Dolly - Vraždící duch

Whitney Brooke Wheeler

Kostýmy:

Scott Tomlinson
  • Hunter2222

Jeden z ďalších hororov o vraždiacich hračkách ako napríklad Dolls (1987), alebo chronicky známi film Child's Play (1988). Bohužiaľ tento film je iba ich slabí odvar. Síce príbeh je celkom dobre spojený s vykopávkami a okultizmom a k tomu je aj vidieť na niektorých scénach talent režiséra, ale celé to nejako nefunguje. Nudí, málo vrážd a nesympatické postavy... 50%.(28.8.2010)

Už to byl x-tý horor o panenkách, který jsem viděla a připadá mi, že mě vždycky každý další nechává víc a víc chladnou. Opravdu ve mě tento snímek žádné hlubší dojmy nezanechal. Nebyl vyloženě nudný ani špatný, ale byl prostě tak všedně průměrný....Na devaděsátky která mám hodně ráda to bylo mírné zklamání. Podruhé bych ho už vidět nemusela, prostě Chucky je Chucky. Slabé tři hvězdy - 45%(3.6.2012)

• choze

Prostinký podprůměrný horůrek na jakých jsem vyrůstal. Tenhle mi utekl, ale pamatuju si VHS cover. Killer dolls jinak můžu, ale tohle je klišovité, slabé a zbytečné. Dolly nemá ani ždibek Chuckyho osobnosti a to, že se na konci objeví panenek několik nijak nepomůže, takže to s DĚTSKÝMI HRAMI nakonec pojí jen pár okopčených motivů (Dolly je posedlá zlým duchem, finále v továrně na panenky). Žádné gore, žádná zapamatovatelná smrt. Hudba Mark Snow.(26.4.2007)

Dobrých hororov o vraždiacich bábikách nie je nikdy dosť, pretože ich je ako šafranu. Dolly - bábika posadnutá démonom, ktorý sa chce zmocniť malej Jessiky, má svoj starodávny šarm. Citlivé a vnímavé deti, bezbranne otvorené podnetom z oného sveta, bývajú ľahkou korisťou zlomyseľných duchov. Keď malá Jessica prehovorí sanzijsky, teda jazykom vymretého kmeňa, ktorý sa spolčil s diablom a slúžka sa modlitbami v španielčine pokúsi zahnať desivé zlo, strašidelná atmosféra je na svete. Hoci sa režisér trochu konvenčným spôsobom snaží vyvolať strach (búrka, hromy a blesky, hra tieňov a svetla, otváranie a rozbíjanie okien náporom vetra, diabolský šepot atď.), Dolly Dearest je hororom, pri ktorom sa dá báť. Príbeh nemožno príliš predvídať a tiež nie je popisný, skôr vzbudzuje očakávania.(7.11.2010)

• topi

Dolly Dearest je v podstatě mix Chuckyho a Omena, ale silně nezáživnej a nudnej. Žádné zapamatováníhodné scény nejsou, panenky nemají potřebnou zlou auru, těch pár mordů je odfláknutých s nulovým gore a herci nesympatičtí. Denise Crosby hraje úplně stejně jako v Pet sematary a paradoxně nejlepší ze všech je malá holka Jessica. Občas se vyloupne i slušná atmosféra, ale vzápětí je po ní. Hudba někdy připomněla Kukuřičné děti, ale zbytek taky průměr. Škoda, zbožňuju filmy o vraždících panenkách a loutkách, ale tohle byl hodně slabý odvar.(27.6.2020)

• - Jedna bábika z filmu bola vydražená na eBayi. (NostraMovies)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3 (Lumberjack)