A dost!

Už ani slovo!

Enough Said

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

Byl to takový film ze života, o dvou rozvedených lidech, kteří, ač přesto odlišní, se našli. Ale pořád máte v životě pochybnosti, zda všechno děláte dobře a protějšek je ten pravý. Skvěle to uteklo, ukázalo, jak celý život můžete ztrácet, hledat, nalézat....hezké. Film podbarvovala pohodářská muzika. Co se hereckého obsazení týče, když jsem viděla rok narození Toni , nevěřila jsem svým očím. Vypadala jako opuštěný baset před boudou, který se pitvoří od škály psích očí k rádoby veselí, co čeká, že si ho vezme domů nový páníček. Jako žena mi nesedla, mnoho chlapských gest, co se chůze i gestikulace týče, vemkoncem i divných bezdomovských kalhot. Nemůžu si pomoci. A Gandolfini...obr Gandolfini. Viděli jste jeho oči? Byli to oči dobrého člověka a skvělého herce. Už nikdy by nikdy jiný nemohl být Soprano. Hrozná škoda, že už ho dále neuvidíme. Život není fér. Ani ve skutečnosti, ani ve filmu. Uvědomíte si, že pokud vám dítě, se kterým žijete, někdy odejde -což přijde, zůstanete sami. Možná neodvratně, tak jako Toni. Ale ona měla štěstí.(26.1.2014)

Osobne mi snímok prišiel ako jeden z tých inteligentných amerických rom-com ktoré si síce druhy-krát nepozriem ale veľmi milo ma prekvapili. Aj scenár mi prišiel taký uveriteľný, veď náhody sa dejú nie len vo filmoch :) V prvej polovici som si užíval humoru od oboch hlavných postáv, zatiaľ čo v druhej polovici som trpel ako svoj problém hlavná aktérka vyrieši alebo bude typická ženská a bude to ťahať do extrémov pokiaľ všetko nepraskne. Za mňa má tento milý filmik palec hore :)(23.10.2015)

Možná o něco víc, než 3. I když zase, průměr 66% není tolik, aby pak člověk řekl, že to byl dobrej film, že jo. Ano, bavily mě dialogy mezi hlavní ženou a hlavním mužem, ale zase ne tolik, abych na 3 minuty neodešel, nepodíval se jinam. Film o tom, jak dáme na názory druhých, jak se sami necháme ovlivnit, rozkývat, aniž by se jednalo o záměr rozkývávače. Hlavní herec civilní, uvěřitelný, ona mi byla sympatická, pak jsem si tady přečetl, že trochu přehrává a najednou mi začalo vadit, jak se na něj kření, když mu něco vysvětluje, nebo se snaží omluvit. Nevim, příjemné plynutí zavrzalo a vyvedlo mě z čumící pohody. Prostě dejte si bacha na bejvalý manželky, moc jim to kecá.(26.11.2014)

Tento necakane sympaticky film som prepla z nudy v nedelu dopoludnia uplne nahodou. Na prvy pohlad klise na typ komedialneho milostneho trojuholnika, chlapik ma vsak tak zaujal, ze som pri nom ostala. A urobila som dobre. Bolo to velmi mile a nevtierave, vtipne. Odporucam ako prijemnu jesennu komediu, ale hoci aj po cely rok!(9.11.2014)

Pohodový, poklidný a nenáročný film. Je až s podivem jakou situaci může život připravit. Aby jste po letech potkali svoji dávnou kamarádku a začali chodit s jejím bývalým manželem? Tak to se může vážně stát pouze ve filmu. Ovšem tvůrcům filmu se povedlo vytvořit to věrohodné a s odlehčeným humorem. Bavil jsem se, dávám tři hvězdy....(26.2.2014)

• - Natáčení probíhalo v americké Kalifornii ve městech Santa Monica, Los Angeles a na mezinárodním letišti v Ontariu. (Terva)

• - Film je věnován herci Jamesi Gandolfinimu, který zemřel v roce 2013 na infarkt. (Terva)

• - Snímek měl filmovou předpremiéru na filmovém festivalu v Torontu 2013. (Terva)