Ve městě se začali probouzet mrtví a dvě rodiny se snaží přežít jednu strašnou noc na začátku zombie apokalypsy... (TV Horor Film)

Dellamorte

Daryl v poslednej dobe rozkvitá do všetkých žánrov. Agenta má asi bývalého kolportéra, inak totiž netuším prečo tak nezmyselne blúdi medzi " garážovou " komédiou ( tam ju možno podrží ostatný cast ) sociálne " vyfrillovanou podívanou " a horrorom, kde ju okupujú ešte stále neopozeraní " Zombies, The " . Aby toho nebolo málo, názov je originálny, asi ako aj príspevok do hory podobných zbrusu nových vyšlachtených odrôd. Chovanie sa postáv ( tie mi boli náležite uvoľnené) v kritických situáciach a ich mohutne vynaliazevý boj s okupantmi ma rozčrepil. Mdlé aj na TV, no iste si tam niekto nájde svoje OK. Tie úlety vezmem z jej strany ako snahu zabudnúť na Kennedy, Jr. 20 rokov starý flirt, prirátam TV - vychádza ultra silená 2ka. ()

kingik

Hlavně vydržet do svítání! Prodloužená a opožděná verze slavného klipu Michaela Jacksona anebo potřeba se trashově vyřádit? Klidně obojí. Šílenec John Gulager najednou u svého filmu chytil "rozum" do hrsti, využil svých znalostí z oblasti zombie žánru a do svých hrátek s nemrtvými angažoval část svojí rodiny. Jmenovitě bratra Toma, kterému svěřil práci ve druhém štábu. Jsme svědky pohnutých osudů dvou sousedicích rodin, Jacksonových (já říkal, že na toho Jacksona přijde řeč) a Maddonových, které jsou ve stejnou noc nuceni bojovat o přežití s hordou krvelačných monster vstávajících z hrobů poté, co do ovzduší pronikl smrtící vir. Postupně jim zakousávají členy jejich rodin, a i když sousedské vztahy obou rodin byly do té doby na dobré úrovni, tak v případě zombie invaze jdou stranou, a do popředí se především dostává bezpečnost, která je nutná pro přežití. Pokousané členy rodiny, anebo bližní, je třeba eliminovat anebo je vydat napospas osudu. Na nějakou lítost nebo výčitky se nehraje. Nikdo nechce dát kůži někomu s mátoživou chůzí a pachem po shnilém mase. Poté, co velmistr v oblasti trash bijáků John Gulager přecenil svoje síly na pokračování piraních zabijáků s ostrými zoubky, tak se dal všanc jiným, a poněkud vyhnilejším zoubkům, a udělal moc dobře. Zombie v jeho podání možná nedosahují excelentní stylovosti, ale současně ani netouží být navoněným exkrementem, jak tomu bylo v případě nedávné "bradovskopitovské" anabáze, jejíž záměrem bylo elitní povýšení brakovosti, ačkoliv to k danému žánru ani nepasuje, neladí, a je to vesměs nežádoucí a zbytečné. Gulager s nikterak dobrým technickým zázemím, v rámci omezených televizních možností, dosáhl kvality. Jeho film má až do závěrečné třetiny grády. Pak najednou vyměkne a přestane překvapovat. Gulager střídá drastické a krvavé okamžiky, ve kterých příliš nikoho nešetří se sekvencemi, ve kterých hraje prim pud sebezáchovy nad dlouholetým přátelstvím a dodržováním společenských konvencí. V tom druhém jmenovaném je tradičně velmi silný. Slabší je, když se snaží vyrovnat nějakým vzorům a nějakým způsobem se je snaží do filmu nakopírovat ve snaze je například citovat. Nejedná se tentokrát o kino snímek, a tak jeho snaha byla tolerována. Zombie filmy zřejmě nikdy nebudu cíleně vyhledávat, a dá se říct, že jsem nad nimi před časem zlomil hůl. Gulagerovi chyběl pověstný smradlavý chlup z hlavy zombíka, aby se v tento žánr vrátila moje důvěra. Pro tyto účely angažoval ne zrovna nejpodřadnější herce. Minimálně Daryl Hannah by to v budoucnu mohla dotáhnout na královnu braku, když se jí v áčkových filmech přestalo dařit. Následovat by jí mohl mladičký objev Rachel G.Fox a i ostatní herci se mně líbili. Film měl perfektní spád, žádné zbytečné kecy, šlo se rovnou na věc a nasazené tempo až do konce nepolevilo. Vylepšil bych krvavost filmu a zlepšil závěr, respektive udělal bych ho zajímavějším a nějakým způsobem překvapivý. Pro mě po hoooodně dlouhé době film se zombíky, co mě bavil. A to se nejedná o film nijak zvláště revoluční ani inovativní, ale dělaný s poctivostí a s nezastíranou láskou k braku. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Campbell

Gulager, režisér parádní bejkárny Feast se rozhodl natočit zombie film pro Syfy. A bohužel to dopadlo poměrně špatně. Mezi klady rozhodně patří prvních pár minut které jako kdyby vypadly ze staré školy. Hudba je depresivní a atmosféra hřbitova zabrala nicméně to po chvilce zmizí. Druhým kladem je to že se film nebojí zabíjet děti a sežrat je. To se v zombie filmech zas tak často nevidí. Ale to je z kladů asi tak všechno. Jinak je tu téměř všechno špatně, zombie masky jsem tak napůl občas vykoukne solidní zombík a občas tu je jen herec co chodí jak krypl a pravděpodobně nikdy neviděl zombie film a při tom mu kape z huby červená. Ale nejvíce to odsraly herci. Copak sami tvůrci neviděly co dělaj za kraviny? Vždyt to chování bylo příšerný a ta bába byla neskutečně otravná. Celkově je film na jedno zkouknutí a rozhodně moc nepřekvapí, od Gulagera jsem čekal víc. ()

korbitch22

Tak mám ten dojem, že dokud Mila nevyprdne haranta a Anderson konečně nedodělá epické rozloučení se sérií Resident Evil, dobrých zombie se nedočkáme.Tenhle žánr jsem vždycky považoval za děsně stupidní a opravdu minimum světové kinematografie o oživlejch hnilotinách uznávám.Gulager jasně dokázal už dřív, jak mizerný režisér to je a tady to už jen demonstruje na plné čáře.Herecké výkony naprosto příšerné, režie ubohá, hudba asi měla navodit atmosféru 70. let a vzdát čest dalšímu ubožákovi Romerovi, ale synťák v roce 2014 vážně bolí.Jediné, co v téhle milionté variaci na stupidní chování postav ve světě oživlých debilů stálo aspoň za něco, jsou masky a zvukové efekty a já se divim sám sobě, že téhle mrdce sem schopen dát aspoň jednu *, ale spíš to bude tím, že jdu za deset minut na pět Budvarů a večer na Johna Wicka, tak mám dobrou náladu i po zhlédnutí téhle stupidní sračky.10%. ()

SOLOM.

Jeden by si řekl, že na podobném námětu by se toho zas až tolik pokazit nedalo, zvláště když filmů na podobné téma existuje už celá řada. To by však tento kousek nesmělo mít na svědomí Asylum ve spolupráci se Syfy. Abych jim však jen neubližoval, viděl jsem od nich už spoustu paskvilů, ale tento televizní zombie film bych za úplný brak rozhodně nepovažoval. Jen jsem byl lehce v šoku, když jsem u žánrového zařazení nenarazil kromě akčního hororu i na komedii. Protože v tomto podání jsem se u jeho sledování v některých situacích i docela bavil.   Úplně stupidní scénář se tentokrát nekonal, ale dalo se tu narazit hned na několik vtipných momentů (to asi nebylo úplně tvůrčím záměrem). Zároveň s nimi tu však samozřejmě nechybí ani řada nelogických kiksů, hloupé chování a rozhodování postav a hromada žánrového „klišé“. Společně s nimi se tu dá však vidět i několik povedených gore scén, masky některých zombie taky nebyly vyloženě marné a nechyběla ani dávka násilí a brutality. Jasně bylo tu i dost laciných a nepovedených digitálních efektů/triků, ale od Asylum či Syfy jsem zvyklý na mnohem větší prasárny.    Navíc ani herecké výkony nebyli vyloženě marné – to samé platí o celkové atmosféře... ()

ARI50

Jednohubka v podání zombie akce, nic moc mě to nebralo a ani netěšilo prostě nebavilo, slabý a chabý. ()

Astaroth12

Už je to dosť dlhá doba,čo som nevidel kvalitný zombie film a to tento žáner patrí do mojich najoblúbenejších,no a tento to tiež nezmenil.Tento film ma sral svojim amaterským spracovaním a postavami ktoré sa chovali riadne nelogicky a celkovo natočené to bolo strašne chaotické.Ale jedno musím vyzdvihnúť a to masky zombie boli na parádnej úrovni a boli jedny z najlepších aké som v tomto žánri videl. ()

kaylin

Není to příliš nadprůměrné dílo, ale prostě jsem měl zase jednou pocit, že se tvůrci alespoň trochu snažili a chtěli natočit něco, co nebude úplně bez smyslu. Bohužel ke konci už na vás žádné překvapení nečeká, ale pořád si film udržuje takovou relativně dobrou úroveň, takže vás jeho sledování nejspíš neurazí. Bohužel nedalo se čekat, že to bude něco extra, ale ve skutečnosti jsem si myslel, že to bude propadák. To není. ()

vegetol.mp

Zombie Night potěšila. Herci solidní, především Anthony Michael Hall je v roli obtloustlýho taťky uprostřed zombie apokalypsy kouzelnej, příběh nenudí a masky zombíků jsou opravdu vydařené. Navíc tvůrci nemarní čas nějakou nudnou expozicí a zombíci nastoupí už cca v druhé minutě a akce vydrží až do konce. Režisér John Gulagher režíruje solidně a i když stál film cca 1 milion dolarů, vypadá po řemeslné stránce dobře. Potěší i hudba žánrového veterána Alana Howarta, který je zodpovědný za hudbu k mnoha filmům Johna Carpentera (Útěk z NY, Christine, Vládce temnot). Zásadní mínus je extrémně otravná babička a jako vždy občasné debilní jednání postav, což bohužel patří u podobných filmů k věci. Zombie Night není žádný zásadní film žánru, ale jako hororová večerní zábava před spaním je víc než kompetentní. Zvlášť když ho člověk porovná např. s Day of the Dead 2, který stejně jako Zombie Night stál 1 milion dolarů. ()

radomiil

S kdysi tak krásně nevinnou tváří Daryl by nyní maskér neměl téměř žádnou práci jí umístit na stranu (ne)zombies-jinak,až s výjimkou pár dobře zamýšlených scén,působí celek jako klasický brak. ()

Rodriguez

Když se začnou množit zombie po hřbitově a přilehlém okolí, je nejlepší se někde skovat. Jenže to nesmíte slibovat, ale konat a jak to tak bývá u naivních filmů, i zde se najde jeden šmejd co myslí jen na sebe (a je dobře, že to pak odserou). Celkem to ušlo, i když.... 40% ()

Khumbac

Ach...tohle byl tvrdý zásah do srdíčka. Za ten věnovaný čas jsem si mohl utřít prach, vytřít, udělat si pedikúru, naladit kytaru nebo zaštepovat ponožku. Jestli ještě někdy budu koukat na SYFY film tak jedině pod vlivem omamných drog... ()

dawe787

Ale běžte! Když pominu ten nesmyslný název a to hloupé aranžování oživlých mrtvol, tak to byl parádní napínavý příběh, kor když v poslední době jsou tak 2-3 kvalitní horory za rok mínus nějaké ta céčka. Taky jsem fanda Walking Dead, ale kvůli tomu nezavrhnu o těch jejich dlouhých pausách ostatní podobně žánrové filmy. ()

Hapretor

Tak kdo viděl "Krvavá hostina 2 a 3", toho tento počin asi nepřekvapí, jaká je to nudná, debilní slátanina, kde jsou dobré jen masky a snaha o zombie horor. Jinak utrpení od sklepa až na půdu. Bez atmosféry, bez nápadu, bez nadsázky. Předem odsouzeno k nezdaru. ()

drankeryth

Slusny zombie horor, kde to vrie od sameho zaciatku az po koniec. Pacilo sa mi na tom, ze sa s tym nesrali a pekne od zaciatku filmu bolo o zombie ludkov postarane v plnom prude. Konecne po dlhsej dobe som videl zombikov vychadzat spod zeme na cintorine. Utokov bolo tiez dost, len mohli ich urobit do lepsieho uhla pohladu, co aj tak film neuberalo na krase, pretoze napatie vo filme je na kazdom kroku, skade asi moze vyjst nakazeny clovek zombifiadou:) Priestor pre gore maniakov bolo bohuzial malo, len obcas aj do tohoto zanru zabrdli tvorcovia, ako bolo vycinanie Daryl Hannah pri konci filmu, kde sa s chuti vysantila s sablou v rukach proti zombikom. Aj pocas filmu sa nieco ukazalo, co by stalo za rec, ale najviac toho bolo poskytnute pri konci filmu, kde ta kamera dostala lepsi priestor oproti utokom zombikov vo zvysku filmu. Mna film vobec nesklamal, ako som si najprv myslel podla hodnoteni na csfd. Som rad, ze som sa spociatku mylil a z filmu sa vyliahlo solidne zombie susto, ktore malo dobry napad, ako vo filme napredovat v slusnej atmosfere a privalom dostatocneho mnozstva nemrtvych tiez dava body ku prospechu dobrej veci. Jedna vec sa mi nepacila, preco sa vlastne ludia nakazili neznamym virusom. To vo filme nebolo vysvetlene, co je aj troska skoda. ()

Rathalos

Zombie horory mam fakt rad,a ked som videl,ze reziserom tohto je John Gulager,tvorca trilogie Feast,tak som ocakaval masaker,no nejako prislo sklamanie,masky su sice fajn,aj akcie je pozehnane,ale ti herci su otrasni,proste katastrofa a nedostal som to,na co som sa tesil,taky priemer...:-) ()

beso74

Je pravda, že hororové filmy si na logiku príliš nepotrpia, ale ešte nikdy som pri sledovaní niektorého z nich nerozmýšľal nad tým, že by si hlavní hrdinovia, zúfalo bojujúci o prežitie vo svete zombikov, zaslúžili zápis do Guinessovej knihy rekordov za kolektívnu hlúposť. Aj chovanci ústavu by v takejto situácii prejavili viac inteligencie ako dve rodinky a jeden z najblbších policajtov, akých je možné na plátne vidieť (keystonskí policajt z éry M. Senneta majú smolu). Sa často nevidí, aby niekto s aspoň mierne podpriemerným pudom sebazáchovy sedel pri hrobe a sledoval, ako sa z neho vynára nebožtík, aby utekal opačným smerom ako je zvyšok skupinky, spadol do vykopaného hrobu, použil dcéru ako návnadu, opakovane váhal so zastrelením zombíka (aj keď bol pred nie dlhým časom súčasťou rodiny) a to je len krátky výpočet tých najsprávnejších rozhodnutí. A tak nečudo, že sa počet preživších scvrkáva a scvrkáva, ale mne to bolo i tak šuma-fuk, pretože žiadna z postáv (snáď s výnimkou mladej Tracy) vo mne nevyvolala seba menšie obavy o svoj život. Vrcholom bolo predstavenie staručkej Shirley Jones, prehrávajúcej o 106. Celý dej sa odohráva počas jedinej noci a podľa mňa dosť kopiruje Noc živých mŕtvol (začína sa to v podstate na cintoríne, hajzlík chrániaci si svoju rodinu, mŕtvi sa pohybujú pomaly po romerovský, aj keď niekedy vedia pridať). A tak jediná vec, ktorá tu za niečo stojí sú zombíci a ich likvidácia. Veľmi slabé 2 hviezdy. ()

Allein4 odpad!

Šílená kamera, šílený střih, šílené herecké výkony... Co se dale zkazit, zkazilo se, co se dalo ještě zachránit, zkazilo se. ()