Můj přítel delfín 2

• slovenský

Najsilnejšie puto 2

Drama / Rodinný

USA, 2014, 107 min

Pokračování příběhu Winter. Delfína jež přišel o ocas. Od událostí prvního dílu uplynuly 3 roky. Ačkoliv se podařilo vyvinout pro Winter protézu, a zachránit jí tak život. Rozhodně není vyhráno. Akvárium funguje skvěle. Je otevřeno pro veřejnost, nadále funguje i jako nemocnice pro mořské živočichy. Největší hvězdě delfínici Winter se daří skvěle. Potíže ovšem nastanou ve chvíly kdy zemře starší samice delfína, Panama. Naše hrdinka se trápí. Nedokáže se smířit se ztrátou své přítelkyně. A dle zákonů USA nesmí být v akváriu pouze jeden delfín. Pokud se nepodaří rychle sehnat novou samici. O Winter přijdou. Pokud by se přece jen podařilo delfínici sehnat, ještě hrozí reálné nebezpečí že si na sebe se stávající obyvatelkou nezvyknou a vše bude i přesto ztraceno. Pokud se vám jednička líbila, dvojka rozhodně nezklame. Opět natočeno podle skutečné události.(4.1.2015)

Delfín je údajně nejinteligentnější zvíře na světě. I proto o něm natočili třeba zrovna tento film, který není úplně zlý, ale je takovou klasikou se zvířátky, která neurazí, nenadchne, nenaštve a ani nerozlobí. Hezká od začátku do konce. Smutná také jen přiměřeně, protože tyhle rádoby Disney spektákly nemůžou dopadnout jinak než happyendem.(29.12.2015)

• Ded@M@tes

Je to sice emotivní, ale jednička je na jiné úrovni. ( Hodnocen: 4/10 )(8.12.2016)

Vzhledem ke kvalitám prvního filmu, kdy se jednalo jen trochu o nadprůměr, je druhý díl vlastně vhodným a celkem příjemným pokračováním. Je fajn, že se dali dohromady stejní herci a příběh se nějak posouvá, a to jak v případě delfínů, tak i v případě lidí, jejíchž osudy jsou celkem zajímavé a je vidět, že si se scénářem někdo alespoň trochu vyhrál. Samozřejmě v rámci žánru rodinného filmu.(7.3.2015)

Rozpočet $36miliónovTržby USA $42,019,914Tržby Celosvetovo $52,419,914Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ absolútne zbytočné pokračovanie, ktoré už nemá čo ponúknuť, príbehová planoba už bez patričnej iskry /40%/(16.12.2014)

• - Film se natáčel v Clearwateru na Floridě. (rafix)

• - Delfíny Wintera a Hope bylo možné sledovat prostředníctvím online kamery na webu seewinter.com. (Clarie)