Podezřelý

용의자

The Suspect

Akční / Thriller

Jižní Korea, 2013, 137 min

Nejednoduchá záležitost a pro neznalé korejské problematiky asi i dost nepochopitená a nestravitelná. Vyhovovalo mi postupné odkrývání minulosti hlavních hrdinů. Je fakt, že leccos tam bylo nedořečeno, některé prvky se daly předvídat, některé byly absurdní, ale tak je tomu u akčních věcí v podstatě vždycky. Líbilo se mi barevné ladění filmu, trochu slabší byl tentokrát soundtrack. Žádný motiv mi v hlavě nezůstal a už si ho nevybavím. Určitě se na film, ale časem podívám znovu, porotože nepochybuju o tom, že mi pár věcí uteklo. 3,5*(21.4.2014)

Prachsprostá kopie Bourneova ultimáta, která používá stejný styl snímaní, (úhly kamery, roztřesenost) prakticky totožnou (ale výrazně slabší) hudbu i akční scény (bitky bez hudby, automobilové honičky, kdy je automobil použit jako zbraň) a dokonce i prostředí (přestože jsme v Korei). Na druhou stranu je to docela svižné a nebýt přepálené stopáže, nepříliš charismatického hlavního hrdiny a slabšího příběhu, mohlo to být ještě o třídu lepší. Akční scény nepřekvapí, ale ani neurazí a jako nenáročná akční podívaní, film funguje.(17.9.2019)

No ve výsledku to bylo úpolně přesně to, co si od korejců představuju ... Bylo tam všechno, akce nonstop, dva antihrdinové, na oko složitej děj, ale celý je to udělaný jen pro parádní přehled akce ... a "fighty" suprový, hodně účelový, realistickým, žádný parádičky moc, to mám rád ... :-)) Dlouhý a vůbec sem neměl myšlenky na nic jinýho ... Týpci sympatičtí ... super!!(5.9.2014)

Je zábavné siahať po juhokórejských špionážnych filmoch, pretože nikdy neviete, čo na vás vytiahnu. Podobný prípad je aj Suspect, pretože, aj keď pracuje s osvedčeným príbehom, je podávaný spôsobom , ktorý vás núti prehodnocovať videné a perfektne sa zahráva s vašimi očakávaniami. Spojenie príbehu "Berlínskej misie" (aj keď bez romantickej vložky) a Bournovského štýlu prinieslo osvieženie a ja som si tento mix zrady, bitiek, naháňačiek, politických intríg, aj napriek dlhšej stopáži, dokonale užil.(3.6.2014)

Dalsia z radu korejskych spionaznych akcnych eskapad. Ak je v tomto smere The Suspect Vasim prvym zarezom, budete spokojny. Ak ste podobnych filmov s danou tematikou uz predtym zopar videli, nebude toto nicim nove, mozno okrem kratenia si chvile pocitanim mnozstva odkazov na Jasona Bournea. (videné na EFM)(8.2.2014)

• - Ještě v rané fázi výrobního procesu byl s filmovým snímkem, kterýžto byl z malé části natáčen dokonce i v karibském ostrovním sátě Portoriko, spojován populární jihokorejský herec Kye-sang Yoon. Ten ale na úkor odchodu dalšího z avizovaných jihokorejských herců, herce Min-sik Choi, rozpracovaný filmový projekt opustil. Hlavní role byla filmovými tvůrci přeobsazena do této doby s akčními snímky nezkušeným jihokorejským hercem Yoo Gong. Ten se k co nejdokonalejšímu ztvárnění přisouzené filmové role tajného agenta rozhodl tříměsíční dietou shodit přebytečné kilogramy, naopak nabrat svalovou hmotu a dokonce podstoupit i náročný výcvik specifického ruského bojového umění The System, tzn. Systema. Herec dokonce sám postoupil i natáčení nebezpečných scén, jako například seskok s padákem na řece Han, automobilové honičky, horolezectví či všechny bojové sekvence, bez specializovaného filmového zástupce, tedy profesionálního dubléra. (Conspi)