Dolly - Vraždící duch

Whitney Brooke Wheeler

Kostýmy:

Scott Tomlinson
  • fcreading

"Zlý duch v podobe hračky vie, že deti milujú bábiky." Malá bábika Dolly je desivé stvorenie, s plechovou tvárou a tak sa divák čuduje nad režisérskym IQ. Malé množstvo Gore a absolútne žiadna nahota, zato Satanský podtext môže zaujať mnoho divákov. Film Dolly má neuveriteľne pomalý štart, ale je to taká zábavka na odreagovanie filmov Detská hra, Dolls od Gordona a Majster bábkar, škoda len, že tempo opadlo už po úvodných titulkách 40 percent.(7.5.2010)

• peter12

Rodičia z dvoma deťmi sa presťahovali do Mexika a vzápätí bol z hrobky vypustený duch Diablovho dieťaťa a vstúpil do bábik. A pravé tato rodina prišla s tými bábikami obchodovať a jednu si Jessica ich dcéra zoberie k sebe domov. Od tej chvíle sa začne meniť je agresívnejšia a spetejšia k tej bábike Dolly. A Dolly si začne vyriaďovať úcty zo svojimi neprajníkmi a to dosť krvavo. Tento film ide po stopách Chackyho ale na rozdiel od neho nevyzerajú tieto bábiky až tak hrôzostrašne a aj preto mi tu chýbala vraždiaca strašidelnosť. Príbeh za veľa nestal bol gýčovitý, predvídateľný a tým pádom po príbehovej stránke nemal čím zaujať. Ale jedno v tomto filme fungovalo, vedel parádne narábať z atmosférou. Herci sa moc nepredviedli a hlas bábik mi pripadal zábavný ako hrôzostrašný. Celkové prevedenie bolo s tých slabších.(24.8.2014)

Dobrých hororov o vraždiacich bábikách nie je nikdy dosť, pretože ich je ako šafranu. Dolly - bábika posadnutá démonom, ktorý sa chce zmocniť malej Jessiky, má svoj starodávny šarm. Citlivé a vnímavé deti, bezbranne otvorené podnetom z oného sveta, bývajú ľahkou korisťou zlomyseľných duchov. Keď malá Jessica prehovorí sanzijsky, teda jazykom vymretého kmeňa, ktorý sa spolčil s diablom a slúžka sa modlitbami v španielčine pokúsi zahnať desivé zlo, strašidelná atmosféra je na svete. Hoci sa režisér trochu konvenčným spôsobom snaží vyvolať strach (búrka, hromy a blesky, hra tieňov a svetla, otváranie a rozbíjanie okien náporom vetra, diabolský šepot atď.), Dolly Dearest je hororom, pri ktorom sa dá báť. Príbeh nemožno príliš predvídať a tiež nie je popisný, skôr vzbudzuje očakávania.(7.11.2010)

• Holina

Hluboké zklamání. Na filmy s vraždícími panenkami (Childs Play, Dolls), loutkami (Puppet Master, Demonoic Toys), sněhuláky (Jack Frost), nebo plyšáky (Dolls) a vůbec podobné úchylárny, jsem celkem vysazený a většinou mi stačí právě tento prvek. Ovšem Dolly mě tak nějak nebavila. Panenka pěkná to ano, ale ta zápletka jakoby vypadla z nepovedeného televizního filmu, žádné zajímavé krváky se tu neodehrávají. Takže 1* jen za tu loutku.(7.10.2010)

• TO

V průběhu archeologických vykopávek je vysvobozen zlý duch, jenž působí vraždícími povely na panenku Dolly a skrz ní i na holčičku Jessicu, která se začne divně chovat. Bojí se křížů a kostela a nakonec zaútočí i na vlastní maminku. Takže tenhle horor je takovou kombinací filmů Přichází satan a Dětská hra. Panenka Dolly je na tom pohybově o poznání hůře než Chucky, ale pořád to ještě jde. Není to špatný horor, není nudný ani trapný, ale víc než 50% bych mu osobně nedal.(20.11.2006)

• - Jedna bábika z filmu bola vydražená na eBayi. (NostraMovies)