Reklama

Reklama

Blutgletscher

  • angličtina The Station (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupinku štyroch vedcov, zaoberajúcich sa topením ľadovcov v alpských horách, nečakane prekvapí výpadok jednej z vysoko umiestnených signálnych staníc. Po príchode na miesto objavujú neznámu organickú baktériu, ktorá nebezpečne mutuje. Telá ľudí či akýchkoľvek zvierat využíva ako schránku pre rast vraždiacich monštier. Situáciu ešte viac skomplikuje príchod samotnej ministerky vied. Existuje len jediná šanca na záchranu vlastných životov: vydržať do príchodu záchrannej skupiny. (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (47)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

OBAL BLU RAY - parádní. Prvních 15 minut film vypadá zajímavě a pak se to mele v totální píč*vinu. Herecké obsazení - nesympatické - podřadní herci a k tomu jsou i odpovídající herecké výkony. A mutantní zvířata? Ten kozoroh, nebo co to bylo, to snad dělali z moduritu a o loutkovém ptákovi ani nemluvím? Většina filmu se odehrává v nějaké plechové buňce, beztak stojící někde u studentské filmové fakulty. Dávám 1* za hory, které byly možná vyjmuty z nějakého přírodopisného filmu. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Takéto prekvapenie som teda nečakal, a to myslím v pozitívnom zmysle slova. Kvalitných zvieracích nájazdov žiaľ nie je veľa, a z Rakúska teda už vôbec nie. Nádherná pocta Carpenterovej klasike, pre mňa na rovnakej úrovni ako jeho remake "The Thing", prípadne "The Thaw", ktorý taktiež patrí medzi moje obľúbené snímky. Navyše dej je situovaný do malebného prostredia Álp, kde vedci nájdu ľadovec pokrytý tajomnou červenou kvapalinou - tá má bohužiaľ genetický vplyv na okolité zvieratká, ktoré zmutujú do (ne)želanej podoby, a môže sa začať boj. Mne vôbec nič nevadilo, je to naozaj zručne nakrútené, akčné, svižné, s peknými maskami a trikmi, proste naozaj ma až prekvapilo, ako si tentokrát Rakúšania dali záležať. Ako fakt by som bol teraz zákerný, keby som im dal menej ako štyri (a už vôbec nie jednu). U mňa maximálna spokojnosť a po priemernom "Rammbock" patrí Marvinovi môj obdiv. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Mírně jem uvažoval o třetí hvězdě, ale ta by byla spíš za Alpy než za samotný film ... a na to tu máme jiné experty. Natočené je to technicky celkem hezky, povedlo se i několik momentů s monstry, ale postupem času to začne být čím dál tím více nechtěně srandovní, především v důsledku naprosto absurdní (herecké) vyhrocenosti interakcí mezi jednotlivými členy vědeckého týmu. Předchozí Krenův Rammbock byl o třídu výš. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

(reakce na komentář jednoho z místních erudovaných expertů) OBAL BLU-RAY: sračkoidní. Prvních 15 minut vypadá zajímavě a postupně to nabírá na nejisté atmosféře, u níž to naštěstí zůstane skoro až do konce. Herecké obsazení - snesitelné, na rakouský animal terror plně dostačující. A mutantní zvířata? Ten kozoroh vypadá slušně na animatronickou svini a připomene zlatý osmdesátý, o divném chlupatém ptáku ani nemluvím... Většina filmu se odehrává na alpských svazích nebo v plechové boudě, což dává samozřejmě smysl, když si tvůrci berou příklad z The Thing nebo The Thaw. Dávám poctivé *** hvězdy za sympatickou snahu našich sousedů oživit ten arktický/polární/ledovcový horor, nikoliv snahu o přírodopisný dokument z Discovery Channel. VOLE! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Marvin Kren přináší opět uspokojivý a zajímavý flick. Tentokrát si vybral velmi neokoukaný eco horor, který má sakra koule! Jakmile jsem uviděl, že na kopec přiběhlo 8 lidí, věděl jsem, že ten film bude pro mě! Vysokéj bodycount, parádní gore, velmi zajímavá a dobře ztvárněná monstra, tísnivá, znepokojivá až klaustrofobická atmosféra zasněžených Alp a izolačního střediska. Tohle je jízda jako prase, která nenechá na sebe dlouho čekat. Paráda! Velké díky patří Riccimu za perfektní a rychlé titulky. ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama