Jimmy, který stále pořádně nedospěl ví, že jeho kariéra tenisového hráče čtyřhry se blíží ke konci. Jeho spoluhráč už s ním nechce být a protože je na okruhu nenáviděný jeho poslední šancí je bratr. S bratrem dobře nevychází i když dříve hráli bok po boku. Nic jinému však nezbývá a jiná šance na oživení kariéry už není. (Televize Seznam)

tom.nosek

Jedná z mála tenisových komedií, bohužel o něco horší než Balls Out: Gary the Tennis Coach. Zatímco Balls Out valí vtipy jeden za druhým, Break Point si s sebou nese i hlubší myšlenku o přích bratrů, dvou hlavních postav. To je občas fajn, že je tam i něco vážnějšího, a příběh dává smysl, občas je to ale taky zápor, protože příběh není vždy tak silný, aby to celé unesl. Mezi klady patří také herci, kteří jsou, řekl bych, středně známí a působí do rolí vhodně, naopak dalším záporem je sestříhání zápasů tak, že ze samotného tenisu vlastně není nic vidět. Ve výsledku je to fajn jednorázovka o tenisu, kde tenis zase tak moc není, s příjemnými herci. ()

Lacike

Taká nenáročná pohodová komédia o dvoch rozhádaných bratoch tenistoch, ktorý po rokoch spoja sily, aby sa dostali šampionát v štvorhre. O tenis tu až tak nejde a aj výsledok finálneho zápasu je irelevantný, takže príliš veľké napätie pri zdodlávaní jedného súpera za druhým sa nekoná. Film je zameraný hlavne na ústredné bratské duo a na to ako si po rokoch hľadajú k sebe cestu. No a popritom sa dá dokopy aj pár vedľajších postáv. Našťastie tu nie sú žiadne bláznivé alebo nechutné vtipy. je to skôr taký rodinný film, ktorý všetky tie kliľš aj po milióntyprvýkrát podáva znova funkčne a vďaka sympatickým postavám som sa nenudil ani na sekundu. Až mi bolo ľúto, že je to také krátke. 7/10. ()

silentname

"Break Point" je celkom príjemne pozerateľnou komédiou, ktorá síce má jednoduchý príbeh, no na druhú stranu má veľmi dobre a komplexne vykreslené vzťahy medzi jednotlivými postavami a najmä medzi hlavnými aktérmi Jimmym a Darrenom. Obaja sú úplne iné povahy a obaja majú určité vlastnosti, ktoré musia v sebe prekonať... a nespraví to nič iné, než ich kedysi stratená bratská láska. J.K. Simmons ako ich otec je v pohode, no musím povedať, že som od neho čakal o niečo viac. Ale čo sa dá povedať po tom, čo sme ho videli vo filme Whiplash, kde toho skutočne predviedol oveľa viac. Amy Smart je už tradične sympatickou blondínou, ktorá len chodí s nesprávnym chlapom, no súčasne je aj dobrou zverolekárkou a vie ako sa o svojich pacientov postarať. A na záver tu je malý chlapec Barry, ktorý je pre mňa osobne highlightom tohto filmu. Je vtipný, jemne otravný ale jeho hlášky občas stoja za to. Ale aj tak najviac ma pobavil Jimmy, keď na jeho adresu povedal, že chlapec vyzerá ako keby Katty Perry spala s Pinnochiom. To bolo skutočne vtipné. Hodnotenie: B- ()

• Filmovalo sa na viacerých miestach v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)