Relativní strach

Relative Fear

Príbuzenstvo

Horor / Thriller

Kanada, 1994, 94 min

Pokud si přečtete zdejší oficiální text distributora, povšimnete si roku a místa vzniku filmu a máte alespoň hrubou představu o scenáristických schopnostech Kurta Wimmera, dostanete naprosto přesnou představu o finálním filmu, čímž pádem se na něj nemusíte dívat, čímž pádem ušetříte 94 minut času. Ale "kouknout se na to dá". Definice průměru.(16.12.2013)

Príjemný rodinný hororík, opäť niečo v štýle Omen, Good Son, Whisper... akurát že tentokrát je hlavným "záporákom" autista, ktorý takmer počas celého filmu neprehovorí ani slovo. Vlastne ani nemusí. Ľudia okolo neho umierajú, rodičia sa idú zblázniť a on len nechápavo pozerá a kreslí obrázky. Podobný námet tu už bol mnohokrát a tento ničím nevybočuje z rady a vlastne neprináša nič originálne, ale keďže mne je tento typ hororíkov celkom blízky, tak ma to sklamať nemohlo.(11.7.2012)