Bubu, malý duch

s'Chline Gspängst

• Austrálie

Rodinný / Fantasy

Německo / Švýcarsko, 2013, 92 min

Škoda, že to malé strašidýlko nedaboval malý kluk. Bylo by to mnohem lepší. Takhle jsem čekala, kdy mi z obrazovky vyskočí čipmánek a bude řídit jako černá ruka. Tvůrci si mohli pohrát o něco více i se samotným strašidýlkem. Ta jeho kukadla byla zajímavá. Netušila jsem, že existuje knižní předloha. Na rodinné odpoledne, kdy venku leje jako z konve, tenhle film stačí.(15.12.2016)

Snímok je čisto detská záležitosť, ovšem ak to má byť rodinný film tak to je menší nepodarok. Príbeh nie je pútavo vyrozprávaný pre diváka v každom veku. Vizuálne efekty sú vcelku fajn, v tomto smere je to v poriadku.(25.10.2016)

Krásná kniha, v Německu výrazně populárnější než u nás. Autor Preussler se o málo filmu nedožil. Dříve již zpracováno v animáku nízké úrovně. Na tomto dílku jsou vidět rozumné peníze. Přiměřeně efektů a krásné, prosvícené lokace Německého městečka, kde všichni bydlí v hrázděných domech. Do vcelku přímočarého příběhu knihy bylo nutno dopsat materiál, aby příběh zaplnil celovečerní film. Kvalita těchto dopisů je průměrné kvality, občas bohužel tristní. Proč se strašidlo schová do studny? Proč s sebou nosí svazek klíčů? (mj. velmi důležitá věc, kterou kniha vysvětlí hned v úvodu, zatímco režisér filmu bere jako samozřejmost, že strašidlo s sebou neustále tahá ty těžké kusy železa. Abych mu nekřivdil, vysvětlí to za polovinou filmu v době, kdy to už prostě vysvětlit musí.) Když jsme už u režiséra, zmíním i to nejhorší na tomto dílku - režiséra. To v Německu nemají kromě Petersena nikoho, kdo by toto řemeslo alespoň trochu zvládal? Neschopnost páně Gsponerova se projeví už na začátku ve scéně představení strašidla a pokračuje neuvěřitelným tempem. jen si všimněte, jak není schopen vytvořit komický efekt v situacích, které jsou k tomu vysloveně připravené. Přes jeho veškerou snahu to úplný průšvih není, hlavně díky zmíněné výpravě. Pro rodinné odpoledne jako stvořené. Děti to ale zcela neupoutá, takže mějte v zásobě něco, čím jim hluchá místa filmu vyplníte.(11.5.2014)