Co k tomu napsat. Není to strhující jako díl první, ale je to pořád zajímavé, baví vás to a udrží celou dobu televize, protože čekáte zdali se Zima spáruje s Nadějí a zdali oni náhdouu nepříjdou.Sice dětští herci vyrostli, ale pořád to důstojně táhnou a celý film je příjemným zážítkem pro dlouhý, zimní večér.4*(28.9.2015)

Oproti prvnímu dílu zde chybí ten efekt překvapení,že je celý ten příběh opravdu podle pravdy,ale pořád lepší film jako tento co je možná někdy sladší než karamelka než filmy co děti (je to film hlavně pro ně a ne ,že ne ) sledují a jsou jen agresivní a nic jiného.Ono někdy neuškodí zhlédnout něco co ve vás zbudí pocit ,že svět přece jen někdy muže být ideální nebo se tomu alespoň muže přibližovat a ne jen plný zla a nespravedlnosti.Za mě 65 % a tři hvězdy.(1.1.2015)

• venison

První díl příběhu postižené delfíní samice Winter byl sice sladký jako cukrkandl, ale udržoval nějaký lineární dějový koncept nabitý různými paralelními zápletkami (kluk bez přátel, nemocný delfín, invalida v depresi, udržení záchranné stanice apod.).. Tento druhý díl je o jedno zachráněné mládě sladší, ale vlastně nejde o nic jiného než o to spárovat delfíny.. Dětští hlavní hrdinové už jsou moc velcí být ve filmu dětmi, ale zase moc mladí na nějakou love story – rozhodně by tomu něco podobného ještě navíc prospělo.. ;-)(11.5.2015)

Tohle pokračování se mi líbilo mnohem víc než jednička. Nevím, čím to bylo. Možná tím, že tady byli všichni starší a herecké obsazení bylo stejné jako v jedničce. Dějově mi to sedlo a u některých scén šel mráz po zádech. Nádhera. A určitě doporučuju koukat na film v originálním znění. Viděla jsem kousek v cz dabingu a nedalo se to poslouchat. 80%.(24.1.2015)

Nemlich to samé - tzn. rodinné, optimistické a inspirativní - jako jednička, jen tentokrát není tolik o čem vyprávět (čekání na kamarádku pro Winter (užuž jsem myslel, že ji spárují s tou želvou :-)) a rozhodování se, jestli odjet na snovou školní expedici, když bude trvat 3 měsíce - na tom se nedá moc stavět). Jinak vzhledem k alarmující realitě znečišťování a drancování oceánů (a přírody všeobecně) mi přišlo až vtipné (a pokrytecké, resp. růžové brýle nasazující), jaké "manévry" - srovnatelné třeba se záchranou trosečníků z potápějící se lodi - se tu konají pro dobro jednoho osamělého delfína.(10.10.2016)

• - Film se natáčel v Clearwateru na Floridě. (rafix)

• - Delfíny Wintera a Hope bylo možné sledovat prostředníctvím online kamery na webu seewinter.com. (Clarie)

• - Film je natočen podle skutečných událostí. (Stoka)