poster

Kanibal (festivalový název)

 • Španělsko

  Caníbal

 • Francie

  Amours cannibales

 • Rusko

  Каннибал

 • anglický

  Cannibal

Drama / Thriller / Psychologický

Španělsko / Rumunsko / Francie / Rusko, 2013, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vančura
  *****

  Fantastický film, který mě naprosto přikoval k obrazovce (zatímco národ v telce sledoval tu kravinu Anděl páně 2, já jsem si o štědrovečerním večeru pustil tuhle španělskou pecku, s kterou má místní komunita z nevím jakého důvodu zase problém - aktuálních 57 % absolutně neodpovídá tomu, jak je ten film skvělý). Nádherná kamera, bezchybné herecké výkony (dokonalý Antonio de la Torre a úchvatná Olimpia Melinte) a jedinečné tempo, které ani na moment neuhne ze svého výchozího pomalého nastavení - Kanibal nikam nespěchá, nic neřeší (hrůzné činy titulního hrdiny jsou snímány zcela bez emocí a policie - symbolická podoba trestu - se zde mihne jen v zcela okrajové roli a její význam v ději je naprosto marginální), a vyvolává víc otázek, než odpovědí (např. kdy Carlos s kanibalismem začal, jak dlouho už mu to prochází, kdy poprvé ochutnal lidské maso, a jaktože se ho stále nepřejedl, když téměř nejí nic jiného, a tak podobně). Manuel Martín Cuenca mě už podruhé naprosto dostal, podobně jako před lety svým režijním debutem Bolševikova slabina (mezi oběma snímky lze ostatně vysledovat řadu podobností - hlavním hrdinou je v obou případech muž, naoko žijící spořádaným a úspěšným životem, který však dělá něco proti společenským pravidlům a současně se zamiluje do krásné dívky, s níž však z nějakého důvodu být nemůže, a na konci za obojí - pokaždé jinak - zaplatí vysokou daň). Oba jsou to mistrovské filmy, které mě ohromují svým filmařským výrazem. Asi v současnosti neznám jiného španělského filmaře, jehož filmy by mě tak strašně bavily.(26.12.2017)

 • Dellamorte
  ****

  Presne podľa očakávania.Gorehoničom - o ničom.Marketingovo pútavý titul síce rozšíri zreničky fandom žánru, no pri takej ( skoro až celouerópskej spolupráci ) je priam nemožné očakávať "maso " . Neukojenec sa takto bude musieť uspokojiť so silne komornou drámou, v ktorej ten kanibalizmus je (!) no prezentovaný nezvyklou formou aj napriek nechute fandom subžánru, ktorý v dnešnej dobe aj tak speje do nikam. Spokojná.(20.2.2014)

 • mira.l
  **

  Tak jako každej jsme nějakej, ale panu krejčímu asi z toho neustálýho píchání jehlou teda mrdalo v tý makovici slušně. A u Niny to nebylo o nic lepší. A posledních cca 25 minut jsem asi nějak nepochopil a nejenom je, nebo co to mělo celý znamenat, jestli zabil sestru Niny, tak koho teda sledoval na tý pláži a nechal utopit v moři? Konec taky veškerej žádnej. A to vůbec nepočítám, že se to celý táhlo jak tejden před vejplatou, čekání na to, až něco někdo řekne, až se v záběru něco objeví, než někdo přejde obraz z jednoho konce na druhej, bylo docela úmorný. Asi mě měla varovat hned ta úvodní scéna u benzínky. Celkově zajímavá kamera, záběry z hor, ale i svým způsobem kouzelné záběry dosti omšelého baráku, ale to je zatraceně málo. Zřejmě to byl nějakej pokus o umělecké zpracování hororu na téma kanibalismu, což se teda moc nepovedlo.(7.6.2017)

 • spawnxp
  ***

  Jako "detektivka" je to slabý, zamilovanej skautík-kanibal kašle na svědky, na stopy... jako "horor" škoda mluvit ale jinak filmařská exhibice (kamera - třeba záběry z hor - chce to určitě HD) a i ten hereckej minimalismus je celkově velice příjemnej... Jenom kdyby to rejža tak o třetinu sestřihnul a možná se zamyslel nad scénářem?(11.2.2015)

 • Forsberg11
  **

  Tento film je absolútne mimo môj bod záujmu a preto, respektíve napriek tomu, ho tu nechcem silou mocou kritizovať a podkopávať. Španielsky Canibal po thrillerovej, tobôž hororovej stránke vôbec nefunguje. Možno ako psychologická dráma, sonda do duše a mysle človeka, ktorý je úplne iný ako my, má iné zvyky ako my a obľubujé iné pokrmy ako my. Nie je to však žiaden psychopat alebo asociál. Práve naopak, Carlos žije pomerne nenápadný život krajčíra v španielskom meste Granada, má slušný byt a vo svojom okolí je rešpektovaný. Do jeho života sa však zapletie nová, mladá susedka Alexandra, ktorá prišla do Španielska za prácou z Rumunska. Keď za záhadných okolností zmyzne, príde ju hľadať jej nemenej pekná sestra Nina, ktorá naruší zabehnutý Carlosov stereotyp a významne mu ovplyvní jeho život. Technicky je Caníbal veľmi slušne spracovaný snímok, s peknou kamerou a sympatickými hercami. Škoda že je to celé také sterilné, bez štavy a akéhokoľvek väčšieho náboja. Po väčšinu stopáže sa v podstate nič zaujímavé nedeje a postavy len vedú siahodlhé dialógy pre diváka minimálne zaujímavé. Niečo do seba to však určite malo, mimálne prostredím, či už to boli ulice nádherného historického mesta Granada alebo prostredie horskej chaty s nádherným výhľadom a praskajúcim drevom v krbe. Žiadne napätie, či drsné scény však určite nečakajte, možno nejakú tú "nechutnosť", aj to len v náznakoch. Zaujímavý multinárodný kanibalský film bez gulí... 45 %!(12.2.2014)

 • - Název filmu je možné spatřit až před závěrečnými titulky. (vojacekr)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace