poster

Prohnilá země

 • USA

  Bad Country

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marsik
  ****

  Kurňa, já jsem ale spokojenej. Takový typ filmu jsem potřeboval jako prase drbání. Momentálně má Bad Country 58% a já se opět a znovu utvrzuji v tom, že se nevyplatí vždycky dávat na aktuální hodnocení. Protože pak bych přišel o skvělé akční krimi drama. Dle mého je to tady na čsfd strašně nedoceněný film, který se může tvářit na první dojem amatérsky a suše, ale ve skutečnosti má rozhodně co nabídnout. Už jenom super zápletka, akce, herecký výkon Dillona, napětí i smutné momenty. Jak jsem řekl...tohle je prostě moje gusto a dneska mi snímek parádně sedl. Mám pouze 2 mini výtky. Podle mě mohlo odhalení Dillona prasknout později (přineslo by to více konfrontací mezi ním, bossem a dalšími kumpány, kteří by ho začali podezírat) a za druhé závěrečný knife-fight nebyl tak dobře natočený, abych si řekl: "Joo, to bylo finále". Ovšem to jsou z mého pohledu opravdu jen drobnosti, a tak mohu říct, že jsem byl téměř maximálně spokojen. Režisér Chris Brinker nám tu po sobě zanechal velmi dobrý film (rest in peace). 80%(14.4.2014)

 • majo_svk
  ***

  Veľká škoda, že Bad Country nenatočil ostrieľaný David Ayer, ktorý vie tak úžasne skĺbiť realistickosť (skutočný svet), dramatickosť a akciu do výborných filmov. Námet Bad Country je výborný, obdobie zločinecky úrodné a obsadenie kvalitné. No aj napriek tomu je len dobrým filmom. Nech sa v ňom deje čokoľvek, stále je priemerný, nevýrazný, s množstvom nedotiahnutých detailov, strihačských a kameramanských nedostatkov. Akcia je bez výraznej gradácie a kvality. Tvári sa skutočne a autenticky, dramaticky a živo, ale nemáte pri ňom ten pocit. Nezažívate nič podobné ako v Drsných časoch, Kráľoch ulice alebo Patrole. Je to natočené retro štýlom, ktorý fajn, ale tá kamera a strih je bieda. Dafoe a Dillon veľmi dobrí, ale to do nadpriemernosti naozaj nestačí. Po dopozeraní, spokojnosť, zaslúžené ***, ale nič viac. Keď si však necháte prejsť hlavou, aké sračky sa točia v posledných rokoch, poviete si, ďakujeme aspoň za niečo takéto.(13.4.2014)

 • Flipnic
  ***

  Yep .., tohle je fajn. Na zimní odpoledne coby oddychovka jako dělaný (a že jich ještě bude ..). Jako kriminálka to šlape dobře, postavy jsou hodně fajn, Dafoe mi zcela výjimečně nevadil a držel sem mu palce, stejně jako jeho "parťákovi" anti-hrdinovi ... Tyhle "retro-gangsterky" fakt můžu ... Vše vypadá jak z mých oblíbených 70. let a taky to tak funguje ... Co film ovšem sráží až bolestivě jsou akční přestřelky, kdy se film přepne do jakéhosi "TV módu" a my sledujeme "Komisaře Rexe + To je Vražda Nachcala" ... Prostě kamera, choreografire, efekty děs ... Evidentně nízkej rozpočet, přitom herci jsou vyniající ... Hlavně samozřejmě Bill Duke ... :))(29.12.2014)

 • Radek99
  ****

  Navzdory rutinní stavbě příběhu a nepřekvapivým zvratům si tenhle celovečerní debut celkem nenápadného režiséra nese známky nezpochybnitelné kvality - zejména obsazení (Matt Dillon, Willem Dafoe) a atmosféra Louisiany 80. let minulého století s oním nezaměnitelným géniem loci amerického jihu dávají filmu tu správnou příchuť. Retro akční thriller, v němž se hrdinové nedělí podle příslušnosti k té které straně zákona, ale podle toho, zda mají či nemají ,,koule". Nostalgické připomenutí starých dobrých patriarchálních časů, v nichž mužné hrdiny nemohli hrát herci jako Tom Cruise či Matt Damon. Smutnou okolností je, že film se natáčel v Louisianě, a když byl ve fázi post-produkce, režisér Chris Brinker náhle zemřel. Debut a zároveň též derniéra krátké režijní kariéry Chrise Brinkera...velká škoda...(4.6.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Hloupá FBI, chytrý detektiv, vrah na straně práva a zlí gangsteři - to vše mi již proběhlo před očima několikrát. Prohnilá země v tomto ohledu přináší jediný svěží okamžik a to dva kníráče, kteří by svého času byli ozdobou nejednoho východoněmeckého porna. Jinak je to jen jeden z nejprůměrnějších nikoho neurážejících průměrů, který zaujme slibným obsazením a celkem svižným dějem, ale skutečně jsem v něm nenašel nic, kvůli čemu bych si pro něj měl rezervovat místo ve své stále se scvrkávající paměti.(2.4.2014)

 • Matt Dillon

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace