Něco mezi Martou a Věrou a Okresním přeborem v hokejovém podání. Nevadil mi Kolečkův přidrzlý humor a komorní zpracování (koneckonců, hru bych rád viděl), jen většina situací byla vypjatějších, než je zdrávo a figury tak ztrácely na autenticitě. Za Norberta Lichého dík. 50%.(16.6.2014)

• Matty

Klučičí představa o tom, jak by měla vypadat holčičí komedie. Ženy se chovají jako frivolní hysterické krávy bez smyslu pro humor. Jsou buď technicky nezdatné, anebo si film z jejich možné technické zdatnosti dělá srandu („mám ČVUT“). Lžou, předstírají, manipulují druhými. Jejich jediným konverzačním tématem jsou muži, od nichž odvozují své životní štěstí. Hokej jednu z nich zajímá jen kvůli tomu, že si na výsledek zápasu vsadila – iracionálně vysokou částku na iracionálně vysoké skóre. Stejně jako v pornu a jiných mužských fantaziích nemají zábrany dopřát si z hecu lesbický sex. Mužská dějová linie je sice věrohodnější a vtipnější (ačkoli Sokol, dobře zvládající timing a vhodně volící intonaci hlasu, opět místy zapomíná, že není v Partičce a jde dál za čáru, než stylizace filmu snese), ale zároveň mnohem kratší a z větší části naprosto zbytečná. Je pěkné, že pánové řeší podobné otázky jako dámy, ale nesměl by z toho čpět scenáristický konstrukt (stejně jako z řady jiných situací ve filmu) a muselo by to být lépe (resp. jakkoli) prolnuto s dívčí linií. Duální vyprávění společně s flashbacky a brechtovskými promluvami hereček do kamery vytváří zdání sofistikovanosti, vrstevnatého díla, v němž by se vícero paralelních motivů mohlo v závěru protnout a přinést nějakou katarzi. K ničemu takovému nedochází. Pár lidí se ztrapní, jsou odhaleny dlouho zatajované informace, ale nevypadá to, že by si z prožitého někdo vzal jakékoli morální ponaučení (film poněkud šovinisticky naznačuje, že viníky vztahových konfliktů jsou kurvící se ženy, nikoli mužské kurvy). Hra na hloubku jen odvádí pozornost od sitkomové plytkosti celého filmu, který je v zásadě jen jakousi prodlouženou, do kin omylem uvedenou epizodou seriálu typu Jak jsem poznal vaši matku. Jen s horšími herci, hůře zvládnutou rytmizací a mnohem méně duchaplným humorem. 50%(5.6.2014)

• Malarkey

Hřebejk v jednom roce natočí naprosto ultimátní studnici psychologie s názvem Líbánky, aby rok na to natočil dialogové okénko do světa slepic. Proti těm herečkám vůbec nic nemám. Dokonce bych si přál Hanu Vagnerovou vídat v pořádných filmech klidně i častěji. Jenže to co tam předváděly pohromadě, z toho jsem byl prostě hotovej. Když vídám podobné slepice v hospodě, většinou se stáhnu do ústraní a nejčastěji odcházím, protože mi v tu ránu zkurvili celej večer. Takhle mi ho zkurvili jenom na pohovce, což je jediné štěstí tohoto filmu. Po druhé ho ale doufám už nikdy v životě neuvidím.(11.7.2016)

• Enšpígl

V poslední době panu Hřebejkovi nerozumím lidsky ani filmařsky. Něco tak prázdného, nudného a zbytečně afektovaného jsem už dlouho neviděl. Dám jednu za dialog po boroučce, ale i tak si myslím, že opět vítězí mé veledobráctví.(29.5.2015)

• Marigold

Ženský jsou afektovaný krávy, Slovensko země třetího světa a Sokol nejlepší jelen (kompliment). Nic mi nezkazí den tak spolehlivě jako nová česká komedie. Hokej, chcanec a pár facek. Lesba. Buzna. Kurva. Looooool vy nuly.(5.6.2014)

• Fr

,,…UŽ JSEM CELÁ OTUPĚLÁ. CHOVÁME SE JAKO KRÁVY…" /// Tak moc bych chtěl na konci říct, že je to sice blbý, ale dává to smysl. Ale nemůžu. Prostě to nejde! Holčičí debatu v baru a pánský dialogy z cesty prosvětlí za zvuku harfy zvracející svatebčan a já marně přemejšlím, co vede dva chlapy k pokusu o předvedení nitra ženskejch hlav (ne duše, to by je doufám ani nenapadlo!). Takový divadlo, který místy pobaví, ale v hlavě zůstane asi jen nedomrdlej lesbickej sex, páč zjištění, že život (jejich) stojí za hovno, je nahovno. Stejně překvapivá a zábavná je i pointa. Dneska už (někomu) k natočení filmu stačí kurevsky málo. Nebo vy snad věříte, že chlap ví, jak reaguje ženská, když…? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, že když je totálně blbá nevěsta, nemá smysl litovat ji, ale...(číšníka?). 2.) Chystám únos. Nevěsty. (a je úplně blbá!) /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(5.11.2014)

Občas zábavné a dobré, inokedy nudné a priemerné, občas čudné a minimálne v jednej bisexuálnej scéne úžasne absurdné a WTF. Videné na Cinematiku na letnom námestí v Novom Meste n/V, čo tomu dodalo zaujímavú atmosféru, ktorú by to normálne v kine alebo doma na gauči nemalo.(2.3.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Porno na internetu prej zachrání každej třetí vztah." To by mohlo sedět. Já jsem však nikdy neunesl žádnou nevěstu a o po zhlédnutí tohoto snímku bych to neudělal ani za slušný obnos od ženicha. Poslouchat totiž tři podnapilé pipiny, kterak trousí životní moudra, je hodně nad mé možnosti. Jakmile se však dívčiny začaly olizovat, fackovat a uvedly do života slušný fórek s mrtvým jelenem, tak se to celé stalo tak nějak snesitelnější. Nicméně trvám si na svém: neunesu a neunesu! Ani kdyby mi k tomu skvěle vyhrávala kapela Hrůzy.(24.4.2015)

• charlosina

Z nostalgie k tomu baru *(5.11.2016)

• xxmartinxx

Zcela zbytečné, uměle natažené, filmově nefunkční. Škoda sympatických herců, to je jediné, co mě mrzí. Odpad, město, smrt bylo někde úplně jinde, proto mě další Hřebejkův sestup na nižší úroveň i trochu překvapil, ale už mě to nějak moc neštve. Tenhle člověk prostě vyhořel, co si budeme nalhávat. Ekvivalent 77 minut prázdného plátna.(5.6.2014)

• Psema

Polanski po lobotomii. Bravo.(5.6.2014)

• Gilmour93

Docela absurdní komedie, už jen proto, že tuto unesenou jalovici by asi hledal jen jelen.. Hřebejkův lichý úsudek napovídal, že více vrstvami natřená divadelní prkna, pár vtipných replik mezi osudovým hřměním a šavle u harfy budou budit dojem, že má o kolečko víc a ještě nám jako správný sokol české kinematografie uleví od tlaku zakázaným uvolněním. Troufalé, jenže já byl celou dobu v postavení mimo hru..(16.11.2015)

• Sarkastic

„Říká ti něco záložka historie internetu?“ – „Jo, já mám ČVUT.“ – „Tak to leccos vysvětluje.“ Zpočátku jsem si říkal, jestli to čsfd, imdb a hlavně tvůrci myslí s žánrem „komedie“ vážně. Nakonec se z toho jakási tragikomedie vyklubala a zaznamenal jsem pár tak dementních hlášek, až jsem se jim musel zasmát (typu „Já nedávám…já se vdávám, chichi.“). Jinak jsem ale dostal nesympatické postavy, které byly „vypatlané až na půdu“ (mým „favoritem“ byl Štěpán), spoustu umělosti, trapnosti (jen té minimálně vtipné), pochybné zpovědi směrem k divákovi, narážky na Slovensko (za nejtvrdší považuju asi „zem třetího světa“), snahu o úlitbu mužské části publika a zvracení za doprovodu harfy (závan originality, ehm). Jako jediný klad filmu vidím překvapivý fakt, že jsem se vlastně moc nenudil (čemuž jistě nemalou měrou pomohla naštěstí relativně krátká stopáž). Celkově to tak vidím na 2*. „Iveta je Slovenka, ty jo, východňárka.“ – „Jo a co to má s tím společnýho, že to je východňárka?“ – „No ne, to je prostě…to je jinej, jinej druh, že jo, to není ňáká fiflena, co se támhle tahá někde po diskotékách, že jo, to je prostě holka, kerá vyrostla mezi medvědama.“(26.1.2015)

Mám poněkud marný pocit z toho prostého faktu, že stejnojmenný videoklip Michala Hrůzy je ve výsledku lepší kino. Leč některé dílčí prvky obsažené v tomto díle stojí za pozornost naší laskavé veřejnosti. Čili i tento Hřebejkův divadelní deníček slouží jen z poloviny. Ale pořád je to o mnoho lepší zážitek, vzpomenu-li na nefungující Odpad město smrt.(25.7.2016)

• castor

Přemýšlím, co je jinak. Proč jsou u některých tvůrců tak zásadní výkyvy? Hřebejkova dramatická trilogie (Kawasaki, Nevinnost, Líbánky) byla s drobnými škobrtnutími výtečná, nově se opírá o divadelní hru, která se na filmovém plátně nese v uvolněné letní atmosféře, ve které se srážejí zvířata, ječí při gólu domácích a taky docela dost zvrací. Ve venkovském baru se ocitnou nevěsta, svědkyně ženicha a provozovatelka dané knajpy, chvíli se urážejí, pak si vyčítají minulost, lžou si, manipulují, dokazují orientaci, neustále brečí, vyhlížejí budoucnost. A hlavně se chovají jako husy. No, a samozřejmě se s návalem vší té hysterie dočkáme několika odhalení. Divný humor, divné dialogy, divný Hřebejk. S mužskými postavami (hlavně timing velmi dobře zvládající Ondřej Sokol) to jde tvůrcům o poznání lépe, ženám pak v tomhle zbytečném minisouboji vévodí Hana Vagnerová. Katarze nulová, jen tu měl někdo drobnější úraz hlavy.(2.1.2015)

Poťouchlý kousek páně režiséra, vsadil nikoliv na výsledek hokejového utkání ale na dámskou sestavu. Nikdy bych nevěřila, že se budu u tak podhodnoceného filmu takhle bavit. Petr Kolečko mě dostal už u Okresního přeboru. O tom, že jde o humor mladší generace svědčí i fakt, že se u toho smíchy řezal můj 11letý syn. V tomto případě není podsatný závěr cesty (silná koncovka), ale spš o to, zda je samotná cesta zábavná. Snímek rozhodně není zapotřebí předem zavrhnout jen kvůli tomu, že někomu tento způsob humoru nesednul. Každý asi odhadne po prvních pár minutách, jestli obětuje svůj čas a pokud se dívá přesto, že ho to nebaví, jedná se zřejmě o masochistu. :o)(16.11.2015)

• Spiker01

I na české poměry poměrně nudná, nezajímavá a zaměnitelná nízkorozpočtovka, na kterou ovšem zašla hromada lidí. Takže vlastně úkol splněn?(14.11.2015)

Divte se, jak chcete, ale já se velmi dobře bavil. Dámský trojlístek byl perfektní a Jan Hřebejk ani Petr Kolečko si podle mě takovou ostrou kritiku (tentokrát) nezasloužili. Potěšila mě také sympaticky umírněná stopáž. Zakázené uvolnění je, řekl bych, hlavně film pro lidi, kteří mají rádi divadlo.(31.1.2016)

• paascha

Současné vyvrcholení sestupného trendu Hřebejkovy tvorby, snad je toto dno, od kterého se alespoň pokusí odrazit.(23.10.2014)

• Vitex

Vydržel jsem cca 15 minut.(1.1.2015)

• Pepinec

Měl jsem sto chutí vyhodit televizi z baráku na to nejzakázanější uvolnění, jaký kdy Záruba viděl. Jenže bych si hovno pomohl, protože hra by se stejně vrátila ke mně do pásma. Jestli se takhle chovaj ženský, když s nima nejsem, tak ať si je lord Hřebejk sežere. Spíš si ale myslím, že Honzikoj definitivně ruplo v kouli a má tam teď o Kolečko víc. Můj novej nejhorší "film" (film?) v životě.(14.11.2015)

• Payushka

Sexisticky blabol, ktery v komentu perfektne vystihuje Matty. Akorat mne jako divacce se z toho vyrazne vic zveda kufr. Diky bohu za tu povedenou kameru.(15.2.2015)

• S.Quentin QUALE

Tož na Hřebejka slabota, ale upřímně jsem čekal aj hůř. 40%(11.9.2017)

• gilmore_girl

Teda to bylo blbe tak strasne divnym zpusobem, ze to neslo nedokoukat. Dej postaveny na stupidnich dialozich vsehovsudy peti postav, ale prekvapive rychle to uteklo - mozna tomu dopomohla ta notna davka vina, co jsem v sobe mela :).(23.11.2014)

"Bodyshot" v Hřebejkově baru. Zakázané uvolnění není jen výraz z hokejové terminologie. Nově je to také název drinku, který podává sympatická barmanka Vladana (Jana Stryková), ke které do zapadlého hokejového baru s výmluvným názvem "Lapačka" v rámci tradičního únosu nevěsty, dorazí mladá nevěsta Klára (Zuzana Stavná) a ženichova svědkyně Iveta (Hana Vagnerová). Neurotická, podezřívavá, afektovaná a žárlivá Klára si však nevybrala právě ideální svatební den. Venku průtrž mračen, a k tomu dlouhé čekání na příjezd ženicha, zapříčiní značné psychické vypětí obou kamarádek, kdy na povrch začnou vyplouvat nepříjemná zjištění, podezření a ženská psychika dostane dost zabrat. Stranou nezůstane ani lesbické sexuální jiskření. Vedle toho jsou v baru výpadky televizního i mobilního signálu, republika žije mistrovstvím světa v hokeji a liduprázdný bar uprostřed ničeho zažije ženskou invazi po "hřebejkovsku". Film nezapře svůj divadelní původ. Divadelní minimalismus je na filmu od prvních minut jasně patrný. Stejně tak je tomu uzpůsobena i většina dialogů, na kterých někdy film nestaví tolik, jak by bylo potřeba. To po nějaké době vede k rozpolcenosti filmu, kdy se některé režijní postupy v návaznosti na ty divadelní, stávají postupně málo funkčními nebo nefungují vůbec. K tomu nejhoršímu patří "emotivní" proslovy na kameru jednotlivých ženských postav. Hřebejk s herci pracovat umí, to je u něj běžná praxe. Trojice hereček Stryková-Stavná-Vagnerová je někdy příjemně snesitelná, ale nikdy k nim nepocítíte až tak upřímné sympatie. Z jejich jednání, kterým se prezentují, to ani dost dobře nejde. Navíc dost často své chování a názorové postoje měnily, a to bez příčiny, anebo jen zkrátka podle nálady režiséra a scénáře známého tvůrce "přidrzlých" záležitostí Petra Kolečka. Něco jiného je scénář psát jako divadelní hru, a něco jiného je podle něj natočit film. Z hlediska filmových postupů se Hřebejkovi nejlépe daří pracovat s prostředím. Sice se obrazově pohybujeme střídavě v baru a na silnici v lese, kde bude mít nehodu s jelenem ženich s příjmením Jelen (Ondřej Sokol) a sexuálně "(de)zorientovaný družičkář" (krátké zastavení na svatbě v úvodu filmu nemá pro další vývoj vliv), ale Hřebejk do těchto prostředí investoval hodně ze svého režijního umu podpořeného expresivní kamerou Martina Žiarana. Obě prostředí disponují výbornou atmosférou, která do pozadí zatlačuje většinu dialogů, které nejsou špatně napsané, ale dost často se stává, že nevyniknou. Hřebejk dokazuje, že si může dovolit prakticky co se mu zachce. Ve filmu si může dovolit experimenty s komorním prostředím i divadelním minimalismem. Velká škoda, že jeho zajímavému a nevšednímu počinu chybí nějaký skutečný vrchol. Měl-li jím být sázka barmanky na hokejový výsledek, tak to bylo poněkud přestřelené. Není to ovšem zdaleka to jediné, co je zde sympaticky přestřelené. Ve výsledku je to zvláštní, někdy až pocitový film, v zásadě orientovaný na divačky. Přesto v něm ženskou logiku není nutné hledat. Nesporným plusem je, že při své skromné stopáži film rychle uteče. Živočišná Vagnerová je příjemný bonus. Mé hodnocení: 70%(1.12.2014)

Tleskám Petru Kolečkovi za další výbornou hru, které poslední dobou nejsou až tak samozřejmostí, i trojici hereček k výborným výkonům. Jen Jan Hřebejk narazil na úskalí propasti mezi světy divadelních prken a stříbrného plátna, kterou se snažil chabě překlenout trouchnivějícím mostem z naprosto zbytečných svatebních záběrů. Čekala bych větší kamerovou hru s prázdnotou prostoru místní hospody, který se s každým dalším odhalováním situace stísňuje. Výborně vypoentované dialogy a samotný scénář vás však nechají na tyhle nedostatky zapomenout.(1.1.2015)

• m.krudenc

Od Jana Hřebejka bych takovou blbost nečekal. Tam byla snad jen jedna zajímavá scéna (která vykresluje celí film) - jak na svatbě svatebčan zvrací u stolu a za ním něžně hraje slečna na harfu.(23.9.2015)

Zajímavý film, který však zcela jistě nesedne každému. Při sledování jsem doslova cítil tu Hřebejkovu volnost, s níž si už dávno může točit co chce, nemuseje se starat o komerční aspekt filmu. ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ rozhodně není žádná hřejivá pelíškovka, ale formálně uvolněná hříčka (promluvy hereček přímo do kamery) pro lidi se zájmem o hledání nových podob českého filmu. Osobně jsem zde velmi ocenil, řekněme, jistý minimalismus, kterým je celý snímek prodchnut (minimum lokací i postav, děj koncentrován do krátkého časového úseku), báječnou kameru (prostředí hokejové hospody se všemi těmi barevnými neony a stylovými koženými sedačkami se mi velmi líbilo), jakož i velmi dobré herecké výkony představitelek všech třech hlavních postav (uz nichž se stále nemůžu rozhodnout, která z nich se mi líbila nejvíce). Ne vše mi tam sedlo (scénu se zvracením tlusťocha na svatbě bych si klidně odpustil, taktéž i novácký product placement), ale jako celek film hodnotím velmi kladně. Potěšilo mě, že je to film, který před divácky vděčným návratem do retro časů totáče dává přednost aktuální látce, a vyjadřuje se k naší současnosti a tématu vztahů mezi muži a ženami (které třeba mě osobně asi nikdy neomrzí). Retrospektivní prostřihy na svatbu mi dokonce připomněly Trierovu MELANCHOLII a její atmosféru neutěšenosti, sklíčenosti a gradujícího napětí, kdy ve vzduchu visí nějaká katastrofa. V obou filmech k ní dojde a dosavadní řád věcí, tak jak byl nastolen na začátku snímku, už neplatí - všechny hrdinky Hřebejkova filmu (i s jejich mužskými protějšky) vyjdou ze závěru filmu jako někdo úplně jiný, kdo během jediné noci radikálně přehodnotil svůj život. Je po bouřce, (nejen) vzduch je očištěn, a může se začít znovu žít (na rozdíl od zmíněné MELANCHOLIE). Za mě silné 4 hvězdy.(5.6.2014)

Zkušeně namíchaný babský drink. Ideální k odreagování a uvolnění. To mi stačilo.(9.7.2014)

• Big Bear

Zprvu jsem myslel, že je to spíše komedie pro ženy. Soudil jsem tak podle sporého uchichtávání manželky. Já si pozvolna kladl otázku zda to vůbec dokoukám, nebo zda se u toho alespoň jednou zasměju a vzpomínal na komedii co jsem viděl dopoledne, kde jsem nasmál opravdu do syta - I was male War Bride. Naštěstí se film začal celkem zajímavě rozjídět a s nástupem mužských herců mně to i začalo konečně trochu bavit. Vždycky se mi líbilo, když si ve filmu vystačilo díky solidnímu scénáři jen pár herců a tohle je skoro ten případ. Tady to pravda chvilkami haprovalo do trapna, ale na nedělní večer, proč ne. Škoda že tu erotickou lesbickou scénku obešli tvůrci obloukem. Hanka Vagnerová je zajímavej typ a možná bych pak šel s hodnocením nahoru .-) ! Na Hřebejka to bylo ale zatraceně ! - slabé. Dvě hokejky. * *(10.5.2015)

• triatlet

"Já nedávám, já se vdávám." To nedávám. Kolečko se chtěl asi zavděčit jiné cílové skupině.(14.11.2015)

• VášaVF

Další nudná hře-bejkovina.(25.10.2014)

Víc divadelní hra než funkční film, přesto se zajímavými momenty a scénami, např. poslední scéna. Postava Nevěsty je na hraně snesitelnosti. Plusové body přidávám za to, že se film odehrává v hypotetickém prostoru poblíž mé rodné vísky :-)(25.12.2014)

• Oktavianus

Začalo to jako obrovskej průser a skončilo jen o malinko líp. A nezachránily to ani Hanička Vagnerová, ani Jana Stryková (pohříchu ani jejich společná lesbická scéna!), ani Ondřej Sokol. Nudné vztahové drama s banálními situacemi, který se dalo předvídat jedna po druhé. A další ze scénářů, kam Kolečko pouští svoji nerealistickou pubertální fantazii, když předkládá k věření, že si to dvě heterosexuhální třicítky jen tak rozdaj mezi sebou uprostřed hospody. Tak určitě, ty puberťáku. Ovšem za úplně největší problém bych viděl v tom, že všechny postavy jsou k nesnesení afektovaný a protivný. Snad vyjma barmanky Jany Strykové, ovšem ta je pouze snesitelná, ale afektovaná rozhodně taky. Prostě ne všechno, co může fungovat jako divadelní hra, může fungovat i před kamerou. A Zakázané uvolnění je toho jasným dokladem. Třeba rádoby ozvláštňující promluvy do kamery - na divadle snad, ve filmu ne. Snad jediný co, tak oceňuju realistickej konec, protože o lidským plemeni nemám valný mínění a přesně takhle by to rozhodně skončilo. Jinak je to ale další Kolečkův a další Hřebejkův průser.(19.3.2018)

Silné 3 hvězdičky, překvapivě jsem se nasmál celkem dost.(9.6.2014)

Ne až zase takovej průser, jak se zdálo být po prvních několika minutách. Nebýt zpočátku teatrální nevěsty Stavné, příběh docela zajímavě lacině vykrystalizoval. Škrtnul bych asi ten hokej a naopak dotočil to "vyspání se".(10.12.2014)

• ARI50

Ta naše nevěsta mě málem přivedla do hrobu hruuuza.(15.12.2016)

• honajz

"Ale teď už na to nejsem emocionálně připravená!" Tahle věta myslím vystihuje celý problém filmu. Ono je to hezké cvičení, na FAMU se mu říkávalo "svítáníčko", tak nějak o na sebe navazuje, odkrývají se pohnutky jednotlivých postav, vypadá to bezva skloubeně. Ale ty postavy jsou jak ze seriálu, což podtrhují i ty jejich výpovědi na kameru ve stylu reality show. Film mne navíc utvrdil v tom, že má Hřebejk nějaké problémy se svou orientací, protože je to už jeho druhý film, kde tyhle problémy řeší, a navíc si sem pozve Norberta Lichého, mluvčího pražských gayů, jestli se nepletu. Taky má něco proti svatbám (neopustila Hřebejka třeba nedávno manželka?). Postavy jsou z prstu vycucané, často se nechovají moc logicky, a dramatických situací je často dosaženo na úkor psychologie postav. Dvě neznámé ženy že by měly lesbický sex jen kvůli nějaké frajli nevěstě, které hráblo? Ani náhodou. Btw, co mělo být poselstvím, kromě prázdné a vyprázdněné konverzačky o různých podobách sexu a zahýbání? (Jinak ty logické nesmysly, jako že na začátku nenahodila telku, a v závěru jí jede, že nepřišel žádný jiný host, že hokej trval snad čtyři hodiny apod. nemá smysl komentovat).(15.11.2015)

Kouzlo Rubínu ve zhuštěné hodinové divadelní hře se ve filmové verzi tak trochu rozplynulo. Vzpomínám si, že jsem se bavil a smál od začátku do konce, u filmu jsem některé fórky už čekal a znal a navíc vznikla sice místy poetická, ale taky částečně hluchá místa. A to mi rozhodně nevadí rozšíření filmové verze o pánské osazenstvo a vynikající minutové vystoupení Norberta Lichého. Chápu, že Jana Hřebejka tahle hra zaujala a v podstatě jsem za tu adaptaci rád, ale u mě většinou vždy vyhraje divadlo před filmem, zvláště pokud to vidím v pořadí divadelní hra - film. A dobře si vzpomínám, že na tehdejším představení v Rubínu byl pan režisér osobně, takže třeba zrovna tehdy pojal myšlenku film natočit. Sečteno a podtrženo, Zakázané uvolnění si zaslouží lepší tři hvězdičky a rozhodně více než zdejších 44 procent.(2.1.2015)

• GeusX

Nebýt Vagnerové a Strykové, tak není na co koukat aneb jak si hyperautor Kolečko představuje vyhrocený únos nevěsty. Trochu předvídatelné, ale dalo se.(15.11.2015)

• Marsik

What tha fuck was that? :-D Nebýt rozhovorů Sokola a toho druhého, byl by to téměř opad. Tohle se Hřebejkovi moc nepovedlo. 45%(16.4.2016)

• Frajer42

Tuhle komedii jsem se odhodlal uvidět, protože měla být o hokeji a měl v ní hrát Ondra Sokol. O hokeji není vůbec a Ondra Sokol je na scéně z celé stopáže asi 10 minut. Těch 10 minut je zároveň jedinou koukatelnou pasáží. Myslím si, že film je i přes svůj hokejový název určen výhradně ženám (a buznatrixům) a pár nejvýše hodnotících komentářů mě v mé domněnce utvrzuje. Několik žen nadávajících na svůj nuzný život. To zkrátka není nic, co bych dovedl docenit. Humor je založen na situacích, do kterých jsem se nikdy nedostal, takže mě snímek obrovským obloukem míjí a nemá mi absolutně co říct. Mé zklamání umocnila trojice hlavních hrdinek, z nichž jedna mi vadila více než druhá. Příště bych poprosil nalepit velkým a čitelným písmem na film nálepku "women only". Svět by byl poté mnohem příjemnější. Velmi slabá hvězdička.(24.10.2014)

CITÁT - Mačkám "Menu" a svítí to zeleně........ V zapadlé hospůdce, nazvané Lapačka, se objeví unesená nevěsta a svědkyně ženicha. Je to blbej zvyk, ale je. Tady začíná příběh, odvíjející se, převážně na dialogu tří žen. Hospodské, nevěsty a svědkyně. CITÁT - Na svatbách se bleje běžně........ CHYBA VE FILMU: Když ve 30 minutě vejde do restaurace host, požádá o cigarety Start. Ty se už od roku 2013 nevyrábějí....... CHYBA VE FILMU: Host, který si poručí cigarety Start, platí 65 korun, zaokrouhlí to na 70 korun a platí dvou stokorunou. Je mu však vráceno jen třicet korun......... Škoda, že lesbická scéna nebyla dodělaná, čeho se česká filmová scéna bojí? CITÁT - Slovenská lesba v Čechách? Vy nám sem jezdíte jen balit chlapi....... Tedy, já se bavil. Tři ženy uvězněné v zapadlé hospodě mě prostě dostaly. Hlavně situace okolo 43 minuty. Fackovací scéna a následné zpívání je prostě dokonalé. CITÁT - Milovala tvého manžela. Obávám se........ Vítr nefouká, Bystřice nehučí, prostě pohoda........ Jen je velká škoda, že situace kolem barmanky (Jana Stryková) není lépe propracovaná. U filmu jsem se smál a brečel zároveň. Je to pěkný Český snímek. Zakázané uvolnění je nejen píseň, ale i druh blíže nespecifikivaného alkoholového nápoje. Zakázané uvolnění mělo premiéru v A Studiu Rubín 15.9. 2012.(1.11.2014)

• Peterssen

Ač nejsem žádná militantní lesbická feministka, tak mi přijde, že tenhle film ukazuje ženy jako úplně stupidní a naivní krávy. Promluvy do kamery jsem moc nepochopil. Herecký výkon Zuzany Stavné byl na ránu hokejkou. Celkově člověk celou dobu čeká, až se něco opravdu stane a najednou je konec a ono se nestane ani to, co by se v reálném světě nejspíš událo, naopak závěr vlastně bagatelizuje to, o čem celý film byl, takže si vlastně sám podráží nohy... Ztráta času.(14.4.2015)

• Mulosz

Má cenu vidět snad jen kvůli Janě Strykové, která dokazuje, že je dobrá herečka, a výrazně převyšuje zbylé dvě hlavní protagonistky.(23.12.2014)

• nirvana91

Zo začiatku to pôsobilo veľmi trápne, ale nakoniec to v sebe kus pravdy malo. Pozrieť si to ale už nepozriem.(7.8.2015)

• spaceboyCZ

Diky bohu za Strykovou a Vagnerovou..(14.8.2015)

• Tommassi3

"Stejně je to debilní zvyk !!" - "Svatba ??" - "Unášení nevěsty.." Prašť jako uhoď..;) Tohle divadelní Kolečko jede výborně, než je do ruky vezme pseudoseveřan Hřebejk, který už se prostě snad ani nedokáže nebrat vážně..(9.7.2016)

• vercza

Kravina. Jedna hvězdička jen za nedorozumění s mrtvym j/Jelenem.(22.11.2014)

• kobejn

Titulní píseň Michala Hrůzy toho řekne víc během čtyř minut než tato televizní inscenace, která se jaksi nedopatřením považuje za film, během osmdesáti minut, kdy povětšinou bez zájmu cosi sledujeme a posloucháme.(1.1.2015)

• hygienik

Jarchovský je podľa mňa, najrozporuplnejšou osobnosťou českej kinematografie. Jeho tvorba má neuveriteľné výkyvy a preto nikdy neviem, či ísť naňho do kina. Nemá cenu vymenovávať tu všetky zápory tohto treťotriedneho filmu, ktorý by sa hodil asi tak do programu Filmboxu Family. Des! Ale jedno pozitívum tu je: Nevidel som to v kine, chvalabohu!(12.7.2016)

• k4n9ur

Tak na tohle jsme čekali. Někdo by se měl jít léčit...(14.11.2015)

• blackrain

Zdálo se mi to nebo ta nevěsta byla dutá jako bambus? To byla ale blbka k pohledání. Svědek ženicha by měl být opravdu chlap. Na tom budu vždycky trvat, i když nepůjde o mou svatbu. Život přináši i absurdní situace a události, které se nedají snad ani vymyslet. Tenhle film mě v tom utvrzuje. Na divadle tenhle námět funguje asi mnohem lépe. Měl tam zůstat a nebýt převedený na filmová plátna. To mu uškodilo.(7.2.2018)

• MATADOR

Odpad současné české tvorby stále trvá, nebýt předpremiéry zadarmo, nikdy bych ten další Hřebejkův odpad neviděl! Opravdu by mě zajímalo, kdo mu stále dává peníze na tak marné, laciné filmy, které jsou bez nápadu, postavy se chovají naprosto otřesně a pak vlastně na závěr zjistíte, že ten film ani závěr nemá. Naprostá tragičnost, kterou zachraňuje song Michala Hrůzy a jeden moment, který pobavil - tedy pokud to porovnám s tím ostatním bahnem vtipu.(21.7.2014)

• kaposlav

Vydržal som to pozerať asi 20 minút a potom som to letmo preklikával až do konca. Stráta času na plnej čiare. Film je pomerne krátky a prvú štvrtinu tri sliepky kvákaju v bare o ničom. Zbytočný film a neviem pre koho to malo vlastne byť a o čom to vlastne bolo.(24.11.2014)

• Morholt

Naprosto zbytečný film a po Svaté čtveřici druhý nejhorší hřebejkův film. Celé je to o blábolivých dialozích unesené afektované nevěsty a její kamarádky, do kterého občas s nějakým barmanským moudrem vleze výčepní v podání Jany Strykové. Ta také jediná za něco stála. Jinak bída. 15%(8.1.2015)

Úplně netuším, proč to má až tak špatné hodnocení na ČSFD. Zase tak špatný film není, naopak si myslím, že z hlediska dialogů je to velmi dobře zahrané, některé postavy jsou moc přehrávané, ale tohle je holt původně divadlo a tam to pasovalo. Ani ten film tomu ale moc neubral na síle základní výpovědi.(12.3.2018)

Ačkoli se Hřebejk snaží, jak může, divadelnost projektu zkrátka nezakryje, a to je v mnoha ohledech velký problém. Dialogy jsou totiž ve většině případu dost banální a nepříliš zajímavé, je pravda, že sem tam se objeví vtipná situace, která má nápad a náboj, jenže většina humoru mi přišla dost nucená a nepřirozená. Ústřední příběh je taktéž dost banální a v zásadě o ničem, a jelikož pointa je vyzrazena hodně brzy, tvůrci už pak musí tzv. vařit z vody a nepřijdou s ničím novým ani překvapivým. Naštěstí Hřebejk svěřil tři klíčové role herečkám, které je hrají už na divadle, takže tady problémy nejsou a všechny tři jsou velmi dobré až výborné. I když je pravda, že zejména Zuzana Stavná místy dost přehrává, pořád je to snesitelné a jejich vzájemná kooperace je naprosto dokonalá a funguje. Paradoxně nejlepší je ale Ondřej Sokol, kterému tato poloha sedí nejlépe a právě on dokáže beze zbytku prodat všechny vtipy jen tím, jak je podává a intepretuje. Stopáž sice není moc dlouhá, přesto je to chvílemi vše natahované a nudné. Zcizující efekty v podobě kratičkých monologů všech tří žen mi navíc připadaly zbytečné a samoúčelné. Zakázané uvolnění je spíš televizní záležitost, která nemá moc co nabídnout a pracuje s ohraným schématem. Vidět to na divadle by bylo asi nejlepší. 60%.(5.6.2014)

No řekněte, už jste někdy viděli film, ve kterém Sokol hraje Jelena? ;) Teď vážně, Hřebejkova tvorba z posledních let mě nijak neoslňovala, proto jsem se výsledku docela obávala. A prvních několik minut mne opravdu utvrzovalo v přesvědčení, že ty peníze za lístek do kina jsem vyhodila za nebetyčnou krávovinu. Zuzana Stavná svým hereckým projevem asi irituje dost diváků (mně tedy vadila už v "Krásnu"). Velký černý puntík také uděluji scéně se zvracením, to si tvůrci rozhodně mohli odpustit. Příběh ale začíná nabírat na obrátkách, záchvaty smíchu se střídají s mrazením v zádech a když konečně Michal Hrůza zapěl titulní píseň, byla jsem vlastně hodně moc spokojená.(15.6.2014)

• Wiikii

Na zasmání dobré, ale jsou tam i divná místa. A Ondřej Sokol je spíše divadelní herec, leč tady rozhodně dobrá volba. .. Jinak téměř ve všem souhlasím v komentáři od Mattyho. .... HODNOCENÍ: 40% (2*)(21.6.2014)

• higuain

Ani několik nadějných komediálních záblesků (je čemu se zasmát, ne že ne) nevyváží skutečnost, že logika chování postav je prakticky nulová a celé to tak nějak nedává smysl. A je to škoda, protože hořké komedie tohoto typu mám docela v oblibě. Jen musí mít hlavu a patu, což Zakázané uvolnění nemá.(9.5.2016)

Okouzlen :) A serialove - divadelni tvar me rozhodne neboli stejne jako nadsazena prace se stereotypama. Tak nejak neni duvod bejt zakyslej :)(5.6.2014)

• panMartin

Tak nečekala jsem zázrak, ale nečekala, jsem že to bude taková neskutečná ptákovina. Zdá se mi to, nebo z dílny českých tvůrců jsem dlouhou dobu nezaznamenal žádný film, který by za něco stál za to. Od Jana Hřebejka bych takovou blbost nečekal. Ztráta času. Možná by se to vyšplhalo na jednu hvězdu, kdyby se Stryková a Vagnerová trochu víc odvážely při té jejich lesbyshow.(4.5.2019)

• Aljak

Asi jeden z tých najslabších Hřebejkových filmov, na čom má však obrovský podiel aj samotný scenár, ktorý pôsobí jednoducho nehorázne absurdne a mnohé scény vrcholia až k neprirodzenej trápnosti okamihu. Neviem ako by sa tento príbeh dal pretaviť do niečoho nadpriemerného, ale snaha bola fakt nepopierateľná. Vidno tam snahu o tú modernú konverzačku, ktorá akurát všade letí, ale na to treba určite oveľa lepšie dialógy ako tieto čo predvádzali v tomto filme. Napokon mi to prišlo celé hrozne hlúpe a bez nejakého určitého smerovania...(29.10.2014)

• Rodriguez

Ročně jde u nás do kin 35-40 filmů. Bohužel vynikajících je z nich pouze 5-10 kousků! Zbytek se pak řadí do brakové skupiny, po které neštěkne ani pes. Nikterak tomu není ani u "Zakázaného uvolnění". Větší nudu jsem za posledních 77 minut neviděl. Vyprávění nevěsty a její družičky v pošmurné hospodě jak kdo koho přefik apod, mě fakt nebere! 15%(1.11.2014)

• zette

Mam rad komorni snimky a ac do divadla de facto nechodim, tak na tuto hru bych si s chuti zasel. Jako film to ovsem ne uplne dobre funguje. Parkrat jsem se zasmal a asi dvakrat jsem citil na zadech mrazeni z trapnosti. Zuzana Stavna v roli nevesty byla tak hrozna, az byla uzasna a za me rikam, ze je nejsilnejsim clankem celeho filmu. Ostatni herci bez namitek, jen u Strykove jsem porad cekal, kdy si oblece mundur zdravotni sestry:-). Priznam se, ze bych v tomto filmu Hrebejkovu rezii nepoznal, coz je sice fajn, on ale i tak svuj stin opet neprekrocil, bohuzel.(1.11.2014)

Ač se mi to v případě pana Hřebejka nechce věřit, tak je to špatně natočený film. Má to sice velmi zajímavou pointu, občas jsem se i zhluboka zasmál a bylo dokonale využito minima prostoru a herců, ale spousta hluchých míst a nereálně vyhrocené situace z toho dělají slabší průměr.(21.10.2015)

• LadyPupu

Ty jo, to zase byl zážitek. Jít na to do kina, tak jsem sama na sebe nasraná. Totálně přepísknutá stopáž, hysterický výlevy, jen ta Stryková byla mile civilní. Pár hlášek se dalo - "Si myslíš, že když jsem se vdala, že už nemám smysl pro humor?" - ale jinak nuda, nuda, nuda.(24.11.2015)

Člověk by nečekal, že v našich luzích a hájích existují dvě herečky mladší třiceti let, které dokáží obstarat jeden film v jednom pajzlu kdesi v divočině. Herecký koncert obsahující zakázaná uvolnění, vylívání srdcí a závěrečný happening je něčím jedinečným v tom našem kinematografickém průmyslu té nejnižší úrovně. 79%(12.1.2019)

• bourec

A tak sem ho měl rád,toho kluka brejlatýho.Ale teď už snad ani nic horšího nenatočí.10%.(3.11.2014)

• venison

Jako ochotnické divadlo v místní sokolovně by se celkem i dalo, ale udělat z toho celovečerák? Největší vtip této komedie..(19.10.2015)

• Mylouch

Co to ? Fun čili větrák - zábava na place, jejíž atmosféra má k uvolnění stejně blízko jako výsledek ke komedyji. Téma, dialogy, hudba, styl - no, pěkně, klučinové a holčiny !(14.11.2015)

• PROCESOR

Hysterická Kráva se vdává...V zapadlý hospůdce se unesená nevěsta se svědkyní ženicha a barmankou ožerou a chovají se dál všechny jak hysterický krávy. Kromě toho si to barmanka rozdá se svědkyní, aby dokázala nevěstě, že je lesbička. (svědkyně) Kdyby byla milostná scéna propracovanější, byl by to jedinej světlej moment filmu. Závěr ukazuje nahou-krutou pravdu, že se berou a nemají se vlastně rádi. A začíná jedna velká životní křeč. * za poselství, jinak zklamání.(15.11.2015)

Komedie s prvky absurdního dramatu, ironicky vsazenými do komorního snímku. 1) Chvílemi trochu laciný nicméně stále úsměvný snímek poukazuje na nesourodost mužského a ženského vnímání světa. 2) Nevěsta - esence agresivního pragmatického slepicismu - má ČVÚT, což názorně ilustruje budhistické úsloví: Dej vzdělání nevěřícímu a dostaneš ďábla. Nevěstina kamarádka - svědkyně manžela - představuje pro změnu husu. 3) Lesní hospoda se symptomatickým jménem Lapačka se stává dějištěm vpravdě náročných dialogů: Píchala s mým snoubencem týden před svatbou. To je...jako píchat snoubence týden před svatbou.(27.12.2017)

• Necrotongue

Začínám si říkat, jestli si náhodou Hana Vagnerová nevybírá tento typ filmů záměrně. Jako obvykle byla tím jediným, na co se dalo dívat (i bez svrchního obličeje), jinak to byla čirá katastrofa s mizernými hereckými výkony, scénářem, proti kterému byla "Žena za pultem" naprostým vrcholem světové televizní tvorby, a humorem hodným i velikána, jakým je Mistr Troška. Víc jak hodina života, kterou jsem mohl využít k mnohem příjemnější činnosti (bušení čelem do zdi nebo zapichování jehel pod nehty).(1.9.2018)

Film se mi líbil a velmi mě bavil, vůbec nechápu ty komentáře, ale asi to bude tím, že tato komedie je spíše vhodná pro ženy než muže. Seděl mi styl humoru i ty komentáře. Některé scény byly zbytečně přestřelené, ale byla tam spousta vtipných momentů. Také mě zaráží fakt, že prý před natáčením si nevěsta prohodila roli s družičkou a pak tedy jako slovenka je češka a naopak.. to tedy nechápu... Výkony byly jinak super, všechny holky se mi líbily, zvlášť Hana Vágnerová je má oblíbená herečka :) Škoda, že Ondra Sokol ve filmu neměl větší herecký prostor... Byla jsem na předpremiéře, které se účastnil i pak Hřebejk, tak po filmu byla ještě diskuze a já jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o filmu. Každopádně jak sám pan Hřebejk řekl, tak film původně do kin jít neměl, nyní tam je, hodil by se spíše do letního kina, s pivkem v ruce a měl by určitě lepší komentáře a byl by lépe pochopen. Za mě rozhodně doporučuji :))) Zasmála jsem se dost několikrát v průběhu filmu :o)(10.6.2014)

Opět jsem vůbec netušil na co jdu a možná to bylo dokonce lepší. Z filmu jsem znal snad jen stejnojmennou píseň od Michala Hrůzy. Vidět doma trailer, přečíst si o čem to je, asi bych na to ani nešel. Neříkám sice, že by to byla škoda, nevidět Zakázané uvolnění - asi bych bez toho žít dokázal, ale zase na druhou stranu, přežil jsem i jeho zhlédnutí. Nakonec mě to i docela bavilo, bylo to leckdy tak praštěné, že se prostě nedalo nesmát, a přemýšlel jsem chvíli i o 4*, nicméně ta chvilková slabost záhy odezněla. Dávám tedy 3*, ale zasloužené (pravda, atmosféra kina filmu také ještě něco přidala). Hodnotil bych možná jinak, když bych se na to díval sám doma.(10.6.2014)

Pro mě se jednalo o příjemnou podívanou. Příběh není nijak náročný, ale vůbec to nevadí. Herecké výkony byly fajn. :-) Celkově dám 3 *.(26.11.2014)

• Martin741

Keby "pan reziser" a "umelec" Hrebejk /Pelisky, Musime si pomahat/ natocil 3hodinovu kravinu o nakladani hnoja na vlecku, tak miestne ynteleguany a filmove teoretiky -elitari /Madsbender, Bluntman - pri hodnoteni takehoto filmu ich spoznate podla 3. a viac hviezd/ budu zase dristat svoje pseudoynteleguanske blaboly o tom, ako majstrovsky zobrazil Hrebejk nastavenie hnojovej vlecky vo dvore a akymi krasnymi vidlami sa bude hnoj kydat. Popripade by sa zacalo kecat a rozoberat to, pod akym uhlom /30 stupnov, 60 stupnov/ je najlepsie tie vidly zapichnut do hnoja a kolko kg by vazil furik plny hnoja. Pri tom vsetkom by sa stale len vyvazal hnoj! Jo, jo - aj ja uznavam Hrebejka. Uznavam mu cestne miesto medzi polojeblymi jelimanmi a reziserskymi picusmi typu Uwe Boll pripadne Ed Wood Jr. "Maestro" tu zase natocil 77 minutovu kravinu, kde sa divak bude xmrti nudit a stihne pri pozerani filmu mimochodom aj : nachystat a nakalat drevo, pozametat pivnicu, vyniest smeti, umyt riady a povysavat 2 -3 izby. Jo, a nieco aj k filmu by som mal : ako pise Jeho Vysost, Majster Humoru na csfd Strejda Verbal - xbliti : 0 %(23.12.2014)

• otík

První polovina filmu je strašná. Nesmírně dementní a jednání hrdinek je příšerně imbecilní. Jakmile však přijdou na scénu dva chlapi, přeci jen se divák začne bavit. V druhé polovině se tak přeci jen dá trochu mluvit o zábavu. Když si uvědomím, že tohle točil Hřebejk, tak se opravdu na jeho novější filmy nemusím dívat. Prostě se mi to nelíbí.(12.7.2016)

• Belbo

No, přiznám se, že jsem na rozpacích. Kdyby byl film parodií na Dogma a různé konverzačky, tak dám pět. Jenže, a to je to dilema, si myslím, že tato vtipnost je docela neúmyslná. Takže odpad.(1.1.2015)

• Phietros

Hvězda za Jelena! Nuda, otravné scény, nejlepší asi jelen je mrtvej:D(20.11.2015)

• carlos 2010

Ďalšie sklamanie, škoda, potenciál to malo.(18.8.2017)

• Master19

Jako bakalářská historka dobré, ale takhle to má tak třikrát přetáhlou stopáž. Smutné je, když je Hana Vagnerová nejlepší herečkou filmu, smutné je, když Norbert Lichý není seznamu herců, smutné je, když se u sedmdesátiminutového filmu nudíte. Pozitivní je, že to má své lepší stránky, třeba ta linie s tiketem se mi líbila.(26.10.2014)

Zavrite tri sliepky do jedného baru plného alkoholu, dajte im tému na rozhovor, gradujte dej a nezabudnite na skvelé hlášky a priblížite sa k tomuto. Tu bol navyše nevyužitý Sokolov potenciál a dobrý background. Takže áno, celkom pozeratelné, zábavné, so skvelými výkonmi a rozumnou minutážou. 3 z 5(16.11.2014)

Krásně jsem se při čtení zdejších komentářů pobavil. Každý má pozoruhodně hned jasno, proč film neuspěl (resp. neuspěl na ČSFD a u některých kritiků; o všeobecně předpokládané prodělečnosti nic nevím /kde jsi, uživateli T1, když tě člověk zrovna potřebuje?/). Znalci se tu např. nebojí charakterizovat celou polovinu lidstva: "Klučičí představa o tom, jak by měla vypadat holčičí komedie." (Matty) × "nechápu ty komentáře, ale asi to bude tím, že tato komedie je spíše vhodná pro ženy než muže". (Lopezka1982) :) Taky tu padají slova jako "příliš divadelní" nebo "sitcomové" (jako kdyby to samo o sobě měla být diskvalifikace), ale tím se nemá cenu zabývat. Kdo chce Hřebejka bít, hůl si vždycky najde.(11.1.2016)

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět.(15.6.2014)

• Eleanor05

Sorry, horší než Krásno. Tři neuvěřitelně se chovající (a v případě Kláry i nevěrohodně zahrané) ženské postavy, co se hádaj v baru kontra dva chlapi, co se na silnici střetnou s jelenem. Fakt sranda. Párkrát jsem se pousmála a většinou za to mohl Ondra Sokol, který tam je ale bohužel minimum času. Zbytek vyplňují nevěrohodně trapné dialogy nevěrohodných postav bez jakéhokoli hlubšího psychologického uchopení. Jo a Zuzana Stavná krutě neumí hrát...(1.11.2014)

Tahle holčičiáda stojí jednoznačně na dialozích! Jsou opravdu nadprůměrné a nezastírám občasný hlasitý smích. Tedy sláva připada,jako tradičně scénaristovi,nikoliv režisérovi,neboť ostatní bylo prostě obyčejné!! Scénář a J. Stryková jsou jednoznačnými tahouny a neváhám, po sakra dlouhé době, u české tvorby, sázet 70 %(24.11.2014)

• Dagoussek

Upoutávka a pak 10 minut filmu, víc jsem nezvládla. Sorry, ale to fakt myslíte vážně? ? ?(22.11.2015)

• sator

Slabomyslný film o ženách, pravděpodobně pro slabomyslné ženy....(14.12.2015)

Dost slabota. Kdybych neměl Honzu Hřebejka jako tvůrce rád, šel bych s hodnocením ještě níž. Film o ničem. Vůbec nechápu o čem to bylo. Film o únosu nevěsty, který se nepovedl a o hokejovém utkání. Největší chyba, opět scénář. Petr Kolečko jednou za napíše něco opravdu dobrého často, je to přeci jen jeden z našich nejlepších scenáristů, a v seriálech se mu nikdo nevyrovná, podobně i na divadle, ale jindy (tím myslím scénář k celému filmu) je to katastrofa. Vizuálně film celkem ušel, ale musím konstatovat, že dekorace a celková scénografie filmu byla dost odbitá. Kamera celkem ušla. Hudba příšerná, o ničem. Vsadil bych se, že jí vymýšleli, když jí nahrávali. No. Herečky Vagnerová a Stryková jsou velice dobré. Zvlášť Vagnerová, ale že si vyberou něco takového. Zuzana Stavná je průměrná herečka, takže do takového filmu samozřejmě patří. Ondřej Sokol opět dokázal, že je lůzr. Jsem na něj zvědavý v Zahradnictví, co tam předvede. Snad bude poprvé v životě dobrý. Není to tedy zas takový průšvih. Jsou horší filmy, ale slabé to jednoznačně je. 55%. U mě za tři slaboučké hvězdičky.(31.3.2017)

Nehrála v tom Geislerová, a vida! Hned se na to dalo trochu víc koukat. Hřebejk se nějak poslední dobou zhlídnul ve svatbách, a sice v takovejch těch prďáckejch příšernostech, který sou snem každý aspoň trochu zazoblý pipiny. Samozřejmě to jsou kruhy, kde v moc hlubokých vodách nelovíte, když dáváte dohromady námět na nový film. Tak aspoň tentokrát si dal trochu práci, že sesbíral pár hlášek, modelovejch klišé a dramat, aby nám ukázal, jak sou tyhlety lidi (mezi který bohužel už patří zřejmě i on sám) neupřímný a pokrytecký. No sláva. Kdyby byl rok 2000 tak by mě to možná dojalo, dneska mám pocit, že je potřeba tuhle sortu nechat samu sobě, protože to je prostě o ničem babrat se v jejich problémech. Umělec by se měl snažit strkat tu vlajkovou loď dopředu a né se pinožit u zádě lodi, kde se točej leda tak fekálie. Bylo to ale o něco málo lepší než jeho předchozích 5 filmů, tak dávám neskutečně nadhodnocený tři hvězdičky za snahu.(1.11.2014)

• ecceHOMMO

Toto tu pozerať, bolo ako za trest!!!(9.11.2014)

• Pavlík

01. 01. 2015 (1.); na pana Hřebejka trochu málo(2.1.2015)

• ghatos

Honzo, neblbni. Toč hořké komedie, toč dramata, toč kriminálky...tyhle vztahové shity v různých variantách ničí tvojí kariéru, už hodně dlouho. Jsi talentovaný režisér. U nás některé tvé náročnější látky, ani většina lidí neocení. Tohle je, ale katastrofa. Proč se tlačíš do něčeho, co ti nejde? Proč zkoušíš Polanského v takovém nesmyslném prostředí? Vždyť ty holky hrají u nás 2. ligu o záchranu a ty chceš po nich Ligu Mistrů! Dělej to, co umíš. Kdyby jsi potřeboval poradit, napiš mi, čus. 34%. PS: 1) Mělo by tady být uvedeno, že podobný je Carnage (!?!). 2) Ondřej Sokol na 1. ligu má. Možná i na evropské poháry. 3) Dobré soundtracky u závěrečných titulků.(22.1.2015)

• 2mig1

v divadle to fungovalo, ve filmu nikoli. zbytečné mužské postavy, bez kterých se původní verze obešla a nepochopené vsuvky s kopulujícími psy a zvracejícím svatebčanem.(19.4.2015)

Jsem nadšena :-) Konečně zase jednou český film, který má hodně co nabídnout a přitom netlačí na pilu. V kombinaci s perfektními hereckými výkony, vynikajícím scénářem a báječnou kamerou je to takový malý český zázrak. Skvělá podívaná, neskutečně vtipná a TAK trefná! Tleskám :-)(5.6.2014)

• M.i.k.e

Svatá čtveřice před 2Oti lety,aneb proč by některá dílka měla zůstat věrná prknům která znamenají svět.Hřebejk ani v dalším pokusu nedokázal překročit svůj stín a bohužel mu k tomu tentokrát nepomohl ani jeden z velkých talentů a můj oblíbenec Petr Kolečko.Ten naopak potvrdil nevyrovnanost výkonů a ačkoliv je schopen stvořit geniální věc (Okresní přebor,Čtvrtá hvězda),je také schopen vytvořit politováníhodné kousky jako Marta a Věra,popřípadě toto.To co funguje v divadle zákonitě nemusí fungovat ve filmu a v tomhle případě je to hodně vidět...40%(23.10.2014)

• bari68

....... o to dvojnásobné sklamanie, že tento paskvil vyšiel z pera Petra Kolečka, ktorý ma o svojich nesporných kvalitách presvedčil v ,,Okresním přeboru,, a ,,Čtvrtej hvězdě,, a hlavne z pozície šéfa Jana Hřebejka. Keby to celkovo pojali ako komornejšiu drámu s lepšie vypointovaným finále, možno ešte prihmúrim oko, aj obe. Ale ako komédiu? ...tak to sorry. Toto s vtipom malo veľmi pramálo spoločné, navyše aj veľmi krátka stopáž ma nudila, ťahala, nebavila. No a tie ženské boli otravné a nesympatické ako šekový nedoplatok. Obrovské sklamanie.(23.10.2014)

Je vidět, že tohle patří na divadla, kde to možná má efekt daleko větší. Ve filmu to chvílema vyznívá do prázdna a není úplně jasné proč se tak a tak divně chovají. Ale herecky ok, sice žádná strhující bomba, ale třeba Sokol a Stryková jsou dobří. Od Hřebejka by člověk ovšem čekal něco víc.(20.11.2014)

Námět velmi zajímavý, prostředí natáčí (interiéry baru i lesní exteriéry) rovněž, ovšem samotné zpracování je katastrofální. Člověk by ani neřekl, že režisérem je slavný tvůrce Pelíšků. Co se herců týče, tak nevěsta v podání Zuzany Stavné je ubohá (tak špatnou herečku jsem už dlouho neviděl), Hana Vagnarevá je na tom herecky sice líp, ale podává už snad posté stejný výraz a ničím už asi nepřekvapí, příjemným překvapením byla výrazná Jana Stryková, ta to zvládla ze všech uplně nejlíp. Sokol s Orozovičem pak podali realistický výkon, ovšem na velmi malém prostoru. Nějak jsem si myslel, že závěr filmu bude něco v tom smyslu, že Sokol s Orozovičem si je vykouří a dámy si dají spolu trojku, no nestalo se tak, ale jinak to bylo těžce předvídatelné. Celkově je tento film však zbytečností, na který si za pár dní nevzpomenu.(1.1.2015)

• MaxipesFik

Velké rozpaky.(8.2.2015)

• Autogram

Hřebejk experimentuje s formou a do veľkej miery aj s obsahom. Ale tie úlety vo forme dokumentárnej výpovede na kameru, to do normálneho filmu fakt nepatrí. Aj tiež vracanie možno podľa predstáv scenáristu na svadbu patrí, ale asi nie priamo na stôl a pri hudbe harfy.(14.11.2015)

• Pink.Panther

Zoufalí herci, zoufale zrežírovaní jsou obětmi zoufalých dialogů + zoufalý divák který nenašel odvahu odejít z kina = poslední hřebejk do rakve tuzemského filmu. PS: poznámka pro hlavní ženské herecké trio: pokud byste děvčata chtěly k opravdovému filmu, tak Hollywoodské studio 20th Century Fox hledá pro jejich catering pomocné síly do kuchyně. (10.9.2017)

• Gekacuk

Může obsahovat SPOILER: Další mírně podprůměrný film režiséra Hřebejka, který svého nedostižného vrcholu dosáhl již před 15 lety. „Zakázané uvolnění“ je docela minimalistický film, který si vystačí pouze s pěticí herců. Když nepočítám Norberta Lichého, který si zřejmě rád zahraje podobné čurdy (jako například ve filmu Isabel). Zápletka je docela jednoduchá, záměna příjmení s obětí-zvířetem velmi laciná a celková pointa filmu poměrně očekávatelná. Stačilo by možná na divadelní prkna, kde je bezprostřední kontakt s divákem. Ve filmu už tak účinná není. Až na několik záběrů na svatbu se film odehrává v jednom podivně opuštěném hokejovém baru a v osobním autu. Náročný divák si alespoň užije dvojí zvracení. Z toho to první opravdu docela nechutné. Podle autorů filmu někteří lidé zůstávají nedospělými děcky po celý život. Soudím tak podle komplikovaného a přihlouplého Sokolova-Jelenova vysvětlování svých podivných vztahů. Zajímavější je vykreslení postavy nespokojené a nešťatné barmanky, která řeší svou zdánlivě bezvýchodnou situaci hazardem. Je nasnadě, že se tužby této bývalé neúspěšné herečky nesplní. Zajímavé je, kam až jsou jednotlivci schopni zajít, když hrozí riziko prozrazení jejich tajemství. Někteří jsou dokonce ochotni změnit svou sexuální orientaci se vším všudy, což je ovšem také docela přitažené za vlasy. Je jasné, že divákovi nesmí chybět určitý nadhled, protože jinak by podobné málo pravděpodobné situace asi neskousl. Jedna nelogičnost: Dvojice ženich-„družička“ se dlouhou cestou lesem zřejmě dostanou až do jiného časového pasma, poněvadž jednou za tmy, zatímco za závěsy baru o několik kilometrů dál prosvítá slunce. V závěrečných titulcích se divák dočká skladby Michala Hrůzy. Jinak 77 minut filmu není nic moc a DVD nenabízí kromě Hrůzova klipu téměř žádné bonusy. Dokonce ani film o filmu, který byl také natočen.(9.1.2015)

To moje hodnocení je i dost ovlivněné tím, že jsem čekal nějakou českou romantickou blbinu, kterých je v posl měsících plno, a už vůbec jsem ani netušil, že je tohle od Hřebejka. Který je, co se týče technické stránky na tuzemské poměry pořád machr a tuhle vlastně divadelní hru převedl na fungující film mnohem líp, než napovídá místní hodnocení. Herecky paráda a některé dialogy až nechutně pravdivé.(5.5.2019)

Kino, BOHUMÍN, 14.6.2014: Snad poprvé jsem šel do kina na český film a to jen proto, že se odehrává ve městě kde žiju a tudíž znám všechny lokality z Bohumína i okolí. Jako šlo to, párkrát jsem se i zasmál. Únos mé nevěsty teda dopadl mnohem lépe. Kolečka mám rád, za jeho hry co píše pro Bezruče. Tento film byl jen lehký odvar toho co on opravdu umí.(16.6.2014)

• netahlo

Po Libankach jsem se mylne domnival, ze Hrebejk uz niz klesnout nemuze. Bohuzel, dokazal to a natocil jeste vetsi nesmysl! Trojice debilnich afektovanych krav (kterym s prehledem vevodi snad nejhorsi herecka vsech dob, pani Vagnerova) v prvni tretine vyhodila tolikrat na zakazane uvolneni, ze jsem tento nerovny zapas jeste pred prvnim odchodem do kabin musel ukoncit. Nejhorsi na tom je, ze blbnout zacina uz i Kolecko ... Smekam pred kazdym, kdo se dostal pres 30 minut tohoto skvostu!(24.10.2014)

• lucijelucije

Tak nečekala jsem zázrak, ale nečekala, jsem že to bude taková neskutečná ptákovina. Z. Stavná mi připadala jako by snad poprvé stála před kamerou, protože ten postoj k její roli byl tak neskutečně ustrojený, že mě to celou dobu děsně iritovalo. A příběh, který pojednává pořád dokola o tom samém, mě začal dost rychle nudit. Uhozené, nepravděpodobné a místy fakt směšné. Jediné, co mě tady bavilo, byla J. Stryková =)(22.11.2014)

• honajz2

Hvězdička za píseň Zakázané Uvolnění od Michala Hrůzy.(22.1.2015)

• honzaaaa

Hřebejkovo totální odpad. Naprosto nedívatelný.(29.7.2018)

Nakonec tu třetí ušmudlanou hvězdu dám, i když občas byly chvíle, kdy jsem chtěl naopak jednu ubrat! V první řadě se chtělo oprostit od Sokolů, jelenů a dalších zbytečných vsuvek, nemluvě o zcela nechutném a mimózním Jeřábkově zvracecím partu. Ze Zakázaného uvolnění na mě totiž vyzařoval potenciál kvalitního hrubozrnného humoru, jehož odrazištěm je trio notně přitroublých dam i docela tristní vztahová situace. Dostal jsem chuť vidět divadelní hru s totožným hereckým obsazením, abych viděl nakolik této filmové adaptaci uškodil Hřebejk, který naprosto zjevně nedrží opratě pevně v rukou, navíc se snaží zavděčit nováckému partnerovi implementací jeho charakteristických rušivých prvků. Hřebejkovi se trestuhodně vypařují do ztracena humor, ironie i emoce, naštěstí atmosféricky a kompozičně své dílo jakž takž zvládl. Zakázanému uvolnění by slušela ještě komornější stylizace více věrnější divadelnímu předobrazu s pozvolnou, ale výraznou gradací s příměsí černého humoru plného ironie a absurdit - tedy něco ve stylu Polanského Boha masakru. Přestože žádné herecké labužnictví film nenabízí, trio dam své role zvládá dobře. 50%(31.10.2014)

Uřvané, uječené, opilé, infantilní, sentimentální... ano, takový je život. Všechny tři kočky u mě stouply o tři příčky a musím říct, že jsem byl nadšen. Příběh ze života a skvěle zahrané. Mužská část je zde lehce odsunuta na druhou kolej, ale O. Sokol si i tam drží solidní nadhled a pohodovou tvář. Moc se tady po něm nechtělo. Ještě jednou ale musím říct. holky skvěle! Škoda, že tady z místních to moc nikoho nebere... 0,5* za song M. Hrůzy!!!(31.10.2014)

• Hepy13

No to byla teda trojka :-) Docela mě holky pobavily. "Já nejsem vdaná ani den, a už jsem vdova'' :D Ale film jako takovej stojí za jelena.(29.1.2015)

• keoma26

Hrebejk se dostal na uroven Polednakovy, bravo...mel by vyrazit nekdy mezi lidi, do baru treba, kdyz uz o nem toci celovecerak, ten dvacetiletej umeleckej sklenik, kdy toci jen svoje vlastni predstavy o nasich vzpominkach a pocitech, uz mu fakticky nesvedci(14.11.2015)

• Mikeel

Nejslabší Hřebejk, jakýho jsem viděl. Všechno je od začátku do konce špatně - scénář: Buzno, jsi buzna, vole buzno, jsi homosexuál, ty krávo, ty mrcho, mrcho, mrcho, buzno, krávo, krávo, buzno, buzno... Tady je asi něco špatně. Je to taková delší epizodka sitcomu, která ovšem padá na tomhle stupidním scénáři, kterej občas silně smrdí papírem a ještě ho totálně mrví protagonisté. Světlou výjimkou je Stryková, která mi byla velmi sympatická, tedy hlavně její hraní a to, že i takovouhle koninu hrála s citem. Nevěsta totálně na pěst. Tý měl někdo dát ránu, říct jí "krávo, krávo, buzno" a poslat pryč z placu. A dokonce i Sokol mě neskutečně vytáčel. Vůbec nepřizpůsobil svoje herectví filmovýmu plátnu a přehrával jedna báseň. Ale je fakt, že jsem na ten film šel už s jistotou, že to bude hovadina. A to opravdu byla. I tak se občas ve scénáři našlo pár vtipných okamžiků, kdy jsem se upřímně zasmál. Překvapitě to nebyla místa plná buzen a krav :D(14.6.2014)

• Blazin

Tvorba pana Hřebejka se ubírá takovým směrem, který úplně nechápu. Ještě před 4 roky natočil Nevinnost, která je velice povedená, ale od té doby to jde z kopce. Tento snímek je naprostým důkazem, úplně zbytečně natočený film.(12.8.2015)

Od filmu se rozhodně nedá čekat nekonečný gejzír vtipných situací, kterým se Hřebejk prezentoval třeba v Pelíšcích. Z mého pohledu je tohle přesně ten typ filmu, který se nazývá hořká komedie. Na jednu stranu se usmíváte, ale na stranu druhou je vám trapně. Film je ale značně nevyvážený, některé pasáže jsou vyloženě hluché a nudné. V některém komentáři jsem tu četl, že Zuzana Stavná nebyla dobrá volna pro roli "nanynkovité" nevěsty. Já si ale myslím, že přesně takhle si autoři tu postavu představovali a že to naopak zahrála velice dobře. Otázkou zůstává, zda to bylo způsobeno tak skvělým herectvím nebo spíš naturelem této slovenské herečky.(9.11.2014)

• Mona-Lisa

Když už chci natočit něco, co se má odehrávat z 90% na uzavřené ploše a všeho všudy tvoří náplň dialogy mezi pěti herci v uzavřeném prostoru, tak je aspoň vložím do úst hercům, co na to mají, ne? Zní to drsně, uznávám. Ale když už jsem režisér, co má (jako jeden z mála - přiznejme si) možnost natočit si více - méně co chce a hlavně VYBRAT si k realizaci ze široké škály možností, tak si dám záležet! Miluji tvorbu pana Hřebejka až na pár drobností a je mi líto, že z těch dosavadních "pár" se stává čím dál větší skupinka....Nemám vůbec ze samého zklamání sílu zkoumat, v čem má tento počin jádro pudla, proč jsem přemýšlela, kterou z mdlých protagonistek bych dřív nechala zamknout venku na dešti, abych se v klidu dodívala na občas problikující hokej v TV nebo jestli jsem vlastně trpěla u (rádoby) dramatu či komedie. S mistrem Hřebejkem to nikdy nevzdám, ale naštvaná jsem pěkně.(17.2.2015)

Neříkám, že jde o nějaký opomenutý klenot... Ale jedná se o svižnou, krátkou, konverzační komedii, která dostala základy přes divadelní hru, což je pro mě většinou dobré znamení. Bez akce či výpravy, která u jiných filmů kompenzuje slabší stránky obsahové. Můžu doporučit určitě ženám :)(3.6.2015)

K dokonalosti přebývaly dvě věci: asi improvizující Sokol (např. jeho příšerný monolog v autě...) a zvracející scéna č.1.(5.6.2014)

• Brusíček

komedie tipu 6ti herců opravdu nemám rád, a jako lákadlo se na ní podívat mě zlákal ten pán co tak krásně účinkuje v reklamě na "nejdražší půjčku" nicméně on se nám tady akorát nádherně pozvracel, což opravdu nebylo vtipné, co na to říct? Že mám pana Hřebejka v oblíbených hercích, kvůli pelíškům, a pupendu? Není to pane Hřebejk málo? Nevím jestli se v nich udržíte i nadále, a jestli budete nadále točit takovéto s****y, tak již vaši tvorbu hodlám opomíjet, všichni co jsme se na to teď koukaly máme shodný názor, ano byla to ztráta času, proč vůbec dávám jednu hvězdu, ani nevím. 10% za toho krásného Jelena, a za skvělý hit Michala Hrůzy k tomuto "filmu".(1.11.2014)

• martiq.1

Film režiséra od kterého jsem si slibovala cokoliv, jen ne nudu.Tragédie,blbost a hysterické výlevy se prolínaly a já vím, že se už víckrát nebudu upínat na renomé.Jedním slovem: kravina(11.11.2014)

• Kaktusak12

No, upřímně nevim co bylo na filmu nejhorší, jestli dosti trapný lesbický výkon vagnerove a strykove, neustale řešení toho kdo je nebo neni gay a nebo zkrátka a dobře celková nudnost filmu. I tak má ale jedno nej,i když má jen 77 minut ,přijde vám nekonečnější než titanic. Ztráta času!!(4.1.2015)

• Tigran

To už je tomu Hřebejkovi vážně úplně jedno, podle kterého scénáře natáčí film, nebo co?(6.3.2015)

• tammsin

Tenhle film je děsnej, o tom asi není sporu, ale ráda bych po přečtení některých komentářů dodala, že za " ty pitomý kecy těch slepic" nemůžou herečky, ale patrně bych to viděla hlavně na tvůrce scénáře. A jo, jasně, nemusely ty role brát. Nojo, dobrej argument...(12.7.2016)

• Lachtaan

Hřebejkův největší kariérní fail. Hrůzův hudební doprovod je jediným highlightem filmu, jinak je Zakázané uvolnění mnohem větší fraškou, než kterou Nova vyplodila v rámci Troškových trilogií Kameňák a Babovřesky. Tímhle filmem pravděpodobně odstartoval můj odpor k Haně Vágnerové. Absolutní ztráta času a nesmyslná česká “jízda” i trapné dialogy v rámci hospodských scén.(11.2.2018)

• ludva10

Párkrát jsem se i zasmál, ale takto "jednoduché" komedie nějak nechápu. A to snad nebudu brát v potaz ani herecké výkony.(1.5.2019)

• salamandrr

nudný a ultragay...(26.10.2014)

Je to více než rok, co jsme stejnojmenné představení, podle kterého film vznikl a je nutné říci, že je několikanásobně lepší. Což ovšem neznamená, že se mi film nelíbil, protože je mi naprosto jasné, jak je těžké převedení divadla do filmu a v tomto případě to není vůbec špatné. Je sice pravda, že konkrétně tato hra má pro film příliš mnoho vyhrocených momentů, které zde můžou působit trapně a amatérsky, ale když se rozhlédneme kolem sebe, zcela určitě se s něčím podobně vyhroceným setkáme, protože život není poklidná šachová partie, ale poměrně nelítostný hokejový zápas.(29.10.2014)

• ZackSawyer

Stupidita, hrající si s jednou slovní hříčkou a třema nánama, resp. dvěma! Ale jo 3 + 2! Vtipnej tam není jedinej moment!(3.11.2014)

• dawe787

Strašné, nevydržel jsem to dokoukat. Za snahu pouze jedna hvězda.(22.11.2014)

• LordMysti

Ale jo nechá se na to dívat.(25.11.2016)

• Biopler

Hřebejk si spravil srandu zo žien, z ich crazy nálad, ale musím uznať, že mi to až prekážalo. Príbeh je hodne priblblý, ale herečky ho miestami strhli emóciou do drámy, ako napríklad pri priznaní neverníčky, že je lesbou... Záverečné vyústenie v správaní sa postáv je nepochopiteľné, proste záverečný zlepenec, ktorý stojí za jeden pľuvanec.(10.8.2017)

• stratocasta

Myslím, že můžeme beze strachu hovořit o velkolepém Hřebejkově comebacku na dno české kinematografie. Študáci z FAMU nenalézají uplatnění, takže musí Kolečko vytáhnout svoji osvědčenou hru plnou emancipovaných žen, které by mu záviděl i Mijazaki, a čeká, že mu dám čtvrtou hvězdu? Ono už těch 77 minut včetně titulků vypovídá o jakémsi zvysokém kálení na filmovou formu a absolutní rezignaci na cokoliv, co vytváří základní lidské emoce jinak, než tím hezkým českým hysterčením. Dvě minuty Hřebejkovi za simulování (kinematografie) a Kolečkovi deset plus trest do konce života.(5.6.2014)

Velmi zábavná první polovina filmu, u tří dam stačily většinou jen pohledy a výrazy v obličeji, abych se začal lámat v pase, jen ten ženich s družbou vedli příliš monotematické hovory, ty už napotřetí stejné postrádaly vtip. Docela uveřitelný závěr v rámci jednotlivých charakterů, odpozorované ze života. S těmi dvd to mám hodně podobné :-)(10.6.2014)

• radeckator

Kdyby to byl jeden z dílů série Nevinné lži, tak řeknu ok, ale jako celovečerní film a ještě od kapacity jakou je Jan Hřebejk prostě slabota. Bez kvalitního scénáře dobrý film natočit nejde, to by Hřebejk vědět měl. Ale celkově se mě to nelíbilo, ani jak to bylo zahraný, ani námět, zápletka... no nic. A na téma bezvýchodné situace z motivem hokejového přenosu před pár lety vzniknul excelentní film Mistři. Toto mě přišlo jako zfilmovaný odpad předchozích jeho výborných Líbánek a natočený z nepoužitého nápadu tenkrát.(26.10.2014)

Po násilném začátku, kdy po pár vteřinách si začaly úplně cizí holky s "blbým hereckým výkonem" vylévat navzájem nejhlubší intimity a já si říkal - to snad nemyslí vážně, a hlavně po tom, kdy jsem pochopil, že to není film, ale divadelní hra, jsem se dobře pobavil. Hořká pachuť neupřímných vztahů, mezi mužem a ženou, která mi zůstala po shlédnutí, je bohužel trpkou ironií většiny vztahů, kdy hraje roli vše jiné, než láska. Chápu ale, že většinové obecenstvo tohle nepřijme. Hvězda dolů za ten blbě uspěchaný nájezd. Klidně bych 10min navíc snesl.(1.11.2014)

• Mamlas

90% filmu sedi 4 kravy v hospode a tlachaji o hovne. Odpad. Kolem se ale dej rozvine a na konci se zajimave sejde. Musim dat 2 hvezdy, ackoli prvni hodinu by me to ani nenapadlo.(18.11.2014)

• bearmeedek

Zhlédnout český film beru jako povinnost. Tohle ale bolelo. Když budu chtít jít do divadla, tak tam půjdu a vím co mě čeká. Toto se ve filmu nedalo. Slabé, debilní, neúnosné. Posouval jsem film dopředu a doufal, že dokoukám normálně. Jediný světlý okamžik byl omyl mezi Jelenem a jelenem. Hřebejku, za co se mstíš divákům?(18.5.2015)

Nevěsta zasloužila ubezdušit (Zuzana Stavná asi hrála dobře, když by mi stála za násilný čin), barmanka Vladana se bohužel rozsypala do mnoha vzájemně nekompatibilních poloh, Haně Vágnerové roli věřím. Když k výše zmíněnému výčtu kladů přidám ještě dojem absurdity a neselhávající lidskou schopnost rozhodnout se pohodlně a špatně dokonce i tehdy, když osud nabídne reparát, jsme s pozitivy u konce. Negativy se nebudu unavovat, přepečlivě je za mě popsali jiní.(2.8.2015)

• Wallis3

Zdá se mi to, nebo z dílny českých tvůrců jsem dlouhou dobu nezaznamenal žádný film, který by za něco stál? I když tahle blbina, má krátkou stopáž ( ale televizi Nová se to jakousi záhadnou silou podařilo natáhnout ke dvoum hodinám, to snad ani není možný!!!) tak kdo nechce přijít o drahocenné chvíle svého života, tak tenhle ne-film vynechejte! Film absolutně o ničem, největší grády to mělo, když se ty tři ženštiny dofackovaly. Možná by se to vyšplhalo na jednu hvězdu, kdyby se Stryková a Vagnerová trochu víc odvážely při té jejich lesbyshow ;-)(15.11.2015)

• netWoor

Věřím, že ženský to takhle nějak maj :)))), bo jsou prostě z jiný planety. Úplná tragédie to sice nebyla, ale dělat z tohodle divadla film ... tři body bych i dal, bejt tam celá lesbyšou (bych díky tomu zapomněl tu trapárnu s jelenem) ... ale nebyla tam ...(21.11.2015)

• E lan

Přesně na dvě. Ne beznadějná směs nudy, slabšího scénáře a nevýrazných hereckých výkonů. Na straně druhé je to český film. A pak je to taky český film... Ale to už jsem vlastně psal.(24.11.2015)

• tranquill

"Já nedávám... Já...se vdávám!" Sorry, Honzo, ale tohle já taky nedávám!(6.5.2019)

• martinkaziki

Jako nedělní inscenace na čt1 fajn, ale celovečerní Hřebejkův film? Pro mě asi největší zklamání v jeho dosavadní tvorbě.(26.10.2014)

• markyzgero

přesto, že delší dobu sleduju a víceméně uznávam tvorbu petra kolečka, musim protentokrát podotknout, že koment Mattyho mluví za vše a kolečko zklamal. bohužel nejenom díky hřebejkovi, kterej už dnes zkurví na co šáhne a dostává se do party českejch 50ti letejch režisérů, jejichž generace vyhasla a v jejichž zápalu pro věc si tak maximálně po ladovsku upečete brambory, ale neopečete buřta, protože jejich egobuřt je sice velkej, ale studenej. kolečko je dobrej na divadle, možná v seriálech, ale na celovečerák jako scénárista ještě nevyrost´. ono to ovšem přijde...(4.11.2014)

• Stuck

Pokud Hřebejk a Kolečko mají takto depresivní zkušenosti je mi jich líto. Věřím, že většina z nás žije kvalitnější život. Hvězda za píseň Michala Hrůzy, který asi film neviděl jinak by se přeci k písni neupsal...(12.11.2014)

Ty vole, tak tohle bylo velmi svěží překvapení. Chvíli jsem uvažoval i o pěti. A čemu se jako divíte? Konverzačky miluju, líbí se mě, jak se člověku může změnit život na pár metrech čtverečních. Navíc když se u toho chlastá, kvůli bouřce není kam ujet, zápletka docela ze života, protože takovýhle osudy se prostě normálně dějou. A když zazní věta "Jelen tu leží mrtvej" tak se doposud docela poklidnej únos nevěsty mění na fakt velkej psycho hard core. Za mě palec nahoru, absolutně nechápu 44 procent, protože tohle je lepší jak 90% filmů z české produkce. Dokážu si představit, že všichni co dali ODPAD tady u Babovřesek chrostají blahem !(13.11.2014)

Zvláštní, prostě zvláštní.(15.12.2014)

kolecko...jen houst.(28.12.2014)

• stan87

Pomalejší rozjezd, pak trochu drama. Nakonec vyjde pravda najevo... Ale pořád slabší výkon na rozdíl od dřívějšího Hřebejka.(1.1.2015)

• Psycho.R

Honzo, tohle si fakt točit nemusel...(2.1.2015)

• JohnZ87

Až příliš komorně pojatá komedie. 45%(15.11.2015)

• SAJA

77' a přesto tak dlouhé...Kolečko je mimoň...a Sokol mi leze čím dál více na nervy(16.2.2017)

Něvěsta mě sice od začátku šíleně iritovala, protože to byla k...a, ovšem její hláška o klišé, kdy nemůžete na chlapy mluvit, když mají 14 dní MS, mě dostala. Jak kdybych to viděla v reálu, ovšem teď je to celý měsíc...A Ondřej Sokol alias Jelen alias králíček tak to fakt nevymyslí, jen tak někdo :-) Film má pobavit a to naprosto splnil, občas jsme prskali smíchy :-)(28.6.2014)

Zpočátku to vypadá, že film bude směřovat k trapnosti. Postupem času se však děj vyžene do absurdity a začíná to být sranda. Nic to však nemění na tom, že inscenace měla zůstat spíše na divadelních prknech.(8.7.2014)

• stone

Brzy mi došlo, že v tomhle filmu si pan Hřebejk a pan Kolečko něco léčí, ale já u toho být nechci....(27.10.2014)

Nečekala jsem od toho (když jsem viděla ty procenta...;o) nic, o to víc mě to asi překvapilo. Zajímavá, originální situace, příběh, kterej dával smysl a nenudil, herci, kterejm jsem to všechno věřila (teda až na Sokola - jak ho mám jinak ráda, tady mi přišel, že ho ta role vůbec nebaví). Přišlo mi to celkem vtipný, bavila jsem se, co víc si přát :o)(7.11.2014)

• maxcold

Předramatizovaní bakaláři roku 2014. Bez úvodu Vladimíra Menšíka, ale navíc dostanete darem čas. Ten bude utíkat velmi pomalu. Něco jako líbánky, které mohly mít asi tak 30 minut, i tento film by se pohodlně vešel do půl hodinky.(27.3.2015)

nic hlubokého, nicméně jsem se místama fakt dobře bavil, jinak za 2 *(6.4.2015)

• MissSimm

Když nic jiného, alespoň herecké výkony jsou kvalitní.(30.5.2015)

• nula87

Hřebejku, Hřebejku, kam to s tebou spěje? Tři ožralé holky v baru trumfující se v tom, která se bude chovat jako větší kráva a mrtvý jelen - není to trochu málo? 40%(16.11.2015)

Unášet nevěsty se nemá, z toho nikdy nic dobrého nevzejde. Tak to je i u filmu Jana Hřebejka, kde se v baru Lapačka setká trojice žen - unesená nevěsta, svědkyně ženicha a barmanka, která si vsadí 20 tisíc na výsledek 7:2 pro ČR. Protože čekání je dlouhé, tak začne vyplouvat na povrch i to, co mělo být utajeno. Jeden ze slabších filmů od Jana Hřebejka, ale není dlouhý a místy jsem se i bavil (např.fackovací scéna).(16.11.2015)

• coco.brice

nejen unos nevěsty se nepovedl, ale i tento film byl zakázným uvolněním v podobě hauspalsko-hřebejkovského stylového pšouku..:-)(16.11.2015)

Flaška vína a parádně jsem se pobavila 😀 pro holky je to lepší partie filmu 😀(17.11.2015)

• Bigfuckman

Tenhle paskvil asi nejlepe zhodnotil sedící opilý účastník té tragické svatby. Co nova vyprodukuje nad tím zůstávají jen oči pro pláč.(29.2.2016)

Kyjovice, Hrabyňe, Opava, Norbert Lichý... Svižná konverzační komedie co šlape.(9.7.2016)

Film, který měl potenciál. Velmi pomalé tempo, nijaké dialogy. Pozitivně hodnotím výkony Strykové a Vagnerové. Nevěsta jim to kazila, bohužel.(9.7.2016)

Tri holky uveznene v jedne mistnosti. Konverzacni "drama", ktere neni dramaticke.. Hlavni postavy se chovaji prilis nevyzpytatelne a tedy neuveritelne. Coz je u konverzacniho filmu zasadni problem. Ale presto to ve filmu lze obcas najit naznaky atmosfery a nekolik nepredvidaelnych zvratu. Mně osobně se libil i zaver, ktery se obesel bez happyendu a moralizovani a na me fungoval. POSLEDNI SLOVO: Humor? NE, Drama? NE, Erotika? NE, hraje Ondřej Sokol Ondřeje Sokola? ANO. Prumernej televizni film s par zajimavymi zvraty. Prumer 50%, ale kez by vsechny ceske televizni filmy byly aspon takovehle.. 3/5*(10.7.2016)

• Pitryx

Velká škoda, že jedna hláška vyjde na půl hodiny filmu. Hodně jsem přemýšlel, že nedám nic, pořád to ale bylo kolem těch 15 procent a tak jsem nakonec jako plus připočetl umístění děje do míst, která znám z mládí. No a nakonec, vždyť jsem se párkrát fakt zasmál. Tak proč tu dvacítku nedat.(9.4.2017)

Jakkoli se scénář dopouští celé řady autorských cochcáren, pořád je evidentní, že původní divadelní hra je vtipná a především velmi trefná. Nízká hodnocení tentokrát moc nechápu, divadelní omezenost prostoru a děje mi skoro vůbec nevadila, lesbická scéna je sexy, i když z ní prakticky nic nevidíme, a všichni herci jsou fajn, Zuzana Stavná dokonce výborná. Za mě s klidem 75 % a to Hřebejka fakt moc nemusím. Příjemné překvapení tam, kde jsem nečekal prakticky nic. PS: Už vím, pro koho píšu hlavní roli ve svém dlouho připravovaném seriálu - jednoznačně pro Janu Strykovou :)(28.4.2017)

Teda, to nechápu, takové nízké hodnocení?? Asi jsem tedy přesná cílová skupina pro film - třicítka na prahu vdavek, co miluje britcomy. Podle mě výborná komedie... tak krásně absurdní a při tom jako ze života.(26.9.2017)

Léta mám ráda písničku od Michala Hrůzy, znala jsem klip, tak konečně nastal čas podívat se i na film... byla to teda chujovina, některé scény přítažené za vlasy, ale kupodivu něco do sebe to mělo a zanechalo to dojem...Minimálně jsem zpětně ráda, že se na mé svatbě žádný únos nevěsty nekonal... jsem říkala vždycky, že to je pěkně blbá tradice :D Ale teda tři lidi zamilovaný do takovýho vola jakýho hrál Sokol, i přes malý prostor, to snad ne...(11.2.2019)

Vynikající scénář, herecké výkony, hudba, kamera. Až si skoro říkám, že režisér tam byl tak trochu do počtu... A to je důvod, proč jsem se při třech a půl hvězdách rozhodl dát tři a ne čtyři. A tím se omlouvám všem, kteří byli opravdu skvělí. Jenže režisér je prostě rutinér bez invence a to mě nebaví...(5.6.2014)

• krumlajs

Poslední hřebejk do Hřebejkovy rakve. Tímto snímkem se Hřebejk přehoupl na dobro od Svěráka k Magnuskovi. Tenhle pokus nebo co to mělo znamenat, je totální patlanina nechápu jak si člověk jako je Hřebejk přečte totálně strašnej scénář a řekne ok páráda tohle chci natočit. Film nezachrání ani charismatickej Ondra Sokol jednu jedinou hvězdu si zaslouží akorát vtip s mrtvým jelenem, ktetrej se opravdu povedl.(29.7.2014)

Film, který je zaměřený spíše na ženskou část publika. Je potřeba více empatie, kterou mají vůči ženám přirozeně větší opět ženy. Úsměvné momenty byly, občas je vystřídaly momenty, kdy příběh dostával vážnější nádech. Zajímavý příběh inspirovaný životem.(28.9.2014)

• principessa

Zatažena do kina na něco, na co bych svévůlí nikdy nešla - co bych ale neudělala na kamarádky narozeninový den, že! A tak jsem podstoupila 77 minut mučení, které bych přirovnala k mučení s použitím takzvaného waterboardingu, který vyvolává silný pocit topení, k utonutí však nedochází. Bohužel! Raději bych utonula, než tento film vidět znova. Hřebejk, který se pokouší o komedii odehrávající se v jedné místnosti, tak dokáže v divákovi bravurním způsobem vyvolat zvláštní pocit nového typu klaustrofobie, který je ještě umocněn návalem trapných nikdy nekončících převratů! Čeho je moc, toho je příliš!(19.10.2014)

• xtomyx

Hysterický ženský, který se profackujou navzájem, za účasti alkoholu a bouřky. Spousta žvanění o ničem a žánr komedie sebrala asi ta bouřka ve filmu. Naprosto zbytečnej film. Jedna hvězda za tu lesbickou scénu a neoblomnýho Sokola, kterej pořád přesvědčuje svýho kolegu o jeho homosexualitě :D(24.10.2014)

• gu-staff

Odpad je málo. HřeBejku, je čas na důchod. Nebo budku pro sebevrahy.(24.10.2014)

Ani náhodou bych tenhle film neohodnotila "odpadem". Má v sobě jednoduchost linky a velmi dobře lehký humor. Přesně takový, který neurazí. Žádné velké obsazení, pouze pár herců, kteří stojí za to! Tenhle film si zaslouží 4* už jenom proto, že obsazení Vágnerové, Sokola a Strykové nemá chybu! Tenhle film mě zaujal samotnými ukázkami a OST. Takže, pokud chcete v neděli zabít čas filmem, koukněte na Zakázané uvolnění. Pohodičkový flm s báječným humorem a realistickým dějem! :-)(26.10.2014)

• mig21

Nuda...(10.11.2014)

Náhodou to nebylo vůbec špatný. Jeden hodně bláznivej den. Ale takový věci jako nevěra jsou v životě běžný. Připomínalo to chvílema telenovelu (zkrácenou do hodiny a 20 min.), ale bavilo to. Nevěsta mi ale lezla strašně na nervy, hysterická od samýho začátku, někoho s takovou povahou bych poznala jen velmi nerada.(1.1.2015)

Námět zajímavý. Dobrá režie. Stryková, Sokol a Orozovič v pohodě, Vágnerová herecky pořád stejná, Stavná hrála strašnou krávu. Chvílemi velmi povedené momenty, ale je to jen takový film z davu, jeden z mnoha. Film, který zapadne. Nevím jestli má zrovna Jan Hřebejk tohle zapotřebí. Přece nemusí točit každý rok, raději by měl nějaké téma vypiplat a potom ho prezentovat, tohle je jen taková rychlovka, film střelený od boku. Bohužel další z filmů, který Hřebejkovi lehce narušuje vybudovanou pověst. Tak snad film Učitelka se povede mohem víc. 65%(1.1.2015)

Nevím, co tady všichni máte, ale mně to přišlo jako jedna z tech lepších komedií, co u nás byly za poslední domu natočený. Melo to nápad a bylo to vtipný, za což patří zásluhy hlavně autorovi divadelní hry. Jak tady všichni ty kluci píšou, ze to bylo afektovany nebo ze je to mužskej pohled na holcici témata, tak abyste věděli, holky jsou pěkný mrchy. Taky jsou některý pěkně zabrzdeny (Klára), lžou a podvadej a jde jim to pěkně rafinovaně (Iveta). A když se tyhle dva extrémy setkají, nemůže z toho vzniknout nic jinýho, než extrémně vyhrocený situace. Navic kdyz je to ve filmu. A jeste k tomu v komedii. Nikdo se ve filmu nechce divat na to, ze v realnym zivote by se tak akorat vymazaly z pratel na facebooku. Když se tu točej samý ty rádoby existenciální sracky bez jakéhokoli obsahu, všichni remcate, ze češi se nemaj snažit o umění a tocit radši komedie, ale když je tu teda nějaká komedie, tak v tom zase chcete tři prdele umeni. Bylo to dobrý a tečka.(2.1.2015)

Sice to nebylo tak vtipný, jak bych po upoutávkách čekal, ale o to víc to bylo zajímavý. Přes minimální rozpočet dobře vychytaný role, pochopitelně s dobrejma hercema.(10.1.2015)

Jan Hřebejk tentokrát sáhl po divadelní hře, kterou vsadil do reálných kulis. Barmanka, nevěsta a svědkyně ženicha sami v jednom zapadlém sportovním baru. Kdo by čekal, že se to zvrhne k vyznání všeho možného i nemožného. Když jsou holky sami a všechna tajemství, přetvářky a lži postupně vyjdou na povrch, k tomu se zkazí počasí a kluci nikde, začnou se hold dít věci. Velice zajímavá hra, která si v ničem nebere servítky. Jedna hláška za druhou, alkohol a tři děvčata. Zábava, která stojí za povšimnutí.(5.2.2015)

• Ozzy2

Hřebejk zešílel a nesoudný neherec Sokol s ním.(14.11.2015)

Věc, na kterou se normálně dá dívat. Začátek se rozjíždí hoodně pomalu, ale jak si holky nakapou do strojku, tak začnou vést docela zajímavé rozhovory a dělat zajímavé věci. Kluci mezi tím trefí jelena, ale dopadne to jakž takž dobře. Na kino to ale spíš není, výprava je hodně slabá, je to takové lepší dílko upadajícího televizního Hřebejka.(16.11.2015)

65%(11.9.2017)

• mira007

Na rozdíl od scénáristy nevěřím na počet hysterek na metr čtvereční jako v tomto filmu. Komorní ukřičené drama tří holek, s jednou lesbickou scénou ( samozřejmě nezfilmovanou ) jedním špatně hrajícím Sokolem a pointou hadr. Dvě hvězdy za obsazení a ten parádní song od Hrůzy jinak bída.(26.11.2017)

• Petule3

Lepsi by bylo, kdyby tento "film" vubec nebyl natocen.(14.5.2018)

• klukluka

Ty páně Hřebejkovy režisérské výšiny a propasti by zasloužily odbornou studii - je to vážně sinusoida s extrémy na obou stranách. Umí, ale musí se mu zřejmě chtít. Jestli to platí, tak tady se mu moc nechtělo. Naše odpady a jednohvězdy jsou nic proti tomu, když pak na ty svoje sračky musí dokolečka dokola koukat ve střižně. To mu nezávidím a osobně bych se být jím donutil k permanentnímu chtění. Pro náš, ale hlavně pro svůj klid.(2.9.2018)

• Nemiroff

Za celý film jsem se zasmál jedinkrát. Dost málo na to, že to má být komedie. Evidentně tady jde spíš o postavení mimo hru, než zakázané uvolnění.(6.6.2014)

Tak jsem po dlouhé době zariskoval jít na český film do kina. A možná právě proto že jsem od toho nic moc neočekával, tak jsem by mile překvapen. Jako není to žádný složitý ani komplikovaný děj, herců se v klidu dopočítáte na prstech ruky, nejsou tam žádné super 3D efekty. A byť byl celý film o tom že se furt kecalo, tak jsem se smál. A podle mě je důležité, ať už jde o jakýkoliv typ filmu/žánr, aby pobavil. A mě to celkem pobavilo:) Takže normálně 3 hvězdy ale 1 navíc za to, že mě ten český malo film tak hodně překvapil.(16.6.2014)

• MarryW

Tak jako pokus to byl dobrý, ale nevyšel.....komedie to moc není, spíš takové hořké pojednání o životě a vztazích mezi lidmi, které jsou někdy velmi, velmi komplikované. V momentě, kdy si myslíte, že by jste měli zažívat jedny z nejšťastnějších chvil v životě - viz svatba - vlastně zjistíte, že je to úplně naopak a že to co se děje, není to co si přejete. Téma dobrý, ale zpracování trochu horší. Plus za výkon mají určitě Stryková a Vagnerová, Stavná mi po chvíli lezla vyloženě na nervy, stejně jako hlavní píseň tohoto filmu od Michala Hrůzy, která je fakt vyloženě hrůzná. 1,7*(18.6.2014)

Přečtěte si obsah tohoto filmu (viz výše) a budete vědět, o čem to je, úplně přesně. A to je právě problém Zakázaného uvolnění - že je v podstatě o ničem...navíc se zde hojně vyskytují nesympatické postavy - Stryková a hlavně Stavná - Hřebejku, proboha proč, copak nemáme lepší mladé nadějné herečky? Sokol, kterého jsem se na základě Partičky docela obával, nakonec byl z celého hereckého ansámblu nejlepší, i když se z jeho postavy taky nakonec vyklubal nesympaťák. Komu já mám v takovém filmu fandit? Zbyla jen Vágnerová, které bych slovenskou východňárku nevěřil ani po pěti pivech. Ale abych jen nekritizoval, film má i pár kladů - pěknou písničku od Hrůzy, dobrého režiséra, a několik výtečných fórů, i když hlavní pointa celého filmu s jelenem mi přijde až moc taková jednoduchá, skoro až na úrovni začínajícího scénáristy - žáka střední školy. Autor Okresního přeboru má přece navíc! P.S: proč tam bylo to zvracení na svatbě?(25.6.2014)

Na to že se celý film odehrává v jedné hokejové hospodě kde jsou zavřeny tři ženy, tak jsem se u filmu dobře bavil. Příjemná oddechovka.(15.7.2014)

Klasický motív slovenskej svine spracovaný pre zmenu sviežo a vtipne.(28.7.2014)

• fafejt001

Místy celkem jedlé a místy divné . Holky se opravdu tak baví ???? No divné . Jsou i normální mladé ženy ??? Snad ano . I dialog chlapců byl zajímavý . No snad na druhý pokus to více pochopím . Zatím mi unikl smysl . Tož tak .(26.10.2014)

I přes prvních zhruba 10 minut, kdy jsem zvažoval, že zmáčknu tlačítko stop, jsem nakonec docela mile překvapen a potěšen. Vím, že Hřebejkova tvorba má stále více odpůrců, ale tohle se, myslím, povedlo. Je to minimalistické, komorní a současně vtipné. Až na paní Z. Stavnou sympatické obsazení. Hlavně dámské "lesbické" duo J. Stryková a H. Vagnerová. U mě zabodovalo i obsazení mého oblíbence z reklam na nejmenovaný bankovní ústav T. Jeřábka. Hodně krátká stopáž je v tomto případě plusem. Není třeba vše roztahovat a rozpitvávat na ploše 138 minut a podobně. Taková vtipná jednohubková rychlovka. Sympatická mi byla "bouřková" atmosféra i vedlejší dějová linka se sázením na hokejový zápas. Takže jsem se v podstatě náramně pobavil a o to jde. Spokojenost. Hrůzovo hit na závěr, to už je jen taková třešnička na "svatebním" dortu.(30.10.2014)

Produkce tento film vřadila do šuplíku KOMEDIE, proto zde tolik rozezlených komentářů uživatelů očekávajících kameňákovskou řachandu. Nenápadná adaptace nehloupé divadelní hry s nápaditým obsazením. Bavil jsem se dobře. Jedna hvězda plus za cameo Norberta Lichého, jedna mínus za "neúplnou scénu" důkazu sexuální orientace.(31.10.2014)

Celkem užvaněná komedie o třech hysterických pipkách, které řeší své nešťastné vztahy chlastem v jednom zapadlém baru. Musí se jim ale nechat, že mě i několikrát svou nekonečnou tupostí pobavily a že se na to kupodivu dalo koukat.(3.11.2014)

• kubilov

Filmový přepis divadelní hry, záblesky Kolečkova talentu, Hřebejkovo zoufale špatné období pokračuje a rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by se měl zas vrátit k o něco lepším filmům. Na druhou stranu holky jsou fajn, sice místy nesmyslně přehrávají, ale zvlášť Hana Vagnerová a i Jana Stryková jsou jedny z vůbec nejlepších českých hereckých třicátnic, přičemž to tu dokazují, hlavně tedy v první polovině, pak už moc ne. Jinak je Zakázané uvolnění jen rychlovkou, která místy pobaví absurdností, Sokolem Jelenem a dokonce i několika opravdovými fóry, nic víc, nic míň.(21.11.2014)

• srolyma

Pan Hřebejk se opět uvolnil a to by se mu mělo zakázat. Ikdyž musím uznat, že to minulé uvolnění v podobě soft porna bylo ještě o třídu horší. Tady sledujeme hysterické výlevy tří ženských v opuštěném sport baru, občas je to prostřižené povídáním dvou chlapů v autě, ale toť vše. No jasně, je to adaptace divadelní hry, já vím, ale to snad neznamená, že to nutně musí být nuda. Byla, bohužel.(14.12.2014)

• MutantMarana

Ja se jen ptam: PROC? Proc Jane Hrebejku, proc vy svine zkurveny Jano, Hano, Zuzano! Njn narod prasat a debilu, je to pravda...(1.1.2015)

• Maki.K

Začátek vcelku ujde, ale časem děj klesá a klesá. Pak film zkončí a já si řeknu "nebyl úplně hrozný, ale jinak to stojí za starou belu...."(1.2.2015)

Z filmu, od kterého jsem neměl žádná větší očekávání, jsem se dočkal velmi milého překvapení.. 5/5.(9.2.2015)

• rigby

Únos se nepovedl, film se také nepovedl. Tedy pokud to opravdu neměla být jednorázovka nedělní inscenace s rádoby hlubokým poselstvím. V tom případě bych to chápal. Jinak jsem asi zcela mimo mísu. Naprosto odporné (a toporné) herecké obsazení, slaboduchý scénář s jednou jedinou zápletkou, usínací drama, které naruší jedna jediná scéna, kvůli které tu hvězdičku dávám, a to vzájemné fackování. Bohužel i to bylo přehnané a mělo skončit už někde v půlce. A film? Ten se raději ani neměl točit.(16.2.2015)

• blondboss

Tak toto bola skutočná česká "ptákovina" abnormálnych rozmerov, ktorá nemá normálnemu divákovi čo ponúknuť. Predloha sama o sebe nebola zlá, ale natočené to bolo ťažko amatérsky a trápne. Zaujal ma tam jediný vtip, ktorý nakoniec tvorcovia len ďalej rozvíjali, s mŕtvym jeleňom. Iba za to jedna hviezda, ale inak to bolo dosť zlé. 30 %(25.4.2015)

• tsatsiki

Na tento film jsem se velice těšil, bohužel jsem těžce vystřízlivěl už na začátku. Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Proč někdo přrvádí divadelní hru na plátna, ještě k tomu,když je spíš pro činohru?Totální nuda, navíc celý scénář je pokulhávající a je pro mě smutné vidět k čemu se Hřebejk snížil. Doteď jsem ho považoval za jednoho z nejlepších režisérů u nás,ale po tomto filmu asi změním názor. 2*dávám za všechny herce, hlavně za Sokola, kteří dělali, co mohli, jejich herecké výkony byly velice dobré, technické zpracování a úvodní píseň velice dobré, ale zbytek byla hrůza a celý film je ztráta času. Jedinné dvě zajímavé věci jsou linie Vágnerové,kdy hraje lesbu a vyspí se se Strykovou a když Stryková chce vyhrát 720tisíc na odchod do Prahy, to mě asi tak nějak udrželo vydržet do konce,zdali se ji to povede. Jen škoda, že tento film v kinech vidělo přes 60tisíc lidí, takže se řadí mezi úspěšnější filmy, kdyby zašli na nějáké kvalitnější dílo udělali by líp. Nově, jako hlavnímu partnerovi se investice vrátila, ale ve skutečnosti, mají natočený film o ničem, který při vysílání nebude mít moc dobrou sledovanost.(27.6.2015)

• EddieIron

Pitomost od samého začátku! Je zjevně léto, hraje se důležitý hokej /!/, ale v hokejové hospodě, která je někde uprostřed lesa /!/ je prázdno/!/. Hospodská asi obvolala všechny místní, aby nechodili, protože není signál. V půl šesté se už hraje druhá třetina a když "ještě není ani osm", chybí do konce deset minut/!/ Pitomost je to i dějově! Netvrdím, že film musí být nutně uvěřitelný, i když je to samozřejmě lepší, ale tady není uvěřitelného vůbec nic. Snad jen ten karaoke výstup.(14.11.2015)

• Saxos

Ha, ha, ha. Tak sem směruje česká komedie.(16.12.2015)

Zpočátku velmi rozporuplné pocity. Nebyla jsem si jistá, co si myslet, jeslti tomu mám dát šanci, nebo je to naprostá kravina.. Postupně se mi to dostávalo pod kůži a nakonec zvítězily pocity dobré! Zase trochu něco jiného, ale určitě to ocení jen menšina..... Skvělá scéna s karaoke! :D(6.2.2016)

Překvapivě dobře zfilmovaná divadelní hra. Slušní herci - teda většinu filmu herečky, a výborný situační humor. Že je to nerealistické, často přehrávané, ukecané, odehrávající se prakticky na jednom místě a kdesi cosi? Je to sakra v základu divadelní hra, ne dokument ze svatby něčí sestřenice nebo monumentální velkofilm. Vše je ukryté v očekávání. Pokud se dokážete oprostit od touhy po komplikované zápletce, propracovaných hlubokých charakterech a epických exterierech, pak se můžete v klidu usadit a oněch svižně krátkých 77 minut sledovat chytře vtipnou figurkojidní absurditku a velmi dobře se u toho bavit. V případě, že se od takových očekávání oprostit nedokážete, tak se bavit opravdu nebudete, budete obacet oči v sloup a dáte tomu jedno hvězdičku na CSFD.(9.7.2016)

• 0kozel

Nikdy jsem neviděl horší film. I když jsem se moc snažil, tak jsem to nevydržel do konce.(9.7.2016)

Divadelní kus je skvělej (A studio Rubín, Malostranské náměstí), doporučuji, nebudete litovat. Přepis do filmového scénáře se jaksi nezdařill, trochu jsem přidal při vzpomínce na představení. Pokud plánujete jít do divadla, nečtěte si zde hodnocení (spoilery), v divadelním baru je totiž pointa krásně hýčkaná až do úplného konce..(28.7.2016)

• Amalberga

To se takhle sejdou v hospodě tupá nevěsta, svědkyně, barmanka a herečka v jedné osobě. Barmanka donese dámám nápojové lístky a povídá: "S našimi klienty dýcháme." Ne tohle není blbý vtip, ale blbý film s docela dobrým námětem. Ženy, které nechtějí být okolím "škatulkovány" a přitom samy soudí a odsuzují druhé a jsou stereotypní. Ne, nemuselo to dopadnout takhle uboze. P. S. Dávám jednu hvězdičku za promrhaný potenciál a debilní název hospody. Lapačka.(18.10.2016)

• fctp

Z podobných filmů získávám neuvěřilnou zlost, zároveň se mi ale chce brečet. Vydržel jsem asi nějakých 50 minut, když jsem se hodně, ale opravdu hodně přemáhal. Nevím, jestli se Hřebejk už zbláznil, protože kvalita jeho filmů klesá opravdu šokujícím tempem, ale na toto se nedalo dívat - rádoby vtipný humor na úrovni Kameňáků v podání neuvěřitelně zvrácených a odporných postav, které máte už po deseti minutách chuť zabít (zejména tu nevěstu), o odporném a jakémsi divném interiéru se raději nebudu dále zmiňovat. Vrchol všeho ovšem je, když největší homosexuál české kinematografie Sokol neustále někomu nadhazuje, že je buzna, když jí je vlastně on sám. Neuvěřitelný zážitek přecpaný tolika "chytrými a logickými" dialogy - proč to neskončilo 7-2, takový normální výsledek? To snad není možný...(4.9.2017)

• honza1205

To si uz Hrebejk dela prdel ne?Ted 20 minut na Hovne,dyl ani prd.(6.6.2014)

Nechápu nízká hodnocení. Já jsem se bavila podobně jako u hry. V tomto případě mi nevadila ani "divadelní" kamera. Je vidět, že dámy jsou sehrány a jen zkrátka přenesly výborně nazkoušenou hru do filmu. Za mě jasné 4. Ta jedna hvězda, co schází, je za mužské výkony, které dalece pokulhávají za ženskými.(7.6.2014)

• Fracek

Tvl, kterej prokouk poradil velkýmu mágovi kinematografie začít používat světlo a stín ala Donšajni? To je jako říct bábě, který něco nesluší, že krásně vypadá a pak se těšit z toho, v jakých je sračkách. No povedlo se, film je pro mě totální propadák, naprosto nekoulatelný. K tomu nehééérečky a neheéééérci ala Růžová ordinace v dialozích 25 cenové skupiny dokonale vymytých mozlů. Fuj tajbl, to byla sračkovice, naštěstí jsem to vydržel jen 15 minut. Hřebejk se dle mého pomátl, jak mu někdo poradil, jak začít umělecky točit a on v tom jede a jede a jede ... schválně kam dojede. Ta pointa je v tom, že pokud chci postavit film na dlouhých dialozích, pak k tomu potřebuji herce typu Menšíka či Bohdalky. A když to notabene chci naladit na umělecký árt, tak to už je pak opravdu kumanina dát nějak snesitelně dohromady, zvláště u komedie, kde se zase až tak na árt nekouká, ten si divák najde ve filmu, na který jde právě kvůli tomu ártu. Takže jak může být někomu smutno, když mu umře drahá osoba, tak je mi smutno, že odchází takový režisér, který natočil Pelíšky a Musíme si pomáhat ...(23.10.2014)

No nevím. Holky mi dost lezly na nervy. Nechci rovnou napsat, že to byly krávy. Když tak jen krávy pod vlivem. Nevěsta fakt na zabití. Hřebejk by měl zapřemýšlet opravdu vážně o další tvorbě. Možná by nemusel natočit každý rok nový film, ale jednou za čas nějaký pořádný. Ale asi tak tři momenty byly vtipný, tak dávám tři *(24.10.2014)

• Trixinka

Ne, ne a ne. Naprostá ztráta času, úsměv se dostavil pouze jednou - na konci. Jedno velké nic.(25.10.2014)

• gael83

Neuvěřitelně sračkoidní, na malé ploše i tak šlo vytvořit dojemně-depresivní atmosféru aniž by dámy hrály, jak z pomocný školy kontra manio-depres psychóza. Chtělo se to uvolnit dát každýmu frťana a rozjet to, né my si dáme činohru jak z prváku. Za mě NE!(26.10.2014)

• pepca72

Nechápu, jak v dnešní těžké ekonomické situaci, ve které naše země je, někdo může zafinancovat takovýhle paskvil. Snad je oblbnulo jméno Hřebejk, protože kdyby někdo z producentů před nafinncováním téhle kokotiny přečetl scénář, tak by nedal ani zlámanou východní marku. Tohle přece nemohlo vydělat ani korunu. A rozhodně, to nikoho nemohlo skvěle pobavit. Jednu hvězdu dávám za parádní svatební grcku asi v 15 minutě filmu a za výrok pana Jelena v podání pana Sokola, že Slovensko patří mezi země třetího světa. To je však na film trochu málo. Bravo Hřebejk, bravo, táhneš naší kinematografii k ledu společně s trapným Magnuskem a senilním Menzlem.(30.10.2014)

• teseth

Trapná frivolní debilita, kde většina hereckého obsazení (celkem 4 z pěti) tvrdě přehrává a vytvářejí extrémní situace, které se snaží rádoby vyřešit. To nejvíc mlátí do oči u trojice žen, které chlastají v nějaké zapomenuté knajpě kde se celý rozhovor točí kolem chlapů a hlavně nevěrného ženicha. Ne ne ne. Tohle vůbec nemělo jít do kin. Tohle se mělo vysílat na ČT2 ve tři ráno aby si většina našinců nekazila chuť a idee o tom, že český film má ještě nějaký smysl.(31.10.2014)

• Popinodan

Rozhodně slabej Hřebejk. Po shlédnutí filmu zůstane asi jen hudba....Zakázané uvolnění..... Ovšem Ondřej Sokol nezklamal,a Hana Wagnerová příjemě překvapila. Uplně zlé to nebylo,spíš film pro něžnější pohlaví. Za mě Slabší průměr.(1.11.2014)

• Anette3

Nuda a zase nuda. Žádný český humor, žádná zajímavá zápletka. Aneb jak se dále nudit už v tak dost nudném večeru ;)(5.11.2014)

• lacerta

Co to mělo být? Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a nakonec nic? Snad jediné, co mě na tom bavilo, byla záměna Jelena s jelenem a Sokol.(8.11.2014)

Začátek filmu byl super, ale potom mě děj samotný přestával bavit. Nakonec jsem film shlédnul celý i přes to, že celý děj se odehrává v jedné hospodě. Za minimální náklady natočen průměrný český film.(8.11.2014)

• rubimori

Jeden z nejhorších filmů, které jsem v poslední době viděla. Naprosto o ničem. Pouze ukřičené a hysterické ženské, které jsem měla chuť praštit i já. Navíc Hana Vagnerová podle mě naprosto neumí hrát. Tu roli bych snad zahrála líp i já.(14.11.2014)

• Mark1983

No - tomu se říká filmová stupidita,která nestojí ani za mrknutí.Jako by se někdo nudil a šel někam se svou novou kamerou natáčet,a rozhodl se,že to zkusí v baru.(19.11.2014)

• Footman33

Jeden velkej omyl(2.12.2014)

• zeromen

Další česká kravina a hovadina, prosím už další české filmy netočte. Je to světová ostuda, ty české kraviny.(8.12.2014)

• mia.com

To byla ale blbost o ničem. Celou dobu jsem měla chuť té hysterické dementní nevěstě lištit...jedna hvězda pro Sokola, toho mám prostě ráda.(11.12.2014)

• kacudzde

Je velice smutné, že režisér, který dokázal natočit tak skvělé české filmy, se podílel na takové zbytečnosti.(1.1.2015)

Rozhodne netypicka Hrebejkovina a take slaby odvar jeho predesle tvorby, ale to uz je hodne dlouho i presto jsem se celkem solidne bavil.(1.1.2015)

• LencaN

Že já to vůbec sledovala. Postavy byly napsané tak stupidní, že se ženské neustále chovaly jak kdyby trpěly nějakou psychickou poruchou, přinejmenším byly hysterické, chlapi (hlavně Sokol) zase pro změnu jako pitomci největší, vypjaté situace byly dost na sílu. Zápletka zajímavá - únos nevěsty svědkyní ženicha, zajímavé křižování vztahů a incident s jelenem, který mnohé ukázal. Je fakt, že mě něco nutilo, dívat se až do konce. Přece jen lidská trápení s láskou a vztahy vůbec jsou komplikované. Ale prostě bylo nespočet momentů, kdy jsem si říkala "To je blb*st!"(1.1.2015)

Jako divadlo to má tedy lepší drive, tady je trochu víc vláčnější, ale pořád to celkem šlo.(2.1.2015)

• M_crha

Ta jedna hvězdička je za to, že mi bylo blbé dát odpad někomu kdo natočil Pelíšky. Tak, že tak.(6.1.2015)

• Sekyra

Film, jehož scénář měl slušný potenciál, a oni to zabijou hereckým obsazením. Překvapivě mi tam tak moc nevadila Hana Vagnerová, kterou opravdu moc nemusím, ale Sokol a hlavně Stryková.(9.1.2015)

• Guru

Ten film jsem viděl na Seznam.cz. Dlužno podotknout, že začátek byl super. Podobně, jako u filmu Krásno. Taky s Ondřejem Sokolem. Zde však paralela nekončí. Oba filmy mi přijdou jako od jednoho režiséra, ale, šok jsem měl z toho, že uvolnění točil kasovní Hřebejk. Tuhe dialogy, trapné situace, které jsem musel během filmu doslova strávit pozastavením přehrávání, abych se na ně nemusel dívat podruhé, když bych film posouval. Hm, být já tou barmankou, asi bych nevěstu po třetí větě vyrazila z baru.(12.1.2015)

• Tuard

Hovadina, hovadina prostě hovadina. Takhle znuděný jsem nebyl opravdu dlouho. Bože! Stačilo 30 minut a musel jsem ten hnus vypnout!(23.1.2015)

• FatimaO

Na "Hřebejka" teda velká slabota. A kdo tam proboha obsadil tu Stavnou? Ta opravdu hrát neumí (v jiném filmu jsem jí neviděla, ale toto mi stačilo)(28.1.2015)

• Karolek

Tak po týhle unesený nevěstě bych jako ženich fakt nepátral a doufal bych, že už ji nikdo nenajde a nevrátí mi ji. Vlastně bych musel být hodně zoufalej, abych si ji vůbec bral. Kecy tří totálních pipek v hospodě, nevěra, sex, karaoke, zvracení, lesba, gay a do toho hokej. Prostě uděláme Eintopf, ať si z toho každej něco vybere. To mělo bejt jako vtipný? Ale holky třebas tenhle film pobaví.(4.5.2015)

Ja neviem, či to malo vyzerať ako amatérsky študentský film, alebo nie? Ja neviem, či tí herci chceli vyzerať tak, že ani nevedia hrať, alebo nie? Ja neviem, či to Hřebejk myslel vážne, alebo nie? Možno to bolo všetko inak. Alebo...(7.8.2015)

• Zrzka82

Filmy Hřebejka mají značnou sestupnou tendenci a tenhle film je toho dalším důkazem. Dámská dějová linka je tak absurdní ukázkou nepochopení světa žen a jediné na čem staví rádoby vtip je na hysterismu všech přítomných dam. Nepochybuji o tom, že načrtnutá situace a téma je něčím neobvyklým (bohužel), leč jsem si 100% jistá, že chlap asi nikdy nepochopí a tedy nikdy nevystaví věrohodný příběh o tom, jak nápaditě kruté my ženy umíme být. A tohle nápadité nebylo ani za mák. Na druhou stranu mužská dějová linka, která probíhala hodně na pozadí a vlastně nejen nevysvětlovala, ale ani nedokreslovala situaci zmíněných dam, byla plitká a břitká a ačkoli Tomáše Sokola mám ráda, herecky se držel však v jakési příchuti prvoplánové barové zábavy z Partičky a každou chvíli jsem díky jeho výkonu čekala, odkud vyskočí Suchánek nebo Genzer. Hřebejk býval zárukou dobré zábavy na úrovni, proto jsem absolutně nepochopila lacinost v podobě blicí scény, stejně jako prvoplánově použil lesbický sex - který nakonec taky zabil následný hláškami, kterými se k němu hlavní hrdinky odkazují. Naštěstí pro Hřebejka, 50 odstínu šedi je pořád ještě horší než tento film :) Film byl neskutečně nudný a vtipů tam bylo tak pomálu, že jsem jej dokoukala těšíc se na titulky za doprovodu filmové písničky, která jediná se tak opravdu povedla.(14.11.2015)

Líbí se mi směr kinematografie, kterým se nyní Honza ubírá. Je sice fakt, že si za ta léta publikum zvyklo na tuctovější kousky, a tak na současnou tvorbu zírá jak tele na vrata, to je ale asi tak vše, co s tím může nadělat. Každý z nás se časem vyvíjí a v případě Honzy je to posun správným směrem. Současné snímky sice nejsou pro masové publikum, za to však nabývají na umělecké hodnotě a kvalitě; nestávají se z nich však nudné tupé braky. Absurdita, trapnost a komornost. To jsou tři klíčová slova pro tento snímek. Neobvyklý, únos, který boří zavedená klišé o tradičních veselkách se zvrhne v kvalitní dívčí drama. Snímek skvěle využívá pomalého tempa tak, aby dokonale vyzněla autorská sdělení. Děj pak vkusně graduje, a tak je o zábavu napříč snímkem postaráno. Humor zde přednesený není prvoplánový, a tak nemusí nadchnout kadždého. Přijdete-li mu však na chuť, určitě se kvalitně pobavíte. Čest boření tradičních klišé.(15.11.2015)

• Alvin

Nesymatická kráva se vdává. S dalšíma dvěma klopí panáky na baru a přehrává scény, které by byly dobré, jen kdyby byly aspoň trochu vtipné, když už autoři avizovali, že to bude komedie. Mezitím "bankéř" Jeřábek teatrálně blije na svatbě a Sokol se pokouší o nemožné, tedy i bez Partičky něco jako hrát. Trochu smířlivěji, pár lepších momentů jsem tam našel, ale celkově je to divnej film s ještě divnějším scénářem. Buď je chyba na mém přijímači, nebo má Hřebejk má o Kolečko víc.(15.11.2015)

• knoxwile100

Po Odpad město smrt jsem si to vlastně pustil jen tak ze zvědavosti, abych věděl, jestli se Hřebejkovi povedlo ještě něco horšího. Spojení s hokejovou terminologií bylo asi tak zbytečné jak mrožovi moped. Stejně mě ale na tom něco bavilo a při sledování si to drželo moji pozornost a nevadilo mi se na to dívat až do konce. Asi je to trochu i tím, že jsem nějak ujetý na Vágnerovou, protože si to jinak vysvětlil nedokážu..(17.2.2016)

• iwee23

Zobrazení žen jako hysterických mrch schopných čehokoliv mohlo být možná na začátku vtipné, ale po každém dalším drinku a stupňující se hysterii začínalo být méně a méně snesitelné. Obsazení Stavné do hlavní role byl teda totální úlet, protože její výkon byl ze všech jednoznačně nejslabší. Hřebejkovo velké šlápnutí vedle. Tenhle film není ani na deštivé nedělní odpoledne.(31.7.2016)

• moorks

Hřebejk upadá a upadá, nechápu, kdo mu může na ty jeho filmové pokusy ještě dávat peníze?! Líbánky se mu celkem povedly, ale tahle nuda, co mě uspala, ta fakt ne!!! Lituji i těch herců, že kvůli peněz hrají v něčem tak otřesném! Myslím, že by se naše filmová branže měla nad sebou zamyslet!(18.9.2016)

Konec nehodnotím, ten je absolutní propadák, ale krom toho to bylo tak hloupý, až....(3.10.2016)

• teckax

Co to jako je??!! Znáte jméno dealera co prodává autorovi tohohle paskvilu? Co to bere za sajrajt?! Dialogy otřes, příběh úplně mimo.... je mi za holky trapně, že na tohle kývly. Ten nekonečný záběr na šoustající psy na začátku... proč??!! Prudké dávení u svatební tabule... wtf??!! Holky si to rozdaj, pak si nafackujou a nakonec si daj karaoke?! Jako vážně?! Dávám hvězdu namísto odpadu jenom protože je to celkem hezky natočené co se vizuální stránky týče. A že jsem to nevypla před koncem.Ale i tak je to OMYL!(16.2.2017)

já jsem to pochopila,jupíí...a tím,že jsem to pochopila,tak mě to nadchlo :D velmi velmi dobré...a ten dialog v autě o Slovenkách a medvědech byl GENIÁLNÍ :D(24.3.2017)

/45%/(11.9.2017)

• Kozlowski8

Příběh o jednom nezdařeném únosu nevěsty a mrtvém jelenovi... V určitých momentech vtipná, ale převážně spíš bláznivě pitomá komedie, odehrávající se téměř celá v jedné místnosti sportovního baru Lapačka. Pitomé, upjaté a nepřirozené jsou i hlavní postavy s jejich dialogy a celkovým projevem. Celá pětice hlavních herců si své role bezpochyby velice užívala (což bylo patrné), bohužel už ne tolik my - diváci. Režisér Hřebejk opět potvrdil svoji nevyrovnanost, kdy střídá opravdové filmové lahůdky s podobnými výtvory, jako je tento snímek. 45%.(24.1.2018)

• Cliness

Asi si nikdy nepřestanu vyčítat, že jsem se rozhodla na tento film podívat. Vraťte mi někdo prosím těch 77 minut života zpět :((6.12.2018)

• Peroon666

Ty vole...tak Hřebejk...takovej shit bych teda nečekal...(30.6.2019)

• Y2ORSI

S většinou českých filmů mám jeden problém: vůbec nevím proč a pro koho vznikají, bohužel i tento snímek tímto neduhem z části trpí. Zakázané uvolnění jako divadelní hra určitě funguje mnohem lépe, není to vyloženě průser, ale přístup ala "divadlo v lepších kulisách" mě sral. Hřebejk naprosto rezignoval na natáčení filmu, prostě jen sledujete záznam divadelního představení...(5.6.2014)

Zase tak špatný film to nebyl. Hlavně bych ocenil námět. Dialogy byli poněkud uhozené a vtipnost byla hodně náznaková a trochu vynucovaná. Ale Hana Vagnerová nám roste do krásy. Jen hříčku s tím že postava nevěsty má Slovenský přízvuk a má to býti Češka a postavu rajcovní Slovenky hraje Pražanda je minimálně úsměvná a rozhodně nedodává výkonům na věrohodnosti.(6.6.2014)

• Paolo123

Na Hřebejka slabé jako čaj.To at´ se pan režisér nezlobí. Komu je více dáno od toho je více očekáváno. Přece jen to není Troška. Od něj by šlo o téměř intelektuální výkon, ale tohle ? Jedna hvězda za pár legračních hlášek. Třeba záměna ,,jelen" a ,,Jelen" je v pohodě. Nic víc. Dobrý, stane se. A tedˇ už zase čekáme něco pořádného. Pro mne za mne, klidně komedii, ovšem ne slaboduchou.(6.6.2014)

• andydufrsn

Jediné co bylo na tomhle filmu dobré, bylo to, že kinosál byl klimatizovaný na příjemnou teplotu zatímco venku bylo 35C. Velice příjemně strávených 77, i z reklamama 100 minut!(11.6.2014)

• FakyCB

Já jsem se při sledování tohoto filmu nudil, ale přítelkyně se docela smála. Pochopil jsem, že tento film je určen ženám a né mužům.(11.6.2014)

• Lonelybiker

Pár vtipných momentů, při kterých jsem se upřímně zasmál, nemůže vyvážit všechny ty nesmyslné a vyumělkované situace. Tak třeba liduprázdnou hospodu někde v lese s pěknou hospodskou, návštěvu svatebního párečku, ochotu obou holek k lesbickému výstupu, cestu ženicha a "družičky" autem, jelena s ksichtem skrz čelní sklo auta, demenci nevěsty, atd. atd. Je to trapný a divím se, že se tomu pan Hřebejk propůjčil. Vadila mi rozklepaná kamera i to, že všechny 3 hlavní herky musely svoje chování vysvětlit během filmu přímo na kameru, přitom snad už každý v té době trochu chápal ...(30.6.2014)

• katka219

Tak jsem se rozhodla, že letos konečně vyrazím do kina a nechala jsem se od kamarádů přesvědčit, že Zakázané uvolnění se mi určitě bude líbit. No, spletli se. Neříkám, že to nebyl zajímavý filmový zážitek. Zajímavé to určitě bylo a jsem si jistá, že film najde svoje fanoušky, ale já mezi ně rozhodně patřit nebudu. Existuje spousta věcí, které mi na filmu vadily. Například jsem myslela, že když jdu na komedii, zasměju se víc než jen jednou. (Bylo to při jelenovi/Jelenovi, který se vážně povedl.) Překvapilo mě, že se celý film odehrává v tak krátkém časovém úseku a nelíbily se mi časté záběry ze svatby a monology hlavních hrdinek do kamery, které byly podle mě naprosto zbytečné. Navíc nesnáším otevřené konce. Těšila jsem se na Ondřeje Sokola a Hanu Vagnerovou, kteří mě ale celkem zklamali a dobrá mi připadala akorát tak Jana Stryková. Zakázané uvolnění jsem tedy nakonec ohodnotila dvěma hvězdami. Divadelní hra byla asi hezká, ale přijde mi naprosto zbytečné natáčet takovýto bezduchý film.(3.7.2014)

Tento film, byl zábavný a dalo by se říct i zajímavý. Některé scény byly ovšem nemožné, ale přesto se nad nimi člověk zasmál... Moc příjemní herci se do rolí vložili, a vytvořili tak zajímavý film... Za drobné nedostatky mu dávám ****(19.7.2014)

Tenhle filmík jsem viděla v rámci příjemné akce kinobrání. Bohužel jsem od něj čekala více. Musím ocenit, že tam byla pointa a sledování filmu mělo pro mě smysl a pár vtipných místech jsem taky našla. Nicméně mě mrzela spousta hluhých a nudných scén, přestože byl film poměrně krátký. Dále mi přišlo chování hlavních postav příliš teatrální a některé úplně nereálné. Určitě ne komedie, ale dramatická vztahovka.(19.10.2014)

• Drkolnov

Ač se herci snaží, přesto kamera na úrovni amatéra, scénář plný neskutečně prázdných dialogů, pointa více než chabá. Netuším proč tvůtci točí takovéto filmy, ale prosím do budoucna raději uvažujte o smysluplnějším využití peněz. Podobně slabé filmy jsem viděl točené pomocí mobilního telefonu. Prakticky jediné s čím ve filmu souhlasím je lovecká vášeň slovenek pracujících v Čechách. Buďto práci nebo ženicha, ale ani bez jednoho nejdou domů a udělají pro to vše.(23.10.2014)

• Vytocenej

Jednoduše... Hřebejku to je ta největší sračka co jsi natočil :((23.10.2014)

• MonDie72

Díky bohu, že film neměl víc minut, protože tolik času jsem za svůj život snad ještě asi nepromarnila. Potkat někdy takovýhle tři ženský, tak se asi neudržím a dám pěstí všem třem (největší asi slečně Kláře). Jedna hvězda za Sokola a scénu s přejetým jelenem :D.(24.10.2014)

• milunech

uff....tak tady se něco chtělo, ale pak se to nějak nepovedlo, asi bych opakovala komentář od paascha.(24.10.2014)

• KcarlosK

A tenhle znáte? Přijde kráva a blbka do baru a vylízaná (doslova) pizda povídá: "Předstírejte hraní čubky, natáčí nás Hřebejk." Důrazně žádám, aby Honzík propříště točil tak maximálně klikou rumpálu. Na celém veledíle je nejlepší minicameo Norberta Lichého a poněkud mrtvolné hraní jelena s hlubokýma očima.(25.10.2014)

• Dominique55

Panebože co to je?jedna kráva horší než ta druhá...a samozřejmě ta největší ve svatebních šatech...absolutně nepochopim. Jednu hvězdičku dávám možná tak za herecké výkony, hudbu a občasné pravdivé výroky o mužích a ženách, jinak nic. 3 zkrachovalé zoufalky a zoufalci.(31.10.2014)

Když to tak vezmu, je to strašně jednoduchý film, který se odehrává celou dobu v podstatě na jednom místě s pár herci. Na druhou stranu si nepamatuji, kdy sem se tak nasmála.(31.10.2014)

• sedlis

Dalsi kybl sracek v zumpe zvane ceska kinematografie po roce 2000.(2.11.2014)

• DJmilda

Totální odpad české kinematografie !!! ZTRÁTA ČASU !!!(8.11.2014)

Mne se ten propletenec libil, inspirace divadelni hry je z toho velmi citit.(15.11.2014)

Brilantně dialogově zvládnuto.I herecky není co vyčíst.Jinak se spíš jedná o téma na delší televizní povídku do bakalářů.Celý film tím Hřebejk neutáh.(17.11.2014)

• Aresko123

Nebolo to az tak zle. Malo hercov ale hranie im na pocudovanie celkom islo. Dalo sa to dopozerat.......(18.11.2014)

• etanol

Naprosto příšernou režii předčí jen hrůzostrašné herecké výkony.(21.11.2014)

4 hvězdy získááváá..především Petr Kolečko. Náhoda tomu chtěla, že jsem se o těchto svátcích měla možnost setkat hned se dvěma filmy k nimž psal scénář a považuji je za to nejlepší, co jsem v těchto dnech (vlastně i posledních měsících) viděla. A že toho bylo... mimo jiné i Hřebejkovy Líbánky... Zde filmu dodaly na kvalitě také výborné ženské herecké výkony (Ondřeje Sokola znám jako skvělého herce, zde se však, zdá se, projevil a příliš nehodil vliv Partičky, proti níž jinak nic nemám), film odsýpal a i přes komornost jsem se nenudila ani chvíli. Á propos, komedie? Mně to přišlo jako slušné drama!(2.1.2015)

• Chuckiecz

České filmy většinou preferuji, Jana Hřebejka, jako tvůrce mám docela rád. Tady to však skřípe. Scénáře Petra Kolečka prostě buď máte rádi, nebo ne, a tenhle patří do té druhé kategorie. Aspoň u mne. Je tam pár světlých okamžiků - třeba způsob, jak svědkyně přesvědčuje nevěstu, že jí nemůže zahýbat s ženichem. Ale jinak mi to přijde celkově takové moc našponované až za hranu únosnosti.(4.1.2015)

Dlouho jsem se v kině na české komedii tak nepobavil. Tento typ humoru mi sedí.(11.1.2015)

• patrikhm

Větší zhovadilost v českém podání jsem dlouho neviděl. Tahle ztráta bezmála hodiny a půl patří do podobné žumpy zábavy jako slátanina Donšajni nebo Pusinky. Absolutně o ničem. Jediná věc která mně pobavila, byly hlášky Ondřeje Sokola, ale to se raději podívám na Partičku, tam o pobavení není nouze.(12.1.2015)

Tak jsem asi blázen, ale mě se to strašně líbilo. Ke konci je to ale typický Hřebejk. Nicméně jsem se málem potrhala smíchy :D(28.1.2015)

Všichni to tu kritizují ale mě to pobavilo a to je u komedie to hlavní. 75%(28.1.2015)

• k.rakonos

Trochu zklamání, tato zfilmovaná divadelní hra dle mě určitě nepatřila do kina. Jako divadelní představení solidní, ale film sotva s odřenýma ušima. Pár zajímavých hlášek, dle mě nestíhala ostatním dvěma herečkám Zuzana Stavná. 30%(6.3.2015)

• BrunoCZ

divadelní představení: * * * * ♣(23.6.2015)

• Thamilka

Prakticky vůbec jsem nepochopila smysl tohoto filmu a proč byl natočený... komedie to není, nic hlubšího jsem v něm nenašla...(7.11.2015)

• milous11

Titulní píseň je určitě to nej, co tady z toho filmu nakonec vzniklo. Celý film jsem čekal na nějaké překvapení, srandu, když je to komedie, ale moc sem se toho popravdě nedočkal... :-/(14.11.2015)

Samotná písnička je snad o stupeň lepší než film. A to trvá jen cca 4 minuty. I když je film docela krátký, bylo to spíš utrpení. Nebýt Hanky Vagnerové tak je to odpad(14.11.2015)

Já jsem se výborně pobavil. Bylo to geniálně hloupé a jednoduché a já se smál po celou dobu.(15.11.2015)

• kecal

Klasický problém české tvorby:( SCÉNÁŘ. Víc k tomu nemá smysl psát.(9.1.2016)

• Monyfik

Divadlo možná OK, ale filmové obsazení je tragédie. Ač nejsme zvířata, nevěstu bych poslal do zoo mezi paviány. Zvukově úplně mimo a že to sponzoroval kraj a město o tom ani nemluvě...(29.6.2016)

Přišlo mi to spíš jako divadelní hra než jako film. A divadlo já rád, zvlášť když je dobře zahrané. Nenechte se odradit zdejším hodnocením, tady Hřebejkovi málokdo dokáže dát přes dvě hvězdy. Moc pěkně to vyniklo ve srovnáním s hovadinou, co tuhle běžela v televizi před tím. Protestně přihazuji čtvrtou hvězdu, dal bych jinak asi tři.(11.7.2016)

Divadelní verzi jsem neviděl, ale dokážu s klidem říct, že film klade důraz na změnu, vnímání (jak vzájemné, tak divákovo) a gradaci charakteru postav....tedy to, co vídáme při inscenaci. A ano někteří zde mají pravdu- herečky jsou v určitých situacích až přehnaně reagující. Nadruhou stranu se mi líbilo barevné a kontarstované prostředí baru dodávající atmosféru a vcelku přijatelné kameramanské provedení filmu... tak proč to kazit Sokolovým a Orozovičovým dialogem na téma: Jsi buzna. ? (pro mě 60%)(1.8.2016)

Na tenhle film jsem se dlouho hecoval. Upřímně hlavně kvůli faktu, že Strykova tam měla mít lesbickou scénu :D ( ok byl jsem zvědav ) Nakonec z toho vzešel film kde je Sokol milován osobami kterýma by neměl. Je to taková oddechovka s celkem nevýrazným humorem, ale Strykova a Sokol vlastně svými průpovídkami zachraňovali onu pochmurnou až směšnou situaci o které film je. Konec byl vskutku zaražející. Celkově se to dá definovat jako film podle divadelní hry která na prknech měla určitě své kouzlo ale na plátno se to moc nehodí.(26.8.2016)

• rass

Jednoznačně nejslabší kus od Hřebejka, který jsem viděl. Možná to může fungovat jako divadelní hra, ale jako celovečerní film nikoliv. Snad kdyby se to zhustilo do 20 minut, mohla z toho být obstojná bakalářská povídka. Je-li zápletka tak prostinká, jako v tomto případě, může téměř 80ti minutovou stopáž utáhnout jedině nějaký originální režijní nápad nebo kvalitní, vybroušené dialogy. Bohužel se nekoná ani jedno, ani druhé. Bez nápadu, bez vtipu, strojené, neživé dialogy neživých postav v podání neživých herců.(29.12.2016)

• Krastom

Divím se, že za tímto počinem stojí zrovna pan Hřebejk. Proč do toho šel a jak to, že je to v jeho režii taková nuda? Pár dobrých zápletek ve filmu bylo a tak ho za úplnou slátaninu neoznačím, moc mi k tomu ale nechybělo.(27.8.2017)

• karpov

To nám pouští v TV za trest? To už jsme opravdu všichni tak dementní? Nechcete li ztratit iluze, nedívejte se(12.9.2017)

• bratr_jezek

Známý a řekl bych i zkušený režisér se nečekaně "uvolnil" a vypustil do světa tuto zvláštní komedii. Zakázané uvolnění je přestupek v hokeji, který nedovoluje pokračovat ve hře. Také barmance (Stryková) v jedné hokejové hospodě nedovoluje finanční situace se "uvolnit" a opustit svůj zpackaný život a nenáviděný hokejový bar. Snad proto vsadila na hokejový zápas na nepravděpodobné skóre s vysokým kurzem vysokou peněžní částku. Do napětí, zda se na ní usměje štěstí, vtrhne nečekaně mladá nevěsta (Stavná) a svědkyně ženicha (Vágnerová), které se "uvolnili" při svatebním zvyku zvaném Únos nevěsty. Barmanka je obě vezme na milost a namíchá jim drink Zakázané uvolnění. Alkohol nečekaně "uvolňuje" zábrany a začínají vyplouvat na povrch tajemství, podezření, obviňování a hysterie. Hlavně nevěsta se vám brzo zprotiví, její obviňování svědkyně, že jí spí s novomanželem (Sokol), začíná být otravné. Když to vyvrcholí přiznáním k lesbické orientaci a snaze to nevěstě dokázat, mnozí muži nastraží oči a uši a budou se těšit na erotickou scénu, která není v českých filmech častá. Režisérem je ale Hřebejk a ten se tímto stylem "neuvolňuje", přestože v jiných směrech je film dost naturalistický (dojde třeba na zvracení či zabití zvířete). Nazvat celé dílo komedie je víc než odvážné a jedinou hvězdu si zaslouží tak možná Hana Vágnerová, ostatní jsou o dost slabší.(12.9.2017)

• janka007

Hřebejk a Kolečko chtěli vydělat na sranda ženském filmu, asi hodně - a i přes to do svého díla dali tak málo. Je to nuda, trapas, prostě nic.(14.1.2018)

Verim, ze jako divadelni hra to muze byt dobry....ale...... 50%(28.4.2018)

Ani nevím, co jsem čekala u filmu se 42 % od Hřebejka, kterej dobrej film neudělal už od Pelíšků. Určitě nic moc. Ale film překvapil :D Bavila sem se každou minutu, dialogy, na kterých film stojí, byly dohnaný až do absurdna. Dávám pět hvězd a ukládám si jej do složky "dá se dívat kdykoliv" :-)(23.6.2018)

• mariannda

Mám všech pět pohromadě, takže víc hvězdiček fakt nedám.. Co se to dnes u nás točí za hovadiny? A ještě je točí takový režisér jako Hřebejk?! Nějak to nejsem schopna pobrat.(30.7.2018)

Sympatické obsazení! Hodně dobře jsem se pobavila. Taková oddychovka :)(28.2.2019)

Kdyby některým herečkám bylo lépe rozumět, tak by to jako přepis takové módní divadelní hry nebylo tak špatné. Nějaké zvraty to mělo, občas i vtipné, trochu mne i zklamalo, že se N.Lichý objevil jen v jedné, ne zcela dotažené scéně, a také se mi zdálo, že by O.Sokol a I.Orozovič měli hrát spíš prohozené role, bylo by to věrohodnější.(2.5.2019)

• KlaraHylova

Docela me prekvapuje,ze se filmy s tak otresnym scenarem vubec toci. Mozna bych jeste privrela oko, kdyby tohle vymyslel nejakej prihlouplej youtuber, ale jinak me to vazne hlava nebere. Tak spatne na tom ceska kinematografie vazne dlouho nebyla(3.5.2019)