Dolly - Vraždící duch

Whitney Brooke Wheeler

Kostýmy:

Scott Tomlinson
  • Hunter2222

Jeden z ďalších hororov o vraždiacich hračkách ako napríklad Dolls (1987), alebo chronicky známi film Child's Play (1988). Bohužiaľ tento film je iba ich slabí odvar. Síce príbeh je celkom dobre spojený s vykopávkami a okultizmom a k tomu je aj vidieť na niektorých scénach talent režiséra, ale celé to nejako nefunguje. Nudí, málo vrážd a nesympatické postavy... 50%.(28.8.2010)

Dobrých hororov o vraždiacich bábikách nie je nikdy dosť, pretože ich je ako šafranu. Dolly - bábika posadnutá démonom, ktorý sa chce zmocniť malej Jessiky, má svoj starodávny šarm. Citlivé a vnímavé deti, bezbranne otvorené podnetom z oného sveta, bývajú ľahkou korisťou zlomyseľných duchov. Keď malá Jessica prehovorí sanzijsky, teda jazykom vymretého kmeňa, ktorý sa spolčil s diablom a slúžka sa modlitbami v španielčine pokúsi zahnať desivé zlo, strašidelná atmosféra je na svete. Hoci sa režisér trochu konvenčným spôsobom snaží vyvolať strach (búrka, hromy a blesky, hra tieňov a svetla, otváranie a rozbíjanie okien náporom vetra, diabolský šepot atď.), Dolly Dearest je hororom, pri ktorom sa dá báť. Príbeh nemožno príliš predvídať a tiež nie je popisný, skôr vzbudzuje očakávania.(7.11.2010)

• fcreading

"Zlý duch v podobe hračky vie, že deti milujú bábiky." Malá bábika Dolly je desivé stvorenie, s plechovou tvárou a tak sa divák čuduje nad režisérskym IQ. Malé množstvo Gore a absolútne žiadna nahota, zato Satanský podtext môže zaujať mnoho divákov. Film Dolly má neuveriteľne pomalý štart, ale je to taká zábavka na odreagovanie filmov Detská hra, Dolls od Gordona a Majster bábkar, škoda len, že tempo opadlo už po úvodných titulkách 40 percent.(7.5.2010)

• Holina

Hluboké zklamání. Na filmy s vraždícími panenkami (Childs Play, Dolls), loutkami (Puppet Master, Demonoic Toys), sněhuláky (Jack Frost), nebo plyšáky (Dolls) a vůbec podobné úchylárny, jsem celkem vysazený a většinou mi stačí právě tento prvek. Ovšem Dolly mě tak nějak nebavila. Panenka pěkná to ano, ale ta zápletka jakoby vypadla z nepovedeného televizního filmu, žádné zajímavé krváky se tu neodehrávají. Takže 1* jen za tu loutku.(7.10.2010)

Filmy o vraždících hračkách či panenkách mám rád, takže jsem se na tento film docela těšil. Bohužel po jeho zhlédnutí musím říct, že potenciál, jenž se zde vyskytoval, zůstal využit tak napůl. Mnozí jej srovnávají se nezapomenutelným Chuckym, ale tomu zdejší panenky nešahají ani po kotníky. Nejde ani tak o vzhled – ten ďábelský škleb byl slušný, ale jinak byly na můj vkus až příliš „suché“. Žádného pořádného mordu se tu nedočkáme, neustálé záběry na cupitající nožky začnou po chvíli nudit a jejich hra na schovávanou jakbysmet. Měly několik příležitostí zamordovat jednotlivé postavy, ale většinou to skončilo pouze bodnutím či podkopnutím nohy. Místo aby vzaly nůžky do ruky a pořádně zmasakrovaly svého protivníka (který již mimochodem ležel na zemi či si jich vůbec nevšiml), jen se smály a pozorovaly zpovzdálí co si to „nemehlo“ udělá sám. I samotná atmosféra měla neuvěřitelné výkyvy, které jsem už dlouho neviděl. Místy se režisérovi podařilo navodit docela slušnou porci napětí, kterou ovšem absolutně nedokázal využít a na místo toho nám nabízel až nechutně stupidní chování některých jedinců a kupu „klišé“. Snad jedinou uspokojující scénou bylo úmrtí hospodyně. Na druhou stranu se tu ovšem vyskytlo několik nezapomenutelných dialogů. Asi nejvíc mě dokázal rozesmát ten jejich synek a jeho hláška „S tímhle si pohraj děvko…!“. Hodně slabý průměr.(6.9.2014)

• - Jedna bábika z filmu bola vydražená na eBayi. (NostraMovies)