Miss Violence

Nepovšimnuté násilie

(festivalový název)

Řecko, 2013, 98 min

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(11.9.2013)

Taková normální rodinka. Ta jedenáctiletá dívenka nehópla v průběhu oslavy svých narozenin z okna jen tak pro nic za nic, aneb po Srbském filmu a Kynodontas další důkaz toho, že na Balkáně je s lidmi cosi v nepořádku.(2.7.2014)

pred pozeranim si o filme nic nezistujte. bude to tak lepsie. SPOILER: najhorsie na tom je, ze vo svete sa takyto hnus naozaj deje.(14.10.2015)

„ELENI, ZAMKNI DVEŘE.“… /// Psycho úvod, ve kterým vás napadaj různý myšlenky, proč asi ta malá holka dobrovolně (a bez padáku) skočí z panelákovýho balkonu. Nejasný a podivný chování postav pokračuje a buď se budete kurevsky nudit, nebo bavit, hlavně filmovejma nápadama v každý vobyčejný, nudný scéně. Furt čekám, kdy na mě vybafne nějaká hnusárna. Jasně že přijde, vo tom to je a všichni, jak na to koukám, se na to těšíte. Jsme tady kvůli tomu a každej v tomhle filmu to ví. Proč? Prostě musí, páč jinak by to bylo totálně vo hovně. Mám rád spořádaný rodinky, proto i týhle ten spravedlivě spokojenej úsměv na konci ze srdce přeju. Fláknu 4*, za to fajnový čekání na vyvrcholení. Ale Srpski film… to je jiný prznění! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na hajzlu nemáme dveře, páč u nás doma před sebou nemáme co skrejvat. 2.) Zajímá mě, jak probíhá výchova dětí v Řecku. 3.) Zjistím, že i bejt třetí může uspokojit. 4.) Thx za titule „eleintron“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.8.2015)

U tohoto snímku je jasné, že v rodině, kde se v podstatě celý odehrává, není něco v pořádku... Hodně podstatnou stopáž ale film vcelku nudí, protože vyobrazuje strojené a hrané přetvařování všech členů, jak to všechno klape, jak se vše řeší v klidu, jak jsou všichni zodpovědní atd. Kvalitní kamera a stísněnost v bytě podsouvá divákovi nepříjemný pocit, se kterým si ale neví rady. Divák přímo netuší kam ten pocit zařadit, jak si s ním poradit. V poslední třetině se film "rozjede" na plné obrátky a vrazí celou "krásu" rodinky divákovi do xichtu ... Adrenalin se vyšvihne a divák je totálně zhnusen. Finále je očekávané a působí jako by vás někdo na poslední chvíli odřízl ze šibenice ... V podstatě hnusnej film ... leč vyobrazuje běžné dění v problémových rodinách po celém světě ...(7.11.2014)

Hanekeho Sedmý kontinent nové generace. A opět v řeckých rukách. Jsem odrovnaný po psychické stránce. Tak dobodaný nihilismus do morku kostí, tak autentický, až zblízka realistický - mrazí mě po celém těle.(9.10.2016)

Ten chlad a prázdnota, která vyzařovala hned zkraje, nevěstila nic dobrého. A ačkoliv jsem do jisté míry tušila, kam to asi směřuje, tak až takovou příšernost jsem nemohla rozdýchat. Ten film je jako jedna z nejhorších můr, kterou člověk může mít a že se to v určité míře děje i v reálu, je o to víc horší. Brrr, tenhle film už nechci vidět ani omylem.(25.8.2015)

Kurva, tak toto už je brutal! Grékom zjavne niečo chýba...(28.6.2014)

Hanekeho škola v úchylnějším podání. Chladné a odtažité. Pod povrchem zdánlivě obyčejné rodinky bují zlo. Na plnou palbu Sedmého kontinentu tomu chybí psychologická rovina, ale pro fanoušky žánru povinnost.(6.7.2014)

Perfektná filmarina. Vďaka nej vynikli všetky formálne aj obsahové atribúty tohto nechutného námetu, hlavne všeobecná depresia a chlad vyplývajúci z jednotlivých situácií. Chúdence deti, srdce mi trhalo. Ani vlastne neviem vysvetliť, prečo som nedal plný počet, možno len kvôli záveru. Škoda toho, prišiel mi mierne nedorobený, ešte aspoň 5 minút si to žiadalo. Ale inak.... veľmi nepríjemná, chladná záležitosť a kvalitne natočená, musím podotknúť. 85/100(12.5.2016)

Myslím, že lepší první tvorbu z Řecka jsem zvolit nemohla. Tak odporné, deprimující, ale přitom famózní!(24.4.2016)

Herecký koncert Themise Panou. Kontroverzní děj posuzovat nebudu, protože film je umění a patří do něho vše co režisér uzná za vhodné. Slabší 4*.(11.8.2016)

Angelika vedela veľmi dobre prečo sa usmieva, keď išla skočiť. A vôbec, z toho balkóna nemala skočiť len ona. A tej materi by som to dala všetko vyžrať. Otras! Je pre mňa nepredstaviteľné, že takéto niečo sa kľudne môže diať. Pozerám von oknom, oproti v paneláku je veľa rozsvietených okien a za nimi príbehy. A je smutné, ak aj takýto podobný. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 2(8.10.2015)

• GrungeChild

Slabším povahám radím nejlépe přeskákat úvodní drastické scény, plné takových prasáren jako je vysedávání na gauči, rodinná večeře, utírání prachu, nakupování, výchovné rozhovory nebo čištění zubů, a přeskočit raději rovnou nakonec. Nebo se snímku snad úplně vyhnout, v rámci zachování zdravého rozumu a psychické stability. Věčnými slovy Homera Simpsona: "Nuudá!!" 2*(5.7.2014)

Ježišmarjá! Jestli se chtějí Řekové z toho marastu někdy vyhrabat, nesmějí si točit takováhle pekla. Na tohle téma už tu bylo hodně explicitnějších filmů, ale to, jak je všechno podáváno takovou klidnou až záměrně nudnou formou, je ještě horší, než kdyby se zacházelo do nejmenších detailů. Hodně znepkojivá záležitost. 85%(20.8.2015)

80% ... Minimalistické a realistické s postupnou gradáciou. Viete, že niečo v tej rodine nie je dobré, možno aj tušíte čo presne, no dej sa postupne odkrýva a postupne vás facká. Výborná grécka a hrozne úzkostlivá dráma.(6.2.2016)

Miss Violence = Špičák.(12.6.2015)

Brutálne, ale uveriteľné. Fuj.(3.8.2015)

Rodinná dysfunkce v plné kráse, nebo přesněji v plné nahotě. To, proč skočila jedenáctiletá dívka z balkónu se nakonec dozvíme, ale musíme si pěkně pomalu prožít několik dní v téhle zvláštní rodině. V podstatě film bez překvapení, bez nadpřirozena, se zlověstným mlčením a s reálnou hrozbou jednoho rodinného tyrana. V Řecku si tu finanční krizi některé rodiny řeší tedy hodně po svém...(20.10.2015)

Na úvod filmu podivná scéna usmiatej dievčiny, ktorá si to rozhodne na vlastné narodeniny skočiť kade ľahšie. A následne prvé dve tretiny filmu dosť statická nuda bez poriadneho deja... avšak to celé to lyrické divadlo bolo napokon len ľahkou predohrou pred finálnou pol hodinou, ktorá absolútne odkrýva celé pozadie podivného a strojeného správania tejto na prvý pohľad normálnej rodinky. Ale ako sa neskôr ukáže, normálne nebolo nič, a veruže absolútne nič. Akoby klasik povedal "something is rotten in the family of Angeliki". Priznám sa, že prvú hodinku filmu som považoval za stratený čas, avšak to vyvrcholenie a postupné odkrývanie všetkých okolností a osudov - to stálo naozaj zato, niečo neuveriteľné (a bohužiaľ zároveň tak reálne v dnešnom skazenom svete). Z gréckych psycho-drám ďalej odporúčam Kynodontas (aj keď to je skôr taká utopia).(23.10.2015)

<< předchozí 1 2