Skvrny od trávy

Grass Stains

(pracovní název)

Drama / Romantický

USA, 2017, 110 min

Je vtipný, když Sheridan hraje patnáctiletého kluka. Ona sice v obličeji jako kluk vypadá, ale když se podíváte na jeho ramena, tak to pak vypadá divně. Alespoň ta Kaitlyn Dever tak vypadá. A jejich vztah, i když byl scénář Kylea Wilamowského hodně slabý (na stopáži 80 minut se stane jedna událost a ke konci je to hodně o ničem a nudný), byl fajn a celkem jsem jim to přál. Ta doslovnost v podobě intra i outra z budoucnosti je sice navíc a pro mě by vyznělo lépe, kdyby film skončil na verandě s malým pomrknutím happyendu těch dvou, i tak je ale Skvrny od trávy fajn film. Sice to není žádný veledrama dílo a depku tam má snad úplně každý, ale na jedno podívání to je. Brečet u toho ale nebudete.(1.5.2018)

Ano, sice se na to docela příjemně kouká, příběh je to milý, herci sympatičtí, natočeno je to podmanivě, ovšem co naplat, celé mi to přišlo tak moc obyčejné a nevýrazné, že ač všechny výše zmiňované aspekty fungují v této podívané více než dostatečně, stejně jsem se nedokázal po celou dobu sledování tohoto romantického dramatu oprostit od pocitů znuděnosti a nezáživnosti. Možná to skutečně bylo způsobeno onou obyčejností celé zápletky, možná prakticky nulovým počtem jakéhokoliv nečekaného momentu, či zvratu, vše bylo učebnicově předlinkované, předvídatelné, možná to způsobilo nefunkční zpracování emocí, což mimochodem považuji za největší výtku celého dramatu, možná i vážně nevýrazným navozením atmosféry, prostě to všechno mělo vliv na mou lhostejnost vůči zápletce, vůči postavám, vůči vyústění, zkrátka na mě tato podívaná neměla vůbec žádný dopad, a tak pro mě jde o poměrně dost až zbytečný film, který tedy vnímám jako bezelstnou jednohubku, která sice neurazí, a té hodinky a půl strávené v přítomnosti milostných eskapádách sympatické mladé herecké dvojice Tye Sheridana a Kaitlyn Dever nelze úplně litovat, ale ten přínos tohoto filmu jako celku je jinak vážně minimální, jinými slovy, kde nic není, ani exekutor nebere 8D.(7.10.2018)

Atmosféra filmu vynikajúca, ale to je žiaľ len jedna z mála predností tohto first-love filmu. Základ príbehu s nešťastnou nehodou a následným pocitom viny a dilemou, to malo obrovský potenciál. Ale bohužiaľ, potom sa to akosi celé začalo točiť okolo toho istého - a síce okolo iskriacej lásky mladého páru Conrad & Grace. To ostatné zostalo akosi v úzadí, a ten očakávaný zlom prišiel podľa mňa až príliš neskoro - v podstate až pár minút pred záverečnými titulkami. Kompozične sa to teda dalo spraviť aj oveľa lepšie a nie nechať spád príbehu tak dlho viaznuť. Čo sa mi páčilo, tak to boli určite Conradove vnútorné monológy v záverečnej časti filmu - tam bola nesporná kvalita. No a ešte niečo, Kaitlyn Dever má veľmi príjemné vyžarovanie a taký pôvabný kukuč - takže aj to celkom potešilo. Avšak na viac ako 3* to žiaľ nie je... (hoci potenciál bol v tomto oveľa väčší).(31.7.2018)

Na film sa nepozerá zle, v podstate aj rýchlo utečie, len na druhý deň už po ňom nezostane ani stopy. Matne sa tak rozpomínam na trojicu chalanov čo nechali zomrieť štvrtého a za trest to budú mať pred očami do konca svojich dní. Situáciu ešte komplikuje krátka romanca s jeho sestrou, kedy sa len čaká v aký čas a od koho sa dievča dozvie pravdu. Dozvedela a dopadlo to ako dopadlo, snáď len pohľad do budúcna nebol nutný, ale tak keby náhodou niekto nepochopil ústrednú myšlienku, v poslednej scénke si ho počká na tanieri.(30.3.2018)

• Konev

Hned na začátku, když jsem viděl ty výrostky, tak jsem tušil, že bude mazec. Další část filmu se točí o tom, kde se spolu vyspat /já jsem měl v 15. jiné starosti/ a nakonec je z toho jen závěr vyprávění. K tomu připočtěte už skoro tradiční filmové neporozumění rodičů s dětmi a máte to celé. Takže škoda, čekal jsem rozhodně víc.(26.3.2018)