Džinkusu!!!

Romantický / Komedie

Japonsko, 2013, 123 min

Naoto Kumazawa

Jukiko Manabe

Zprvu mě postava Ji-Ho štvala svou nuceností a trochu na hlavu postavenými radami (i když dobře míněnými), a postavy Kaede a Nomura naopak svou přehnanou ostýchavostí, ale samozřejmě šlo především o to vytvořit kontrast mezi klasickou japonskou nesmělostí a korejskou vášní pro lásku a romantiku. Na tomhle se stavělo a jak film ubíhal, začala jsem mít větší pochopení pro chování postav a postupně to hezky zapadlo do sebe. Nakonec jsem byla upřímně překvapená, že ve výsledku dělá film mnohem lepší dojem, než jsem vůbec čekala. Konec mě upřímně dojal až k slzám a musím uznat, že to byla příjemná podívaná. Tóny "Snu lásky" (Liebesträume) Franze Liszta k romanticko-melancholické atmosféře filmu hezky sedly. ~(4,0)~(2.2.2017)

Je to zvláštní a milý snímek, kde do japonského sterilního prostředí je vnesen vášnivý korejský element. Začínáme hezky na korejský způsob a sledujeme, jak se v rámci toho způsobu snaží dát dohromady dva Japonci, kterým evidentně něco takového moc neříká. Tohle je přesně ten film, takové to pomezí, pokud sledujete jen japonské či jen korejské věci a třeba byste si chtěli rozšířit obzory o druhý břeh. Tady se to vše hýbe díky korejské umíněnosti a melodramatičnosti a zároveň to nepřesahuje určité meze díky japonské stydlivosti (co se navazování vztahů týče) a upjatosti. Nějak se to tady smíchalo a nakonec to dopadlo velmi zajímavě. Mám bohužel pocit, že určité věci zůstaly nedotažené a sem tam to bylo lehce utahané, ale působilo to tak nějak příjemně a civilně. Proč si trošku sladkobolně neosladit život?(30.6.2014)