Vanessa (Eva Green) přemítá o své minulosti a událostech, které nakonec vedly ke zmizení Miny. (HBO Europe)

Trevor

Tentokrát to nebude príliš k epizóde, kde najmä šialenstvo v blázinci stálo zato a možno by si zaslúžilo aj trochu viac priestoru. Lepší je však ten pocit, keď mentálne zaostalí americký vývojari zafixujú bug do epizódy v službe HBO GO, aby si užívateľ myslel ako sa strašne oňho starajú že dokýžu tú istú epizódu prehrať od momentu kedy dajú bug. Keď zvolíte prehrať od začiatku tento dementý americký hnoj nepochopí, ako si z nich uťahujete a tak je bug op§ť v tej istej sekunde. Aj keď to vyskúšate 18 krát po sebe, týmto retardom nedojde ako si z nich uťahujete. A tak namiesto pozrieť od povedzme 48 sekundy prejdete na stránku, ktorý seriál šíri voľne a do budúcna je Vám jasné, že za sračky akými sú Netflix a HBO GO nemá zmysel utratiť ani jediný cent. Neskutočný noobici. ()

Anderton

V polovici sezóny sme sa dočkali vysvetľujúceho retrospektívneho dielu, ktorého bolo rozhodne potreba. Postupne sme sa tak dozvedeli, čo sa v skutočnosti v minulosti stalo a prečo kto spolupracuje s kým. Navyše je diel o Vanesse a Mine nakrútený veľmi sugestívne, nechýba nejaký ten skutočný horor a fanúšikovia Exorcistu si taktiež prídu na svoje. No a samozrejme, čo by to bola epizóda bez nejakého toho sexu, okrem "klasickej rýchlovky", či dvoch, sa dočkáme aj niečoho pikantnejšieho. Predpokladám, že po zvyšok série sa budeme pozerať už len vpred. ()

Milano33

Eva Green je jednoducho fenomenálna herečka a tento diel je tomu živým dôkazom. Tentokrát sme zabrúsili do strastiplnej minulosti milovanej Vanesy Ives, takže exaktne vzaté išlo o flashbackovú epizódu. Konečne sme odkryli aspoň časť toho záhadná, ktoré bolo nahromadené okolo tejto tajuplnej ženy. Po psychologickej stránke išlo o bravúrny kúsok, keďže sme nazreli do tých najtemnejších zákutí Vanessinej mysle, do jej mentálneho stavu i do zrodu jej abnormálnych parapsychologických vlôh. Jej charakter bol veľakrát poznamenaný, už ako dieťa prišla o svoju nevinnosť pri strete s krutou realitou dospelých. Aj keď si za časť svojich problémov mohla sama, tak mieru jej prehrešku ani v najmenšom neospravedlňovalo to, čím si Van musela prejsť, to už boli iba čisté muky a utrpenie. ()

Necrotongue

V páté epizodě se tvůrci rozhodli pro návrat do minulosti postav a vůbec to nebylo špatné. Konečně jsem se dozvěděl, co spojuje (a rozděluje) Malcolma a Vanessu a dostalo se mi velmi živé exkurze za nejpokrokovějšími metodami na poli lékařské vědy. ()

Radko

Veľké odhalenie minulosti. Z hľadiska zachovania rúška tajomstva azda stačilo minulosť odhaliť pár poznámkami v prítomnosti, do takejto miery to nebolo potrebné. Do istej miery to zachraňujú scény z vyšetrenia doktorom a následná trepanácia lebky postihnutej Vanessy. Začiatkom 19. storočia v lekárskej komunite boli ešte dosť rozšírené názory, že psychické poruchy je možné zmierniť, resp. odstrániť navŕtaním lebky. Literárna postava tentoraz nepribudla žiadna, celkove je to zatiaľ asi najslabší diel série ()