Blutgletscher

Blood Glacier

Blood Glacier

Horor

Rakousko, 2013, 98 min

Tak tohle mohla být pecka. Film který napodobuje animal terror a The thing. Bohužel zhruba od půlky mě začla provokovat jedna věc. A to vražda psa. Ne že by mi nějak extra vadila, ale proč mu píchla tu sračku po který se trápil a nenechala ho zastřelit což by bylo rychlejší. Ono všechny ty postavy jsou nějaké dost divné a jejich chování je jakoby byly z ústavu. Navíc film je poměrně zdlouhavý. Ale teď to lepší. efekty patří mezi naprostou špičku. Film je prakticky dělaný jen pomocí loutek a pomáhá to na uvěřitelnosti, a ty loutky jsou fakt pěkně udělaný. A zvířátka se nebojí pořádně zakousnout. Parádní efekty. A film doprovází nádherná dost depresivní hudba. Film mohl pro mě osobně být větší pecka, díky ale mnoha chybým zůstává u průměru, nicméně hodně slušném.(6.5.2014)

(reakce na komentář jednoho z místních erudovaných expertů) OBAL BLU-RAY: sračkoidní. Prvních 15 minut vypadá zajímavě a postupně to nabírá na nejisté atmosféře, u níž to naštěstí zůstane skoro až do konce. Herecké obsazení - snesitelné, na rakouský animal terror plně dostačující. A mutantní zvířata? Ten kozoroh vypadá slušně na animatronickou svini a připomene zlatý osmdesátý, o divném chlupatém ptáku ani nemluvím... Většina filmu se odehrává na alpských svazích nebo v plechové boudě, což dává samozřejmě smysl, když si tvůrci berou příklad z The Thing nebo The Thaw. Dávám poctivé *** hvězdy za sympatickou snahu našich sousedů oživit ten arktický/polární/ledovcový horor, nikoliv snahu o přírodopisný dokument z Discovery Channel. VOLE!(23.3.2014)

Rakušáci straší globálním oteplováním, které jim nejen zkrátí alpskou zimní sezónu, ale taky z pod ledu vypustí pár potvůrek, který směle našlápnou k takovýmu malinkýmu Alpskýmu jurskýmu parku. Námětem poměrně originální, scénáristicky už mírně klišoidní, zručností místy močopudné. Jako jednohubka fajn, snaha sousedů se ocenit musí. 55%(12.6.2015)

"Přestaňte žrát banán, když brečíte!" Ohó, překvapivě velmi slušný ekologický horský mutantní horror, který jistě přivede na mysl Carpenterův The Thing, ale Blutgletscher není žádná levná kopie, jede si svou vlastní cestou. Co filmu chybí na žánrových a trikových kvalitách, to hravě dohání hodně dobrými postavami a úchvatnými exteriéry. A několika dobrými scénami (stříhání nohy). Tohle je milé překvapení z Rakouska. 3.5*(30.7.2020)

• LIVINGDEAD

OBAL BLU RAY - parádní. Prvních 15 minut film vypadá zajímavě a pak se to mele v totální píč*vinu. Herecké obsazení - nesympatické - podřadní herci a k tomu jsou i odpovídající herecké výkony. A mutantní zvířata? Ten kozoroh, nebo co to bylo, to snad dělali z moduritu a o loutkovém ptákovi ani nemluvím? Většina filmu se odehrává v nějaké plechové buňce, beztak stojící někde u studentské filmové fakulty. Dávám 1* za hory, které byly možná vyjmuty z nějakého přírodopisného filmu.(20.3.2014)