poster

Lung č' ku č' chej lung ťüe čchi

 • Čína

  Long zhi gu zhi hei long jue qi

 • Čína

  龙之谷:破晓奇兵

 • angličtina

  Dragon Nest: Warriors' Dawn

 • angličtina

  Dragon Nest: Rise of the Black Dragon

  (pracovní název)

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

Čína, 2014, 88 min

Režie:

Yuefeng Song

Hudba:

Adrian Lee

Producenti:

Bill Borden
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VanTom
  **

  Druhořadé "teen" fantasy si až nezdravě hodně bere z Pána prstenů, jenže všechno (spolčení družiny, výpravu, lásku, válku, závěrečný fight s drakem) musí stihnout do hodiny a půl, proto vyznívá velice zbrkle a povrchně, zejména co se jednou scénou daných/vzniklých vztahů či citů týče. I přes umělohmotnou animaci nevypadá úplně zle a dynamické bojůvky se spoustou sesílaných kouzel mají své vtahující momenty, takže se žádná tragédie nekoná, ale ani tak to na průměr (těsně) nevidím.(24.7.2018)

 • Jeoffrey
  ***

  Za mě trochu lepší průměr. Co se příběhu týká, není to nic úžasného a v podstatě je to taková nepříliš originální fantasy klasika s kterou se setkáme v jiných dílech a i ve spoustě různých fantasy her. Animace se mi občas i docela líbila, i když je až moc vidět, jak velký důraz autoři kladli na 3D a tak vidíme zpomalených sekvencí a nejrůznějších pohybů, které ve 3D mohou působit docela dobře, ale na normálním monitoru spíš otravují, na můj vkus až příliš. Postavy jsou vcelku zajímavé a ústřední dvojici v podání mladého Lamberta a elfky Liyai (snad to píšu dobře...) jsem si i docela oblíbil. Problémem bylo, že těch postav je v hlavní skupině až příliš a tak se s některými z nich příliš neseznámíme a přitom třeba ta dvojice čarodějka a kněz působila docela zajímavě. Hudba vcelku ušla. Akce jsem si taky užil docela dost a nebylo to úplně marné (až na ty už zmíněné 3D "zpomalovačky") Trošku zklamaný jsem byl z té dračí armády, příliš mě neděsila, spíš na mě působila místy komicky. Na druhou stranu černý drak byl docela povedený. 6/10(29.11.2015)

 • FritoleXx
  ***

  Vcelku šablonovitý animák z obyčejného fantasy světa kde panuje "rasismus" mezi elfy a lidmi a jediné, co je dokáže spojit, je hrozící nebezpečí pro obě rasy. Bok po boku tak vcelku podivná partička jde napříč zlu a přes počáteční předsudky se z nich stávají přátelé. Scénář tak poněkud na průměrné úrovni, postavy jsou šíleně nudné a bez výraznějšího charakteru. Ale i přes slabou animaci a ještě slabší hudbu (vyjma závěrečné písničky), to funguje solidně.(12.3.2017)

 • Palisander
  ****

  Nielen animácia prekvapila, ale aj film. Na to že je to podľa počítačovej hry nečakane dotiahnutý dej, bez zbytočných kľučiek a so sympatickými postavičkami. Na rozdiel od mainstreamovej produkcie žiadne muzikálové vložky s tancujúcimi snehuliakmi alebo spievajúcimi koňmi ;-). Hlavná záporáčka vyslovene bonbónik - čierny dym s blonďavým copom. A troška zvláštny pocit počúvať namiesto japončiny čínštinu :-). // PS: Pokračovanie je na spadnutie (2016) a celkovo to má byť trilógia.(3.1.2016)

 • lioncel
  *****

  "Neskutečná zvrácenost..." ...?.... fešná čarodějka, která na sebe spíše než nějakými kouzly upozorňuje svými plnými, neustále se hrdě dmoucími pohupujícími se čtyřkami(?), navíc za ni, nejen v tomto, o moc nezaostávají ani obě sympatické elfky, které na tom nejsou také vůbec špatně, naopak, a vlastně i ta čtvrtá do party, sice s nejmenšími, ale i tak pořád dost dobrý .. a všechny jsou víc než hodně milé, takové až roztomilé /dobře, nebudu se tu rozplývat, takže prostě čti moc hezky namalované .. ty elfky ještě k tomu místy evokují otázku, zda vůbec nosí nějaké kalhotky, případně tedy jaké, když... ...hm... takže odpad, nebo jedna ubohá hvězdička, jo ? .. a to jako vážně ???(22.9.2015)