Vanessino pobláznění Dorianem Grayem pokračuje. Sir Malcolm najme Abrahama Van Helsinga, aby se společně s doktorem Frankensteinem pokusili odhalit typ onemocnění, který sužuje jeho dceru. Fenton navede krále upírů k sídlu Sira Malcolma. (HBO Europe)

Radko

Viacerí hrdinovia sa stretnú v divadle pri hre o transformácii človeka na upírie zviera, ktoré napokon pohryzie svoju nevinnú lásku. Prenesene sa o to pokúša vládca nemŕtvych s Evou Greenovou. Tá zatiaľ odoláva, či už náhodou alebo zvláštnym vnuknutím. Je však zároveň očarená Dorianom Grayom, ktorý môže byť napokon vstupenkou do sveta medzi svetom tzv. všedným a svetom za oponou. Do deja (ako zatiaľ v každej časti seriálu) vstupuje ďalšia literárna postava - doktor Van Helsing z románu Drakula, tentoraz v úlohe odborníka na krv - hematológa. Chytený nemŕtvy sa nechytá na novú liečbu - transúziu krvi, po ktorej má zlú upíriu krv nahradiť nová, neskazená a na základe toho môže začať túžiť jesť normálne jdlá, nie si vášnivo pochutnávať na práva zabitej mačke. Pištoľník z Buffalo Billa sa zúčastní pololegálnej show pre špecifickú sortu anglickej smotánky - súťaž v zabití čo najväčšieho počtu krýs za vymeraný čas loveckým psom. Dozvuky sú krvavé, no i nečakane homoerotické. ()

Anderton

Tak sa zdá, že sekvencie z divadla a jeho zákulisia budú patriť k tým najlepším momentom seriálu. Nakoniec ale zvíťazila skvele zostrihaná scéna s krysími pretekmi, či ako túto zábavku Londýnčanov nazvať. Naopak, samotný záver ponúkol veľmi netradičné vyústenie a ťažko povedať, čo si o ňom myslieť, respektíve čo z toho do budúcnosti vyplynie. Hartnett sa pre tento seriál narodil, som rád, že sa chlapík vo svojej neistej kariére konečne našiel. Ale to je otázka vkusu, asi bude mať aj tu veľa hejterov. ()

Necrotongue

Hodně dlouho jsem váhal, zda mám udělit tři nebo čtyři hvězdičky, protože děj čtvrté epizody byl podivně mdlý. Nakonec jsem se rozhodl pro slabší čtyři, ale bylo to jen proto, že mě předchozí tři epizody bavily a já doufám, že mě pobaví i ty následující. 4*- ()

Milano33

Tak toto bolo teda nesmierne intenzívne a to naozaj v mnohých smeroch. Dramatické obraty boli skutočne efektné a vyústenie stretnutia Ethana a Victora určite prekvapilo. Z tohoto dielu bola cítiť tá artovosť a poetickosť, vskutku esencia umenia ako takého. Vizualizácia bola ozaj podmaňujúca, či už scéna z javiska v divadle, ktorá vo vašom tele rozprúdi krv, alebo intímne osobná chvíľka na konci oplývajúc burácajúcou hudbou. Jednoducho išlo o umenie vo všetkých farbách a odtieňov, od abstraktného expresionizmu až po jeho protikladní impresionizmus a naturalizmus. Všetko to nádherne medzi sebou kontrastuje. Toto je tá ozajstná krása gotického žánru, tá vášeň a užívanie výtvarných prostriedkov. A do toho tu máme ešte záhadnú Vanessu Ives, ktorá je neodolateľne krásna, očarujúca a pôvabná. ()

LachtanShows

Na Penny Dreadful jsem se poměrně těšil kvůli propojení všech možných kulturních ikon jako Van Helsing, Frankenstein nebo Dorian Gray, ti se začínají scházet pohromadě a může z toho vzniknout dost poutavá podívaná, zatím se ale téměř nic neděje a některé linky se rozjíždí až moc vlažně. ()

helraiser

Prozatím nejslabší díl, ale atmosféra Londýna devatenáctého století perfektně vykreslena a konečně se i objevuje velkej upíří šéf a díky bohu nevypadá vůbec špatně, takže žádná emohrůza se nekoná. Tak snad v příštím díle se už začne něco dít. ()