Prohnilá země

Bad Country

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 95 min

Akční scéna odehrávající se na pomezí první a druhé hodiny filmu, je jedna z nejhorších co jsem kdy viděl. Chápu že z Williema moc nevymáčknou, ale ta kamera, střih...no to bylo něco. Pan režisér to moc neukočíroval a podle toho, co jsem četl, tak už nic víc neukočíruje...Svým pojetím daného žánru to není špatný. Nicméně si myslím, že se z toho dalo vytěžit daleko víc.(10.3.2014)

Skvělí, sympatičtí hlavní hrdinové a jejich brilantní výkony. Výborný scénář, hlášky, dialogy postav, akce a napětí. Rozhodně mě tento film příjemně překvapil a udělal mi obrovskou radost. Snímek se mi opravdu líbil, zatím jedno z nejlepších překvapení tohoto roku. Pěkná akční oddechovka. Chris Brinker se ukázal, jako dobrý režisér. SPOILER Jenom co bych filmu vytknul je podle mého názoru zbytečná role Cristophera Denhama, která zde byla jenom kvůli vraždě a začátku snímku, jeho role zde prakticky nehrála žádnou roli.(13.3.2015)

• Madsbender

Jedna hviezda za Dafoea, druhá za Dillona. Nech sa Brinker (buď mu zem ľahká) akokoľvek snaží, pretláča do každého záberu čo najviac známych filmových i televíznych hercov, lepí na nich smiešne fúzy, 80.-tkové handry, alebo aspoň klobúky, ktoré boli z módy už začiatkom 20. storočia, autentická atmosféra dobovej Louisiany z toho okrem močiarnych záberov príliš nedýcha. "Štýl" a oldschool look je falošnejší než Mečiarov spev (a že sa miestami snaží neúspešne evokovať výborný Justified a záplavu podobných filmov a seriálov tiež nepomáha), a keď príde na akciu, začnú sa prejavovať všetky nedostatky kameramana a strihača, výsledkom čoho je dôsledná antidynamika pripomínajúca lacné béčkové televízne záležitosti z 90. rokov a filmy Stevena Seagala. A najmysterióznejšia vec na celom filme je jeho priradenie k mysterióznemu žánru. Škoda, mohlo to byť celkom dobré. 40%(27.7.2014)

Film možno nemá úplne konzistentný príbeh, ale ak máte radi policajné i gangsterské filmy dokáže uspokojiť (minimálne na takých šesťdesiatpäť percent :-)). Možno sa dalo viac popracovať na vzťahoch medzi hlavnými protagonistami, ale Dillon a Dafoe (aj Berenger) sú skrátka turbo charizmatickí herci. JOHN WICK bol určite čistejšia (a svojim spôsobom aj zábavnejšia) žánrovka ale mňa v celkovom súčte bodov bavil asi rovnako ako Bad Country. Celkom ma bavilo aj to, že tvorcova sa v akciách snažia o realistický handycam feeling, aký majú Mannove filmy...(18.3.2016)

• Frajer42

Přiznám se, že filmy z drsného jihu mám hodně rád. Tenhle mezi ně však nezařadím. Je to hrozná blbost s ubohým příběhem, spoustou keců a nemastnými přestřelkami. Převážnou část stopáže jsem se extrémně nudil, takže i hodnocení bude extrémní. Herci jsou absolutně nezáživní a lze na nich obdivovat maximálně perfektní mustáže. Totálně amatérská práce z mého pohledu. ODPAD!(11.8.2014)

• Matt Dillon