat.(23.3.2017)

Rozpočet $170miliónovTržby USA $64,267,918Tržby Celosvetovo $216,795,918Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ čisté zúfalstvo, štúdio Disney po dlhšej dobe stúpilo úplne vedľa s touto prázdnou bezduchou omalovánkou, kde aj tá triková stránka je skôr na smiech o nejakom deji škoda hovoriť, bieda, bieda /videl v kine: 25%/(15.6.2016)

// Distributor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,763 // Otvárací Víkend v USA: $26,858,726 //(8.3.2017)

,,KLOBOUČNÍKU, TVOJE RODINA PŘECE UMŘELA. UŽ DÁVNO. SÁM JSI MI TO ŘEKL. NIKDO TI JE NEVRÁTÍ.“ … „ALE TY BYS MOHLA…" /// Alenka na cestě do minulosti (Kloboučníkovi). Začalo to dobrodružně, pak šup – zrcadlo a …. něco tomu kurva chybí…(nu což, aspoň mám víc prostoru o bloumání o svým dnu Naprdlajs…). Film spíš pro ty mladší, který pobaví barevnost, záplava CGI (3D) a rozličnost postaviček. Zřejmě tak bezelstně chroupnou hozenou udičku s „dramatickou“ zápletkou o odpuštění. Já už (dávno) vím, že každej den je dar, takže je mi celkem líto, že jsem projebal dvě hodiny času u pohádky, která vůbec nemusela bejt vo Alence, ale vo komkoliv (kdo se chce usmířit). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1872 napsal Lewis Carroll, číst nebudu. 2.) Všechno sežeru a svádím to na ségru. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(29.10.2016)

Tohle se mi opět líbilo! Spousta barev, hravosti a fantazie! Taky bych se občas ráda vrátila v čase a změnila pár svých dnů, ale při svém posledním pokusu dostat se za zrcadlo, jsem si málem zlomila nos. Další pokusy vynechám, nechci mít zrcadlo napadrť a celých sedm let Naprdlajs. ;-)(13.1.2017)

Druhý díl se jeví jako občasné dětské dobrodrůžo. Koukat se na to rozhodně dalo víc než první díl, který měl na svědomí velký Tim. Johnny Depp stále neopouští maskérnu a zřejmě to už bude nějaká jeho závislost na silných vrstvách makeupu, co ho vede k tomu neustále přijímat tyhle role ve vyumělkovaných pohádkách. 50%(10.10.2016)

První díl mě moc nenadchnul a nenechal ve mně žádnou stopu. Druhý díl ve mně sice taky nenechá bůhvíjakou stopu, ale je rozhodně zajímavější. Teda alespoň pro mě.(9.11.2016)

Jasný případ tvorby kdy forma převládá nad obsahem a kdy ve změti nejroztodivnějších barviček i nadále poskakuje pomalovaný Johnny Depp a lelkuje s králíčky u čajového dýchánku. Rozhodně se je na co dívat, po výtvarné stránce není absolutně co vytknout, avšak příběh je naprosto ubíjející a sráží film k nudě. Tentkrát to i snad kvůli Bartonovi na mě fungovalo, ale 6 let dělá mnohé. V tomto případě dlouho připravovaný sequel, který ostudně propadl...6/10(29.9.2016)

• Shakers

Ani jednotka ma moc nebrala, ale tak keby náhodou bolo pokračovanie lepšie, tak som sa na to preventívne pozrel, no a ani som nemusel. Prišlo mi to ako prechádzka pekne vymaľovaným svetom, čo bol viac menej aj prvý diel, ale tu ma obišiel už aj príbeh. 45% - 2*(7.11.2016)

Je to překvapivé i pro mě, ale nemůžu jít v žádném případě pod pět hvězdiček, protože tohle pokračování mě opravdu překvapilo a můžu s klidným svědomím říct, že je stejně kvalitní a buňkyničící jako první Alenka od Burtona. Líbily se mi hrátky s časem a jak všechny efekty byly udělané do posledního detailu a je vidět, že i pověření lidé si dali práci s tím, aby byl příběh poutavý a zajimavý. Klobouk dolů.(26.11.2016)

• Foox

Bezpohlavní průměr z kterého čiší promarněná šance navázat na relativně slušnou jedničku. Laciná přehlídka kvalitativně kolísajících triků stojí jen na dějové stupiditě a na sázce na nostalgii, jenže s tímhle ať mi tvůrci klobouk políbí.(27.1.2017)

Druhá Alenka mi přišla poněkud sušší a bez pořádné "šťávy!" Na můj vkus se tu nedostalo moc pozornosti bájnému kloboučníkovi, Johnnymu Deppovi. Burtonova Alenka tedy zůstává i nadále nepokořena! ___ (Cinestar, Hradec Králové)(11.6.2016)

Mé první setkání s (ne)Burtonovou "Alenkou". Upřímně, nikdy jsem tenhle příběh příliš nemusela; dávám přednost "Čaroději ze země Oz", který je o poznání méně ujetý. "Za zrcadlem" se nicméně snést dá, především pak díky plejádě britských herců, kterým dominují (zlá? hodná?) Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen, jehož Čas je nejlepší postavou filmu. P.S.: Pevnost Času? Takhle nějak by zvenku mohla vypadat Temná věž, jen by musela být cca. 2x vyšší:-)(11.6.2016)

Páčilo sa mi to narovnako s Burtonovým spracovaním Alenky z r. 2010. Po atmosferiickej a technickej stránke to možno nebolo až také dobré ako uvedený príklad, no zato sa mi viac páčila samotná dejová linka. Stále bolo všetko v pohybe, stále sa niekam utekalo, stále sa niečo riešilo a hlavne mám rád námet ohľadom cestovania v čase. Skrátka po obsahovej stránke sa mi to pozdávalo viac. Keby sa toho chytil Burton, mohlo ísť o veľmi kvalitnú fantasy rozprávku. 65/100(19.10.2016)

• kingik

Film Naprdlajs. A zasloužený propadák k tomu. Je mně až líto, do čeho se nechá uvrtat Johnny Depp. Tentokrát už je za hlavní hvězdu filmu, je ho o něco víc než posledně, ale je znát, že je to jen dojení mrtvé krávy. Úhlavním problémem je, že pokračování produkuje Pizdney, společnost, která by i dětské omalovánky zbavila krutosti a udělala z nich ňuňu miláška. Do toho diváka praští šílený scénář, který devalvuje kouzlo postav, když z nich dělá nepoužitelné hrdiny. Proti cestování v čase nemám námitek, ale patří do jiného filmu, ne k postavičkám podle Lewise Carrolla. Vedle toho je to námět provařený, nijak objevný, v podobně typizovaném filmu fungující jen z 30%. Pokud se tedy chcete dozvědět, jak Zlá královna přišla ke své vodnaté hlavě, s obsahem nejspíše budete korespondovat. Jen ten film je přesolený bizarním dějem, který je postupně pitomě redukován, až vyústí do stupid přeslazeného závěru, v němž neomylně odhadnete kdo a jak dopadne. A nepovažuji to za spoilerování, prostě je to celé až tak průhledné. V pokračování je až k prasknutí CGI, které sází na kvalitu, kdo viděl jedničku, už tak u vytržení nebude. Pár scén má potenciál, jenže to by film nemohl být přístupný, aby se z něj něco vyrazilo, co předchozí díl neměl, něco temného. Režisér James Bobin, mezi jehož nejlepší počiny patří Mupeti I/II, film jen pospojoval hezkými vizuálními obrázky, vyprávění mu ale nejde. Scénář dodala renomovaná Linda Woolverton, jenže pryč je její invenční přístup. Většina filmu má především gulášový ráz, pokud nemáte nakoukanou jedničku, vůbec se do pokračování nepouštějte. Budete se ztrácet jak v motivacích postav, tak i v jejich charakterizaci. Sacha Baron Cohen ztvárnil Čas, za celou dobu jsem nebyl schopný rozpoznat, jestli je to záporná postava, či nikoliv. Kloboučník Johnnyho Deppa je naprosto zbytečný. Proč by měla Alice dávat v sázku svůj život, aby zachránila jeho rodiče skrze návrat v čase, když o nich nic důležitého neví. A k čemu nevraživost urozených sester, když v závěru vidíme jejich trapné smíření. A to jsou jen některé výtky, se kterými nebudu zdržovat. CGI smršť, herecké hvězdy, hitovka od Pink v závěrečných titulcích, ale dojem z filmu je převážně nepřehledný a nanicovatý. 4/10.(30.9.2017)

Z předchozí Burtonovy Alenky v říši divů jsem byl před 6 lety nadšený, byl jsem proto zvědavý i na tento film (i když jsem nějak nejdřív nechápal, proč vůbec vzniknul a jestli je to remake / sequel nebo co vlastně - ten film mi přijde neuvěřitelně zbytečný). Nakonec může za sebe říct, že se mi to vcelku líbilo - hrají tam samí moji oblíbení herci (obzvlášť duo Helena Bonham Carter a Sacha Baron Cohen nemá chybu), vizuálně je to vyloženě úchvatná podívaná, a celé to končí velmi pěkným a dojemným vyústěním, takže za mě celkem spokojenost. Nesdílím výtky některých lidí k Deppovu herectví nebo k naprostému odklonu děje od Carollovy předlohy (kterou stejně neznám) - ten film mi přijde jako řemeslně velice slušně natočená komerce, na kterou bych neměl nejmenší problém vzít svoje děti (kdybych nějaké měl).(28.5.2016)

• SeBig

Tak Alenka a její přátelé mě opět zase pěkně srali. Já nevim na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Spoiler: jestli jsem to dobře pochopil, tak za všechno celý to divadlo co se za ty dva pro mě těžce stravitelné díly dělo může ta debilní bílá královna, která není schopná přiznat svou chybu? Tak to at jde doprdele. Všichni hl. hrdinové (kromě kloboučníka) mě srali svojí demencí.. zde jsem fandil červený královně leč je to taky pěkná píča.(9.2.2017)

Alenka je tu podruhé. Sice už je to o něco slabší, ale pořád to má šťávu. Absence Tima Burtona trochu zamrzí, ale co už. Mohlo to dopadnout hůř... Opět se vracíme do onoho kouzelného světa. Tentokrát se to dost točí kolem Kloboučníka, který hledá svou ztracenou rodinu. Najdeme tu i nové postavy, jako je například Čas v podání Sachi Baron Cohena. Celkem dost se tu cestuje čas. Jeho pojetí je docela originální. Mia Wasikowska je okouzlující jako vždy. Ale jinak už asi snímek nemá mnoho co nabídnout. Snad už nebude pokračování. "Za jak dlouho je brzy?"(7.10.2016)

• Chrustyn

Přeplácaná slátanina, která má pobavit ultraberevným 3D, které možná potěší menší publikum. Já se nudil víc než u jedničky.(15.12.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14