Skvrny od trávy

• USA All Summers End (více)

Snímek Grass Stains je příběhem o dospívání patnáctiletého chlapce Conrada Stevense (Tye Sheridan), který vyrůstá na americkém maloměstě. Když kvůli jejich nevinnému vtípku nešťastnou náhodou zemře starší bratr Conradovy první dívky Grace Turnerové (Kaitlyn Deverová), Conrad a jeho dva nejlepší kamarádi utečou z místa nehody, aby se pokusili vyhnout zodpovědnosti. Jakmile to však udělají, Conrad je sžírán pocitem viny a vtrhne mezi Greaceinu truchlící rodinu ve snaze odčinit všechno, co pokazil. Záhy však zjistí, že se každý z členů rodiny snaží vypořádat se svou ztrátou jinak – zvláště pak Grace, která se jak po citové, tak i tělesné stránce upne ke vzkvétajícímu vztahu s Conradem. Ten se teď musí potýkat s pravdou, zatímco se snaží vyvážit výčitky svědomí s narůstající touhou po mladé dívce. (HBO Europe)

Malarkey

Až se nabízí říct, že se jedná o klasicky prožité dětství v Americe s průsery na jedné straně a smrtí blízkého na straně druhé. Sice trošku depresivní, ale jinak ne úplně špatný. ()

eLeR

Čas sa vrátiť nedá a výčitky svedomia nedajú pokoj. To sa potom ťažko žije. Túto tému sme tu už mali, a v lepšom prevedení. Dievku mám relatívne rada, ale po tomto filme prišli pochybnosti. Vypäté situácie jej teda dali zabrať, veľmi nepresvedčivé. A Tye to vie tiež lepšie. Nálada filmu ale nebola zlá. 2,5* ()

Marze

Drama o špatných rozhodnutích spoléhá na emoce a kázání. Tento malý film nabízí možnost vidět dobré herecké výkony mladých herců. ()

JohnCZ

Čistá nezávislá pocitovka, která obsahuje přesně ty správně ingredience, co má takový film mít. Příběhově je to neoriginální, ale herecky a režijně bez chybičky. Nostalgická atmosféra, milá teen romance, nechybí rodinná tragédie a slzičky, to celé podbarvené příjemnou nevtíravou hudbou. Neinovativní, ale pro fandy podobných filmů velice kvalitní a sympatická žánrovka. ()

slunicko2

Nepřesvědčivé dialogy i vztahy. Pěkní kluci: 21letý zajímavý Tye Sheridan se smyslnými rty a v pytloidních džínách (15letý Conrad), 28letý Beau Mirchoff (Gracin bratr Eric), 21letý Ryan Lee (zubatý kámoš Timmy), 21letý Austin Abrams (kámoš Hunter, co odjel). ()

Aljak

Atmosféra filmu vynikajúca, ale to je žiaľ len jedna z mála predností tohto first-love filmu. Základ príbehu s nešťastnou nehodou a následným pocitom viny a dilemou, to malo obrovský potenciál. Ale bohužiaľ, potom sa to akosi celé začalo točiť okolo toho istého - a síce okolo iskriacej lásky mladého páru Conrad & Grace. To ostatné zostalo akosi v úzadí, a ten očakávaný zlom prišiel podľa mňa až príliš neskoro - v podstate až pár minút pred záverečnými titulkami. Kompozične sa to teda dalo spraviť aj oveľa lepšie a nie nechať spád príbehu tak dlho viaznuť. Čo sa mi páčilo, tak to boli určite Conradove vnútorné monológy v záverečnej časti filmu - tam bola nesporná kvalita. No a ešte niečo, Kaitlyn Dever má veľmi príjemné vyžarovanie a taký pôvabný kukuč - takže aj to celkom potešilo. Avšak na viac ako 3* to žiaľ nie je... (hoci potenciál bol v tomto oveľa väčší). ()

Johnny.ARN

Čajke bude trvať veľmi dlho, kým dostane nejakú dospelácku rolu. Inak blbosť, čo ma absolútne nezasiahla, našťastie. 1 z 5 ()

sedm.1

Ano, sice se na to docela příjemně kouká, příběh je to milý, herci sympatičtí, natočeno je to podmanivě, ovšem co naplat, celé mi to přišlo tak moc obyčejné a nevýrazné, že ač všechny výše zmiňované aspekty fungují v této podívané více než dostatečně, stejně jsem se nedokázal po celou dobu sledování tohoto romantického dramatu oprostit od pocitů znuděnosti a nezáživnosti. Možná to skutečně bylo způsobeno onou obyčejností celé zápletky, možná prakticky nulovým počtem jakéhokoliv nečekaného momentu, či zvratu, vše bylo učebnicově předlinkované, předvídatelné, možná to způsobilo nefunkční zpracování emocí, což mimochodem považuji za největší výtku celého dramatu, možná i vážně nevýrazným navozením atmosféry, prostě to všechno mělo vliv na mou lhostejnost vůči zápletce, vůči postavám, vůči vyústění, zkrátka na mě tato podívaná neměla vůbec žádný dopad, a tak pro mě jde o poměrně dost až zbytečný film, který tedy vnímám jako bezelstnou jednohubku, která sice neurazí, a té hodinky a půl strávené v přítomnosti milostných eskapádách sympatické mladé herecké dvojice Tye Sheridana a Kaitlyn Dever nelze úplně litovat, ale ten přínos tohoto filmu jako celku je jinak vážně minimální, jinými slovy, kde nic není, ani exekutor nebere 8D. ()

kolemjdouc

nejpovedenější byl konec,zbytek byl jen takové to přešlapování.Silně mi vadilo nadabování Deverové ukníkaným hláskem fakt to tahalo za uši. ()

aquiver

Silný a hluboký film o lásce, vině a touze po vykoupení, neprávem propastně podhodnocený. Dobře zvolená civilní forma, casting, přirozenost, skvěle napsané postavy a povedený scénář, který se klišé podobných filmů obloukem vyhýbá. Závěr mě dostal až na husí kůži a slzy, i ten zobrazený ohňostroj na konci má myšlenkový význam, po druhém zhlédnutí neváhám i s poslední hvězdičkou. 90 % ()

Paldiny

Na film sa nepozerá zle, v podstate aj rýchlo utečie, len na druhý deň už po ňom nezostane ani stopy. Matne sa tak rozpomínam na trojicu chalanov čo nechali zomrieť štvrtého a za trest to budú mať pred očami do konca svojich dní. Situáciu ešte komplikuje krátka romanca s jeho sestrou, kedy sa len čaká v aký čas a od koho sa dievča dozvie pravdu. Dozvedela a dopadlo to ako dopadlo, snáď len pohľad do budúcna nebol nutný, ale tak keby náhodou niekto nepochopil ústrednú myšlienku, v poslednej scénke si ho počká na tanieri. ()

prezdivaka

Chtěl jsem se rozepsat, ale napřed jsem se podíval a dokonale to vystihl Dlubal David, tak se nebudu opakovat. jen je mi líto těch, kteří nevidí. ()

Dlubal David

Nalákal mě nástin obsahu, který jsem si četl, a tak šel stranou japonský seriál, který jsem chtěl začít sledovat. Musím říci, že toho vůbec nelituju. Film se mi moc líbil. Je smutný a optimistický zároveň. Je plný mladické nerozvážnosti a zamilovanosti, ale i dospělácké prázdnoty a vyčpělosti. ■ Conrad je jako každý jiný puberťák: chce si užívat studentská léta, se svými kamarády tropit stupidity a hovadiny naentou. Zde však nastává problém, je, stejně jako drtivá většina svých vstevníků, ve vleku svých kamarádíčků, a i když by chtěl udělat správnou věc, tak nakonec podlehne vůdci smečky a i když nerad a s výhradami, tak nastoupí do ukradeného automobilu a nechá se zbaběle odvést z místa činu. Divák má snahu hlavního hrdinu nesoudit, přesto jej však v průběhu příběhu soudí, já jsem jej také soudil, ale neodsoudil, jeden z důvodů je, že jsem byl taky v oněch volských letech, kdy hormony, nezkušenost, strach a parta pubescentů, zakalují čistou mysl. ■ Už po pár minutách mi bylo jasné, jak tento film musí skončit, ale vůbec mi to nevadilo, protože mi přišel vcelku uvěřitelný. Jsou chvíle, které vám v oka mžiku prostě a jednoduše nadosmrti změní život. Jsou rozhodnutí, která mají své důsledky a ty vás pak pronásledují a je jedno, zda toho litujete či ne, prostě následky se vám nalepí na ramena a kopou vás do ledvin. ■ Musím vyzdvihnout hudební doprovod a celý zvuk obecně. V každé dramatické či romantické chvíli je přesně takový, že vystihuje danou situaci a umocňuje ji. Jindy, jako třeba ve scéně, kdy trojice desperádů odjíždí od lesa, tak slyšíte jemně dráždivý a znepokujující ambient, který diváka nutí přemýšlet nad danou situací. ■ Oba dva hlavní představitelé byli výborně vybráni a měli mé sympatie. ■ Je film další z mnoha, které jsme již viděli? Ano, je, ale přináší skvělou porci emocí, příjemného Conrada a Grace a příběh, který je sice málo originální, ale o to v tomto případě nejde. Film předkládá vnitřní pocit viny a nahlédneme do nitra poblouzněných náctiletých, kteří jsou přesně na pomezí mezi dětstvím a dospělostí. Ve fázi, kdy už si uvědomujete, že každý váš čin bude mít následek, který se nebude týkat pouze vás samotných, ale ještě nejste natolik vyzrálí, abyste tomu dokázali čelit. ■ Film nemoralizuje, ale hezky ukazuje, že blbost či šprým se může nedopatřením obrátit v tragédii. ■ Od poloviny snímku jsem trnul, kdy už konečně dojde k nevyhnutelnému, pak když k tomu dojde, tak i největšímu optimistovi nutně musí dojít, že film skončí realisticky a růžová knihovna se nekoná. Silně mi to těmi emocemi připomnělo film Nekonečná láska, který je mnohými označován jako kýč, přesto mě vzal za srdce. Jestliže si mě film dokáže emočně získat, tak já prostě nemohu jinak, než mu dát plnou dardu. ◢ ■ ◣ (R) [80/100] ■ (K) [77/100] ■ (V) [68/100] ■ (H) Tye SHERIDAN [88/100] ● Kaitlyn DEVER [91/100] ■ (♫) [90/100] ■ (E) Restless (2011) ● Endless Love (1981) ● Hungry Hearts (2014) ● Splendor in the Grass (1961) ● Endless Love (2014) ● Victoria (2015) ■ (Č) 1 ■ (P) [Úterý, 10-VII-2018; 19:38] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [83/100] ■ (C) [83/100] () (méně) (více)

BOURQUE

Z hľadiska filmu a príbehu nič nového pod svetlom. Nie je tu nič také, čo by sme už nevideli. Herecky slušne zvládnutý, ale v niektorých častiach nedotiahnutý do úplného konca. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Likan7

Je vtipný, když Sheridan hraje patnáctiletého kluka. Ona sice v obličeji jako kluk vypadá, ale když se podíváte na jeho ramena, tak to pak vypadá divně. Alespoň ta Kaitlyn Dever tak vypadá. A jejich vztah, i když byl scénář Kylea Wilamowského hodně slabý (na stopáži 80 minut se stane jedna událost a ke konci je to hodně o ničem a nudný), byl fajn a celkem jsem jim to přál. Ta doslovnost v podobě intra i outra z budoucnosti je sice navíc a pro mě by vyznělo lépe, kdyby film skončil na verandě s malým pomrknutím happyendu těch dvou, i tak je ale Skvrny od trávy fajn film. Sice to není žádný veledrama dílo a depku tam má snad úplně každý, ale na jedno podívání to je. Brečet u toho ale nebudete. ()

wege

Je to takové banální, ten příběh, ta tragédie. Ta teda není moc reálná. Ne že by neběl reálný její konec, jde mi o ten začátek. První láska super, vyrovnávaní se s pocitem viny zase moc nefungovalo. Dobře je, že to nezkazili nějakým nečekaným závěrem, jako že jsou nakonec spolu a tak. ()

vlKousek

No celkem nuda, nic překvapivého, scénář i zápletka spíše plitká. Ale aspoň to mělo depkoidní atmosféru, což k tomu sedělo. ()

Vera2613

Príbeh v podstate neoriginálny no veľmi sa mi páčila atmosféra filmu, bolo to milé, pokojné a dobre sa na to pozeralo. Herci dobrí a sympatickí, hudba bola nevtieravá a podčiarkovala pekne natočené scény. Rozhodovala som sa medzi 3 a 4 *. Nakoniec dávam 4* možno preto že je to ako stvorené na oddychovú pohodičku a tá sa mi dnes hodila. P.S. Kaitlyn Dever si začínam viac a viac všímať a zatiaľ sa mi páčila v každom filme. Hoci práve v tomto jej dali vypäté situácie trochu zabrať no ako celok je to myslím fajn. ()