Kôsoku bâba

Japonsko / Hongkong, 2013, 71 min

Tri mladé slečny sa stávajú súčasťou natáčania prvej časti novej strašidelnej reality show „Jersey Girl's" odohrávajúcej sa v starej, opustenej nemocnici. Prvou súťažiacou, ktorá vstupuje do stavby, je 16-ročná Ayane. Ihneď po jej vstupe do budovy sa začnú diať zvláštne veci, ktoré sa odrážajú na zdraví a výzore všetkých zúčastnených. Aké miesto na nakrúcanie to vlastne režisér Yamagata vybral? (*CARNIFEX*)

ricci.s

No konečne sa Japončíci aspoň trochu posnažili, pretože spolu s "Horror Stories" je to pre mňa najlepšia ázijská novinka za posledné roky. Horor o troch dievčatách, ktoré v úvode nakrúcajú reality show v starom prekliatom baráčiku, čo sa im však vypomstí, lebo si so sebou "omylom" vezmú jedného pekne nasraného ducha, takže na nich čaká množstvo príjemných prekvapení. Bolo to desivé (párkrát som sa slušne zľakol), bolo to miestami dokonca nechutné, a dalo sa na moje počudovanie aj zasmiať, lebo ducha škaredej, zakrpatenej, šprintujúcej stareny nevidím až tak často. Tá sa im vlastne snažila ukázať, čo na tej prekliatej klinike robili jej, takže naše dievčatá čakajú menšie... "zdravotné problémy". Síce sa tu vyskytne aj tradičný dlhovlasý námet, ale našťastie len okrajovo. Celkovo to bol pre mňa veľmi sympatický a svieži vetrík do ázijských hororových vôd. ()

George Stobbart

Otrepaná, stereotypná, chabo natočená, nudná a x-krát videná šikmooká duchárčina. Jedinými pozitívami a dôvodmi prečo nehodnotím ešte nižšie je sympaticky krátka stopáž a realisticky nepríjemná vizáž ducha, ku ktorej sa viažu 2-3 pekne mrazivé scénky. Zvyšok však pomaly ani nestojí za pozornosť. ()

*CARNIFEX*

Režisér Yamagata chystá natáčanie novej strašidelnej TV reality show „Jersey Girl´s“. Premiérová časť sa odohráva v starej, opustenej nemocnici. Hneď po vstupe prvej súťažiacej sa začnú diať veci, ktoré sa v scenári nenachádzali. Aké miesto na natáčanie to vlastne režisér Yamagata vybral? Priznám sa, že pri jednej zo scén som naozaj pocítil zimomriavky. Keď sa však podobná scéna niekoľko krát zopakovala, už mi to prišlo skôr vtipné, ako strašidelné. Od tohto hororu som si vďaka krátke stopáži sľuboval najmä akciu. Nie, že by jej bolo málo, nie že by sa režisér Naitô nesnažil. V snímku je však cítiť mierny amaterizmus v kombinácii ( asi ) s malým rozpočtom. Masku ducha si môžete zakúpiť pri príležitosti návštevy kolotočov na hociktorom jarmoku. Alebo stačí poslať vašu milovanú polovičku k nejakej lacnejšej kozmetičke a strašidlo máte doma. Za pozornosť stoja ešte ( asi ) dve scény, ktoré pôsobili skutočne nechutne ( chrasty, chrasty, chrastičky ). Záver spolu s rozuzlením nijak originálny, bez výrazného napätia - zívačka. The Crone je tuctová ducharina, ktorá Vám žiadne mimoriadne chvíle, ktoré ste už niekde trilión krát nevideli, nepripraví – 45%. ()

hladass

Na nelogické chování mnoha postav v hororech jsem si už zvykl, ale co předvedli tvůrci v tomhle kusu je i nad mé chápání... Ale popořadě... Příběh o třech mladičkých zpěvačkách, které během natáčení reality show ve staré, opuštěné nemocnici osvobodily dosti nasraného ducha, je klasická, mnohokráte viděná duchařina s pár nechutnými záběry a chvílemi strašidelnou atmosférou... Díky naprosto stupidnímu scénáři neměly hysterické herečky moc co hrát, děj se chvílemi, a to i přes opravdu krátkou stopáž, nepříjemně vleče a jakákoliv logika dostává těžce na prdel... Takže zbývá jen pár nechutností a nepříjemná vizáž ducha stařeny, která byla očividně inspirována v šedesátých letech populární Ghost Cat... Ne, tohle se šikmookým moc nepovedlo... ()

Cedr

Po technické stránce relativně zručně natočené céčko na déčkovém scénáři s éčkovou logikou chování postav. The Crone tu a tam projeví nadějný hororový moment, ale atmosféra bohužel tou nesmyslností velmi trpí. Divák místo aby si užíval občasnou povedenou lekačku jen tázavě zírá na to co na plátně zrovna vyvádějí postavy. The Crone je skutečně zářivou lekcí toho jak se postavy ve filmu chovat nemají. Na druhou stranu to nabízí nový level zapojení diváka do filmu neboť každý s představiteli hlavních postav musí hluboce soucítit. Některé věci, které jim scénář diktuje, jdou totiž tak moc proti srsti všeho přirozena, že to probouzí pocit vzájemné sounáležitosti. Aby toho v pomateném scénáři bez hlavy a paty nebylo málo, tak poslední dvacetiminutovka boří veškeré meze soudnosti a nadobro pohřbívá jakékoliv záblesky naděje. Obzvlášť předzávěrečné poodhalení historie opuštěné nemocnice téměř vyznělo jako nechtěný slapstick. Nicméně z filmu jde cítit vášeň nebo minimálně slušná porce odhodlání a jistá dávka šarmu mu tudíž nejde upřít. Popravdě řečeno jsem se vůbec nenudil a to se počítá. To že mě The Crone zaměstnal vnitřní debatou o tom, zda to tvůrci myslí vždy vážně nebo zda jde o dobře maskovanou nadsázku, je už věc druhá. ()

Dr.Cilka

V niektorych momentoch film posobi naozaj az neprijemne rusivo (co je pozitivum).. no zvacsa hned potom nasleduje nejaky nezmyselny dialog alebo pocin hrdinov, pripadne tragikomicka nizkorozpoctova scena, ako napr. opakujuci sa koncert dievcat v parku, kde vystupuju priemerne pred 3 az 5 divakmi. Pritom niektore triky ci sceny neboli zle, cele podla mojho nazoru vyrazne inspirovane Silent hill-om. Mam pocit, ze cele sa to dalo urobit omnoho kvalitnejsie, a to napr. iba malickostami ako obcas ubrat z osvetlenia ci vynechat par lacnych "bu!" momentov. Gomenasai.. ()

elanista1

Ako skoncia uvodne titulky hned sa ide priamo na vec, velmi prijatelna je dlzka filmu, je dost velky rozdiel medzi 70 minutami a 90 minutami, osobne preferujem kratsie stopaze. Zimomriavky, neprijemne mrazenie v chrbte, znechutenie a zdesenie ma sprevadzali skoro cely cas, len som sa obzeral vo svojom okoli ci ku mne nahodou nebeha nejaka krpata sediva starena... Desiva atmosfera je tu na ukor scenara, ktory nie je az taky rozvetveny, ale neprekaza to. Velmi ma tiez prekvapilo, ze tu hralo asi 5 japonskych dievcat a zien, a vsetky boli naramne krasne. V tomto filme sa bud a) tancovalo a spievali vtipne pesnicky, alebo b) strasilo. Ziadne zbytocne dialogy, priamociarost a jednoduchost slavi tentokrat velky uspech. Skoro 4. ()

jkpj22

Z komentářů jsem od filmu čekal dvě věci - mrazivou atmosféru a nějaké ty lekačky. Ani jedno ale ve filmu nefungovalo. První půlhodina byla dost slabá, přestože se tam "duch" párkrát objevil. Druhá část byla o něco lepší, chvíli to vypadalo, že mě to vyděsí, ale ani omylem. Místy lehce nechutný. Takže sečteno podtrženo, dávám jednu hvězdu, a to hlavně za krásné japonské herečky v sukýnkách. Toť vše. I ten scénář byl místy vyloženě pitomý. Když nad tím znovu přemýšlím, jedna hvězda je možná moc. Když už dělám ducha, navíc japonskýho, měli dát nějaký prachy stranou na pořádnou masku a nějaké (alespoň nějaké) efekty. Jde evidentně o low-budget produkci. Ke konci už mě to vyloženě nebavilo a měl jsem co dělat, abych to nevypnul. ()

wick

Průměrný, místy zdlouhavý ((i na 70 min!) horror....bez nějakého napětí a mnohými rádoby strašidelnými scénami, kde se tvůrci nedrželi toho, že méně je někdy více. ()