poster

Grand Prix: The Killer Years (TV film)

Dokumentární

Velká Británie, 2011

Režie:

Richard Heap

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • TeeAge
  *****

  Strhujúci dokument z dielne BBC o najkrutejších dekádach Formule 1 čo sa týka úmrtnosti. Kto chce vediet viac o F1 z dôb, keď v priemeru každý piaty jazdec za sezónu tragicky zahynul, si musí pusiť toto. K aktuálnemu veľkoprodukčnému Rush s Thorom v hlavnej úlohe je tento dokument najlepšiou reálnou historickou prípravou.(14.9.2013)

 • Gothar
  *****

  Na tento dokument som si spomenul pri pozeraní Rush a konečne sa naskytla možnosť ohodnotiť ho. Je to jeden z najpútavejších dokumentov, aké som kedy videl. Obsahuje autentické zábery a výpovede tých, čo prežili - Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Jacky Ickx a ďalší. Nepatrím k fanúšikom modernej F1 a toto som si pozrel čisto zo zaujímavosti, aby som si trochu ozrejmil dobu, keď bolo pretekanie naozaj nebezpečné. 100 %(21.10.2013)

 • Disease
  *****

  Vynikající. Archivní záběry a vzpomínky pamětníků, není čas na nudění se.(4.9.2017)

 • DocBrown
  *****

  Jeden z nejlepších dokumentů o F1, zaměřený hlavně na bezpečnost během zlaté éry 60. let, zároveň ale mapující technický pokrok té doby. Je velkou poctou Jackie Stewartovi, který se ze všech nejvíc zasloužil o zlepšení bezpečnosti v průběhu 70.let, stejně jako poctou všem obětem. Speciální místo tu má tragédie Jima Clarka, která otřásla svět motorsportu stejně jako o 35 let později smrt Ayrtona Senny. Jediná chybička, často se uvádí, že slavný Cosworth DFV byl první samonostný motor součástí šasi, ale to není pravda. Prvním bych nechvalně proslulý šestnáctiválech BRM H16, který Chapmanův Lotus používal právě pred příchodem Cosworthu. 99%(16.11.2014)

 • Georginek
  *****

  Za Davida Purlyeyho jasnych 5*.......ten konec se nestydel........ musel sem si dat panaka.....(23.12.2013)

 • malamala
  *****

  Syrová realita bez sladkých omáček.(21.8.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace