poster

The Guest

 • Slovensko

  Hosť

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Guest

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA, 2014, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Herecky byl sice hlavní antihrdina nečekaně solidní, ale to ještě jaro nedělá. Je to sice sympatické retro béčko (myslím hlavně první polovinu), ale každý thriller potřebuje emoce a silné a hlavně reálné napětí. Frajer, který střílel s jejich mrtvým synem ty zlé zahalené teroristy, se nečekaně snadno nakvartýruje do synkova pokoje, zvládá roli chůvy mladšího brášky, ségře by se zase nejraději dostal do kalhotek. V duchu osmdesátkových výplachů tu máme lehce přepálený kousek, který se ve své kategorii nemusí za nic stydět, navrch si občas okolo prstu omotá i diváky. Sláva časům minulým.(31.12.2014)

 • EdaS
  ****

  Naschvál přepálený a ujetý osmdesátkový mix Stokera a Univerzálního vojáka.(15.11.2014)

 • George Stobbart
  ****

  Jeden z najzábavnejších a najštýlovejších thrillerov tohto roku. Hoci ten thriller rozhodne nie je „čistý“ a po určitom orezaní by z toho nebol problém urobiť napr. priamočiary slasher. Je vidieť, že Adam Wingard má slabosť pre filmárske časy minulé (80´s) a nesnaží sa zbytočne zapadnúť do trendovej produkcie, no napriek tomu jeho počin pôsobí stále moderne a tých pár tematických nápadov / momentov zaváňajúcich starým dobrým Carpenterom či Cameronom rozhodne poteší. Jeho predošlý highlight "You're Next" však podľa mňa už nikdy neprekoná a zaradí sa ku tvorcom, ktorý to najlepšie vypustili v úvodných rokoch kariéry (podobne ako A. Aja už neprekoná "Haute Tension" či W. Craven netromfne "A Nightmare on Elm Street"). Tým by som však nijak nechcel znižovať hodnotu tejto pecky, len vravím.(15.11.2014)

 • Dellamorte

  Tak toto mala byť tá ultra vyhypovaná filcka / flick-a nejakej ketegórie typu B ? To modročko hrajúce Goslinga / Bruce Lee + Giggles zrkdlovka ft. tradične posmutnelé gzychty v záverkovej sanitárke ? Proste nevyparádená HBO / Film+ late night uspávanka. Some comment prob ?!(23.1.2015)

 • kulyk
  ***

  Ach jo. Zase jako soulož se zubatou važínou. Excelentní rozjezd s krvavým, trapným a lidský rozum všeobecně dehonestujícím koncem.(6.2.2015)

 • - Součástí původního scénáře, podle kterého se měl děj odehrávat v Korey, byla i automobilová honička na 50 stran. (Phill67)

 • - Na halloweenské party je možné spatřit i masku lišky. Ta se dříve objevila i ve filmu You're Next (2011), za kterým stojí stejný režisér a scenárista. (Phill67)

 • - Pri vyvrcholení filmu je možno niekoľkokrát vidieť masky z filmu Halloween III (1982) zobrazované projektorom na stenu. (Da_reba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace