Reklama

Reklama

Prohnilá země

Trailer

Obsahy(1)

Když policejní detektiv z Baton Rouge, Bud Carter (Dafoe), zatkne nájemného vraha Jesse Weilanda (Dillon), přesvědčí ho, aby se stal informátorem a donášel na nejmocnější zločinecký gang celého jihu. Podsvětí ale odhalí Weilandovu pravou totožnost a nařídí Carterovu smrt. Oba musí spojit své síly, aby gang rozprášili a dostali za mříže nejvyššího šéfa (Berenger), který má vše na svědomí. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (115)

POMO 

všechny recenze uživatele

Priemerná krimi bez autorského rukopisu. Televízne pôsobiaca, recyklujúca 100x videné. Dynamika rozprávania prítomná, ale postavám chýbajú ostrejšie rysy. Na jedno pozretie vystačí, hlavne vďaka Dafoemu, ktorý je vo svojej roli najpresvedčivejší. Dillon si je spočiatku neistý, z čoho sa vyklube možný zámer nedávať najavo emócie a neodkrývať povahu postavy. Berenger ako najvyšší mafiansky boss diskutabilný. Viacej vo mne evokoval prepitého strejdu z domova dôchodcov, než strach vzbudzujúceho zlosyna. Do telky pre diváka, ktorý si rád chrochtá pri starých časoch. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MÁŠ JEN MĚ. TVÁ RODINA MÁ JEN MĚ. MŮŽU ZAŘÍDIT, ABY BYLI V BEZPEČÍ A TY BYS DĚLAL PRO MĚ…“ /// Příběh, kterej si pohrává s jakousi skutečností, se vodehrává v 80tejch letech, ve kterejch neskejsnul jen vyprávěním, nýbrž i filmařinou. Vono se totiž vypráví a vypráví (chápu, že jako musej něco říct, ale …), takže ta první hoďka je na ,,tečku“ nebo na spánek. Pak (nejen) benga zjistěj (předpokládám, že režisér to věděl), že banda sráčů, na kterou tady půlku filmu kujou pikle, je drsnější než jsme čekali, začnou bejt federálně v prdeli a konečně to začíná bejt zajímavý. Vezmou pušky, takže akci voceněj fandové westernovejch přestřelek a taky příznivci Matta Dillona, páč jedině jeho Jesse Weiland má tak nějak herecky co říct a vytáhnou film z průseru do průměru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rád, když jsou policajti za idioty. 2.) Páč mrtvej nácek, dobrej nácek. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Navzdory rutinní stavbě příběhu a nepřekvapivým zvratům si tenhle celovečerní debut celkem nenápadného režiséra nese známky nezpochybnitelné kvality - zejména obsazení (Matt Dillon, Willem Dafoe) a atmosféra Louisiany 80. let minulého století s oním nezaměnitelným géniem loci amerického jihu dávají filmu tu správnou příchuť. Retro akční thriller, v němž se hrdinové nedělí podle příslušnosti k té které straně zákona, ale podle toho, zda mají či nemají ,,koule". Nostalgické připomenutí starých dobrých patriarchálních časů, v nichž mužné hrdiny nemohli hrát herci jako Tom Cruise či Matt Damon. Smutnou okolností je, že film se natáčel v Louisianě, a když byl ve fázi post-produkce, režisér Chris Brinker náhle zemřel. Debut a zároveň též derniéra krátké režijní kariéry Chrise Brinkera...velká škoda... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Občas se to stane, že herci představí naprosto luxusní herecké výkony ve filmu tak obyčejném jako je párek v rohlíku od stánkaře, který mění rohlíky dvakrát do týdne. A je to škoda, protože Willem Dafoe, Tom Berenger a Matt Dillon se tady těmi americkými vidláky vysloveně staly a byla radost na ně koukat. Bohužel ani ti nezachránili nudu, průměrnost a obyčejnost všeho ostatního. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Yep .., tohle je fajn. Na zimní odpoledne coby oddychovka jako dělaný (a že jich ještě bude ..). Jako kriminálka to šlape dobře, postavy jsou hodně fajn, Dafoe mi zcela výjimečně nevadil a držel sem mu palce, stejně jako jeho "parťákovi" anti-hrdinovi ... Tyhle "retro-gangsterky" fakt můžu ... Vše vypadá jak z mých oblíbených 70. let a taky to tak funguje ... Co film ovšem sráží až bolestivě jsou akční přestřelky, kdy se film přepne do jakéhosi "TV módu" a my sledujeme "Komisaře Rexe + To je Vražda Nachcala" ... Prostě kamera, choreografire, efekty děs ... Evidentně nízkej rozpočet, přitom herci jsou vyniající ... Hlavně samozřejmě Bill Duke ... :)) ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama