Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úsměvný western o hrdinovi, který kromě toho, že miluje krásné ženy (a ony jeho) a kouří silné doutníky, také velice rád a s velkou dávkou fantazie úspěšně přepadává vlaky. Na to, že se mu při tom pletou do cesty šerifové a jiná cháska, je celkem zvyklý. Větší problémy mu však působí jeho společníci, kteří se při vlakovém byznysu mění v protivníky… Harker vede bandu lupičů, kteří přepadávají vlaky a olupují cestující. Do bandy patří i Katy, jeho milenka. Harker je darebák, má v každém městě jinou. Katy žárlí, ale on ji vždycky obměkčí. Utíká před zákonem i před chomoutem, ale jednou už neuteče. Po poslední loupeži je donucen splnit slib a vzít si nějakou Coru. A hned po obřadu putuje do vězení, kde si má odsedět tři roky. Za dobré chování je propuštěn dřív a ještě před tím nechal svůj sňatek anulovat. K jeho překvapení je Katy vdaná za dalšího člena bandy, Timothyho. Timothy jako jediný chtěl vždy peníze šetřit a výhodně investovat. Všichni ostatní hned všechny utratili. Harker má nárok na svůj podíl z poslední loupeže, který mu dokonce Timothy znásobil. Harker se chce ale Timovi pomstít. Za své odsouzení i za to, že přišel o Katy. Kdyby ho zabil, Katy by tím asi nezískal zpátky. Tak ho raději podvede. Místní čínská komunita disponuje zlatem, které posílá potřebným. Timothy by ho chtěl půjčit na další obchody, ale Číňané mu ho půjčit nechtějí. Proto vezme mistra Changa do zajetí a chce zlato jako výkupné. Harker Changa osvobodí a uzavře s ním dohodu o půjčce sám... (TV Barrandov)

(více)

Recenze (2)

kkarx 

všechny recenze uživatele

Tak 70. léta westernu vážně nepřála. Tento se nese v duchu pozdních 60. let a trochu pro western přímo otřesnému revizionistickému počátku 70. let, kde příběh neměl moc místo a jelo se ve stylu udělat vše, co nejvíc syrové. Příšernosti Fondova The Hired Hand to naštěstí nedosahuje. Kupodivu se jede lehce i v módním komediálním stylu. George Peppard to naštěstí docela drží. Napamatuji si jména postava, tak je nahradím jmény herců. Příběh - Peppard, Muldaur a Vernon spolu s dalšími členy gangu přepadají vlaky. Loupež se povede, ale Peppard se dostane kvůli menší výtržnosti do problémů se zákonem. Peppard a Muldaur jsou milenci, ale když je Peppard zatčen, dá to dohromady s Vernonem. Peppard se vrací z vězení a je zjišťuje stav věcí.....No je to takové ne moc zajímavé, nudné a hodně konverzační. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Sympatický, spíše oddechový western (i když to je zajímavý termín, připouštím) s trochu diskutabilním závěrem. Tam jsem opravdu váhal, zda hodnocení nakonec nesnížím. Jen málokdy se stane, že je nějaký nově uvedený western i skutečně koukatelný. Ty dobré už všechny známe a pokud televize přijde s nějakým ještě nikdy neuváděným, bývá to většinou tak, že jsme tím dřívějším neuvedením o nic nepřišli. Tohle se tedy vidět dalo. ()

Reklama

Galerie (11)

Reklama

Reklama