Stíny Londýna (S01E01) (epizoda)

Night Work

Drama / Horor

USA / Velká Británie / Irsko, 2014, 52 min

"Mate jmeno?" "Ano." Temne a krute. Tak to ma byt.(29.8.2017)

Celkem rychle mi došlo, že v tomto seriálu nepůjde o horor, tedy alespoň já si představuji horor trochu jinak. Tím ale nechci říct, že je to špatně, naopak. Už v první epizodě se tvůrcům podařilo vybudovat skvělou, temnou atmosféru i solidní napětí, děj měl velice slušné tempo, obsazení je přímo hvězdné a já jsem byl po prvním dílu velmi spokojen.(23.5.2018)

Současné seriály opravdu nevyhledávám ani jako studijní materiál soudobých mravů. U tohoto jsem učinil výjimku v očekávání přitažlivé viktoriánské atmosféry, ironické hrůzy šestákových hororů a konejšivé duchařiny. V první epizodě se mi dostalo dyzajnové hrůzy, dyzajnové ošklivosti a nade vše: jednadvacátého století navlečeného do kostýmů fin de siècle. Triky a masky převažují nad náladou a napětím a vše strhávají do nechtěné směšnosti. Mám rád papundeklové vědeckofantastické filmy z padesátých a šedesátých let plné loutkových oblud a vesmírných lodí vytvořených z mixérů a Papinových hrnců pro jejich nechtěnou komiku a nepochybuji, že si za padesát let budou lidé pouštět i Penny Dreadful jako doklad směšného okouzlení byvších nevnímavých křečovitými monstry zrozenými z jedniček a nul. A když si odmyslím tu samoúčelnou estetiku snažící se svou hrůzností unudit k smrti, musím vytknout i nedostatek nadhledu. I dětství Leona Cliftona mezi termity poskytuje více podnětů k zasmání než zaprášené biografie nešťastných erotických hrdinů tohoto seriálu. Bez zasmání se odvíjí svitek směšnosti a vše dobíjí dějová skladba, zasažená Kingovou manýrou. Během dvaapadesáti minut nic nerostlo, nic nepřitahovalo, nic nesnovalo a nic nesnilo a k dokonalosti prázdnoty chyběl jen poslední výkřik pro pokračování vhoďte do automatu další dolar. Sbohem.(3.11.2018)

Nebolo to vyslovene zlé, ale ani som nepadol na zadok. Úvod je už väčšinou taký. Postavy a herci, čo ich hrajú sa mi zatiaľ páčia, uvidíme, čo bude ďalej.(15.8.2016)

Na úvod docela dobré.(5.11.2018)