Rande na dvě noci

Two Night Stand

Komedie / Romantický

USA, 2014, 86 min

• MartinezZ

Mělo to zůstat u konverzačky dvou one-night šukátek, které spolu musely zůstat jeden celý další den a pak ona odešla a už se neviděli a mezi tím si vyříkali názory a pohledy na svět a svou minulost a každému to něco dalo, jinak přiotevřelo oči, ale ne úplně. Jako romantická komedie to totiž selhalo a na celé čáře a mohl to být přitom zajímavý film - jenže na to by se moc nešlo do kina.(14.1.2015)

V poslední době je pro mě M. Teller v prvních příčkách mé oblíbenosti. Líbí se mi s jakou lehkostí umí vést své dialogy. Two Night Stand je film o poznání, upřímnosti. Nádech erotiky je nepochybně pro ženy velkým plus. Nesympatie měnící se v přátelství a lásku shlédnete jedním dechem.. Postupy, se kterýma dochází ke změně názoru na toho druhého jsou zábavné. Za mě jednoznačně velké "líbí" za herecký výkon.(25.7.2015)

"Cítím dost odsuzující vibrace z tvé strany postele." Pokud by mi v posteli přistála sympatická slečna, tak bych si asi taky dokázal nevzpomenout na jakýkoli nápad, jak otevřít zasněžené dveře. I pohoďák Alec je dokázal neotevřít a tak mě mohl s Megan pobavit trénováním kvalitního sexu, hraním zhuleného ping-pongu nebo dlabáním tříletého banánu s hořčicí. A taky mi připomněl nespravedlnost, že v době, kdy mi ještě neměl kdo zakazovat sex na jednu noc, existovalo internetové připojení jen ve snu. Ono je to asi jedno, protože v mém světě platí rovnice: prsa + internet = sex, kdežto penis + internet = sebeuspokojování u porna. Takže jsem vlastně o nic nepřišel a tohle mě prostě bavilo.(6.9.2016)

Velmi příjemná konverzační záležitost, kterou společně táhnou netuctově krásná Analeigh Tipton a Miles Teller, který by se se svým vzhledem obyčejného, nevýrazného kluka odvedle možná neumístil v žebříčku "Top Sexy Hollywood Actors", ale zato působí jako v pohodně kluk. A to je dobře. I takových herců je třeba. Někdy už se člověk cítí "přejezený" té Hollywoodské krásy a dokonalosti:) A v případě Analeigh a Milese jejich příběh vyzní uvěřitelně a opravdově už jen proto, že nejsou jak Barbie a Ken. Úžasný scénář, plný chytrých a pohotových konverzací, v nichž je krásně vidět, že intelektuálně na tom ti dva byli úplně stejně. Skvěle se vzájemně doplňovali a sedlo jim to spolu. Žádné bezduché tlachy a bezvýznamné kecy. Two Night Stand je ideálním filmem, kdy máte chuť na nějakou vztahovou konverzačku, která dokáže zároveň i pobavit a nepůsobí křečovitě.(13.8.2016)

Strašně příjemná romantická komedie, kterou trefně vystihuje přívlastek "nenucená". Nenucené herecké výkony, nenucené dialogy, které nešustí papírem a nenucená atmosféra. Ideální na pohodový večer. Jsem ráda, že v Hollywoodu poslední dobou vzniká víc a víc inteligentních romancí o mladých (pro které chovám ve svém srdci zvláštní místečko) na místo neuvěřitelných osudových lásek ve stylu Danielle Steel. Je to příjemná změna. Hlavní hrdinové jsou obyčejní lidé bez bohatých rodičů, střechy nad hlavou a finančního zázemí, takže konečně nedostanete z postav mindrák a nebudete si vyčítat, že ve dvaadvaceti nemáte vlastní auto, pět kreditek a bohatého papá - dokonce se s postavami snadno ztotožníte. Jediným trnem v oku pro mě zpočátku byla Analeigh Tipton, na jejím místě bych si dokázala představit plno dalších hereček, naštěstí se svým otravným projevem a nesympatickým ksichtem do role podivínky a hysterky zapadla. Ambice jsou kravina. Vážně, je to jako chytat páru. Ať už si myslíš, že chceš cokoliv - jako třeba práci, modrou stuhu, fajnovej stůl, pěknou kancelář - jakmile to dostaneš, jsi zmatená, protože nebudeš tak šťastná jak sis myslela, že budeš. Pak tam budeš sedět a říkat si "Proč nejsem šťastná? Vždyť mám tenhle stůl." Protože existuje jinej stůl, vždycky tady bude něco lepšího, než ti tvoje ambice velí mít. Takže je tu ta další věc a když to dostaneš, tak přijde něco dalšího. Je to začarovaný kruh.(6.4.2015)

• - Věta "I don´t know who first taught guys to do that alphabet with their tongue thing, but..." je odkaz na komika Sama Kinisona a jeho radu mužům, jak orálně uspokojit ženy. (u.mojitko)