poster

Pouštní srdce (festivalový název)

 • USA

  Desert Hearts

Drama

USA, 1985, 96 min

Režie:

Donna Deitch

Scénář:

Natalie Cooper

Kamera:

Robert Elswit

Producenti:

Donna Deitch

Střih:

Robert Estrin

Scénografie:

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Linda M. Bass
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • T2

  Rozpočet $1,250,000Tržby USA $2,492,088Tržby Celosvetovo $2,788,088(19.2.2009)

 • Aluska88
  ****

  Moc hezký film o setkání dvou rozdílných žen, které našly lásku ve vyprahlé Nevadské krajině. Helen Shaver coby emancipovaná a distingovaná žena je dokonalým protikladem nespoutané Patricii Charbonneau, která zde působí jako Bette Porter of the 50's :) Pouštní srdce vůbec netlačí na pilu, nejedná se o drsné drama s hlubokými rozbory rozporuplných charakterů, vše je nám přednášeno přirozenou a nenásilnou formou. A tak by to myslím, v horkém prostředí mělo i být. Drsné příběhy trpících postav ať se odehrávají v nehostinných prostředích:)(3.3.2018)

 • Disk
  ***

  Ve své době hrál film bezesporu důležitou roli (možný SPOILER - lesbický pár poprvé nekončí nějakou strašlivou smrtí, ale jenom rozloučením), nicméně z dnešního pohledu brutálně zestárnul. A nepomůže mu ani vynikající kamera Roberta Elswita ani nádherný soundtrack přesně vystihující dobu 50. let.(8.11.2014)

 • Lord.Jim
  *****

  Opravdu velmi sympatický film s otevřeným koncem. Celkem k neuvěření, že byl natočen v roce 1985. ____Na toto téma už jsem viděla dost filmů, málokterý však dokáže pro diváka srozumitelně a mile vyjádřit rozporuplné pocity "nepochopitelně lapené heterosexuální ženy" tak přesvědčivě, jako tento. ___Myslím, že nemnoho filmů dokázalo tak hezky popsat, co všechno se v člověku děje, když se "to" stane. A jak je těžký si "to" zakázat, přestože na "to nejsem".(15.4.2011)

 • kaylin
  ***

  Na svou dobu se jedná o relativně odvážný snímek, minimálně v tom, jaké téma chce zobrazovat, nikoli tolik v tom, jak jej zobrazuje. Jedná se o lesbickou romanci, která je bohužel ve svém pojetí taková relativně klasická, jen ti nepříliš známí herci dovedou zaujmout vaši pozornost a příběh jim věříte.(19.1.2018)

 • vitekpe
  ***

  Doplnuji si vzdelani dalsim (pry) klasickym "lezmovie". :-) 3+(28.10.2012)

 • mjr.zeman1
  ***

  bolo to príjemné rozptýlenie zimného nedeľného popoludnia(9.1.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace