Co k tomu napsat. Není to strhující jako díl první, ale je to pořád zajímavé, baví vás to a udrží celou dobu televize, protože čekáte zdali se Zima spáruje s Nadějí a zdali oni náhdouu nepříjdou.Sice dětští herci vyrostli, ale pořád to důstojně táhnou a celý film je příjemným zážítkem pro dlouhý, zimní večér.4*(28.9.2015)

Nemlich to samé - tzn. rodinné, optimistické a inspirativní - jako jednička, jen tentokrát není tolik o čem vyprávět (čekání na kamarádku pro Winter (užuž jsem myslel, že ji spárují s tou želvou :-)) a rozhodování se, jestli odjet na snovou školní expedici, když bude trvat 3 měsíce - na tom se nedá moc stavět). Jinak vzhledem k alarmující realitě znečišťování a drancování oceánů (a přírody všeobecně) mi přišlo až vtipné (a pokrytecké, resp. růžové brýle nasazující), jaké "manévry" - srovnatelné třeba se záchranou trosečníků z potápějící se lodi - se tu konají pro dobro jednoho osamělého delfína.(10.10.2016)

Naprosto zbytečné pokračování, které prvoplánovitě sází na diváckou slabost vůči ohroženým zvířatům. Oproti prvnímu filmu určitě pokles úrovně směrem dolů, jako rutinní rodinná podívaná však poslouží, byť kromě koupání se v moři klišé nenabízí nic originálního. Slabší průměr. 50%(18.3.2017)

Pokračování příběhu Winter. Delfína jež přišel o ocas. Od událostí prvního dílu uplynuly 3 roky. Ačkoliv se podařilo vyvinout pro Winter protézu, a zachránit jí tak život. Rozhodně není vyhráno. Akvárium funguje skvěle. Je otevřeno pro veřejnost, nadále funguje i jako nemocnice pro mořské živočichy. Největší hvězdě delfínici Winter se daří skvěle. Potíže ovšem nastanou ve chvíly kdy zemře starší samice delfína, Panama. Naše hrdinka se trápí. Nedokáže se smířit se ztrátou své přítelkyně. A dle zákonů USA nesmí být v akváriu pouze jeden delfín. Pokud se nepodaří rychle sehnat novou samici. O Winter přijdou. Pokud by se přece jen podařilo delfínici sehnat, ještě hrozí reálné nebezpečí že si na sebe se stávající obyvatelkou nezvyknou a vše bude i přesto ztraceno. Pokud se vám jednička líbila, dvojka rozhodně nezklame. Opět natočeno podle skutečné události.(4.1.2015)

Oproti prvnímu dílu zde chybí ten efekt překvapení,že je celý ten příběh opravdu podle pravdy,ale pořád lepší film jako tento co je možná někdy sladší než karamelka než filmy co děti (je to film hlavně pro ně a ne ,že ne ) sledují a jsou jen agresivní a nic jiného.Ono někdy neuškodí zhlédnout něco co ve vás zbudí pocit ,že svět přece jen někdy muže být ideální nebo se tomu alespoň muže přibližovat a ne jen plný zla a nespravedlnosti.Za mě 65 % a tři hvězdy.(1.1.2015)

• - Nathan Gamble je přírodní blondýnka. Pro svou roli si ale vlasy musela obarvit na tmavě hnědou. (SONY_)

• - Film je natočen podle skutečných událostí. (Stoka)

• - Film se natáčel v Clearwateru na Floridě. (rafix)