Sir Malcolm a Frankenstein stanou tváří v tvář duchům ze své minulosti, zatímco Lyle pomáhá zachránit své přátele. Ethan za sebou mezitím zanechává tragické stopy krve. Monstrum se snaží uprchnout před Putneyem a Vanessa musí spoléhat na vlastní sílu, aby dokázala čelit démonovi i nejisté budoucnosti. (HBO Europe)

Necrotongue

Hmmm, tak jo, konec dobrý, všechno dobré. Tvůrcům se podařilo udržet až do konce skvělou, temnou atmosféru, nechybělo dobře vystupňované napětí, Eva Green mě opět nadchla a Dorian Gray se mi poprvé začal jevit jako zajímavá postava. Zvlášť mě potěšil poněkud bezútěšný závěr, který korunoval podařenou epizodu. ()

Milano33

To najlepšie si nechávali na koniec, veru veru, tomuto sa vraví neskutočná finálna katarzia. Epizóda tak intenzívna, tak silné koncipovaná, že ma emócie neuveriteľným spôsobom zahltili. Vanessa vniesla svetlo do života toľkým postavám, avšak je odsúdená kráčať sama v temnote. Záver vynikol svojou symbolikou a alegorickým charakterom, ako Van zhasínala postupne všetky svetlá v dome. Velice dojímavým momentom bola itá krásna scénka s Van a jej alternatívnou rodinou, ktorá jej bola odoprená. A keď sa prebudila z tejto ilúzie, o to horšie to bolo, avšak aj napriek tomu sa vzoprela silám zla. Aj osud Ethana bol veľmi chúlostivý, ani Victorov príbeh neskončil príliš šťastne. Dorianov krvavý tanec bol pôsobivý. Na konci sa cesty našich postáv rozišli a rozprestreli do najrôznejších kútov sveta. ()

Anderton

Vynikajúce zakončenie druhej série, kedy sa zároveň ukončuje aj ďalšia etapa životov našich (anti)hrdinov. Možno bola záverečná konfrontácia s čarodejnicami trochu skratkovitá, ale tej bolo venovaného dosť priestoru počas celej série. V desine dostal samozrejme aj priestor uzavretia vzťahov medzi postavami a najmä, čo je možno ešte dôležitejšie, so sebou samými. Opäť išlo skôr o dialógy a atmosféru, akcie sa opäť nedočkáme a osobne sa domnievam, že to bolo iba dobre. ()