Pouštní srdce (festivalový název)

Desert Hearts

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Linda M. Bass

Rozpočet $1,250,000Tržby USA $2,492,088Tržby Celosvetovo $2,788,088(19.2.2009)

Moc hezký film o setkání dvou rozdílných žen, které našly lásku ve vyprahlé Nevadské krajině. Helen Shaver coby emancipovaná a distingovaná žena je dokonalým protikladem nespoutané Patricii Charbonneau, která zde působí jako Bette Porter of the 50's :) Pouštní srdce vůbec netlačí na pilu, nejedná se o drsné drama s hlubokými rozbory rozporuplných charakterů, vše je nám přednášeno přirozenou a nenásilnou formou. A tak by to myslím, v horkém prostředí mělo i být. Drsné příběhy trpících postav ať se odehrávají v nehostinných prostředích:)(3.3.2018)

Ve své době hrál film bezesporu důležitou roli (možný SPOILER - lesbický pár poprvé nekončí nějakou strašlivou smrtí, ale jenom rozloučením), nicméně z dnešního pohledu brutálně zestárnul. A nepomůže mu ani vynikající kamera Roberta Elswita ani nádherný soundtrack přesně vystihující dobu 50. let.(8.11.2014)

Opravdu velmi sympatický film s otevřeným koncem. Celkem k neuvěření, že byl natočen v roce 1985. ____Na toto téma už jsem viděla dost filmů, málokterý však dokáže pro diváka srozumitelně a mile vyjádřit rozporuplné pocity "nepochopitelně lapené heterosexuální ženy" tak přesvědčivě, jako tento. ___Myslím, že nemnoho filmů dokázalo tak hezky popsat, co všechno se v člověku děje, když se "to" stane. A jak je těžký si "to" zakázat, přestože na "to nejsem".(15.4.2011)

Na svou dobu se jedná o relativně odvážný snímek, minimálně v tom, jaké téma chce zobrazovat, nikoli tolik v tom, jak jej zobrazuje. Jedná se o lesbickou romanci, která je bohužel ve svém pojetí taková relativně klasická, jen ti nepříliš známí herci dovedou zaujmout vaši pozornost a příběh jim věříte.(19.1.2018)

Doplnuji si vzdelani dalsim (pry) klasickym "lezmovie". :-) 3+(28.10.2012)

bolo to príjemné rozptýlenie zimného nedeľného popoludnia(9.1.2012)