• HiddenDragon
  odpad!

  Zastrelte me, jestli kdy budu ve "stari" koukat na takovyhle sracky. Nevim, co to do mamky vjelo, ale tuhle trihodinovou lavaz mozku citajici navic 79 dilu sleduje pravidelne a ja kdykoli zahlednu tu hereckou partu cikanu - teda pardon, Turku - s temi nejdebilnejsimi scenaristickymi replikami, vzdy si vzpomenu na slavnou "Pepindu" s Nahlovskym: "A vis, co se stalo???" "JOSE NEPRIJEL!!!!" :-D (zkracena verze zde: https://www.youtube.com/watch?v=EXgnrNvEZwo)(28.9.2016)

 • kingik
  odpad!

  Vynikající seriál sloužící k odehnání posledního diváka, respektive myši, která u tv obrazovky řvala." Moč do sudu" se nehodí vysílat ani nad ránem, kdy si televizi pustí leda tak ožrala, co se vrátil nad ránem domů, aby si zjistil čas na teletextu, pokud tedy předtím neusne na gauči s ovladačem vraženým hluboko v prdeli. Barrandov to házel množství večerů po desáté hodině, tedy v čase, kdy divák očekává nějaký pořádný film či pikantní seriál, rozhodně není ani v nejmenším zvědavý na směšné citové výlevy a smrtící kruto-pomsty odněkud z Turecka v ultimátně podřadném zpracování zamaštěné telenovely, jejíž nákup mohl realizovat leda tak člověk mimořádně nízké inteligence. Jestli se nepletu, každý díl čítal ke třem hodinám a obsahoval takové repliky, až z nich začalo ožívat vybavení pokoje, které majitele zapnutého televizoru prosilo, aby ten neskutečný blábol vypnul, nebo stůl se šatní skříní spáchají sebevraždu, v lepším případě si spolu zašukají. To by byl solidní bizár. A ještě se to muselo nadabovat, i když si nedovedu představit, že někdo časně ráno vstává svěže a radostně kvůli dabingu k takovému odpadu. A dabing také podle toho vypadá. Milostné výkřiky v pornu by oproti tomu byly vážným kandidátem na cenu Františka Filipovského. Absolutně nemám představu, že by se našel jediný divák, který by se po tříhodinovém maratonu nejapné scenáristické blbosti, absolutní tvůrčí demence a nemožného castingu, z jednoho večera uchýlil do druhého večera, v němž bude mít požitek skutečně kolosálních rozměrů nad dobře stráveným večerem u tv obrazovky. 0/10(14.1.2017)

 • Narciska
  ***

  Herci neumí hrát dost dobře ani na telenovelu. Neumí hrát vůbec. Brečí se tam tak často, až se tomu směji. Sila mě však fascinuje fenoménem odlišné kultury. Drsná krajina. Málo vody. Hodně písku. Staleté zvyky. Na ně neustále naráží ústřední dvojice a nepřímo tak otevírá složitá témata (postavení žen, násilí, alkohol, zbraně, náboženské a společenské rozdíly). Sila tak reprezentuje „krajinu druhého světa“, která již je jednou nohou utopena v bohatství a vymoženostech Západu, druhou nohou stále vězí v tisíciletých tradicích a bezvýhradné poslušnosti. Ve vzniklém napětí, bolesti a nejistotě je třeba najít východisko, ideálně zlatou střední cestu. Sila se o to pokouší a s nimi i Turecko, etnické menšiny a další země druhého světa. A mě zajímá, co z toho střetu tradice a moderny vzejde…(5.9.2013)

 • xoxoxanel
  odpad!

  Tak to asi ťažko. Sultánovi či Tisíc a jednej noci to nesiahalo ani po päty! Dej bol hrozný, herecké výkony nie najlepšie a prostredie.. no tak to fakt nie. A keď sme pri tom, Tisíc a jedna noc, Sultán-super dej, herci na úrovni a dej výstižný. Neboli predlžované a herci hrali super očami. No a navyše ani jeden sa nekončil happy endom ako napr. sila!! Videl niekto kto ich hodnotí aspoň tri časti?(5.5.2014)

 • zzzw
  **

  Nám přináší příběh o tradicích, místních zvycích a náhled do islámské společnosti. Hlavní linka je dějově plytká a dialogy jsou opravdu slabé. Zvolili si zajímavé téma ale zpracování bylo asi na síly. Co však ocením a domnívám se, zachraňuje i děj je námět a ukázka toho jak to vypadá, když se, žije v dnešní době ale zvyky jsou silnější než rozum. Hlavní romanci mezi Silou a Boranem protkávají různé příhody a příběhy žen prchající z Mardine před domluvenými svatbami, týraním, zákazu studii nebo krevní mstou za provinění nějakého příslušníka rodu. Sama Sila je odvezena z Istanbulu aby se zde provdala za vůdce rodu. Vykoupila tak mladší sestru a nemuseli být zabiti její bratr a sestra Borana, kteří se zaslíbili bez toho, že si nebyli rovni. Sila poznává jinou kulturu ale poté utíká zpět, následována svými příbuznými a dalšími do Istanbulu - tady mě to přišlo hodně zdlouhavé a nudné nic se prakticky nedělo. Potom přijde usmíření a s tím, že se pokusí změnit tradice a návrat do Martine a opět to dostává napětí a spád, přes to, že jim všem 3 hrozí smrt. Přijdeme o Azata ale Nadin, už jako vdova je vykoupena.Celkově švih a napětí to mělo v Mardine , v Istanbulu, který měl být postaven jako protiváha zaostalosti tradic a zvyků, se odehrávali běžné problémy s firmou, různé nemoci atd. Po druhé v Istanbulu už se napětí, dramatičnost a taková atmosféra se vytrácela, ani po návratu do Mardine už se to nechytlo jako první půli.. Než se přemístili všichni a tam a tam a takové podobné neduhy a na to, že v Turecké verzi to má jen 79 dílu, bylo místy hodně zdlouhavé. Hodně lidi jen protkávalo příběh a opouštělo bez nějakého efektu pro příběh jen aby se zaplácl čas, natahovalo se pak o události které zase zanikly jako důležité ač to tak prezentováno bylo ( řízení firmy, boj oni a potom si zase přejdeme na něco jiného a zase místo toho se výstavbě věnují školy , koupili dům, tam pak zase tam tenhle prodali aby zase ho získali) končím s psaním. Poselství Borana, že zrušil rodové postavení a nabortil ty tradice a uvidí se jestli dojdou někdy naplnění a jeho vzkaz, který předal generacím následujícím. Nakonec 1 hvězdička za zajímavý nápad a překvapivé momenty a druhá za historické krásy Mardine. Příběh vyprávěl 3 roky děje. Počet dílů 158, viděno 150(28.3.2014)

 • - Vzniklo 79 epizód s 90-minútovou dĺžkou, no TV Doma, ktorá seriál vysielala na Slovensku, ponúkla kratšie, 45-minútové epizódy. (tommy187)

 • - Sila bol v svojom čase najsledovanejší turecký seriál v Chorvátsku. (tommy187)

 • - V slovenskej verzii seriálu nadabovali hlavných hrdinov Petra Vajdová a Ivan Šandor. (tommy187)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace