poster

Oggy a škodíci

 • francouzský

  Oggy et les cafards

 • slovenský

  Oggy a šváby

 • anglický

  Oggy and the Cockroaches: The Movie

Animovaný / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Historický / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

Francie, 2013, 80 min

Scénář:

Olivier Jean Marie

Producenti:

Marc du Pontavice

Střih:

Patrick Ducruet
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (62)

 • Jordan
  ***

  bezpohlavného oggyho a jeho arcinepriateľov v podobe nesmrteľných švábov milujem, no mám pocit, že pôvodný seriál po formálnej aj obsahovej stránke funguje lepšie(28.9.2014)

 • Santa666
  **

  Další důkaz toho, že převádění krátkých animáků Oggyho typu na plátna kin nefunguje. Přece jenom se šváb lépe a uvěřitelněji rozšlapává během sedmi minut než během tří cca půlhodinových příběhů, které postrádají šílený záhul původního seriálu, jež díky své délce představoval pouze koncentrovanou akci a nápaditost.(27.12.2013)

 • sir-dave
  **

  Složeno ze tří částí překračujících lehce 20 minut a jednoho závěrečného cca 5 minutého kraťasu, jak tomu bývalo do teď a paradoxně byl nejlepší. Občas to bylo složité udržet koncentraci u tak roztaženého animáku, kde to vše jen vřískalo.(13.11.2014)

 • R´Hell
  ****

  Převod Oggyho na velké plátno není stejný jako třeba ten Simpsonovic, protože se film nedrží jedné konzistentní dějové linky, ale skládá se z krátkých filmů, které mají společné jen hlavní protagonisty. Tím pádem to není až tak Oggy ve filmu, ale spíš "pojďme na seriál do kina". První dva příběhy jsou fenomenální, zbytek už jen fajn. Jako celek to je zábavná jízda časem a vůbec bych se nebála dívat se na to s dospělými, stejně tak s malými dětmi. Úsměv zaručen.(2.1.2014)

 • Hamaradža
  ***

  Animáciou klasický Oggy, ALE totálne mi tu chýba ten neodolateľný nadhľad, ktorý robí zo seriálu taký unikát.(7.10.2015)

 • C0r0ner
  ****

  No, na Toma a Jerryho to samozřejmě nemá ani omylem, to je úplně jiná liga. Ale jako jednorázové pobavení plné ztřeštěné řežby je to optimální. Děj byl sice takový vykonstruovaný a nezajímavý, ale eskapády ústřední čtveřice byly naštěstí natolik zábavné, že se na to dalo v pohodě koukat bez sebemenší nudy. 80%(10.5.2017)

 • Firebug
  **

  Ogy a škodíci byl ve své době mým nejoblíbenějším nováckým "raníčkem". Ve své celovečerní podobě se mu bohužel úplně nedařilo plně zaujmout mou čilou a už dávno probuzenou mysl. Jako nostalgické poohlédnutí to je fajn, nicméně bych snímek vážně nikomu "neznalému" a hlavně staršímu dvaceti let nedoporučil. 2+* a mírné zklamání.(7.9.2014)

 • Dyas
  ***

  Ty kraťoučké seriálové díly byly přeci jen lepší, protože ty delší povídky kocoura a švábů tolik nezaujmou. Vina je především v tom, že v té natahané délce postrádají ten úžasný vtip. Narozdíl od seriálu je tohle jen průměr.(29.3.2014)

 • Norino12
  ***

  Nebolo to zlé ale... jedno veľké ale.. film sa bohužiaľ nedokázal rovnať kvalitám pôvodného geniálneho seriálu Oggy a šváby. Film bol po grafickej stránke naozaj pekne spracovaný, humor síce nechýbal ale nebolo to také zábavné ako kedysi. Tým pádom som zostal mierne sklamaný po veľkom očakávaní, ktoré som mal. Seriál som mal naozaj rád.(13.1.2014)

 • Ledkodlaq
  **

  Kdybych tak měl o dvacet let méně, možná by mě to bavilo o hvězdu více, ale opravdu jen možná..(1.10.2014)

 • toi-toi
  ****

  Par dielov Oggyho na historicku notu. Fanusikov potesia. Skoda dielu so Sherlockom, ktory bol vyrazne slabsi od ostatnych(23.12.2014)

 • Mindrot
  *****

  V kine na tom bolo 5 ľudí, vrátane kamošky a mojej maličkosti...vekový priemer tak okolo 25, ani jedno dieťa. Uvádzačka pred premietaním - "Ale to je rozprávka, to viete?" :) milé :) Oggy a šváby sú srdcovečka a tento film zhŕňa všetko najlepšie zo seriálu, všetky charaktery sú zachované, akurát samotný Oggy nie je taký lenivý. Ale celý film ťahá Jack (áno, to je ten zelený kocúr, čo si to vždy všetko odskáče). Dávam plnú pálku, pri krutých gagoch, šialených proporciách a perfektnej hudbe sa jednoducho nedalo nesmiať počas celého filmu.(22.9.2013)

 • Rambo159
  *****

  Pochvaľujem za originálny nápad, preniesť takto Oggyho so švábmi časom úplne od meňavky až ku Star Wars. Časom som putoval aj ja do detstva, keď som Oggyho miloval. A v tomto duchu sa to ženie aj tentokrát. Sú tu 4 obdobia, z ktorých je najkratšie a najmenej zaujímavé to posledné - Star Wars. Ale aj tak je riadna šupa. Deti v kine šaleli a ja s nimi :D 5*(15.9.2013)

 • Matt007
  ***

  Bohužel jen za tři, seriál o modrém kocourovi mám hrozně rád, ale film se moc nepovedl, nemá to spád a není to takový masakr jako seriál, škoda.(18.12.2013)

 • redwik
  ****

  Popri učení na štátnice som si potreboval trochu oddýchnuť, a tento film bol k tomu dokonalý. Pôvodný seriál som ako malý rád pozerával, a pred pár týždňami som si ho znovu pustil a znovu som sa zasmial. A rovnako tomu bolo aj v tomto filme. Vtipy sú parodické a nezmyselné, grafika je veľmi zaujímavá, zvuky sú dzivé a príbehy sú šialené, no práve o tom je Oggy. Ja som sa zabavil, páčili sa mi všetky príbehy a aj zakončenie.(12.6.2014)

 • Frantisek.Fu
  ***

  55%(25.4.2018)

 • balcazar
  *

  Jednoducho hrôza. Namiesto rýchleho a bizarného humoru v seriáli prišla vo filme o Oggym a švábovi len bezduchá naháňačka v rôznych obdobiach histórie, na ktorej nebolo vtipné (skoro) nič.(28.10.2018)

 • fichty91
  **

  Seriál super, jako malej jsem na něj občas koukal, co si pamatuju.. a film? Špatný to není, sem tam skvělý vtípky, ale je to strašně dlouhý, čtyři (pokud se nepletu) epizody za sebou prakticky totožné, jen zasazené pokaždé do jiného období. No, pustil jsem si to jako něco, co by mě mohlo nakopnout a místo toho jsem u toho usínal...(29.1.2014)

 • viky13
  ****

  Tak na tomhle jsem vyrostla.Pro dnešní mládež je to něco jako pro Simpsonovi Ichy a Skretchy.(18.9.2013)

 • P.H.
  ****

  Překvapivě příjemné (tedy překvapivě pro mě). Jelikož jsem až dosud měl o stejnojmenném seriálu jen velmi mlhavou představu, zprostředkovanou krs pětiletou dceru, vyrážel jsem do multikina ne snad přímo s nechutí, určitě ale s očekáváním hodiny a půl nudy. (Mimochodem jsem tak objevil díru na trhu - v kině dneska dostanete ku koupi či pronájmu kdeco, od popkornu po 3D cvikr, ale malou lampičku na čtení? To ne!) Vybavil jsem tedy následnici kýblem popkornu a limčou, sebe (tajně) třemi plechovkami piva, zasedl - a když jsem se po asi pěti minutách aklimatizoval na styl vyprávění a na animaci, velmi slušně jsem se bavil až do konce. Zejména díky přehršli filmových odkazů - což zjevně v tomhle animáku není kvůli dětem, ale aby to rodiče v kině vydrželi. Velmi ohleduplné :) P.S. Neseznámen s předlohou, byl jsem tááááákhle blízko k masivnímu trapasu, neb hned po začátku snímku jsem se dožral, jaktože je to titulkovaný, když na to choděj hlavně předškolní děti, a chystal se pěkně od plic personálu kina vynadat. Zaplaťbůh, že jsem línej :)(22.9.2013)

 • Mr.Keli
  ****

  Pro mě spíše nostalgie, docela jsem si užíval Oggyho v TV. Už v TV jsou epizody koncipovány po 20 minutách, tím ztrácí i Oggy na filmovém plátně, protože jednotlivé epizody divák hodnotí selekčně, provázanost na konci filmu je koncipována pouze názorným zacyklením příběhu. Ono jednotlivé části nejsou špatné, ale samozřejmě se chtě nechtě objeví slabší a silnější epizoda. Jako nápad dobré, ale koncepčně nedotáhnu té do konce. 70%(27.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace