S očima k nebi

Rudolf Vodička

Scénář:

Rudolf Vodička

Madsbender odpad!

Pokúšam sa nájsť kompromis medzi objektívnym kritickým pohľadom na 1* a subjektívnym vulgárnym ztrhaním. Riešením je odpad a nasledovný komentár: S očima k nebi je čistokrvná amatérska snímka, ktorá však zďaleka nedosahuje úroveň žiadneho amatérskeho ani študentského filmu, ktorý som doteraz videl. Rudolf Vodička sa pokúsil natočiť čosi ako mystický horor, v ktorom figuruje strašidelná legenda, ľudský osud a sloboda rozhodovania o tom, čo bude ďalej. Problém je, že sa prepočítal vo svojich možnostiach a schopnostiach. Kamera je nanajvýš podpriemerná, ozvučenie katastrofálne - šum, prskanie, tónová nevyladenosť a nevyrovnaná hlasitosť, skreslené hlasy atď. Scenár je prostulinký, a otvorene poviem, že jednoducho debilný - sám mám s písaním aké-také skúsenosti, a nie je to síce nič moc, no dosť na to, aby som dokázal posúdiť, že toto je po stránke príbehu a dialógov nočná mora. Herecké výkony sú tristné, chlapci si buďto mrmlú popod nos, že im nie je rozumieť, alebo znenazdajky hučia tak, že z toho divák ohluchne, rozprávajú neskutočné zlátaniny a nezmysly a tvária sa, že je to myslené vážne. Postavy sú tupé ako sekera bez klinu a chovajú sa podivnejšie ako Michal David pod vplyvom extázy. Hudobná zložka je po 9% stopáže tvorená 3-sekundovou znelkou opakovanou v slučke až kým vám nezačne liezť na nervy -a ešte ďalej, strach a napätie figurujú na zozname strát a nálezov a zvyšok je len podivná skomolenina o duchoch, zločinoch, priateľstve a kto vie čom ešte - ja sa v tom už ani nevyznám. Vodička by mal zájsť na kurz práce s kamerou a ozvučením, a až potom sa začať zaoberať scenáristikou či dokonca réžiou. Ale taký úplne drobulinký, takmer nepostrehnuteľný potenciál v ňom je. Otázka je, či sa do smrti aj prejaví. 0% ()

Tom_Lachtan

Eh...? Eh...?! Co to bylo do háje za tupý patvar? Unikátní kombinace špatného (a nebývale směšného) scénáře plného logických děr, absurdně prkenného herectví (a to říkám s plným vědomým toho, že se proti mě nejspíš ve spánku spikne vlastní nábytek a za urážku prken mi zlomí obě nohy) a tvůrčí invalidity obrovských rozměrů, kde jakýkoliv pokus o zajímavý záběr skončí jen a pouze v trapnosti, ale je to snad jediná věc, která se do budoucna může zlepšit. Snaha se sice cení, ale těch 82% co tu teď aktuálně museli naklikat kamarádi, protože tohle je fakt tupá hovadina. Sledovati možno zde. ()

• Film se natáčel na chatě, kde údajně straší. Štáb měl problémy s častým vypadáváním elektronických přístrojů a rušením zvukové stopy šepotem neznámého původu, který je možné v některých částech filmu dobře slyšet. (flodur00)
  • Film vznikl za více než amatérských podmínek bez rozpočtu. (flodur00)
  • Bylo natočeno přes 2000 videozáznamů, které trvaly až okolo 2 a půl hodiny. (flodur00)