Zajímavý film, který však zcela jistě nesedne každému. Při sledování jsem doslova cítil tu Hřebejkovu volnost, s níž si už dávno může točit co chce, nemuseje se starat o komerční aspekt filmu. ZAKÁZANÉ UVOLNĚNÍ rozhodně není žádná hřejivá pelíškovka, ale formálně uvolněná hříčka (promluvy hereček přímo do kamery) pro lidi se zájmem o hledání nových podob českého filmu. Osobně jsem zde velmi ocenil, řekněme, jistý minimalismus, kterým je celý snímek prodchnut (minimum lokací i postav, děj koncentrován do krátkého časového úseku), báječnou kameru (prostředí hokejové hospody se všemi těmi barevnými neony a stylovými koženými sedačkami se mi velmi líbilo), jakož i velmi dobré herecké výkony představitelek všech třech hlavních postav (uz nichž se stále nemůžu rozhodnout, která z nich se mi líbila nejvíce). Ne vše mi tam sedlo (scénu se zvracením tlusťocha na svatbě bych si klidně odpustil, taktéž i novácký product placement), ale jako celek film hodnotím velmi kladně. Potěšilo mě, že je to film, který před divácky vděčným návratem do retro časů totáče dává přednost aktuální látce, a vyjadřuje se k naší současnosti a tématu vztahů mezi muži a ženami (které třeba mě osobně asi nikdy neomrzí). Retrospektivní prostřihy na svatbu mi dokonce připomněly Trierovu MELANCHOLII a její atmosféru neutěšenosti, sklíčenosti a gradujícího napětí, kdy ve vzduchu visí nějaká katastrofa. V obou filmech k ní dojde a dosavadní řád věcí, tak jak byl nastolen na začátku snímku, už neplatí - všechny hrdinky Hřebejkova filmu (i s jejich mužskými protějšky) vyjdou ze závěru filmu jako někdo úplně jiný, kdo během jediné noci radikálně přehodnotil svůj život. Je po bouřce, (nejen) vzduch je očištěn, a může se začít znovu žít (na rozdíl od zmíněné MELANCHOLIE). Za mě silné 4 hvězdy.(5.6.2014)

• Eleanor05

Sorry, horší než Krásno. Tři neuvěřitelně se chovající (a v případě Kláry i nevěrohodně zahrané) ženské postavy, co se hádaj v baru kontra dva chlapi, co se na silnici střetnou s jelenem. Fakt sranda. Párkrát jsem se pousmála a většinou za to mohl Ondra Sokol, který tam je ale bohužel minimum času. Zbytek vyplňují nevěrohodně trapné dialogy nevěrohodných postav bez jakéhokoli hlubšího psychologického uchopení. Jo a Zuzana Stavná krutě neumí hrát...(1.11.2014)

• Pepinec

Měl jsem sto chutí vyhodit televizi z baráku na to nejzakázanější uvolnění, jaký kdy Záruba viděl. Jenže bych si hovno pomohl, protože hra by se stejně vrátila ke mně do pásma. Jestli se takhle chovaj ženský, když s nima nejsem, tak ať si je lord Hřebejk sežere. Spíš si ale myslím, že Honzikoj definitivně ruplo v kouli a má tam teď o Kolečko víc. Můj novej nejhorší "film" (film?) v životě.(14.11.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Porno na internetu prej zachrání každej třetí vztah." To by mohlo sedět. Já jsem však nikdy neunesl žádnou nevěstu a o po zhlédnutí tohoto snímku bych to neudělal ani za slušný obnos od ženicha. Poslouchat totiž tři podnapilé pipiny, kterak trousí životní moudra, je hodně nad mé možnosti. Jakmile se však dívčiny začaly olizovat, fackovat a uvedly do života slušný fórek s mrtvým jelenem, tak se to celé stalo tak nějak snesitelnější. Nicméně trvám si na svém: neunesu a neunesu! Ani kdyby mi k tomu skvěle vyhrávala kapela Hrůzy.(24.4.2015)

Zavřete tři holky na hodinu do jedné místnosti a natočte o tom film. Jo, mohlo to skončit naprostým fiaskem, ale podle mě se s tím tvůrci vypořádali se ctí. Postavit divadlení hrů před kameru není nikdy jednoduché a věřím, že v tomto případě to látce rozhodně neubralo na kvalitě. Trio Stryková-Vagnerová-Stavná bezesporu dává, holky mě bavily a navíc musím uznat, že hrály velmi vyrovnaně, měly každá přiměřeně prostoru a popasovaly se s tím dobře, výborně jim to spolu ladilo, nebyly ani trapné, ani nudné, ani k neuvěření. Po delší době jsem odcházela z kina z českého filmu, aniž bych se za stav naší kinematografie musela stydět.(15.6.2014)

• - Natáčení začalo 21. července 2013 v Ostravě a v okolí. První klapka padla bohumínském klubu Bublina, který ztvárnil filmovou hospodu. (Missa08)

• - Klip k filmové písní vznikl v aréně pražské Sparty. (jenik71)

• - "Zakázané uvolnění" je mj. nejen název pro píseň, ale i druh blíže nespecifikovaného alkoholového nápoje. (Terva)