Lung č' ku č' chej lung ťüe čchi

• Čína

Long zhi gu zhi hei long jue qi

• Čína

Čína, 2014, 88 min

Yuefeng Song

Adrian Lee

Bill Borden

Za mě trochu lepší průměr. Co se příběhu týká, není to nic úžasného a v podstatě je to taková nepříliš originální fantasy klasika s kterou se setkáme v jiných dílech a i ve spoustě různých fantasy her. Animace se mi občas i docela líbila, i když je až moc vidět, jak velký důraz autoři kladli na 3D a tak vidíme zpomalených sekvencí a nejrůznějších pohybů, které ve 3D mohou působit docela dobře, ale na normálním monitoru spíš otravují, na můj vkus až příliš. Postavy jsou vcelku zajímavé a ústřední dvojici v podání mladého Lamberta a elfky Liyai (snad to píšu dobře...) jsem si i docela oblíbil. Problémem bylo, že těch postav je v hlavní skupině až příliš a tak se s některými z nich příliš neseznámíme a přitom třeba ta dvojice čarodějka a kněz působila docela zajímavě. Hudba vcelku ušla. Akce jsem si taky užil docela dost a nebylo to úplně marné (až na ty už zmíněné 3D "zpomalovačky") Trošku zklamaný jsem byl z té dračí armády, příliš mě neděsila, spíš na mě působila místy komicky. Na druhou stranu černý drak byl docela povedený. 6/10(29.11.2015)

Vcelku šablonovitý animák z obyčejného fantasy světa kde panuje "rasismus" mezi elfy a lidmi a jediné, co je dokáže spojit, je hrozící nebezpečí pro obě rasy. Bok po boku tak vcelku podivná partička jde napříč zlu a přes počáteční předsudky se z nich stávají přátelé. Scénář tak poněkud na průměrné úrovni, postavy jsou šíleně nudné a bez výraznějšího charakteru. Ale i přes slabou animaci a ještě slabší hudbu (vyjma závěrečné písničky), to funguje solidně.(12.3.2017)

3D Anime s množstvom prevzatých charakterov a vizuálnych prvkov z moderných pc hier. Spomalené zábery pridali filmu okolo 30 minút a celkovo to pôsobí ako jútub video all cinematics from ... Temná koncovka budí strach z pokračovania. Za najväčší hajlajt pokladám Sigurda Wongravena so Soulcaliburom v ruke.(30.8.2015)

Nielen animácia prekvapila, ale aj film. Na to že je to podľa počítačovej hry nečakane dotiahnutý dej, bez zbytočných kľučiek a so sympatickými postavičkami. Na rozdiel od mainstreamovej produkcie žiadne muzikálové vložky s tancujúcimi snehuliakmi alebo spievajúcimi koňmi ;-). Hlavná záporáčka vyslovene bonbónik - čierny dym s blonďavým copom. A troška zvláštny pocit počúvať namiesto japončiny čínštinu :-). // PS: Pokračovanie je na spadnutie (2016) a celkovo to má byť trilógia.(3.1.2016)

Zabít černého draka. Easy a light anime verze Pána prtenu, kterou tahají ze standardu sexi hrdinky, svižná akce a kupodivu taky dávka romantiky. Podle počítačové hry. MV https://m.youtube.com/watch?v=LyXFeEkE-Fg S odstupem oceňuji duslednost, se kterou je přiznána počítačová hra. 4* zasloužené. Další MV https://m.youtube.com/watch?v=sHluT5ceKYQ(7.12.2017)