• venison

První díl příběhu postižené delfíní samice Winter byl sice sladký jako cukrkandl, ale udržoval nějaký lineární dějový koncept nabitý různými paralelními zápletkami (kluk bez přátel, nemocný delfín, invalida v depresi, udržení záchranné stanice apod.).. Tento druhý díl je o jedno zachráněné mládě sladší, ale vlastně nejde o nic jiného než o to spárovat delfíny.. Dětští hlavní hrdinové už jsou moc velcí být ve filmu dětmi, ale zase moc mladí na nějakou love story – rozhodně by tomu něco podobného ještě navíc prospělo.. ;-)(11.5.2015)

Pôvabnú a sviežu jednotku vystriedala "klasická" dvojka: akvárium má nového obyvateľa, ktorému treba pomôcť a za každú cenu sa vracajú staré známe postavy a to napriek tomu, že pre dej nemajú žiadne opodstatnenie, no producentom pripadalo blbé nedať ich sem, keďže boli v jednotke. Decká odrástli a už nie sú sympatické (a odhalilo sa, že nevedia príliš dobre hrať), dospelí v čele s Morganom Freemanom sa potĺkajú po móle a nudne mudrujú. Úplne zlé to ale nie je, občas to dojme či rozosmeje a má to príjemne pozitívnu náladu.(3.1.2017)

Tohle pokračování se mi líbilo mnohem víc než jednička. Nevím, čím to bylo. Možná tím, že tady byli všichni starší a herecké obsazení bylo stejné jako v jedničce. Dějově mi to sedlo a u některých scén šel mráz po zádech. Nádhera. A určitě doporučuju koukat na film v originálním znění. Viděla jsem kousek v cz dabingu a nedalo se to poslouchat. 80%.(24.1.2015)

Delfín je údajně nejinteligentnější zvíře na světě. I proto o něm natočili třeba zrovna tento film, který není úplně zlý, ale je takovou klasikou se zvířátky, která neurazí, nenadchne, nenaštve a ani nerozlobí. Hezká od začátku do konce. Smutná také jen přiměřeně, protože tyhle rádoby Disney spektákly nemůžou dopadnout jinak než happyendem.(29.12.2015)

Naprosto zbytečné pokračování, které prvoplánovitě sází na diváckou slabost vůči ohroženým zvířatům. Oproti prvnímu filmu určitě pokles úrovně směrem dolů, jako rutinní rodinná podívaná však poslouží, byť kromě koupání se v moři klišé nenabízí nic originálního. Slabší průměr. 50%(18.3.2017)

• - Delfíny Wintera a Hope bylo možné sledovat prostředníctvím online kamery na webu seewinter.com. (Clarie)

• - Film se natáčel v Clearwateru na Floridě. (rafix)

• - Film je natočen podle skutečných událostí. (Stoka)