Dravci vzdálení i blízcí (S03E02) (epizoda)

Predators Far and Near

Drama / Horor

USA, 2016, 1 h

Konečne sa nám ukázal pán Dracula.(2.9.2016)

Ani druhá epizoda mě nezklamala, děj byl i tentokrát dostatečně zajímavý, neztrácel na tempu a přinesl i dostatek akce, jen si nejsem jistý, jestli se s přesunem části příběhu na americký kontinent nebude postupně vytrácet ta pochmurná atmosféra, na kterou jsem si už u seriálu zvykl. Taky je mi už úplně jasné, že se o gore bude starat hlavně duo Dorian/ Lily, což byla dobrá volba, ti dva jsou v tom dobří.(29.5.2018)

"Hunting a man is no great thing. They are slow and predictable. They can be found always where their appetites lead them. To eat. To sleep. To fuck. Man is no great thing."(13.9.2017)

85%(3.11.2016)

Tretia séria je zatiaľ najvýpravnejšia a ani rozpad spoločenstva neznamená automaticky rozpad konzistentnosti, skôr naopak, takáto atmosférická aj dejová rôznorodosť Penny Dreadful pomohli asi viac, ako by sa dalo čakať. Druhá epizóda je o niečo pomalšia než tá prvá, každopádne konečne aj linka s Dorianom je živšia, Ethan sa začal poriadne odväzovať aj vo svojej domovine a na konci nás čaká pomerne očakávateľné odhalenie, kto je gróf Drakula. Skrátka Vanessa v láske nemá nikdy šťastie, ale až čas ukáže, či sa práve títo dvaja k sebe skvele nehodia.(10.6.2020)