Kanibal (festivalový název)

Cannibal

Drama / Thriller / Psychologický

Španělsko / Rumunsko / Francie / Rusko, 2013, 117 min

• mira.l

Tak jako každej jsme nějakej, ale panu krejčímu asi z toho neustálýho píchání jehlou teda mrdalo v tý makovici slušně. A u Niny to nebylo o nic lepší. A posledních cca 25 minut jsem asi nějak nepochopil a nejenom je, nebo co to mělo celý znamenat, jestli zabil sestru Niny, tak koho teda sledoval na tý pláži a nechal utopit v moři? Konec taky veškerej žádnej. A to vůbec nepočítám, že se to celý táhlo jak tejden před vejplatou, čekání na to, až něco někdo řekne, až se v záběru něco objeví, než někdo přejde obraz z jednoho konce na druhej, bylo docela úmorný. Asi mě měla varovat hned ta úvodní scéna u benzínky. Celkově zajímavá kamera, záběry z hor, ale i svým způsobem kouzelné záběry dosti omšelého baráku, ale to je zatraceně málo. Zřejmě to byl nějakej pokus o umělecké zpracování hororu na téma kanibalismu, což se teda moc nepovedlo.(7.6.2017)

Navzdory výborný úvodní scéně se scénář pomalu rozpadne na více či častěji méně povedený singulární výjevy a film jako celek moc nefunguje. Spotřeba masa toho týpka v hlavní roli je ale obdivuhodná, já si nedokážu představit, že bych každých pár dní spráskal třeba celý prase. Jedině snad, že bych ho také zapíjel nejvybranějším červeným z Côte de Nuits. Pro větší zábavu ale doporučuji přidat "ové" a zkouknout daleko víc nechutný filmísek Kanibalové. PS: Chtělo to sestřihat ještě tak 20-30 minut. (55%)(9.7.2014)

Presne podľa očakávania.Gorehoničom - o ničom.Marketingovo pútavý titul síce rozšíri zreničky fandom žánru, no pri takej ( skoro až celouerópskej spolupráci ) je priam nemožné očakávať "maso " . Neukojenec sa takto bude musieť uspokojiť so silne komornou drámou, v ktorej ten kanibalizmus je (!) no prezentovaný nezvyklou formou aj napriek nechute fandom subžánru, ktorý v dnešnej dobe aj tak speje do nikam. Spokojná.(20.2.2014)

Klub náročného diváka, jak střižený pro Čt2. Už úvodní scéna Vám nastíní co lze očekávat. Koukat pět minut z dálky na auto u benzínky, i když si tím odbudete i úvodní titulky, dá docela zabrat. Asi, aby jste se vžili do kůže lovícího kanibala. Někdo vydrží čekat na maso u řezníka i déle. Carlos čas ušetřil vynechanou návštěvou pekaře i zelináře, protože příloha mu nejela. Klady: oprášení tabu do kterého se chce málokomu; pěkně vyprofilovaný sériový vrah; zvučná španělština. Zápory: bohužel nudné čekání na to, jestli sežere i svoji sousedku, nebo už jí sežral a teď chce místo v mrazáku zaplnit její ségrou, nebo do ní zblbnul; každý ukázaný Carlosův lov mladé kořisti byl dost zpackaný, že je s podivem, že ho četníci nevyčmuchali.(4.3.2016)

Jako "detektivka" je to slabý, zamilovanej skautík-kanibal kašle na svědky, na stopy... jako "horor" škoda mluvit ale jinak filmařská exhibice (kamera - třeba záběry z hor - chce to určitě HD) a i ten hereckej minimalismus je celkově velice příjemnej... Jenom kdyby to rejža tak o třetinu sestřihnul a možná se zamyslel nad scénářem?(11.2.2015)

• - Název filmu je možné spatřit až před závěrečnými titulky. (vojacekr)