Careful What You Wish For

• Německo

Careful What You Wish For

Thriller

USA, 2015, 91 min

Víte, proč se rozpadli Jonas Brothers? Jeden z nich začal používat lubrikační gel. Nick Jonas se (ú)spěšně zbavil květáku na palici, vypadá stále jako něco mezi makakem a mravenečníkem a dal si sólovku v thrilleru, který by se mohl v pohodě přidružit k sérii "Nebezpečné hry". Jo, to je tak, když se spustíte s atraktivní vyhublou princezničkou ze sousedství, manželkou (tak trochu neproniknutelně tajemného) zazobance, která je evidentně mimo vaši ligu. Idylka letních prázdnin, sladkého nicnedělání a příležitostných brigád, se náhle může překlopit v hrozbu několikaletého trestu odnětí svobody za (neohlášenou) vraždu, která se začne vznášet nad mladíkovým pérem, posedlým chtíčem. Sexuchtivá vyhublina má totiž dopředu moc hezky naplánované, jak obalamutit naivního týpka, který by jinak o její kundě mohl jenom snít. Tučná životní pojistka jejího manžela za trochu toho divadla v posteli, i mimo ní, přece stojí. A Jonasovi to opravdu kvalitně stálo, i bez rad doktora (lodního) Uzla. Jonas nehraje úplně blbě, dají se mu držet palce, když se kolem něj začne stahovat smyčka podezření. Většinu překvapivých událostí v ději, zvraty ani zvratky bych to přímo neoznačoval, ale celkem neomylně divák odhadne. Pokud jde o erotiku, film ji zobrazuje dost soft. Pokud se tedy řadíte do kategorie Čuňasové, není to nic pro vás. Odhalený zadek Isabel Lucas je maximum, kam se to s explicitností dostane. Film dostal televizní kabátek, je z produkce béčkového Ashoka Amritraje, tudíž nečekejte známou režisérskou personu na sesli. Prakticky neznámá Elizabeth Allen Rosenbaum, jejíž dosud nejlepším filmem byla "holčičkově" pubertální Aquamarine, se osvědčila v tom, že si dala záležet na tom, aby film nepřekročil rutinní televizní standard, který zaujme svěžím hereckým obsazením, nedala nijak extra vyniknout nepříliš objevnému scénáři, který se tváří, že vůbec není recyklovaný. Lepší je si zamrdat boty od bláta než mrdat s nevině vyhlížející blondýnkou, co se tváří, že neumí spočítat dvě péra. 60%(7.4.2016)

Sexy film, který by mohl zajít přece jen o něco dál v tom, co zobrazuje, aby to mohlo být drsnější a živočišnější a méně nahrané. Je to celkem hezky zamotané, i když od začátku je jasné, že s tou ženskou nebude něco v pohodě. Herci ale byli vybráni dobře, a to v podstatě do všech rolí. Ten průměr tomu sedí.(29.6.2015)

Solidní teen thriller, který znalce žánru moc nepřekvapí a dějově je maximálně průhledný (až na za vlasy přitažený twist v závěru), ale je zábavný a poměrně napínavý. Obsazení je složené spíše z béčkových herců, ale svých rolí se zhostili velice dobře. Škoda, že Dermot Mulroney neměl ve scénáři trochu komplexnější postavu, protože záporné role mu vskutku sedí.(21.12.2015)

• bourec

Jednu hvězdu,ale spíš pro sebe,že sem to dokoukal.Tohle tady už bylo tisíckrát,a líp.Prvních asi sedmdesát minut je obří nuda,bez napětí,nemá to spád,vlastně se na to hrozně špatně kouká,a nejvíc na tu plochou,hladovou blondýnu ve stylu Darryl Hannah,která mě doslova srala svojí přítomností.Takže koukatelnejch bylo posledních patnáct minutek,který měli přijít v půlce filmu,a děj mohl ještě nějak pokračovat.takhle je to vokoukaná,a hlavně blbě natočená debilita.20%.(21.5.2016)

Když jsem přijala skutečnost, že se jedná o naprosto přímočarou jednoduchou žánrovku (ten rádoby překvapivý zvrat na konci bych klidně ze scénáře vyhodila), tak se mi na to docela příjemně dívalo, taková nenáročná, ničím neurážející kriminálka. Jedinou větší slabinou nebyla ani tak bývalá teenage hvězdička Nick Jonas (není bůhvíjaký herec, ale ta poloha nesmělého introvertního kluka se mu osvědčila už v seriálu Kingdom), jako spíš Isabel Lucas. Nepochybuji, že pro mužskou část diváctva bude hodně hot a sexy, ale horší je to s jejím hereckým projevem, já jí tu femme fatale zrovna moc nevěřila.(19.12.2015)