Reklama

Reklama

Miss Violence

(festivalový název)
  • Řecko Miss Violence (více)
Trailer

Obsahy(1)

Rodina je základ státu. Jaký je tedy stát, jehož základní jednotku nejde charakterizovat jinak než mlčenlivým, vyčítavým terorem, kterým otec a děda ovládají svou ženu i své děti a vnoučata? Jedenáctiletá Angeliki v den vlastních narozenin skočí z okna a film, který se od tohoto momentu odvíjí, nabízí až perverzní podívanou uzavřenou převážně do interiérů. Pomalu se odhaluje temná pravda skrývaná pod stavovským povrchem. (Letní filmová škola)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

eLeR 

všechny recenze uživatele

Angelika vedela veľmi dobre prečo sa usmieva, keď išla skočiť. A vôbec, z toho balkóna nemala skočiť len ona. A tej materi by som to dala všetko vyžrať. Otras! Je pre mňa nepredstaviteľné, že takéto niečo sa kľudne môže diať. Pozerám von oknom, oproti v paneláku je veľa rozsvietených okien a za nimi príbehy. A je smutné, ak aj takýto podobný. Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou vol. 2 ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Ten chlad a prázdnota, která vyzařovala hned zkraje, nevěstila nic dobrého. A ačkoliv jsem do jisté míry tušila, kam to asi směřuje, tak až takovou příšernost jsem nemohla rozdýchat. Ten film je jako jedna z nejhorších můr, kterou člověk může mít a že se to v určité míře děje i v reálu, je o to víc horší. Brrr, tenhle film už nechci vidět ani omylem. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„ELENI, ZAMKNI DVEŘE.“… /// Psycho úvod, ve kterým vás napadaj různý myšlenky, proč asi ta malá holka dobrovolně (a bez padáku) skočí z panelákovýho balkonu. Nejasný a podivný chování postav pokračuje a buď se budete kurevsky nudit, nebo bavit, hlavně filmovejma nápadama v každý vobyčejný, nudný scéně. Furt čekám, kdy na mě vybafne nějaká hnusárna. Jasně že přijde, vo tom to je a všichni, jak na to koukám, se na to těšíte. Jsme tady kvůli tomu a každej v tomhle filmu to ví. Proč? Prostě musí, páč jinak by to bylo totálně vo hovně. Mám rád spořádaný rodinky, proto i týhle ten spravedlivě spokojenej úsměv na konci ze srdce přeju. Fláknu 4*, za to fajnový čekání na vyvrcholení. Ale Srpski film… to je jiný prznění! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na hajzlu nemáme dveře, páč u nás doma před sebou nemáme co skrejvat. 2.) Zajímá mě, jak probíhá výchova dětí v Řecku. 3.) Zjistím, že i bejt třetí může uspokojit. 4.) Thx za titule „eleintron“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Perfektná filmarina. Vďaka nej vynikli všetky formálne aj obsahové atribúty tohto nechutného námetu, hlavne všeobecná depresia a chlad vyplývajúci z jednotlivých situácií. Chúdence deti, srdce mi trhalo. Ani vlastne neviem vysvetliť, prečo som nedal plný počet, možno len kvôli záveru. Škoda toho, prišiel mi mierne nedorobený, ešte aspoň 5 minút si to žiadalo. Ale inak.... veľmi nepríjemná, chladná záležitosť a kvalitne natočená, musím podotknúť. 85/100 ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

U tohoto snímku je jasné, že v rodině, kde se v podstatě celý odehrává, není něco v pořádku... Hodně podstatnou stopáž ale film vcelku nudí, protože vyobrazuje strojené a hrané přetvařování všech členů, jak to všechno klape, jak se vše řeší v klidu, jak jsou všichni zodpovědní atd. Kvalitní kamera a stísněnost v bytě podsouvá divákovi nepříjemný pocit, se kterým si ale neví rady. Divák přímo netuší kam ten pocit zařadit, jak si s ním poradit. V poslední třetině se film "rozjede" na plné obrátky a vrazí celou "krásu" rodinky divákovi do xichtu ... Adrenalin se vyšvihne a divák je totálně zhnusen. Finále je očekávané a působí jako by vás někdo na poslední chvíli odřízl ze šibenice ... V podstatě hnusnej film ... leč vyobrazuje běžné dění v problémových rodinách po celém světě ... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Režisér Alexandros Avranas Miss Violence založil na skutečném případu, který se odehrál v Německu (kde Avranas studoval), zasadil ho však do řeckých reálií. Tím ho proměnil v komentář současné rodiny a rázem i v politické stanovisko k celé řecké společnosti. (Zdroj Letní filmová škola)

Reklama

Reklama