Reklama

Reklama

And While We Were Here

Drama
USA, 2012, 83 min

Obsahy(1)

Manželia Leonard (Iddo Goldberg) a Jane (Kate Bosworth) odídu na dvojtýždňovú pracovnú dovolenku do Talianska. Leonard je pracovne vyťažený violista, na ktorom závisia ľudia v orchestri, a muž bez fantázie, pri ktorom jeho žena Jane vypadá, ako kvetina bez slnka, ktorá už dávno prestala kvitnúť. To čarovné prepojenie sa niekam vytratilo. Jane sa snaží dávať dohromady babičkine spomienky na Druhú svetovú vojnu pre svoju knihu. Jedného dňa si urobí výlet na blízky ostrov Ischia, kde spozná mladého devätnásťročného Američana Caleba (Jamie Blackley), ktorý rozžiari život v jej smutných očiach... (sochoking)

(více)

Videa (1)

Recenze (8)

Aljak 

všechny recenze uživatele

A to malo byť čo? Nejaký pokus o film typu Before Sunrise? Tak to veru nevyšlo! Celý čas sa to snaží tváriť ako nejaká super poetická melodráma, ale pritom to bolo úplne nevýrazné a každému bolo hneď od začiatku jasné akým smerom sa tento príbeh bude vyvíjať. Ani neviem kto z tej trojice milostného trojuholníka mi išiel viac na nervy - ale asi tak všetci dokopy! Panovačná Jane, ignorantský Leonard a do toho ešte infantilný Caleb. Naozaj "skvelá" zostava, ktorá na mňa pôsobila naozaj egocentricky. Scenár a celý príbeh nestál za nič, no jednu hviezdičku dávam aspoň za to pôvabné prostredie Neapolu a Ischie, no a tiež za vydarený hudobný sprievod, ktorý pekne dopĺňal niektoré scény. ()

xhelmutx 

všechny recenze uživatele

velmi dobre aj velmi slabucke momenty...sex pod perinou juchuu juch ako lacne vyjadrenie stavu manzelstva plus dalsich vela klise chrstnutych nam do ksichtu...zial ani more ani itaaaalia nedodala filmu nic sexy a dobrodruzne ale hlavnej postave to stacilo na prehodnotenie zivota a to je podstatne ;) ()

Reklama

Marqta 

všechny recenze uživatele

Pomalu plynoucí, syrově natočený film, bez hudby a efektů. Moc hezky vystihuje letní atmosféru, se spoustou zvuků města, vody ale i chlad, beznaděj a asi i zoufalství v rámci vztahu hlavních postav. Snímek ukazuje příběh, nic víc nic míň, trošku mě mrzelo, že nebyl prostor nahlédnout víc pod povrch do celé emocionální zápletky a že to bylo naservírované "jen tak, k pozorování" asi by se dalo říci. Ale právě i v tom je asi to kouzlo, že je divák jenom pozorovatelem celé situace/příběhu. Přestože všechno probíhá pomalejším tempem, jsou tu zajímavé střihy často přeskakující delší časový úsek, nebo naopak je pak část jen ze sestříhů jednotlivých událostí. Z toho jsem trochu rozpačitá. Na jednu stranu je to v kontrastu k pomalu ubíhajícímu zbytku filmu, na druhou stranu to občas působilo trochu násilně. Každopádně jsem si film pustila bez jakýchkoli očekávání a byla jsem docela mile překvapená. Za mě je hodnocení kdesi mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemné, uvěřitelné. Jane nemá pocit sounáležitosti s manželem, chce od něj, aby byl někdo jiný, ale on jím není a nikdy nebyl a tak jí nemůže dát to, co ona chce. A on chce být otcem a děti jsou zase to, co ona nikdy nemůže dát jemu. Člověk jen potřebuje nějaký impuls, aby si to uvědomil. Už dlouho jsem neviděla takový hezký romantický snímek, a mám ráda příběhy, kde je mezi hlavními protagonisty větší věkový rozdíl. Navíc, hlavní postavu bohužel dokážu dokonale pochopit. Hudba i krásné prostředí tomuhle snímku také nahrává. Babky komentář, nakolik mohl být zajímavý (nebyl), byl akorát otravný a absolutně se nehodil. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

Ano, bylo to slabé drama, ale zase bych to neodkazoval úplně do patřičných mezí. Bylo to prostě jiné. Hlavní dvojice Leo a Jane nebyla sice bůhvíjak zábavná (řekl bych, že dosti nudná), ale zase se sázelo na obyčejnost. Naopak jsem uvítal, že to byl normální pár, jehož charisma nemlátí všechny okolo. K těm dvěma ale nemám nic zásadního. Spíše mi moc neseděl a nepřesvědčil mě o své autentičnosti vztah mladé vdané (anorektické) ženy a ještě mladšího klučíka (který vypadá jako ten kluk z reklamy na TUC). Ovšem závěrečných 10 minut (zejména finální rozhovor mezi manžely) mi hodně spravilo chuť. Jane to na něj vybalila s veškerou "parádou" a než se Leo stačil rozkoukat, ujela mu doslova před nosem. Scéna na nádraží, doprovázená moc pěknou písničkou, byla hodně emotivní. Docela mi bylo Leonarda líto. Protože ženám občas přeskočí, stejně jako přeskočilo Jane. Což je tedy jeden pohled. Druhý pohled může být o hledání sebe sama, kdy Jane přišla na to, že nebyla se svým životem zkrátka spokojena, a tak hledala změnu a rozptýlení. Nicméně škoda, že se celkově nepřidalo na svižnosti, propracovanosti dialogů a psychologii postav. Pak bych udělil jednoznačně 4 hvězdičky, protože tyhle filmy ze života mám rád. Takhle dám pouze tři. 67% (with J.) ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama