Vzhledem ke kvalitám prvního filmu, kdy se jednalo jen trochu o nadprůměr, je druhý díl vlastně vhodným a celkem příjemným pokračováním. Je fajn, že se dali dohromady stejní herci a příběh se nějak posouvá, a to jak v případě delfínů, tak i v případě lidí, jejíchž osudy jsou celkem zajímavé a je vidět, že si se scénářem někdo alespoň trochu vyhrál. Samozřejmě v rámci žánru rodinného filmu.(7.3.2015)

Nemlich to samé - tzn. rodinné, optimistické a inspirativní - jako jednička, jen tentokrát není tolik o čem vyprávět (čekání na kamarádku pro Winter (užuž jsem myslel, že ji spárují s tou želvou :-)) a rozhodování se, jestli odjet na snovou školní expedici, když bude trvat 3 měsíce - na tom se nedá moc stavět). Jinak vzhledem k alarmující realitě znečišťování a drancování oceánů (a přírody všeobecně) mi přišlo až vtipné (a pokrytecké, resp. růžové brýle nasazující), jaké "manévry" - srovnatelné třeba se záchranou trosečníků z potápějící se lodi - se tu konají pro dobro jednoho osamělého delfína.(10.10.2016)

Oproti prvnímu dílu zde chybí ten efekt překvapení,že je celý ten příběh opravdu podle pravdy,ale pořád lepší film jako tento co je možná někdy sladší než karamelka než filmy co děti (je to film hlavně pro ně a ne ,že ne ) sledují a jsou jen agresivní a nic jiného.Ono někdy neuškodí zhlédnout něco co ve vás zbudí pocit ,že svět přece jen někdy muže být ideální nebo se tomu alespoň muže přibližovat a ne jen plný zla a nespravedlnosti.Za mě 65 % a tři hvězdy.(1.1.2015)

Delfín je údajně nejinteligentnější zvíře na světě. I proto o něm natočili třeba zrovna tento film, který není úplně zlý, ale je takovou klasikou se zvířátky, která neurazí, nenadchne, nenaštve a ani nerozlobí. Hezká od začátku do konce. Smutná také jen přiměřeně, protože tyhle rádoby Disney spektákly nemůžou dopadnout jinak než happyendem.(29.12.2015)

Naprosto zbytečné pokračování, které prvoplánovitě sází na diváckou slabost vůči ohroženým zvířatům. Oproti prvnímu filmu určitě pokles úrovně směrem dolů, jako rutinní rodinná podívaná však poslouží, byť kromě koupání se v moři klišé nenabízí nic originálního. Slabší průměr. 50%(18.3.2017)

• - Delfíny Wintera a Hope bylo možné sledovat prostředníctvím online kamery na webu seewinter.com. (Clarie)

• - Film se natáčel v Clearwateru na Floridě. (rafix)

• - Film je natočen podle skutečných událostí. (Stoka)