poster

Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

 • Česko

  Mistr loutkář: Toulonova pomsta

 • Česko

  Mistr loutkář III

 • USA

  Puppet Master III: Toulon's Revenge

 • USA

  Puppet Master III

 • Austrálie

  Puppet Master III: Toulon's Revenge

 • Velká Británie

  Puppet Master III: Toulon's Revenge

Horor

USA, 1991, 86 min

Komentáře uživatelů k filmu (34)

 • eraserhead666
  *****

  Když k nám počátkem devadesátých let vtrhly videopůjčovny a já propadl jejich kouzlu, měly tam sice tehdy celou loutkářskou trilogii, ale já si jako první půjčil tohle. Což nijak nevadilo, protože se tenhle díl vrací úplně na začátek, před předchozí dva. a jak to tak bývá, zpravidla máte nejradši ze série ten díl, který vidíte jako první, nezávisle na jeho pořadí. Dosud jsem viděl jen první tři díly (ale hodlám se polepšit) a tenhle je opravdu nejlepší, i když druhý má taky koule. Ještě dojíždí osmdesátkový duch, v menší roli má oblíbená Sarah Douglas a vznik mé nejoblíbenější loutky Toulonovy ženy dávící pijavice. Stará dobrá poctivá horrorová práce, jak v žánru celkově, tak i v loutkářském subžánru. Hlavní hrdina sympatický, náckové nepříjemní, tupí a nechutní, loutky úchvatné a smrtonosné, příběh dojemný. Jo, tohle by šlo.(16.6.2013)

 • obitus
  ****

  Třetí dobrodružství neposedných loutek je zasazeno do období druhé světové války a odkrývá tajemství, která jsme dosud mohli v sérii pouze tušit. Toulon je zde napaden nacisty, kteří se pokoušejí oživovat mrtvé vojáky a chtěli by k tomu využít jeho metody, ale uteče a jelikož mu hoši s hákovým křížem na čepici udělali několik nepěkných věcí, začne se jim mstít. Samozřejmě za pomoci svých loutek, které se postupně objevují na scéně tak, jak je Mistr vytváří a nakonec máme prakticky kompletní sestavu, známou z minulých dílů, ochuzenou o plamenometčíka, kterého ale více než nahrazuje osmiruký kovboj. Brutalita a béčkový feel jsou pořád na slušné úrovni, i když kvalit druhého dílu tenhle prequel přeci jen nedosahuje. Pořád je to ale vynikající zábava pro všechny loutkomily.(19.2.2009)

 • Bloody13
  ***

  Mocichtiví nacisti zavraždí Toulonovi ženu a ten se začne krutě mstít. Vyšle svou jednotku malých, ale smrtících loutek proti mocnému nepříteli, který poznává, jak skutečně chutná pomsta... Rozhodně lepší než jednička, ale trošku horší než dvojka. Přesto má třetí díl filmů o Mistru loutkáři svoje kouzlo. Loutky zabijejí často, krutě a docela vynalézavě, a i když tentokrát chybí Thorch, jeho místo skvěle zastoupil "pavoučí" Six Shooter.(19.7.2010)

 • Wacoslav1
  *****

  Bombastická záležitost! Jasně nejlepší díl série a vůbec to nejlepší co kdy DeCoteau vyplodil. Za prvé se dozvíme, jak to všechno začalo, no a hlavně loutky jsou konečně pořádně v akci, konečně pořádně zabíjejí špinavý nácky, zabíjení si užívají a divák si ho užívá spolu s nimi. Na plnej počet pak tenhle flák táhne především démonický Richard Lynch v úloze jednoho z nejhnusnějších gestapáků jakýho jsem kdy ve filmech viděl. a Toulunovi a jeho miláčkům nejde nefandit. Dobrou noc kolego loutkáři! 95%(10.12.2015)

 • Ruut
  **

  Stejný (no možná o kousínek lepší) než předchozí díly, ale mě to napotřetí už zoufale nebavilo.(16.4.2010)

 • LION-MR.T
  *****

  Když David DeCoteau nenatočí nějaké céčko nebo déčko není to on,asi ho mám tak zafixovaného,ale tady prokázal svůj talent i na něco lepšího. Příběh s oživováním a druhá světová válka byly jednou z hlavních věcí co tento díl ozvláštňuje a my tak vidíme jaký Toulon měl vlastně život a,že za všechno mohou Němci a ta zasraná druhá světová válka. Vraždy zůstávají na úrovní předchozích dvou dílů.(19.10.2006)

 • Campbell
  ****

  Je zajímavé že DeCoteau který ted točí céčkový pologay filmy natočil na začátku 90 let tuhle béčkovinu, a to zatraceně zábavnou, loutky jsou více vražednější než kdy jindy, a konečně tu jsou pořádně vidět, sice se zase nejedná o nejlepší díl, ale o jeden z nejpovedenějších určitě. Pamatuju si jak když jsem byl malej měly v půjčovně VHS a já se jí vyhýbal jak čert kříži protože panenek a loutek jsem se neuvěřitelně bál:-)(22.7.2011)

 • PetrPan
  ***

  Návrat v čase, který trošičku nesedí s prvním dílem, kde jsme se s podstatně starším Andre Toulonem a nacisty už setkali, a to v roce 1939. Tady jej potkáváme v retrospektivě událostí, které tomuto okamžiku a SPOILER prvního dílu sebevraždě mistra loutkáře měly předcházet, ovšem Andre je mladší a druhá světová válka už je v plném proudu. Tak ale to bylo spíš jen tak pro zajímavost. Ve trojce kvituju zejména o cobysezanehetvešlo lepší herce, Richard Lynch jako hlavní padouch byl asi v tomto ohledu nejlepší, a pak samosebou loutky a jejich "vražedné běsnění", na scénu přichází myslím poprvé Šestiraňák a jeho vystoupení s nacistickým generálem připomene i legendární souboje z Divokého Západu. Z původně neutrálních bábetek se nám tady vlastně definitivně stávají ti hodní hoši, ale o angažmá v dětském loutkovém divadle naštěstí nestojí.(11.11.2014)

 • Vishnar
  **

  Třetí pokračování bylo kupodivu asi nejlepším filmem série... tedy zatím, dál se uvidí. Spojit nacisty, experimenty a loutky dohromady, dobrý nápad. Dozvědět se při tom ještě více z Toulonovy historie, ještě lepší. Pan Vrták (můj oblíbenec) se tady naštěstí ukázal a zase mu hlavička jela jedna básen. Nová postava šestirukého kovboje se také povedla a řadí se mezi další oblíbence. Herecké výkony podprůměrné, kdo by u podobného snímku ale čekal něc jiného... jen herec gestapáka Krause byl o stupeň lepší než ostatní a opravdu si toho hajzla užíval.(15.1.2012)

 • fcreading
  ****

  Bábkarská séria Mistr Loutkar sa dočkala veľa sérií, ale nie vždy sa každý diel mohol pochváliť tak dobrým pokračovaním, akým dozaista diel tretí je. Už ten príbeh, ktorý nás zavedie do druhej svetovej je špičkový, minulosť odohrávajúca sa v nečakanom prostredí a nakoniec Toulonova pomsta. Klasika na ktorú nikdy nezabudnem 80 percent.(7.1.2009)

 • Andersis
  ***

  Tento díl je dosti jiný než jeho předchůdci. Odehrává se v roce 1944. Herec který stvárnoval Mistra loutkaře je dosti prkený. Loutka kovboje je neskutečně zábavná.(6.5.2009)

 • mysiak
  **

  Výrazne slabšie pokračovanie...očividne malý rozpočet, béčkovosť až céčkovosť..a už proste nezaujímavé...pár vypychnutých vecí tu je..ale strácajú v tom bahne nezaujímavosti a nudnosti...(15.11.2009)

 • SOLOM.
  ****

  Pro mě osobně patří tento díl k těm nejlepším z celé série. Od svých předchůdců se v lecčem liší a hlavně zde dostala většina loutek obrovský prostor předvést své kreativní schopnosti. Byly zde poodkryty a zodpovězeny některé otázky, které se týkají vzniku loutek a výroby elixíru života.(3.5.2010)

 • K.I.N.G.
  *****

  Tam, kde je loutka vysmátý kovboj se šesti rukama, tam je možné všechno a tam se také genialitě meze nekladou. Bylo to úžasné, napětí gradovalo víc a víc a krev v mým žilách tuhla, zatímco moje srdce se naplňovalo radostí stejně jako to Toulonovo, když vyrobil další ze svých nádherných loutek. Je to vlastně předchůdce prvních dvou dílů a ačkoli byl natočen až jako třetí, je bezvýhradně nejlepší a to oba předchozí považuju za velice vydatná sousta. Hlavně je to něco úplně jiného, o něčem jiném, jsou zde dáni perfektně do kontrastu přívrženci dobra a zla a loutkám to na straně dobra mimořádně svědčí. Nebudu tu už nadále vytahovat všechna superlativa, která jsem na tomto snímku shledal, každopádně věřím, že jsem jeden z mála, které tento film tak neuvěřitelně nadchl. Zanechal ve mně opravdu obrovský dojem a já na to nezapomenu.(14.2.2011)

 • fallangell
  **

  Asi jsem byl při sledování moc zhulenej. Nebo možná právě málo :D(3.10.2009)

 • Chatterer
  ***

  Loutky vs gestapo? Proč ne. Tentokrát si krvežíznivé loutky berou do parády nácky.(29.10.2009)

 • kaylin
  ***

  Snímek „Mistr loutkář III: Toulonova pomsta“ je ukázkou toho, že i s celkem bláznivého nápadu se může podařit natočit dobrý film, který ale nestojí jen na tricích s loutkami, ale i na dobrém, béčkovém námětu, který má všechno, co očekáváte, a to včetně černého humoru, který vás celou cestu bude doprovázet. S těmihle loutkami bych se na cestu dál klidně vydal, a tak jsem zvědavý na další pokračování.(19.12.2016)

 • corpsy
  ***

  Teší ma stúpajúca tendencia kvality tejto série. Ono, hovorí sa, že človek vekom zmúdrie, tu to platí dvojnásobne.(18.1.2015)

 • cariada
  ****

  Třetí díl o vražedných loutkách. Tenhle díl je mnohem ucelenější a záporáci jsou němci respektive gestapáci. Loutkář se mstí za smrt své ženy. Jednoduché, ale hezké.(4.10.2009)

 • destroy83
  ****

  Po shlédnutí třetího neméně krvavého dobrodružství vraždících loutek, jsem byl nucen přehodnotit druhý díl, který zatím v sérii Puppet Mastera považuji za nejlepší a s klidným svědomím jsem jej ohodnotil plným počtem. Ale vraťme se k Tulounově pomstě, která se časově odehrává ještě před prvním dílem v nacismem zmítaném Německu. Vlastní příběh začíná v domě mistra loutkáře, kam zavítá německý poručík, který následně na mistrův um upozorní gestapo a doktora Hesse, se kterým velení gestapa spolupracuje na experimentech s oživováním mrtvých vojáků. Postup, kterým se pokoušejí Tulounovo tajemství získat, mistra loutkáře donutí ze svých loutek udělat vraždící monstra. Dílko je opět béčko jak řemen se vším všudy, včetně slušné porce bradavek i krvavých mordů, které bohužel nedosahují kvality druhého dílu. Divák se má ovšem šanci dozvědět zase něco více z Tulounova příběhu, včetně tvorby jeho loutek, z nichž některé mistr tvoří divákovi přímo před očima. Nakonec se zde objevuje stará známá pětice loutek z prvního dílu, kterou obohacuje šestiruký kovboj. Trikové efekty i hudba jsou zachovány ve své kvalitě z předchozích dílů. Nedostatečnost mordů a gore lehce vynahrazují dobré herecké výkony, hlavně představitele majora gestapa Krause, který je padouch jak má být. Výsledný dojem je důstojné pokračování série krvavého divadýlka, které sice nedosahuje kvalit druhého dílu, ale s přehledem dosáhne na čtyři hvězdy.(23.3.2011)

 • POciSEM
  *****

  Druha svetova a krveziznivi loutky to je exkluzivni kombinace. Ma to vybornou atmosferu i perfektni stopmotion triky,loutky jsou stylovy a samozrejme velice stylove popravujou vsechny nacky co se jim pripletou do cesty. Ja sem byl nadmiru spokojen(11.3.2012)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace