Oggy a škodíci

Oggy et les cafards

• slovenský

Oggy a šváby

Oggy and the Cockroaches: The Movie

Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

Francie, 2013, 80 min

Olivier Jean Marie

Marc du Pontavice

Patrick Ducruet

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $460,000▐ graficky uletené a dá sa povedať originálne poňatie ale príbeh sa snaží až moc na silu byť zábavný, pár krát som sa pousmial ale poväčšinou ma to moc nebralo, toto akosi išlo mimo mňa /videl v kine: 40%/(25.9.2013)

Převod seriálu na plátna je vždy ošemetmá záležitost, která většinou končí kočkopsem, který neví jestli se spíše zavděčit fanouškům či divákovi neznalému. Dvojnásob ošemetné jsou pak celovečerní adaptace němých animovaných eskapádových grotosek ve stylu Toma a Jerryho. To tvůrci Oggyho a škodíků se s tímto nijak netrápili a tak prostě přinášejí kvarteto samostatných epizod (či povídek chcete-li), které jsou svým rozsahem v zásadě takové delší a výpravnější běžné epizody, které spojuje pouze základní téma "věčný to boj napříč věky". Čili je to povětšinou klasicky animované a nemluví se tu (resp. mluví, ale nesrozumitenou hatmatilkou zprostředkovávanou skrze obrázkové bubliny). Hned první pravěká epizoda "boj o oheň" je jako to nejlepší z původního seriálu; znalý divák si všimne jednoho pomrknutí za druhým a baví se stejně jako ten neznalý. Druhá pohádkově středověká pasáž "o hledání a zachraňování té pravé" je ještě lepší a nebál bych se jí z fleku zařadit do zlatého fondu animované grotesky vedle klenotů žánru. Čirý gejzír nápaditosti, vtipu a zábavy pro každého, kde není morous bez špetky dětské dušičky. Bohužel s přechodem do roku 1900 v segmentu Sherlock je ne přímo všechno špatně, ale rozhodně tuctově. A celé to vyvrcholí nejslabší bezpočtukrát jinde viděnou pasáží à la Star Wars, která jde přežít jen díky krátkosti a finálnímu vypointování celého filmu. Ve výsledku dvě rozdílné poloviny, z nichž ta druhá se zuby nechty snaží kazit dojmy. A bohužel jí to vychází.(20.9.2013)

Seriál jsem miloval a na film jsem se hodně těšil. Je trošku škoda, že film nenabízí nějaký širší příběh, ale je pouze sestaven ze tří standardně dlouhých epizod s jednou kratší. Ono by to ale stejně ani nešlo. Jinak se to klasicky drží původního seriálu, až na to, že je každá "epizoda" umístěna do jiného časového období, takže se zde Oggyho dům nenachází. Pořád je to sranda...90%...[05.10.2013_Cinestar_Černý most](5.10.2013)

• Xmilden

Nikdy jsem se nepovažoval nějak za fanouška této francouzské obdoby Toma a Jerryho. Film má své lepší momenty, hlavně tedy v prvních dvou povídkách, které se dají vydržet. Třetí část je ovšem zcela o ničem a nic na tom nezachrání ani epilog ve stylu Star Wars.(31.1.2014)

Je to vlastně taková velmi ztřeštěná parafráze celovečerní trojgrotesky Bustera Keatona Láska kvete v každém věku. Oggy, Jack, švábi a další staří známí stráví první povídku v době kamenné, druhou ve středověku a třetí v holmesovské Anglii, přičemž první dva pobyty jsou lepší než třetí, který bych ovšem úplně nezatracoval, protože má také skvělé momenty. Jako trochu zbytečný přídavek mi naopak připadal epilog ve stylu Star Wars, který moderní animace připravila o velkou část atmosféry.(18.3.2016)

Takové mile prostoduché, někdy až příliš rafinované a až ďábelské, co si švábi na nebohého kocoura vymyslí, skoro jakoby snad nebylo ani pro děti.!(20.6.2015)

• Pilda17

Snesitelná první polovina, druhá už jsem pomalu usínal nudou. 80 minut na film, kde se nemluví a jen výská a mává rukama je až až. Radši zůstanu u seriálu, kde si jednou za týden pustím jeden díl a budu spokojený .. 4/10 = 48%(12.1.2014)

Tak rozhodne to nie je perfektné ako seriál, myslím, že tých vtipných momentov je o dosť menej, pretože tu bolo treba aj dáky ten akože dej no nemôžem si pomôcť Oggyho zbožňujem a nedám na neho dopustiť. Takže 4* aj z toho dôvodu, že Oggy je moja srdcovka, z ďalšieho, že časť vo viktoriánskom Anglicku pre mňa samozrejme najlepšia a i z toho, že je to akoby také príjemné doplnenie ďalších troch epizód k seriálu. Niektoré scénky fakt stáli za to, no nenasmiala som sa na tom schuti ako pri seriáli. Čo je škoda. Ale Oggy je proste Oggy a nevedela by som k tomuto byť krutá nech by to už bolo o hocaké.(3.3.2014)

bezpohlavného oggyho a jeho arcinepriateľov v podobe nesmrteľných švábov milujem, no mám pocit, že pôvodný seriál po formálnej aj obsahovej stránke funguje lepšie(28.9.2014)

Zlatý věk animované grotesky je dávno pryč, ale sem tam se ještě nějaký zástupce objeví. Celovečerní Oggy jsou čtyři samostatné příběhy spojené jen existencí stejných hrdinů. První dva jsou výborné, třetí už využívá potenciálu postav a prostředí tak na polovinu a poslední je naštěstí velmi krátký. Animované parodie na Sherlocka Holmese a Star Wars přitom skýtaly takové možnosti... Nevím, co na to děti, já se bavil dobře (70%).(5.10.2013)

. . . + ☻ = ☺☺☺☺→←↑↓ = 1/2 ☼(16.10.2013)

Animované grotesky majú svojich verných divákov a vždy aj budú mať. Francúzi dobili svet s Oggym a tromi škodoradostnými švábmi a ich seriálové príbehy sú perfektné. Film obsahuje štyri poviedky, z nich tá prvá je nejlepšia a neuveriteľne zábavná. Škoda, že sa nepokračovalo v nastúpenej ceste aj potom, bola by to parádna pecka.(27.12.2013)

• ARI50

Seriál mě bral a šlo se dívat ale samotný film už ne tohle se nepovedlo.(18.11.2018)

První linie v pravěku je skvělá. Tam jsem skutečně chcípal smíchy a smál se nahlas. Ta druhá v době mečů a rytířů je určitě slabší, ale pořád fajn a akce skvělá. Ta třetí, detektivní je asi nejlepší. Dokonce nechybí ani velký twist, který mne fakt dostal. Ta poslední linie v budoucnosti je bohužel pitomá a o ničem. Jako celek to nepůsobí tak skvěle, jako seriál. Přesto jsem se bavil. 8/10(11.2.2014)

Ale tak jako jo, když přimhouřím oči, tak to bylo fajn. :) Hlavně první polovina. Ne, že bych dostávala záchvaty smíchu, ale pousmála jsem se docela často. Přidání ženského elementu bylo zajímavým zpestřením. Chvíli mi to i připomnělo atlas mraků - jak se děje odehrávaly v určitých časových liniích. Detaily prostředí byly docela propracované - například oheň byl opravdu ohňovej. ;)(24.1.2014)

• Pierre

Humor těžící z grotesky mám rád. Obzvlášť v podání Francouzů. Seriálu se určitá vtipnost upřít nedá, i když jsou všechny epizody na jedno brdo. Ale propánakrále, co bylo tohle a proč jsem se naivně nechal zlákat zemí původu? Napsal bych, že je Oggyho film maximálně pro předškolní děti, ale to by nebylo přesné. Je to film maximálně pro batolata, která ještě neumí mluvit. Pro ně tento film ideální jelikož nemá absolutně žádný děj a nemluví se v něm. Pouze je barevný a hýbou se v něm nějaká zvířátka. Zrovna ta barevnost (tedy animace) je asi jedinou chválihodnou věcí na tomto skvostu. Je docela líbivá a nápaditá, občas i překvapivá. Jinak ale naprostá nuda, která snad musí uspat každého člověka staršího dvou let. Vtipů ať už situačních, fekálních nebo typický groteskních je zde asi tolik jako důvěryhodných lidí v české politice. Ještě mě strašně štval ten opakující se motiv s kočkou do které se Oggy zamiluje. Ten nebyl akorát v poslední kapitole, která trvala pět minut a její pointu a smysl by nevyzkoumal ani samotný Sherlock Holmes (určitě nemyslím toho kočičáka ze třetí kapitoly.) Civění do prázdné ledničky je asi tak stejně příjemné a zábavné jako jakákoli minuta z Oggyho celovečeráku. Slabší jedna hvězda.(7.5.2018)

Miluju seriál a tohle jsem musel vidět také. Je to výborný film, plný bitek a nástrah, s prakticky stejným zpracováním jako byl seriál před 15-ti lety. Ale to mi vyhovuje, jiná grafika by se k tomu asi nehodila. Dál upoutání příběhu do 4 různých dob je také fajn. Něco málo mi zde ale chybí..(8.1.2014)

Tři 25 minutové díly a jedna 3D parodie na Star Wars, který nám má říci, že historie se opakuje. .. Když to neuvidíte o nic nepřijdete, protože na rozdíl od seriálu, zde už není ta absurdita tak šílená a dělá z toho něco obyčejného. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(3.2.2014)

Velký zklamání, Oggyho a šváby (škodíky) miluju, seriál jsem fakt zbožňoval od malička, ale film se moc nepovedl. Ty jednotlivý příběhy jsou dost nudný a hlavně to celé postrádá vtip, u některých scének jsem koukal i na mobil, jestli už nebude konec, protože to vážně strašně nudilo, jako seriál to je pecka, jako film to je takovej průměr, když budu hodnej, 3* dávám jen z nostalgie, ale seriálu to nesahá ani po kotníky.(10.3.2014)

Takže som si odsledovala reinkarnačný vývin Oggyho a jeho kamarátov (a nepriateľov) od jeho "primitívného života", cez kráľovský život (tam teda chýbalo len sedem mačiatok a Bobova miska z menom pred búdou), až k bohužiaľ nudnému vesmírnemu záveru. Predpokladám teda, že niekde medzi tým Londýnom a vesmírom sa nachádzal pôvodný Oggy. Alebo sa mýlim, neviem. Každopádne ma vo filme tie šváby nesrali až tak, ako už pár rokov v seriáli. To je plus, dobrý film musím uznať.(7.1.2015)

Dve scény boli fakt dobré, v pôvodnom seriáli ich ale bolo oveľa viac, postavy pozmenené pre normálneho diváka. 4.* pridala scéna z bigbenu.(28.9.2013)

• Santa666

Další důkaz toho, že převádění krátkých animáků Oggyho typu na plátna kin nefunguje. Přece jenom se šváb lépe a uvěřitelněji rozšlapává během sedmi minut než během tří cca půlhodinových příběhů, které postrádají šílený záhul původního seriálu, jež díky své délce představoval pouze koncentrovanou akci a nápaditost.(27.12.2013)

• sir-dave

Složeno ze tří částí překračujících lehce 20 minut a jednoho závěrečného cca 5 minutého kraťasu, jak tomu bývalo do teď a paradoxně byl nejlepší. Občas to bylo složité udržet koncentraci u tak roztaženého animáku, kde to vše jen vřískalo.(13.11.2014)

Převod Oggyho na velké plátno není stejný jako třeba ten Simpsonovic, protože se film nedrží jedné konzistentní dějové linky, ale skládá se z krátkých filmů, které mají společné jen hlavní protagonisty. Tím pádem to není až tak Oggy ve filmu, ale spíš "pojďme na seriál do kina". První dva příběhy jsou fenomenální, zbytek už jen fajn. Jako celek to je zábavná jízda časem a vůbec bych se nebála dívat se na to s dospělými, stejně tak s malými dětmi. Úsměv zaručen.(2.1.2014)

Animáciou klasický Oggy, ALE totálne mi tu chýba ten neodolateľný nadhľad, ktorý robí zo seriálu taký unikát.(7.10.2015)

No, na Toma a Jerryho to samozřejmě nemá ani omylem, to je úplně jiná liga. Ale jako jednorázové pobavení plné ztřeštěné řežby je to optimální. Děj byl sice takový vykonstruovaný a nezajímavý, ale eskapády ústřední čtveřice byly naštěstí natolik zábavné, že se na to dalo v pohodě koukat bez sebemenší nudy. 80%(10.5.2017)

• Firebug

Ogy a škodíci byl ve své době mým nejoblíbenějším nováckým "raníčkem". Ve své celovečerní podobě se mu bohužel úplně nedařilo plně zaujmout mou čilou a už dávno probuzenou mysl. Jako nostalgické poohlédnutí to je fajn, nicméně bych snímek vážně nikomu "neznalému" a hlavně staršímu dvaceti let nedoporučil. 2+* a mírné zklamání.(7.9.2014)

Ty kraťoučké seriálové díly byly přeci jen lepší, protože ty delší povídky kocoura a švábů tolik nezaujmou. Vina je především v tom, že v té natahané délce postrádají ten úžasný vtip. Narozdíl od seriálu je tohle jen průměr.(29.3.2014)

Nebolo to zlé ale... jedno veľké ale.. film sa bohužiaľ nedokázal rovnať kvalitám pôvodného geniálneho seriálu Oggy a šváby. Film bol po grafickej stránke naozaj pekne spracovaný, humor síce nechýbal ale nebolo to také zábavné ako kedysi. Tým pádom som zostal mierne sklamaný po veľkom očakávaní, ktoré som mal. Seriál som mal naozaj rád.(13.1.2014)

• Ledkodlaq

Kdybych tak měl o dvacet let méně, možná by mě to bavilo o hvězdu více, ale opravdu jen možná..(1.10.2014)

Par dielov Oggyho na historicku notu. Fanusikov potesia. Skoda dielu so Sherlockom, ktory bol vyrazne slabsi od ostatnych(23.12.2014)

V kine na tom bolo 5 ľudí, vrátane kamošky a mojej maličkosti...vekový priemer tak okolo 25, ani jedno dieťa. Uvádzačka pred premietaním - "Ale to je rozprávka, to viete?" :) milé :) Oggy a šváby sú srdcovečka a tento film zhŕňa všetko najlepšie zo seriálu, všetky charaktery sú zachované, akurát samotný Oggy nie je taký lenivý. Ale celý film ťahá Jack (áno, to je ten zelený kocúr, čo si to vždy všetko odskáče). Dávam plnú pálku, pri krutých gagoch, šialených proporciách a perfektnej hudbe sa jednoducho nedalo nesmiať počas celého filmu.(22.9.2013)

Pochvaľujem za originálny nápad, preniesť takto Oggyho so švábmi časom úplne od meňavky až ku Star Wars. Časom som putoval aj ja do detstva, keď som Oggyho miloval. A v tomto duchu sa to ženie aj tentokrát. Sú tu 4 obdobia, z ktorých je najkratšie a najmenej zaujímavé to posledné - Star Wars. Ale aj tak je riadna šupa. Deti v kine šaleli a ja s nimi :D 5*(15.9.2013)

Bohužel jen za tři, seriál o modrém kocourovi mám hrozně rád, ale film se moc nepovedl, nemá to spád a není to takový masakr jako seriál, škoda.(18.12.2013)

Popri učení na štátnice som si potreboval trochu oddýchnuť, a tento film bol k tomu dokonalý. Pôvodný seriál som ako malý rád pozerával, a pred pár týždňami som si ho znovu pustil a znovu som sa zasmial. A rovnako tomu bolo aj v tomto filme. Vtipy sú parodické a nezmyselné, grafika je veľmi zaujímavá, zvuky sú dzivé a príbehy sú šialené, no práve o tom je Oggy. Ja som sa zabavil, páčili sa mi všetky príbehy a aj zakončenie.(12.6.2014)

55%(25.4.2018)

• balcazar

Jednoducho hrôza. Namiesto rýchleho a bizarného humoru v seriáli prišla vo filme o Oggym a švábovi len bezduchá naháňačka v rôznych obdobiach histórie, na ktorej nebolo vtipné (skoro) nič.(28.10.2018)

• fichty91

Seriál super, jako malej jsem na něj občas koukal, co si pamatuju.. a film? Špatný to není, sem tam skvělý vtípky, ale je to strašně dlouhý, čtyři (pokud se nepletu) epizody za sebou prakticky totožné, jen zasazené pokaždé do jiného období. No, pustil jsem si to jako něco, co by mě mohlo nakopnout a místo toho jsem u toho usínal...(29.1.2014)

Tak na tomhle jsem vyrostla.Pro dnešní mládež je to něco jako pro Simpsonovi Ichy a Skretchy.(18.9.2013)

Překvapivě příjemné (tedy překvapivě pro mě). Jelikož jsem až dosud měl o stejnojmenném seriálu jen velmi mlhavou představu, zprostředkovanou krs pětiletou dceru, vyrážel jsem do multikina ne snad přímo s nechutí, určitě ale s očekáváním hodiny a půl nudy. (Mimochodem jsem tak objevil díru na trhu - v kině dneska dostanete ku koupi či pronájmu kdeco, od popkornu po 3D cvikr, ale malou lampičku na čtení? To ne!) Vybavil jsem tedy následnici kýblem popkornu a limčou, sebe (tajně) třemi plechovkami piva, zasedl - a když jsem se po asi pěti minutách aklimatizoval na styl vyprávění a na animaci, velmi slušně jsem se bavil až do konce. Zejména díky přehršli filmových odkazů - což zjevně v tomhle animáku není kvůli dětem, ale aby to rodiče v kině vydrželi. Velmi ohleduplné :) P.S. Neseznámen s předlohou, byl jsem tááááákhle blízko k masivnímu trapasu, neb hned po začátku snímku jsem se dožral, jaktože je to titulkovaný, když na to choděj hlavně předškolní děti, a chystal se pěkně od plic personálu kina vynadat. Zaplaťbůh, že jsem línej :)(22.9.2013)

Pro mě spíše nostalgie, docela jsem si užíval Oggyho v TV. Už v TV jsou epizody koncipovány po 20 minutách, tím ztrácí i Oggy na filmovém plátně, protože jednotlivé epizody divák hodnotí selekčně, provázanost na konci filmu je koncipována pouze názorným zacyklením příběhu. Ono jednotlivé části nejsou špatné, ale samozřejmě se chtě nechtě objeví slabší a silnější epizoda. Jako nápad dobré, ale koncepčně nedotáhnu té do konce. 70%(27.9.2013)

První povídka je nejlepší. Představuje kočičí dámu, která je větší chlap než Oggy a to se po celý film nezmění. Je škoda, že v dalších povídkách byla zvířata nahrazena lidmi, protože scéna s tančícími domorodými psy stála za to. V další povídce je lehce představena postava divočáka. Třetí povídka je pravděpodobně nejvtipnější. Čtvrtá povídka je velmi slabá, jen má jiný typ animace, což také není plus. Zakončení je skvělé. Zvukové efekty jsou opravdu povedené. Nemůžu dopustit na výsměšný smích škodíků a nakonec jsem se dočkal i klasické úvodní znělky. V titulcích ještě běží fotky z dalších dob. Hodně jsem se nasmál.(17.8.2015)

• metztlimoon

Toto mi nešmakovalo už ani ako decku. Preto som šla na film s jasnou predstavou, že tam zaspím. A stalo sa. Nuda už od samého začiatku, ktorý ma náležite uspal a zobudila som sa až 15 minút pred koncom. Ale aby sa nepovedalo, že som neobjektívna, zobudila som sa asi 4x. Videla som čo som potrebovala a utvrdila som sa v tom, že robím dobre, keď spím.(26.9.2013)

Já jsem na tomto seriálu vyrostl, takže moje hodnocení bude vždy vysoké. I když je to nadprůměrný film, na pět hvězdiček ale nedosahuje. Nedá se to označit za celovečerní film, jsou to zkrátka čtyři epizody, čtyři jiné příběhy a spojuje je akorát jejich návaznost v dějinách. Nedá se to tedy příliš hodnotit jako celek, spíše je třeba hodnotit každou epozidu zvlášť. První epizoda, probíhající v pravěku byla velmi kvalitní, vtipná, dobrá, zajímavá. Tam byl zábavný příběh, zábavný průběh, zábavné role postav ze seriálu. Tomu nebylo co vytknout. Druhá epizoda měla podobnou kvalitu. Byla minimálně stejně vtipná, stejně zajímavá a stejně dobrá. Příběh také dobrý, stejně jako prostor pro všechy postavy ze seriálu, včetně Jacka, který dostal mnohem více prostoru, než v seriálu a filmu to pomohlo. Se třetí epizodou šla ale kvalita mírně dolů. Třetí epizoda měla sice asi nejinteligentnější a nejzamotanější zápletku, ale spíše u toho člověk přemýšlel, než aby se bavil a na to u Oggyho nejsme příliš zvyklí. Na rozdíl od předešlých dvou epizod ubyla atmosféra ze seriálu i vtipných momentů. Ale pořád se člověk ještě celkem bavil a drželo se to v lehce nadprůměrných vodách. Čtvrtý příběh - Hvězdné války, to už bylo podle mě zcela zbytečné. Tak krátké, že člověk si z toho moc nevzal, bez nějakého příběhu. Takže, když to shrnu - První polovina, byla výrazně lepší, než ta druhá. Kdyby se i druhá polovina nesla v duchu té první, dal bych pět hvězdiček.(29.9.2013)

• lord_styx

Ze začátku to mělo odpych a byla to fakt zábava. Ale ve druhé půlce jsem bohužel usnul a to se mi v kině ještě nestalo. Nevím jestli je to tím, že sem zvyklej usínat u animáků, nebo tím příběhem, každopádně tím pro mě byl zážitek jaksi slabší :-D(30.9.2013)

Škoda tých Star Wars na konci, inak dobrá oddychovka. Dostal som od filmu v podstate to, čo som od neho očakával.(11.12.2013)

Opětovně mě Oggy a šváby málem umlátili smíchy a pro mě byla radost koukat na tohle dílko, které tak hezky doplňuje seriál, všechno co jsem miloval na seriálu, to jest hlavně výborné držkopády, vtipné bitky a vůbec všechny neplechy co prováděli švábi Oggymu je zde převedeno úžasně do čtyř témat, které jsou zdě obětí Oggyho geniálního parodování(pravěk, Sněhurka, Sherlock Holmes, Star Wars). Tvůrci navíc přidali novou postavu bílou kočku, která tomu dodala šmrnc a ponechali všechny staré(Jack a ten buldok) Všude bylo tolik čemu se smát. V pravěku Oggy vs. piraně, Sněhurka - Jack se snaží dodat do schodů, Sherlock Holmes - Jack shozen Joeym do propasti a ve Hvězdných válkách úžasná jedi bitka, přičemž Buldok alá Vader byl dokonalý atd atd co by vydalo na další stránky. Každopádně veliká spokojenost navíc doplněna obvyklou hudbou a závěr, který tvoří systém uzavřeného kruhu vás jenom navnadí, aby jste si zase pustili seriál, což já o víkendu rozhodně udělám.(17.12.2013)

Oggy a škodíci - tak tohle patří do mého dětství, na tomhle jsem rád vyrůstal. Je dobře, že se režisér po dlouhé době rozhodl natočit celovečerní animák. Sice to není, jako famózní šestiminutovky, ale tohle opravdu stačí. Suma sumárum, zasloužených 70%.(24.2.2014)

Mal som pôvodne predsudky k filmu, kedže nemôže byť nič tak dobré ako seriál. No bol som veľmi milo prekvapený a páčilo sa mi to. Dokonca tak moc, že som si to pustil až dva krát! Je to veľmi milé a animáciou nádherné. Sú tu 4 príbehy z čoho je najlepší jednoznačne ten prvý. Ten posledný, ako paródia na Star Wars bol podľa mňa už moc. Akože mohol byť dobrý, ale ten jeho 3D vzhľad neurobil moc dobre a skôr kazil dojem z pôvodne 2D animáku. Vďaka bohu, že bol ten posledný príbeh najkratší, takže sa stratí. No aj tak musím tomu zato strhnúť jednu hviezdičku. Škoda, mohlo to byť za plný počet.(17.12.2017)

Zkrátím to. Filmové zpracování skrývá obří nášup toho, co nás v kresleném seriálu bavilo.(20.9.2013)

Sice s přestávkama, ale tlemili jsme se v kině s manželkou celou dobu.. :o)(28.9.2013)

Doba kamenná super, středověk horší, Londýn ušel a závěr jsem moc nepochopil, snad jen malá parodie na Star Wars :-) Ale jako pohádka super. Nevěřil jsem, že film dokáže zaujmout bez jediného slova... Tři hvězdičky.(17.12.2013)

Mě osobně to překvapilo, seriál Oggy a škodíci se mi moc nelíbil,ale film je dobrej. Několik příběhů od pravěku až po hnvězdné války:-)(18.1.2014)

Oggy byla vždycky spíš sólovka pro pár hlavních charakterů.. už jen to překopání prostředí na osady se spoustou postav to nějak moc kazí. Navíc tomu dost sráží úroveň vysvětlování, na co právě postavy myslí prostřednictvím bublin. To si myslí, že jsou diváci vážně až tak stupidní? .. tři hvězdičky spíš z nostalgie.(1.2.2014)

• ohinek

No, filmu chybí to, co dělalo seriál tak legrační a zábavný. Tam přece šlo o to, jak oggymu dělali švábi ze života peklo, a na obou stranách byl boj vedený tou tak legrační brutalitou (sám dynamit, dřevěná palice, kovadlina), u které jsem se svého času tolik nasmál a místy se zasměji i teď. Nedostal jsem se bohužel ani přes první epizodu. Budu doufat že až se k tomu dokopu znovu, bude to lepší. Jinak, kdo chce vědět, co dělalo oggyho lepším, než ostatní seriály tohoto typu a čemu se tento film bohužel nepřiblížil, tak by se to dalo shrnout v těchto dílech (dobrých jich je mnohem víc). Příjemnou zábavu:D http://www.youtube.com/watch?v=uU0J2zuhs_k http://www.youtube.com/watch?v=1QkviOfz8Kc http://www.youtube.com/watch?v=2OjrY9VeRnw http://www.youtube.com/watch?v=3-r-jDIKNCI http://www.youtube.com/watch?v=IwAQRHiUVZU http://www.youtube.com/watch?v=0lw2JibQjvY(8.2.2014)

Dobra spomienka na staré dobre časy(12.9.2014)

Překvapení poslední doby. Čekala jsem něco dětinského a ona to byla nakonec taková sranda. Až jsem měla dojem, že to je cílené ne na děti, ale na starší diváky. Moc se mi líbilo, že jsme s Oggym a jeho partou prošli různá období - pravěk a snaha získat oheň (to bylo děsně roztomilé), středověk a záchrana slečny (srandovní, jak se princ držel v určitých chlapských věcech zpátky), období Sherlocka Holmese v Londýně (miluju postavu Sherlocka Holmese, takže jsem ráda, že jí takto vzdali čest) a na závěr Star Wars (to už bylo evidentně pro zkušené diváky, aby poznali postavičky a udělalo mi to velkou radost, že si s tím tak pohráli). Tohle se Francouzům povedlo. Vůbec mi nevadilo, že se tady nemluvilo a používaly se jenom skřeky. O to to bylo jednodušší, čistší a údernější.(30.3.2019)

jeto dobre ale Ogy a tie švabi sa neda zničit(17.9.2013)

Je to klasický Oggy, akurát tu je priestor aj pre nejaký ten príbeh. A práve tieto WTF momenty to pekne držali pokope. Rozmýšľal som medzi tromi a štyrmi hviezdičkami a ten záverečný soundtrack rozhodol. Tam už museli byť tí tvorcovia dobre rozbláznení.(5.10.2013)

Celkem slušný a zábavný animák, ale kvalit původních "pětiminutovek" nedosahuje.(25.1.2014)

Oggy byl, je a bude moje nejoblíbenější postavička. Na film jsem se moc těšil a rozhodně jsem nebyl zklamám. Oggy prostě ani zklamat nemůže. Pravdou je, že potenciál hlavně v třetím příběhu z Londýna nebyl úplně využit. Přesto jsem se od začátku až dokonce bavil a nakonec jsem v mladě osazeném kině chtěl ještě přídavek :D(26.2.2014)

Parádní věc totonc... od dob pravěku, dalo by se říct, po dobu Star Wars, a zase od znova.(17.3.2014)